Makyaj Ürünleri yağlı ciltler için öneriler...

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

mamomomam

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
21
1
28
merhaba kızlar yağlı ciltliler kuru veya karma ciltlere göre bir yandan şanslı bir yandanda şansızdır. şanslı olmalarının nedeni ciltleri daha geç yaşlanır. şansız olmaları ise her zaman temiz görünmez ve bu ciltlere uygun ürün bulmak zordur.
aslında genel sorunumuz cildimizin ürettiği yağ değil yağın oluşturduğu parlaklıktır. yoksa diğer cilt tipindeki insanlar bizimki gibi nemli ciltleri olsun diye kat kat nemlendirici sürer. peki bu parlaklığı nasıl engelleriz. tabiki ilk adımımız temizlik. ben size uygun fiyatlılardan garnier 3in1 temizleyiciyi önereceğim. ilk başlarda bu kadar ucuz bir ürün ne kadar etkili olabilir demiştim fakat merak edip aldım ve düzenli kullanmaya dikkat ettim. Gerçekten işe yaradı yağlanmam çok çok azaldı tabiki siyah noktalarımdada biraz etkisi olmuştu ama asıl siyah nokta ve arındırmada niveanın normal ve karma ciltler için olan peelingini tek geçerim gravürleri küçüklü büyüklü ve diğer peelingler gibi az değil gravürler. neden normal ve karma ciltler için dersenizde ben bu temizleyicilerimin yanında seba-med akne için olan serisinden köpük temizleyiciyi kullanıyorum garnier ve seba-med yeterince yüzümü kurutuyor zaten birde peelingin kurutmaması cildiniz için sakıncalı olabilir ilerde erken çizgilenme oluşabilir. ve seba-medin yine aynı serisinden olan toniği, ben tonikler arasında tek geçerim gözenekler ve son temizlik konusunda süper bence özellikle sivilceli bir cildiniz varsa bu toniği kesinlikle öneriyorum.
şimdi..... yaptığımız en büyük hata nasıl olsa cildimiz yağlı diye nemlendirici kullanmamamız. cidden büyük yanlış. eğer düzenli olarak nemlendirici kullanırsanız cildiniz yağlanmayı azaltacaktır. ama ilk kullandığınız 1-2 ay boyunca baya yağlı gezersiniz azmederseniz cildiniz karma-normal cilde dönecektir. tabiki nemlendirmeyi bırakırsanızda eski haline dönecektir. ben nemlendirici olarak pure&beauty nin pink serisinden ''blur cream'' ürününü kullanıyorum ayrıca bu cilt görünümünüde düzelten bir ürün.sadece görsel olarak.
şimdi gelelim fondotene note mattifying fondoten cildiniz yağlansada parlatmayan bir ürün ben maybelline yada l'oreal in mat fondotenlerini sevmiyorum çünkü pul pul gösteriyorlar cildi. Veee tabiki cildimiz yağlıysa hassastırda yani kızarıklıklar burun kenarlarımızdan alnımızın ortasından asla gitmezler. L'oreal in ''for reddness cc cream'' ürünü kızarıklıkları çok güzel dengeleyen bir ürün eğer cildinizde kızarıklık gibi sorunlar varsa ''no make up-make up'' yani ''yok gibi makyaj'' için ısrarla öneririm. yeşil olması gözünüzü korkutmasın ürünü ezdikçe ten rengine dönüyor.

şimdi işe son önerim ve ten makyajımız hazııırrrr!!!!
''rimmel london stay matte'' mat fondotenin üzerine de normal bir fondotenin üstünede uygulandığında asla pudralı gibi durmuyor yüzünüz, ve parlamanızı uzun süre engelliyor.

cildim yağlı ''highlighter'' yani ''aydınlatıcı'' kullanamam demeyin. Çünkü asıl bizim kullanmamız lazım tamamen mat bir cilt sağlıksızgörünecektir. fakat biraz aydınlatıcıyla harika görüneceksiniz. ben aydınlatıcı olarak her hangi palak bir far kullanıyorum. evet baya uzun bir yazı oldu ama yağlı ciltlere bu şekilde ürün önerisi bulmak zor oluyor bunlar benim deneyimlediklerim umarım faydalı olur teşekkürler.

X