Volkan Serik

MelisaMitter

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2017
7
2
28.12.2017

Tam olarak 13 Eylül 2017‘ de 1.500 TL nakit pesin ödemesini elden yapmis oldugum beyaz altin-pirlanta dudak piercing ini ve kolye ucuna cevrilen pirlanta yuzugumu bugün aylar süren maddi manevi nice zarardan sonra aldim.

13 Eylul 2017 tarihinde Volkan Serik adli sahsin Kulan Pasaji’ ndaki dükkanina giderek kendisine ;kolye ucuna cevirmesi icin bir adet tektas pirlanta yuzugumu teslim ettim ve bir adet pirlanta beyaz altin piercing siparisi verdim. Yuzugun altini eritileceklti ve en az 350 TL ediyordu. (2 sene evvel almis oldugum fiyattir.) Piercing in pirlantasinin da sertifikasi dahi yoktu. Kendisi bana sertifikali taslarin 2000 Usd den basladigini soyledigi icin güvendim sertifikasiza razi oldum. Sadece bu ürün icin ise 1.500 TL pesin ödedim. Bana net bir sekilde tam bir hafta sonra urunleri teslim edecegini soyledi.

Aramizda ne bir senet, ne bir kagit, vs hic bir sey yoktu. Dürüst konusmak gerekirse kelimenin tek anlami ile kendisine GÜVENDIM. Evet hataliydim. Nerede görülmüs 1.500 TL nakit paranin + dünyanin parasi tek tas yüzügün arada hic bir güvence olmaksizin tanimadigin birine emanet edildigi? Kesinlikle haklisiniz… Ama hani bazen insanin basireti baglanir ya…. Kendimi oyle avutmak istiyorum…Kendisine bu sekilde guvenmeme sebep olan seyler; internetten kendi capimda yapmis oldugum istihbarat sonucunda gormus oldugum takipci sayisi ve unlulerle cektirdigi bazi resimler, samimi sohbeti ve dukkanininin Kulan Pasaji nda olmasi idi… Ama iste bunlar yaniltabiliyormus demekki… Oldukca sancili ve suruncemeli bir sekilde dersimi almis oldum…

Bir hafta gecti, ses yok! 2 hafta gecti, ses yok! Hep ben soruyorum. Kendisi ne ariyor, ne mesaj atiyor. Ben sordugumda ise hep ileri tarihe atiyor, beni oyaliyor ve yalanin binbir türünü sergiliyor! (Detaylara girmemeye calisiyorum. Bazi seyler yazili olarak telefonumda sakli.) Bu eziyet bu sekilde 2 AY! Sürdü! Evet, dogru okudunuz, 2 ay! Öyleki artik sonlara dogru kendisi bana resmen ”Daraliyorum, herkes beni sikbogaz ediyor” yazarak rest cekme(!) cürretini dahi gösterdi.“ (What’ s up konusmalari hala kayitlarimda) Demek madur olan tek kisi ben degildim.

Sonra bana beyaz altin yaptirmadigini, cünkü ürünleri yaptirdigi ustanin cok para istedigini ve kendisi gümüste karar kildigini bildirdi. Kendi oyle uygun gormus (!). Akil almaz bir piskinlik ve artik nelik denilirse adini siz koyun…(Anlasma altin olarakti. Kaldiki zaten kullanilan altin YOK denecek kadar az ve sirf benim yuzugum eritildiginde dahi cikar.)

En son resmen dedim ki; ”Tamam, ne verecekseniz kabulum. Raziyim. Cok yoruldum.“

Artik öyle cok yipranmistim ki tek beklentim ve duam kendisine teslim etmis oldugum yuzugumun pirlantasinin degistirilmemis olmasi idi. Dukkanina gittigimde (Bearded Tatto) Önüme oyle utanc verici iki urun koydu ki sinirim uzuntume baskin cikti. Tek tas pirlantimi oksitlenmis berbat bir gumus monture gömmüs ve iki ay evvel 1.500 TL elden ödemis oldugum piercing i de CELIK yapmisti. Hakaret etmenin ya da kufretmenin fiile donmus hali ile karsimda duruyordu. Mazereti (!) son derece soguk kanli bir edayla:” Ancak bu sekilde olabiliyor. Baska kime gidersen git ancak bu kadarini yapabilir.” oldu. O halde bana pirlanta piercing satmaya calismayacakti ve tek tas yuzugumu de yapamayacagini (daha dogrusu yaptiramayacagini-cunku kendisi Kapali Carsi da birine yaptiriyor ve uzerine komisyon koyup bizlere satiyor) söyleyecekti ve parami ve yuzugumu alarak beni bu sekilde maddi manevi madur etmeyecekti.

Uzun lafin kisasi, araya pasajdan benim maduriyetime uzulen bazi kisileri sokarak ve kelimenin tam anlami ile KAN KUSA KUSA bu berbat deneyimimi bugün itibari ile tamamlamis bulunuyorum.

Baskalarinin madur olmasini istemiyorum! Resmen psikolojim bozuldu 3 ayi askin suredir… Maddi manevi rezil oldum. Baskalarin bu konuda madur olmamasi benim icin yeterli bir teselli olacaktir. Ben internetteki tecrübe paylasimlarindan cok yararlaniyorum. Ayni yarari saglamayi borc bilirim.

Not :

1 Sertifikali bir tasi marka yapmis firmalardan benim odedigim fiyatin ucte birine alabiliyorsunuz. Yani oldukca fazla ödeme yaptim. Hem de sertifikasiz kucucuk bir tas icin… Arastirmadan önunuze ilk cikan kisiye her ne olursa olsun asla guvenmeyin!

2 Urunu gormeden asla yakmayi göze alamayacaginiz bedeller odemeyin!

3 Makbuz almadan asla ödeme yapmayin!

4 Kiymetli taslarinizi, yuzuklerinizi, vs bir senet ya da vb. Bir karsilik olmaksizin asla tanimadiginiz kisilere teslim etmeyin!

5 Eger benim gibi yukardakileri uygulayamazsaniz kendinizi fazla yipratip sagliginizi bozmayin!

X