Xiaomi Mijia 1S kullanan var mı? (Akıllı robot)

Akıllı robot kullanım durumu;

• Kullanıyorum çok memnunum.

OY: 0 0,0%
  • Kullanıyorum ama olmasa da olur.

• Memnun kalmadım sebebini yorumla açıklayacağım.

• Ankete Katılan
    2

ikincielci

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2015
2.212
1.209
34
Merhaba arkadaşlar Akıllı süpürge almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim. Bu üründen kullanan var mı? Memnuniyet durumunu yazabilir misiniz? Bu markanın başka modellerini deneyimleyen de olabilir. Yahut marka farklı da olabilir.
Mesela alt ya da üst modeli kullananlar yorum yaparsa sevinirim.

Merhaba, ben bir haftadır kullanıyorum anker eufy.
Çok memnunum. Meğer ne çok toz varmış evde. üstelik vakumlu süpürgelerim de iyi markalar ama robot dip köşe ne varsa topluyor. Keramet yandaki fırçalarda. Üstelik eşya çekme derdi yok. Benim süpürgem navigasyonlu değil. Yine de odalarda dokunmadığı yer kalmıyor.Mutfak dolalarının altını temizlemek benim için kabustu ama artık bitti.

Çok memnunum. Meğer ne çok toz varmış evde. üstelik vakumlu süpürgelerim de iyi markalar ama robot dip köşe ne varsa topluyor. Keramet yandaki fırçalarda. Üstelik eşya çekme derdi yok. Benim süpürgem navigasyonlu değil. Yine de odalarda dokunmadığı yer kalmıyor.Mutfak dolalarının altını temizlemek benim için kabustu ama artık bitti.
Ne kadara aldınız acaba?

Bende 2 aydır irobot kullanıyorum navigasyon ve silme özelliği yok yinede heryer tertemiz oluyor büyük süpürge hiç açmıyoruz 15 de bir büyük temizlikte anca 1700 e aldim indirimden çok memnunuz

Merhaba, eufy robotunuzdan memnun musunuz, tavsiye eder misiniz? Rasgele süpürüp, süpürmediği yerler kalıyor gibi yorumlar okudum markayla alakalı ama?

Merhaba, eufy robotunuzdan memnun musunuz, tavsiye eder misiniz? Rasgele süpürüp, süpürmediği yerler kalıyor gibi yorumlar okudum markayla alakalı ama?
Ben çok memnunum. Oda moduna aldığınızda ve yeteri kadar zaman verdiğinizde her yeri süpürüyor. Tabii eşyalar müsaitse. Evet haritalama yok ama kendine göre bir planı algoritması var. Kendi haline bırakıldığında gayet güzel yapıyor işini. Ben aldığımdan beri kablolu süpürge kullanmıyorum. Günlük çalıştığı için zaten öyle kalacak bir toz olmuyor evde. Özellikle halıdaki performansını ve köşe modunu çok beğeniyorum ben.

