Yakın arkadaşım evlenmiş yeni öğrendim söylemedi

Açıkçası ben öyle düşünemiyorum çünkü bu arkadaşım yediği kahvaltıyı bile anlatan bir insan, hani çağırmasın aile arası olsun buna lafım yok ama hiç gelecek nişanlanacağız falan demedi herşeyi olduktan sonra haber verdi mesele bu benim için.
Bu kadar kisa surede nişan ve nikah yapilmasi mantikli bir olay degil. Onceden haber vermemesini de mantik dahilinde degerlendirmeyin derim

ben bu tarz ilişkilerde kadın tarafına müstakbel eş adayı müdahale ediyor diye düşünüyorum,sanırım eşi arkadaşlarınla mesafelen dedi.

Üniversiteden bir "arkadasim" bana bir kere telefon da "sen ve bende o kadar yakin arkadas degiliz zaten" demisti..laan hödük arkadas degilsek nikahinda, dügününde, cocugunun sogumunda benim ne isim vardi dedim kendi kendine..yani sizin arkadas zannettiginiz sizi.ayni sekilde görmüyor belli ki. Nikah tarihi alinmiyor mu Türkiyede. Yani Mc Donalds da evlendiklerini var sayiyorum

Yanlış mı anladım? Bir kere onların hızları sizi ilgilendirmez hem sizi nişandan 2 gün önce davet etmiş gitmemişsiniz belki nikaha da bir şekilde gitmeyeceğinizi düşünmüştür. Siz öyle hissettirmişsiniz belli ki.

Yanlış mı anladım? Bir kere onların hızları sizi ilgilendirmez hem sizi nişandan 2 gün önce davet etmiş gitmemişsiniz belki nikaha da bir şekilde gitmeyeceğinizi düşünmüştür. Siz öyle hissettirmişsiniz belli ki.
Evet baya yanlış anlamışsınız nişandan iki gün önce söylemedi. Nişan olacağı gün,bir iki saat öncesinde haber verdi. Yani ne çocuğun buraya geldiğinden ne isteme olduğundan ne aile tanışmasından vs hiç birşeyden haberim yoktu.. ani olduğu için doğal olarak bende gidemedim. Ayrıca burda mesele davet edilmekten ziyade normalde her başı sıkıştığında bana koşan her gün konuştuğumuz arkadaşımın bana bu konuda hiç bir şey anlatmaması. Olaylar olduktan sonra söylemesi.

Bence a
Hergün konuşup mesajlaştığım insanın aklına nasıl gelmemiş olabilirim ki fırına gidio ekmek almaktan bahsetmiyorum koskoca nişan nikah olayları insanın aklına gelmemesi mümkün değil. Ayrıca sağlıksal bir durumu iptal edemezdim çünkü çalışıyorum ve boş vaktim sınırlı oluyor. Hadi davet etmedi en azından süreçten haber vermesini beklerdim kaldı ki bu arkadaş sabah yediği kahvaltıyı bile anlatan bir insan
bence arkadaşına sor bu durumu, burada herkes tahmin yürütüyor sadece. Aşık sebebi o biliyor o söyleyebilir🤷🏻‍♀️

Arkadaşınızın anlattıklarına olumsuz cevaplar veriyor muydunuz. Benim de yakın bir arkadaşım vardı yüzük atardım elbise atardım sürekli bir kulp bulurdu herşeye negatif enerji yüklerdi bana. Bende görüşmedim sonra

Gitmemek bir yana, insan haber vermez mi bugün ailesiyle gelecek, nişan olacak nikah kıyacağız vs demez mi..
Tabiiki o kadar yakınsanız siz olmadan, sizinle konuşmadan işlerini yürütmek istemez normalde. Ya sizi çok yakın görmüyor, ya da çok oldu bittiye geldi iş. Ama her şartta ben olsam kesinlikle kırılırdım haklısınız.

