Yalnız çocuk büyüten anneler..

Her iki çocugumuda hem çalışıp hem her iki aileden Uzak doğunun çocuk doktoru bile olmayan bir bölgesinde büyüttüm çok şükür.Ne çaresiz ağlayışlar,sebepsiz kahkahalar attık.O zamanları şimdi yaşamak istediğim şehirde aileme yakın olduğum yerde gülümseyerek anıyorum.Zor ama hep aynı kalmıyorlar büyüyecek elbet

Tek büyütmenin zorluğuyla kıyaslanamaz elbet. Her şeyi geçtim, çocuğu ile ilgili babasından başka en çok kiminle dertleşebilir bir anne? Evli veya ayrı.
Bu kıyasın gereği yok ki.
Tek büyütmek tabii ki daha zor, ama eşle uyum içinde olsa bile yine zor.
Herkes kendi zorlandığı konuda konuşabilir değil mi?

Valla eşini öpüp başına koy. Benim eski eş çocuklara bakmanın benim görevim olduğunu kendisinin zaten çalışıp yorulduğunu söylerdi. Kapının önüne çıkardığım çöpü bile yanından geçtiği çöp konteynerine atmazdı. Pazara gitsem 1 saate arkamdan arardı nerede kaldın diye. Yalnız çocuk büyütmek bu bence. Madem kendi işimi kendim görebiliyorum kendisine yol verdim.

Eşinizi niye bu kadar kapı disi ettiniz ki hiç parka goturmemek ne demek ? Geçen hafta ilk defa götürdü derken..Çocuk büyütmek gerçekten çok zor. Eşiniz aktif rol alacak. Benim eşim yeri gelir çocukla bi çıkar markete parka derken 2 3 saati geçirir öyle ben de evi toplar süpürür siler yemek yaparım. Akşamları yine eşim uyutur çoğunluk çalışıyorum da böyle olmak zorunda..Ama bazı bayan arkadaşlarım da çocuk babasında durmuyordiye hic çocuğu babasıyla bir yere göndermiyor. Cocugun diği n her şeyini kendi yapıyor. Sonrası tukenmislik yorgunluk.

Çocuğu eşimden başka bırakacak kimsem yok. Yaşadığımız şehirde de yalnızız. Şimdiye kadar önemli bir durum harici hiç bırakmadım eşime. Sadece ilk defa geçen hafta eşim çocuğu ilk kez yalnız aprka götürdü. Aslında güzel fikir hafta sonu eşime bırakıp spora başlayabilirim. Kendime vakit ayırmak iyi gelir umarım. Teşekkürler yorum için.
2 çocuğa bakıyorum eş yok işteyken annem bakıyor işten geldiğimde hemen alıp evime geçiyorum yani ya isteyim ya çocuklarla

Çocuk büyütmek elbette zor ama yalniz büyüttüğünüz kısmı yanlış. Eş yardim ediyor artı çalışmıyorsunuz da kime bırakacağım bakıcı kreş vs sorununuz yok. Allah herkese böyle yalnızlık versin diyesim geldi

Son düzenleme:
Oğlum 2 yaşında bende aynı durumdayım üstelik eşim ev işlerine hiç yardımcı değil.evde biriken çamaşır ve işler yapılması gereken yemekler beni ekstra gergin yapıyor bazen duşa bile giremiyorum çevremde kimseden fayda yok zaten oğlumda başkası ile vakit geçirmiyor.galiba bu süreci böyle kabullenmekten baska çare yok çünkü ben bı çözüm bulamadım sadece geceleri herkes yatınca yarım saat daha geç yatıp kafamı dinliyorum tek lüksüm bu şimdilik

X