Virüslü kişinin(korona değil)tuvaletini kullanmak

Yani soyle soyleyeyim,hani bu ciddi sonuclara sebebiyet veren bakteriler var ya salmonella vs.bunun gibi busey sanirim.Acikcasi tam sormadim.Ama tedirginim yani sonucta ayni wcyi kullandim ve basit bir bakteri veya virus degil
Bir çok bakteri ve virüsle beraber yaşıyoruz zaten
İçtiğimiz su yediğimiz yemeklerde herşeyde var
Önemli olan ne kadarını aldığımızdır bazıları ölümcül olabilirken bazıları bize zarar vermez yada belli bir miktardan sonrası ishale ateşe neden olur
Yani o taşıyıcı olsa dahi teninde değil
Tuvaletin içindedir
Tuvalet içine oturmadığımıza göre sorun yok
Tuvaleti temizlemişsiniz elinizi yıkamışsınız sorun olacağını sanmıyorum

Merhaba arkadaslar,
Hemen konuya gireyim.Vucudunda virus bulunan birinin (sonradan duyduk) tuvaletini kullandım.Cok sıkışmıştım diger tuvaletler doluydu.mecbur girdim.Baslikta da belirttigim gibi korona virusu degil bu,ama ishale kusmaya ve agir sonuclara sebebiyet veren bir virus bu.
Oturmadan kapagini sildim.Eve gecince de camasirimi faln degistirdim.Sicak suyla temizledim o bolgemi.
Sorum şu; bana gecme yada baskalarina gecme riski var mi?dokundugu yerlere mutlaka dokunmusumdur.Allah korusn oyle bir durum olsa belirtilet kac günde çıkar.Ne yapmam gerekir bundan sonra.

Dipnot: Bu aralar psikilojim cok hassas.Lutfen yazarken dikkatli olurmusunz.Herseye stres yapmaya başladım.
Bence aile hekimine gidip hastaligi ve yaptiklarinizi soyleyin biz hangi hastalik oldugunu bilmeden bulasiciliginin ne derece oldugunu bilemeyiz ki .

Bir çok bakteri ve virüsle beraber yaşıyoruz zaten
İçtiğimiz su yediğimiz yemeklerde herşeyde var
Önemli olan ne kadarını aldığımızdır bazıları ölümcül olabilirken bazıları bize zarar vermez yada belli bir miktardan sonrası ishale ateşe neden olur
Yani o taşıyıcı olsa dahi teninde değil
Tuvaletin içindedir
Tuvalet içine oturmadığımıza göre sorun yok
Tuvaleti temizlemişsiniz elinizi yıkamışsınız sorun olacağını sanmıyorum
Merhabalar bende salmonella bakterisi çıktı idrar kültürümde bendede belirtiler oluştu ishal mide bulantısı kusma idrar verdim kültürde salmonella çıktı doktor belki dışkı girmiş olabilir diye tekrar verdim umarım çıkmaz

X