Yan flüt

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.685
4.237
Merhaba herkese
Arada kitap okumak ve yine arada film izlemek dışında bir hobim yok
Yıllardır bir enstrüman çalma isteğim vardı bu da ya yan flüt ya da keman olur diyordum nasip olmadı bir türlü
Şimdi yan flüt kursuna kaydolmaya karar verdim ama merak ediyorum yapabilir miyim çok mu zor hem okul öncesi (öğretmenim) hem evde ikizlerim (4yaş) varken olur mu ?
Yoksa çok sık pratik gerektiren öğrenmesi zor bir enstrüman mı ?

Son düzenleme:
Merhaba herkese
Arada kitap okumak ve yine arada film izlemek dışında bir hobim yok
Yıllardır bir enstrüman çalma isteğim vardı bu da ya yan flüt ya da keman olur diyordum nasip olmadı bir türlü
Şimdi yan flüt kursuna kaydolmaya karar verdim ama merak ediyorum yapabilir miyim çok mu zor hem okul öncesi (öğretmenim) hem evde ikizlerim (4yaş) varken olur mu ?
Yoksa çok sık pratik gerektiren öğrenmesi zor bir enstrüman mı ?

Ben de geçen şubatta kaydoldum kursa,daha öncesinde üniversitede heveslenmiştim ancak gittiğim kurstaki eğitmen beni soğutmuştu,kızıp bağırıyodu şevkimi kırmıştı, 10 yıl sonra, yarım bıraktığım bu enstrümanı öğreneceğim dedim.
Kafamda önyargı vardı,çalamıcam diye.
Onu yıktığım anda 1 ay içinde parça çalmaya başladım.
Başlangıçta zor gelebilir ancak hevesiniz ve ilginiz varsa hızlı ilerlersiniz.
Ben bu aralar elimden düşürdüm pek alamıyorum:KK43: bırakınca da hemen geriliyosun öyle de nankör bir enstrüman.

Ben de geçen şubatta kaydoldum kursa,daha öncesinde üniversitede heveslenmiştim ancak gittiğim kurstaki eğitmen beni soğutmuştu,kızıp bağırıyodu şevkimi kırmıştı, 10 yıl sonra, yarım bıraktığım bu enstrümanı öğreneceğim dedim.
Kafamda önyargı vardı,çalamıcam diye.
Onu yıktığım anda 1 ay içinde parça çalmaya başladım.
Başlangıçta zor gelebilir ancak hevesiniz ve ilginiz varsa hızlı ilerlersiniz.
Ben bu aralar elimden düşürdüm pek alamıyorum:KK43: bırakınca da hemen geriliyosun öyle de nankör bir enstrüman.
Ben de kursa yazılıp flütünü aldım yarın ilk dersime gideceğim, heyecanlıyım😊

İlkokulda hep notasız çalardım ve müzik öğretmenim aileme müzik kuşağım olduğunu mutlaka bir kurs ile desteklenmesi gerektiğimi söylemişti, o zamanki şartlarda devam ettiremedik tabi.
şimdiki kurs eğitmenim yan flütün normal flütten farklı olduğunu ama muhakkak bir faydası olacağını söyledi, bakalım neler olacak..

sizin yan flüt markanız neydi acaba?

Ben de kursa yazılıp flütünü aldım yarın ilk dersime gideceğim, heyecanlıyım😊

İlkokulda hep notasız çalardım ve müzik öğretmenim aileme müzik kuşağım olduğunu mutlaka bir kurs ile desteklenmesi gerektiğimi söylemişti, o zamanki şartlarda devam ettiremedik tabi.
şimdiki kurs eğitmenim yan flütün normal flütten farklı olduğunu ama muhakkak bir faydası olacağını söyledi, bakalım neler olacak..

sizin yan flüt markanız neydi acaba?

Suzuki marka aldım ben, hocanın tavsiyesiyle.Şuanlık memnunum.Yamaha istemiştim ama malum döviz kurundan dolayı ateş pahası fiyata.Hoca da zaten Yamaha’yı profesyonel çalışanlar kullanıyor başlangıç için gerek yok dedi.
Ses çıkarabildiğinizde sizi sizden alan bi enstrüman;sesi,tınısı,nahifliği benim çok hoşuma gidiyor.Müzik kulağınız varsa emin olun çok kısa sürede disiplinli çalışmayla parça çalacak aşamaya gelirsiniz:)
Bana da hoca kulağın var mutlaka değerlendir demişti nasip yan flüte oldu:)

X