Without a trace

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.531
23
42
woatcastmainfc2.jpgFBI bünyesinde çalışan ve kayıp olarak bildirilen insanları bulmaya uğraşan dedektif grubunun kayıp hakkında bildikleri tek şey çoğu zaman kişinin ismidir. Bu bile birçok şeyin aydınlatılmasında çok önemli bir bilgi olabilmektedir. İşe, kaybolan kişinin son görüştüğü kişileri bularak başlayan ajan Jack Malone (Anthony LaPaglia) şefliğindeki ekibimiz, kayıp kişinin görüldüğü son zamandan itibaren hazırlanan bir tabloyla kayıp kişinin nerede olduğunu, son olarak neler yaptığını çözmeye çalışır. Adım adım ilerleyen arama çalışmaları paralelinde bu diziyi diğer polisiye dizilerden ayırıcı bir unsur olarak ajanların özel hayatları da konuların içine katılıyor. Çoğu zaman da kayıp kişinin sosyal ve psikolojik durumları irdelenirken ajanlarımız kendileriyle özdeşim kurarak hareket ediyor.

Kayıp kişileri arayan ekip işinde uzman kişilerden oluşmakta. Jack’in yardımcısı siyahi ajan Vivian Johnson (Marianne Jean-Baptiste) , duygusal bir yapıda olmasına rağmen genelde mantığıyla hareket eden bir ajan. Sarışın güzel ajanımız Samantha Spade (Poppy Montgomery) de duygusal, yardımsever ve bir o kadar da cesaretli. Bir diğer ekip üyesi Danny Taylor (Enrique Murciano), yokluk içinde bir çocukluk geçirmiş, Latin kökenli, karakteri güçlü, başarılı bir ajan ve yardım etmeyi seven bir tip. Ajan Martin Fitzgerald (Eric Close) ise diğerlerine göre sert yapılı, aslında duygusal fakat bunu belli etmeyen biri. Güzelliği ve pratik zekasıyla dikkat çeken, Latin kökenli bir diğer ajanımız Elena Delgado da (Roselyn Sanchez) ekibe sonradan dahil oluyor. Diziye zaman zaman başarılı oyuncular da konuk olarak katılıyor. Bunlardan en önemlisi 4 bölüm kadar ajanlardan birinin babasını canlandıran Martin Landau ve kayıp bir ajanın eşini canlandıran Mary Elizabeth Mastrantonio.

Başarılı yapımcı Jerry Bruckheimer‘ın yapımcılığını üstlendiği dizi, 2002’den bu yana heyecanla ve zevkle izlenen bir polisiye. Bunun ardında başarılı oyuncular kadar insan öykülerinin de sağlam olması ve kayıp kişiyle birlikte ajanların özel hayatlarının hikayeye dahil edilmeleri yatıyor. Polisiye sevenlere kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bu dizi bizde de CNBC-e tarafından yayınlanmakta.
 

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.531
23
42
Jerry Bruckheimer'ın bütün dizilerin fanıyım ben galiba :dance:
 
E

EU1

Ziyaretçi
Evlenmeden evvel kaçırmadan izlerdim,şimdi anca yakalayabildimmi yada tekrarını izleyebiliyorum maalesef:çok üzgünüm:
 

Tiramisu35

♥♥♥Yavrularım♥♥♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2009
5.587
4.617
Kaçıncı sayfadan ve 2007den bi konu hortlatayim bari :KK48: başından sonuna izlemisligim yok ama izledim birkaç bölüm.. Aslında güzel sayılırdı ama neden devam etmedim bilemiyorum açıkçası.başka izleyen var mi?