Ben çok memnunum. Oda moduna aldığınızda ve yeteri kadar zaman verdiğinizde her yeri süpürüyor. Tabii eşyalar müsaitse. Evet haritalama yok ama kendine göre bir planı algoritması var. Kendi haline bırakıldığında gayet güzel yapıyor işini. Ben aldığımdan beri kablolu süpürge kullanmıyorum. Günlük çalıştığı için zaten öyle kalacak bir toz olmuyor evde. Özellikle halıdaki performansını ve köşe modunu çok beğeniyorum ben.
Bende de vardı bir ara eufy 11s çok seviyordum kendisini. Öncelikle evet çarparak çalışıyor ama asla çok gürültülü bir makine değil. Eufyden roomba 960a geçtik mesela biz, haritalama özelliği olan bir makineydi ama o kadar gürültülü çalışıyordu ki alt katta çalışırken üst katta dahi durulmuyordu. Biz 80m2evde eufyi çalıştırır yatardık 1yaşındaki çocukla hepimiz güzelce uyurduk hiç rahatsız etmezdi o bizi sesiyle. Şimdi neato kullanıyorum ve evet eufy çok uzun sürede süpürüyormuş, neato işini çabucak bitirince anladım eufynin ne kadar yavas olduğunu. Ama fiyat performans açısından bence eufy müthiş bir alet. Kesinlikle tavsiye ederim. Temizliği de çok güzel yapıyor ama köşeleri bırakıyor, yuvarlak dizayn olduğu için köşelere erişemiyor. Ben 2 yıla yakın kullandım şarjı, pili ile ilgili bir sorun görmedim. Sattğım kişi de 1 ay sonra canavar gibi diye teşekkür etti ancak onun evinde hiç halı yokmuş. Halı önemli robot süpürge için evinizde yüksek halınız varsa halıya çıkamıyor ya da halının üzerinde takılıyor.
Peki sizce hangisini yapmam mantıklı her Fikir verirseniz çok sevinirim.
Öncelikle şöyle söyleyeyim bütçem kısıtlı çok büyük paralar harcamadan en mantıklı olanı tercih etmem lazım. Çoklu haritalama yapan modeller çok pahalı bütçemi aşıyor.
Evim dubleks 80m2 alt kat, 80m2 üst kat.
Üst katta yatak odaları hep, alt katta mutfak, salon, oturma odası yani yaşam alanımız genelde alt katta. Eufy marka haritasız modeli alıp 1 gün alt katı, 1 gün üst katı kapıları kapatarak süpürttürürüm.
Yada tek haritalama yapan bi model alıp aşağı katı haritalandırıp, üst katı manuel oda oda kapıları kapatarak süpürttürürüm.
Sizce hangisi bana uygun? 2 kat olduğu için tek haritalama yapan modelin kafası karışır mı?
Haritasız eufy işimi görür mü?
Fikir verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ☺️

Peki sizce hangisini yapmam mantıklı her Fikir verirseniz çok sevinirim.
Öncelikle şöyle söyleyeyim bütçem kısıtlı çok büyük paralar harcamadan en mantıklı olanı tercih etmem lazım. Çoklu haritalama yapan modeller çok pahalı bütçemi aşıyor.
Evim dubleks 80m2 alt kat, 80m2 üst kat.
Üst katta yatak odaları hep, alt katta mutfak, salon, oturma odası yani yaşam alanımız genelde alt katta. Eufy marka haritasız modeli alıp 1 gün alt katı, 1 gün üst katı kapıları kapatarak süpürttürürüm.
Yada tek haritalama yapan bi model alıp aşağı katı haritalandırıp, üst katı manuel oda oda kapıları kapatarak süpürttürürüm.
Sizce hangisi bana uygun? 2 kat olduğu için tek haritalama yapan modelin kafası karışır mı?
Haritasız eufy işimi görür mü?
Fikir verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ☺️
Eufy eşyalarınız müsaitse, takılacağı kablo vs. yoksa her türlü işinizi görür.
Bırakıp çıkacaksınız. Merdivenden de düşmüyor rahatlıkla bırakabilirsiniz.

Yaa kullandınız mı eufy, mesela üst katta bi odaya bıraksam, o odada işi bitince kendisi diğer odalara geçebilir mi?
Yoksa, benim takip edip kendim diğer odaya mı almam gerekli?

Sizin kullandığını haritasız model bu mu acaba?

Peki cihazı bir odada çalıştırdınız, süpürdü bitirince siz cihazı alıp diğer odaya götürüp süpürtüyorsunuz yoksa kendisi diğer odaya gidip o odayı süpürmeye devam ediyor mu?
Eğer kapı açıksa ve standart modda çalışıyorsa süpürmeye devam eder.
Ama ben oda modunu seçiyorum. Odanın kapısını çekip çıkıyorum. 15 dk'da süpürmüş oluyor zaten.
Gidip alıyorum ve başka odaya bırakıyorum. Bu şekilde daha verimli oluyor.

Eğer kapı açıksa ve standart modda çalışıyorsa süpürmeye devam eder.
Ama ben oda modunu seçiyorum. Odanın kapısını çekip çıkıyorum. 15 dk'da süpürmüş oluyor zaten.
Gidip alıyorum ve başka odaya bırakıyorum. Bu şekilde daha verimli oluyor.
Anladım. Süper. Çok çok çok teşekkür ederim ☺️

X