Yalanim aciga cikmasin yardim

Bu arada ablasinin gercekten turkiyeye ev yaptirma fikri var ama daha olmadi

Her yalanın bir gün açığa çıktığını bilmiyor musun ? Ben yapacağın birşey göremiyorum yalan söyleyen bedelini öder

Bir daha paranız olur da vermezseniz o Zaman bunlar size tekrar döner hAberiniz olsun.Doğru söylemek varken ne için yalan söylüyorsunuz.Sizinle birlikte eşiniz de yalan söyleyecek.Olmayan para için yalancı konumuna düşmüşsünüz.
Gerçekten ev yaptırma durumu vardır da sizin paranızla alakası ne ki görümcenin ev almasının?

Kendi paranızı harcamak için ailelerden izinmi alıyorsunuz, kendi kazandığınız para için kimseye hesap vermeyecek yaşlardasiniz. Bence sarpa sarmadan ablanla konuş, paranızin bittiği için verremeyeceginizi söyle. Aksi takdirde düsecegin durum vahim.

Yalanınız açığa çıkmasın diye başka başka yalanlar söylemeye başlayacaksınız.
İyice yalanlar çığ gibi büyümeden anlatın bence ablanıza.

Zaten bu saatten sonra ne yaparsan yap o yalan ortaya çıkar. Otur ve dua et görümcene hayırlı olsun demesinler.

Niye kendinizi böyle durumlara sokarsınız bilmem.

Gereksiz yalan söylemek neden?
Siz artık birey bireysiniz ve ailesiniz, aileleri neden karıştırıyorsunuz kendi aile içinize.
Eşinizin ablasını uyarcaksınız başka bir çözüm gelmiyor aklıma.

Kendi paranızı harcamanız için aileden izin almanız gerekmiyor.harcarsanızda onların müdahale etme kızma hakkı yok.bak boşu boşuna yalan söylemişsin.eşine söyle gerekirse oda ablasını uyarsın konu açılırsa

Siz artık eşinizle ailesiniz, niye para hesabınıza ailelerinizi karıştırıyorsunuz?
Sizin ne kadar paranız var onlar niye biliyor? Harcasanız niye karışıyorlar?
Hala evinizin küçük çocuğu gibi davranıp kendinizi sıkıntıya sokmuşsunuz gereksiz yere.

Sizin paranıza kimse karışmamalı, keşke baştan hiç yalan söylemeseymişsiniz o ayrı ama yalanınızın ortaya çıkmaması için ailenizi tembihleyebilirsiniz. Görümcemle ilgili konuyu hemen aileme anlattım diye görümcem bozulabilir, her konuyu ailesine anlatıyor demesin, o yüzden siz o konuyu hiç açmayın onun yanında falan diyebilirsiniz.

Para hesabınızı ailenize göre yapmanız saçmalık.
Yalan söylemeniz apayrı bir saçmalık.
İtiraf edip kurtulun bence.

Yalan söylemeyi sevmem de baştan düşünüp yalan atacaktın madem yani eşinin ablası türkiyedeyse şu an niye onu kullanıp yalan atıyorsun? Ayrıca da yani yalana ne gerek var koskoca kadınsın evlenmişsin aileni mi dinleyeceksin para sizin istersen sağlığınıza harcarsın istersen keyfince onlara ne? Senin iyiliğini düşünüyorlar da öyle harcama diyorlar diyeceğim ama ablan sana güvenip ev alacak para istiyor belli yani senden önce başkasını düşünüyorlar...

Ortaya çıkarsa gerçeği anlatırsın sıkma kendini bu kadar. Senin paran kimseyi ilgilendirmez ki evli barklı insansın.

Yalana hesap vermeye karsiyim ama konulariniza baktim evet paraniz nereye gittigi belli ve soylenmemeli iyiki harcamissiniz cok mutlu olun.
Tabi gorumceme verdik yerine ucu acik bahaneler daha guzel olurdu gorumcenize gidip parayi kimseye vermek istemediginizi o yuzden ilk boyle demek geldi aklima diye bahane bulabilirsiniz boylelikle ileride gorumcenizde isteyemez.

X