Yapılacak ne olabilir çok sinirliyim.

Summe

Şarkıya , türküye lanet olsun. Anlayamadın ya !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2014
2.444
1.381
Bayanlar Bilgisayarımı donma ,hoparlör ve klavye sikayetleriyle servise göndermiştim . Ekranında da ölü piksel vardı.
Gelmiş ve süpriz hiç bir şeyini yapmamislar. Format bile atmamislar. Ki bildiğim kadarıyla en azından format standart prosedurdur.
Gerçekten çok sinirlendim. Tüm işlerim bilgisayarimla nw zamandır da erteliyorum 18 gün ellerinde tutup yollamislar rwsmen .
Klavyenin garanti kapsamina gitmediğini biliyordum zaten yine de bi bakilsin istemiştim .
Ama özellikle ölü piksel kesinlikle küfür ve giriyor tüm firmalarda garantiye.
Ne yapabilirim. . kesinlikle durmam şu anda .
Nerelere şikayet edebilirim? Barodan avukat bulabilir miyim gerekirse dava acicam .
Insanlari enayi yerine koyuyorlar

ilk olarak şikayetimvar.coma yazın
Ben şöyle daha net kesin bir şey istiyorum. Davacı olucam gerekirse . Dikkate almamak 18 gün tutup yollamak neymiş görsünler istiyorum .

Ne kadarlık. 2000 e kadar ilçe tüketici hakem heyetine, 3000e kadar il tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz. Daha fazlaysa mahkemeye. Tüketici hakem heyetine gitmek için avukata ihtiyacınız yok. Boşuna para vermeyin

İnşallah içinden bir parçasını sökmemişlerdir ben pek anlamıyorum ama bilgisayarın hızıyla ilgili olan parçasını sökermiş bu tamirciler. Eşim yazılımcı hep öyle der tanıdık değilse söker alırlar

Nerede olur bu hakem ? Valiliktemi ?
büyükşehir ise bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığında
küçükşehirse valilik olabilir
Ayrıca değeri 2000 altında kaymakamlık 2000-3000 valilik
internetten bakabilirsiniz hatta bazı tüketici hakem heyetlerinin sitesinde örnek dilekçelerde oluyor

Ne kadarlık. 2000 e kadar ilçe tüketici hakem heyetine, 3000e kadar il tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz. Daha fazlaysa mahkemeye. Tüketici hakem heyetine gitmek için avukata ihtiyacınız yok. Boşuna para vermeyin
2000 lira evet . Onlara güvenmek ne kadar sağlıklı ? Kız kardesimin montunu vermistik ulasmadi hala bize kaldiki bilgisayar bu

Garanti kapsamindayda teknosaya geri goturun ama kavgaci bir tonla degilde sakin sakin anlatin. Cunku hersey ellerinde. İsterlerse iki gunde kapiniza bile getirirler. Tecrubeyle sabittir..
O zaman teknosayi da dava ederim böyle bir şey olabilir mi ya gidip onlara minnet edip bir 18 gün daha bekleyemem tez yazıcam daha ya

İnşallah içinden bir parçasını sökmemişlerdir ben pek anlamıyorum ama bilgisayarın hızıyla ilgili olan parçasını sökermiş bu tamirciler. Eşim yazılımcı hep öyle der tanıdık değilse söker alırlar
Kendi servisiydi canım . Nasıl sinirliyim anlatamam .

Dava edemez miyim peki ?
Bu arada bdvden neden bana bilgilandirilmeden konu taşınıyor onu da anlamadım .

O zaman teknosayi da dava ederim böyle bir şey olabilir mi ya gidip onlara minnet edip bir 18 gün daha bekleyemem tez yazıcam daha ya

Simdi soyleki yasal sure icerisinde zaten geri almissiniz. Tutanakla teslim ettiginizde eksikler orada yaziyordur muhtemelen. O eksikler hic giderilmediyse size yinede aciklayici bir rapor tarzi seyle teslim etmeliydiler..eger halen garanti kapsamindaysa hakem heyeti bunu cozebilir. Cunku genelde tuketici hakli bulunur. Tez icinde cok kolay gelsin

Dava edemez miyim peki ?
Bu arada bdvden neden bana bilgilandirilmeden konu taşınıyor onu da anlamadım .
Dava edebilirsiniz de hem süre açısından hem de masraf açısından önce diğer yolları tüketin en son sonuç alamazsanız dava düşünün

İlde sanayi ticaret il müdürlüğü valilik binasında olabilir. ilçede kaymakamlık

Güvenin sorun olmaz. Onlar başka bir servise baktırır sonrada rapora göre işlem yapılır. Gidip görüşün. Servis raporlarını da yanınıza aşın.

Güvenin sorun olmaz. Onlar başka bir servise baktırır sonrada rapora göre işlem yapılır. Gidip görüşün. Servis raporlarını da yanınıza aşın.
Bu süre zaten çok zor ve uzun olacak yine .

X