yanlis es seçımi?

jasminnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2013
189
1
Arkadaşlar bekarim nasihat olmasi adina dertlesmek istedim.evlenip pişman olanlar var mi aramizda?keske yapmasaydim dedıginiz yanlislar?evlilikte pisman oldugunuz konular neler?hepimizin mutlu bir yuvasi olmasi dilegimle.

Arkadaşlar bekarim nasihat olmasi adina dertlesmek istedim.evlenip pişman olanlar var mi aramizda?keske yapmasaydim dedıginiz yanlislar?evlilikte pisman oldugunuz konular neler?hepimizin mutlu bir yuvasi olmasi dilegimle.
Âmin!
Hayir canım, ben/biz ağır bir şeyler yaşadık, ama Allahım nazarlardan korusun, kötü insanlardan korusun!, asla (şimdilik) pişman değilim, aksine iyiki cezareti alıp devam etmiştim dedim. Ama herkez okadar şanlı olamaz. Bazen büyük oynamamdan gerekir.
Ama neden sordun canım? Emin olamadığın bir konumu var, yoksa öylesinemi sordun?

Son düzenleyen: Moderatör:
keşke türk olmasaydım diyorum evlenirken bir sürü saçma sapan adetle uğraşıp erkek tarafında hizmetçi olarak görülmezdik. dışarıda ne güzel sadece kadın ve erkek var evlenirken bizde dıdısının dıdısı bile karışma hakkı görüyor kendinden.

evleneceksen yabancı bir erkek bulurdum şimdiki aklım olsa. hem bana değer verirdi hem elin yobaz ailesiyle uğraşmazdım.

bence bunun milliyetle ilgisi yok. biraz eşinde kaynaklı. istese kimseyi karıştırtmazdı. sonuçta bu sizin hayatınız. yabancılarda da başka sorumluluklar var. emin ol evlilik yönünde türkler ve araplar her zaman daha ileri ve bağlıdır

valla canım şu son sıralar bunu bende çok merak eder oLdum

Kavun olsada koklayıp seçsek dime:KK53: yaş ilerleyince sanırım artık hepimiz aynı endişeye kapılıyoruz , çünkü etrafta çok iyi bir evlilik diyceğimiz örnekler azalıyor hatta yok oluyor... halbuki annelerimiz ninelerimizn hiç böyle kaygısı olmamıştır eminim..:KK24:

10 seneyi devirdik eşimle.dünyaya bir daha gelsem eşimi sever,yine onunla evlenirdim.kavga anında bazen diyorum seni sevdiğime lanet olsun diye sakinleşince köpek gibi pişman oluyorum..

ha evlilikte pişmanlıklarım yokmu elbet var..

-asla 22 yaşında evlenmezdim.yaşımın verdiği cehaletle çokkkk ezdirdim kendimi,çok göz yaşı döktüm..
-nişanlıyken iş yerimden ayrıldım,işsiz kalmak yerine hemen bir işe başlamayıp,yıllarca eşimden para istediğim için pişmanım.
-eşimin tatlı sözlerine,verdiği vaatlere inanıp 2 sene kayınvalidemle oturdum.şimdiki aklım olsa 2 sene deil,2 dak.oturmazdım.
-yeni evliyken her kavgada çingenelik yapıp günlerce küstüğüm için pişmanım.en güzel yıllarımız saçma sapan geçmiş.

bu liste uzar gider aslında.ben eşimi gördüm aşık oldum 2 ay flört edip nişanlandım.nişandan 5 ay sonrada evlendim.onu ilk gördüğüm an hiç bir erkeğe karşı hissetmediğim duygular depreşti kalbimde.ben kadere inanırım.Rabbim kalbimden,aklımdan geçirdiğim insanı bana verdi.

Allahım kimseyi evliliğinde büyük pişmanlıklara süreklemesin inşallah..

bir insanın kaderinde ne varsa onu görür. keşkelerle meşkelerle olacak sey degil.. evlenecek herkesin hakkında hayırlısını diliyorum..

Bizim toplumumuzda aileler çocuklarını birey olarak değilde kendi tapulu malları olarak gördükleri için evliliklerdeki aksilikler ya da kavuşamayanlar olacaktır. Ben şahsen bir bireyim, karşımdaki de eğer bireyse koyver gitsin derim evlenirim:) pişmanlık olur mu olmaz mı bilemem ama hata yapacaksamda kendi hatamı yapmayı tercih ederim.

Çok şükür henüz bir pişmanlığım yok..
Erken yaşta evlenmediğim için (20 yaşında aşık oldum zannedip evlilik hayalleri kurduğum halde, İyi ki Allah kısmet etmemiş)
Eşime çok aşığım ama sadece aşkımla değil mantığımla da düşündüğüm için,
Eşim her konuda düşünceli, merhametli ve edepli bir insan olduğu için,
Kayınvalideme çok bayılmasam da yine 'edepli' insalar olduğu için,
Çok şükür diyorum ve pişmanlık duymuyorum.
Bunların aksi pişman olmaya sebeptir.

Çok şükür henüz bir pişmanlığım yok..
Erken yaşta evlenmediğim için (20 yaşında aşık oldum zannedip evlilik hayalleri kurduğum halde, İyi ki Allah kısmet etmemiş)
Eşime çok aşığım ama sadece aşkımla değil mantığımla da düşündüğüm için,
Eşim her konuda düşünceli, merhametli ve edepli bir insan olduğu için,
Kayınvalideme çok bayılmasam da yine 'edepli' insalar olduğu için,
Çok şükür diyorum ve pişmanlık duymuyorum.
Bunların aksi pişman olmaya sebeptir.

maşallah Ahllah bozmasın

ben pişman değilim, dünyaya birdaha gelsem eşimi isterim, oda benimle aynı düşüncede çok şükür.
ama etrafımda gördüklerimden tavsiye vereyim:
cimriyse,aşırı kıskançsa, ana kuzusuysa, kompleksliyse,küsüyorsa evlenme derim.

Çok şükür. İyi ki diyorum hep iyi ki. O benim büyük şansım.

merhaba kızlar

erken evlenmekten kastınız nedir? hani bazı evli arkadaşlar demişler ya erken evlendim veya erken evlenmedim diye. ne zaman erken olur ya da ne zaman olmaz? sadece yaş baz alınarak mı söylenen bişey bu?

ben 24 yaşındayım. 1 senelik çok güzel giden bi ilişkim var. erkek arkadaşımın ailesi de aileme uygun insanlar. onun işi var fakat ben henüz iş bulamadım. artık babama söylemem için ısrar etse de ben erken olduğunu düşünüyorum mesela. onu ne kadar tanısam da sevsem de kendi ekonomik özgürlüğümü elime almadan ciddi adımlar atma niyetinde değilim. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bence bunun milliyetle ilgisi yok. biraz eşinde kaynaklı. istese kimseyi karıştırtmazdı. sonuçta bu sizin hayatınız. yabancılarda da başka sorumluluklar var. emin ol evlilik yönünde türkler ve araplar her zaman daha ileri ve bağlıdır

Araplar 4 kadından hangisine daha bağlı ki acaba ? :KK52:
Araplarda Medeni Kanun yok. Daha ileri derken bundan mı bahsediyordunuz?

Ve bence elbette bunun milliyetle dolaylı da olsa bir alakası var. O ülkenin geçirdiği tarihi süreçler,
devrimler, ülkenin yasaları, coğrafyası, dini vs toplumun en küçük birimi olan ailenin yapısını etkiler bence.

erken yasta evlendıgım ıcın pısmanım sımdıkı aklımla hıc evlenmem heralde :)))

X