Arkadaşımla hergün araşırız yada mesajlaşırız. Fırsat buldukça görüşürüz en az 10 yılımız vardır. Neyse gerçenlerde (2-3 hafta önce) bana hayatımda biri var akraba aracılığı ile tanıştık niyetimiz ciddi dedi bu arada aynı şehirde değiller. İlişkileri sanırım 2 aylık felan toplamda. Neyse bana çocuk buraya gelirse ciddi birşeyler olabilir dedi (ne zaman geleceğini söylemedi ) ama yeni olduğu için en az birkaç ayı var diye düşünüyordum çünkü hep görüntülü konuşmuşlar hiç görüşmemişler. En azından birkaç görüşme olur sonrasında söz nişan vs olur diye düşündüm. 2 gün önce kız bana mesaj attı bugün nişanım var gel diye. Anlamadım nasıl yani dedim ne ara gelip ailenle tanıştı seni istedi de nişan kararı aldınız hiç bahsetmedin dedim. Çok hızlı oldu beklemek istemedik dedi. Yani geldiğini aile tanışması olduğunu bile sonradan öğrendim nişanlanacağı gün haberim oluyor :) zaten hastane işlerim olduğu için gidemedim çok aniydi haberim yoktu çünkü. Her neyse bugünde bana nikah salonundan fotoğraf atmış ben ikinci bi şok geçirdim tüm işlemleri bir günde tamamladık dedi. Anlamadığım şey şu bu arkadaşım hep bana en özel günlerimde yanımda olmanı istiyorum vs derdi sonuçta çocukla aralarında 22 saatlik mesafe var bu çocuk pat diye çıkıp gelmedi ya mutlaka önceden konuşulmuştur nişan nikah bunlar 1-2 günde olacak şeyler değil o kadar kırıldım ki anlatamam oysaki hep dua ediyordum inşallah gönlünce bir evliliği olur çok mutlu olur diye. Ama ben herşeyi sonradan öğreniyorum. İnsan en azından bugün geliyor yarın nişan olacak vs demez mi? Söylememe sebebi ne cidden anlam veremiyorum. İnşallah ne demek istediğimi anlatabilmişimdir düzgün ifade edebilmişimdir ben mi abartıyorum lütfen söyleyin kardeşim dediğiniz arkadaşınız size böyle yapsa siz ne yapardınız

Son bir not gerçekten hergün konuştuğum yakın oturduğumuz bir arkadaşımdı ailem herkes tanıyordu. Bu arada nişan olmadan bir gün önce benden para istedi bankaya borcumu ödeyeceğim dedi artık yalan söylediğini düşünüyorum demek nişan hazırlıkları falan için istemiş haksız mıyım
Çok ani oluyor her sey fln dersiniz de mod düşürüp engel olmaya çalışırsınız diye tereddüt etmiş olabilir. Hani ne bu acele? hırlı mıdır, hırsız mıdır? Dolandırıcı mıdır? Fln gibilerinden mi düşündü acaba? Yangından mal kaçırır gibi olmuş. Bana neden haber vemedin diye sormadınız mı? Sorduysanız o ne dedi?

Arkadaşınızın anlattıklarına olumsuz cevaplar veriyor muydunuz. Benim de yakın bir arkadaşım vardı yüzük atardım elbise atardım sürekli bir kulp bulurdu herşeye negatif enerji yüklerdi bana. Bende görüşmedim sonra
Yo aksine hep destekledim elbette olumsuz gördüğüm bir durum olsaydı arkadaşlık vazifem olarak söylerdim ama hiç olumsuz yorum yapmamıştım

Arkadaşımla hergün araşırız yada mesajlaşırız. Fırsat buldukça görüşürüz en az 10 yılımız vardır. Neyse gerçenlerde (2-3 hafta önce) bana hayatımda biri var akraba aracılığı ile tanıştık niyetimiz ciddi dedi bu arada aynı şehirde değiller. İlişkileri sanırım 2 aylık felan toplamda. Neyse bana çocuk buraya gelirse ciddi birşeyler olabilir dedi (ne zaman geleceğini söylemedi ) ama yeni olduğu için en az birkaç ayı var diye düşünüyordum çünkü hep görüntülü konuşmuşlar hiç görüşmemişler. En azından birkaç görüşme olur sonrasında söz nişan vs olur diye düşündüm. 2 gün önce kız bana mesaj attı bugün nişanım var gel diye. Anlamadım nasıl yani dedim ne ara gelip ailenle tanıştı seni istedi de nişan kararı aldınız hiç bahsetmedin dedim. Çok hızlı oldu beklemek istemedik dedi. Yani geldiğini aile tanışması olduğunu bile sonradan öğrendim nişanlanacağı gün haberim oluyor :) zaten hastane işlerim olduğu için gidemedim çok aniydi haberim yoktu çünkü. Her neyse bugünde bana nikah salonundan fotoğraf atmış ben ikinci bi şok geçirdim tüm işlemleri bir günde tamamladık dedi. Anlamadığım şey şu bu arkadaşım hep bana en özel günlerimde yanımda olmanı istiyorum vs derdi sonuçta çocukla aralarında 22 saatlik mesafe var bu çocuk pat diye çıkıp gelmedi ya mutlaka önceden konuşulmuştur nişan nikah bunlar 1-2 günde olacak şeyler değil o kadar kırıldım ki anlatamam oysaki hep dua ediyordum inşallah gönlünce bir evliliği olur çok mutlu olur diye. Ama ben herşeyi sonradan öğreniyorum. İnsan en azından bugün geliyor yarın nişan olacak vs demez mi? Söylememe sebebi ne cidden anlam veremiyorum. İnşallah ne demek istediğimi anlatabilmişimdir düzgün ifade edebilmişimdir ben mi abartıyorum lütfen söyleyin kardeşim dediğiniz arkadaşınız size böyle yapsa siz ne yapardınız

Son bir not gerçekten hergün konuştuğum yakın oturduğumuz bir arkadaşımdı ailem herkes tanıyordu. Bu arada nişan olmadan bir gün önce benden para istedi bankaya borcumu ödeyeceğim dedi artık yalan söylediğini düşünüyorum demek nişan hazırlıkları falan için istemiş haksız mıyım
Nisandan sonra eleştirmissiniz nikahi da elestirirsiniz belki diye dememis olabilir. Ha ben olsam ben de eleştirirdim.o şikla herkes aynı yorumu yapar

Netten tanıştığı biriyle apar topar evleniyor. Bu mantığa sığmıyor ya hani, sizin de onu etkileyeceğinizi mi düşündü ki?
Siz karşı çıkarsınız yapma etme dersiniz falan.O da bunları duymak istememiş olabilir mi?
Eşi de istememiş olabilir. Vardır ya böyle tipler. Herkesle ilişkisini kestirir falan.

Açık açık konuşun sorun bence.
Bana göre mantıklı bir açıklaması olamaz ama belki akla gelmeyen bir durum vardır.
Sizi çok haklı buldum.

Çok ani oluyor her sey fln dersiniz de mod düşürüp engel olmaya çalışırsınız diye tereddüt etmiş olabilir. Hani ne bu acele? hırlı mıdır, hırsız mıdır? Dolandırıcı mıdır? Fln gibilerinden mi düşündü acaba? Yangından mal kaçırır gibi olmuş. Bana neden haber vemedin diye sormadınız mı? Sorduysanız o ne dedi?
Sordum çok ani oldu dedi tek cevabı bu oldu. Yani güya nişanlanacağını kendiside nişan olacağı gün öğrenmiş nikahta aniden oluvermiş falan nasıl ani oluyorsa

Netten tanıştığı biriyle apar topar evleniyor. Bu mantığa sığmıyor ya hani, sizin de onu etkileyeceğinizi mi düşündü ki?
Siz karşı çıkarsınız yapma etme dersiniz falan.O da bunları duymak istememiş olabilir mi?
Eşi de istememiş olabilir. Vardır ya böyle tipler. Herkesle ilişkisini kestirir falan.

Açık açık konuşun sorun bence.
Bana göre mantıklı bir açıklaması olamaz ama belki akla gelmeyen bir durum vardır.
Sizi çok haklı buldum.
Çok teşekkür ederim. Anlattığına göre bir akrabası aracı olmuş farklı yerlerde oldukları için görüntülü konuşmuşlar. Tabi isterim ki iyice tanıyıp etsin ona göre kararını versin ama beni tanıyor fikrimi söyledikten sonra gerisine karışmayacağımı bilir. Eşi için yaptıysa yazıklar olsun demekten başka bişey diyemem

Arkadaşım sormamı istedi kocam şöyle yapıyor konusu gelir yakında sorunsanıza atlı mı kovalıyormuş arkasından?

Bosverrrr her neyse üsteleme artık.Sen de çağırmazsin hiç bir şeyine.

Birkaç tanıdığım da vardı. İsteme, söz, nişanı beraber yaptılar. Belki bu da böyle aniden gelişmiştir. Gelmişken nişan yapalım vs.

Nikahın hızlı olma sebebi acaba tayin meselesinden mi ya da başvuruya gittiklerinde boş gün mü vardı ya da nikah tarihlerine çok zaman var diye yıldırım nikahı mı kıydılar? (Böyle bir nikah yoksa gülerim kendine :KK48: )

Acaba başka bir durum oldu da apar topar nikah mı kıyıldı?

Ben olsam arkadaşımın yakınlarına sorarım. Sonra da arkadaşımla görüşürüm. Saklama sebebi neymiş bakalım.

X