yarabandı evliliğini bitirmek?

Bir hata yapmışsınız hem kendinize hemde karşıdaki insana karşı . Ben ama tüm suçun sizde olduğunu düşünmüyorum. Bir insan biriyle ilişki yaşarken bu kişi neden benimle diye sormalı bence. Realite diye birsey var. Dışardan gözümüze giriyor. Eşit olduğun insanla evlenmelisin bence sosyal olarak , ekonimik olarak ve eğitim olarak. Yani tamamen vicdan yapacağınız bir durum olduğunu düşünmüyorum. Adam da farkindaymiş bir seyleri aşmak için evlendiginizin. Dört ayda nikah masasına oturmayı kabul etmesinin sebepleri de belli . Gelinlik sizden , ev sizden , eğitim var ve birçok dil biliyorsunuz ne yapalım kalan kısma göz yumayım demiş . Bir an önce bu iki tarafı da gereksiz yıpratan evliligi sonlandırın .

Adama acımanızı anlamadım arkadaşlar ya. Adam zaten farkında ondan kadının merhametine oynuyor . Bir yıl boyunca ne yapmış evde mesela . Hizmet sektöründe bir şekilde iş bulurdu. Hayatta gerçekten bazı gerçekleri es geçmemek lazım . Burada çok okuyurum genellikle erkekler de yapıyor. Kendisi eğitimli üniversitede yaşamış aşkı dibine kadar bir kadinla evleniyor kadının eğitimi belli yani liseden bozma bir üniversite bitirmiş . Tek avantajı ne derse he demesi . Hiç düşünmüyorlar bu adam niye beni seçti ? Niye seçecek evde sessizce dur diye seçti işte. Aslında insanın bile doğası kendisine benzeyen kişiye aşık olmak . Herkes kendi çapında insanla evlenmeli. Yoksa kadın veya erkek fark etmiyor demek ki yaranmak için ev temizligi ve merhameti kullanıyor insanlar

peki sizce beni çok seven değer veren güvenilir aldatmayan birini vs bırakmak aptallık olur mu? ne bileyim bundan ayrılıp yine önceki şerefsiz gibi birine denk gelirim diye korkuyorum. hani her evlilikte eğer sevgi bir süre sonra azalıyorsa boşu boşuna boşanmış olmayayım bu kadar iyi birini bulmuşken.
Bence öyle degil. Gerçekten aşık olduğum biriyle evliyim . Tabi ki ilk başta olan o tutku yok . Sürekli yanında olunca ama o sevgi çok farklı formlara dönüşüyor . Birlikte savaşıyorsun emek veriyorsun çocuğun oluyor onun ilk kez öğrendiği şeyler olunca göz göze gelip birlikte gurur duyuyorsun yani paylasimin artıyor .

Tabi ki kavga dövüş bazen rayından çıkıyor . Bazen görmek bile istemiyorsun gıcık oluyorsun . Her hareketi batiyor . Mesela eşim de işinden ayrıldı ama ben onu destekledim hayalindeki işi yapması için gerçekten bir ara parası harcadik. Hala arzuluyorum eskiden sahip olduğum imkanlara ulasamasamda inanıyorum ki bu işin sonunda eskisinden daha iyi bir duruma geleceğiz . Bence sizde gerçekten sevdiğiniz ve sevildiğiniz birini bulursaniz anlayacaksiniz. Bu bir evlilik olmamış karşılıklı çıkar ilişkisi olmuş . Adamın vicdanınıza oynamasına izin vermeyin

evet var. cinsellik kısmını çok konuştuk. fiziksel kısmı söyleyemedim. yani seni beğenmiyorum kelsin vs diyemem asla. o da genel olarak farkında bence. benimle neden evlendin anlamıyorum sana ne katıyorum ki vs diyor çok üzülerek tabii.
Adama cok üzüldüm sadece .maddi sıkıntılar derken 5 dil bilip siz neden maddi sıkıntıları rahatlatacak duzeyde kazanmiyorsunuz ne kdr kazanc beklentiniz var âgiz kokusu dr tedavi eder sac varsa ekim yapilirda adam hakkındaki dusuncelerinizi soylemeyin tam bir yıkım olur ilerde beterini yasarsiniz yine gecmiste yasadiginiz 3 yillik iliskiden pay bicerek hareket edin .ne kdr suredir issiz benim ex kocam bi donem isszi kaldi ben bi kere bile ses etmedim o cok üzülüyordu insan evladıyız tabiki surecler olacak onemli olan yol arkdslaridedim sonrada is buldu gayette iyi kazanıyor kendi capinda .ben bosandim oda ayri konu 😁😁 para kazandikca beni begenmedi çünkü oda onun sinavi idi bende geçmişim karmasini bu lanet evlilikle ödedim cunku bende kimseyi begenmezdim bekarken

Adama acımanızı anlamadım arkadaşlar ya. Adam zaten farkında ondan kadının merhametine oynuyor . Bir yıl boyunca ne yapmış evde mesela . Hizmet sektöründe bir şekilde iş bulurdu. Hayatta gerçekten bazı gerçekleri es geçmemek lazım . Burada çok okuyurum genellikle erkekler de yapıyor. Kendisi eğitimli üniversitede yaşamış aşkı dibine kadar bir kadinla evleniyor kadının eğitimi belli yani liseden bozma bir üniversite bitirmiş . Tek avantajı ne derse he demesi . Hiç düşünmüyorlar bu adam niye beni seçti ? Niye seçecek evde sessizce dur diye seçti işte. Aslında insanın bile doğası kendisine benzeyen kişiye aşık olmak . Herkes kendi çapında insanla evlenmeli. Yoksa kadın veya erkek fark etmiyor demek ki yaranmak için ev temizligi ve merhameti kullanıyor insanlar
adama asla acımıyorum her iki tarafın da menfaate dayalı bir ilişki kurduğunu ama sonradan kadın kişisinin sözleşmeden caydığını söylüyorum ben

ben o dönem çok ağır hastaydım. avuç avuç xanax vs gibi ağır ilaçlar kullanıyordum. yani şu anki bilincim olsa asla yarabandı evliliği yapmazdım fark edince hüsrana uğradım. bilinçli bir tercih olmadığını göz önünde bulundurmanızı rica ederim. neden bir insana bunu yapayım ki? halusinasyon vs görecek kadar ağırlaşmıştım. iş yapamaz hale gelip işimden dahi ayrıldım sonra tekrar başladım başka bir firmada vs.
Tamamen kendi tecrübeme göre yorum yapacağım. Eski nişanlım beni aldattı ve sonrasında bir dönem bende ilaç kullandım. Sizin kadar ağır geçmedi belki ama inanın herşeyin farkındaydım. Hatta şöyle söyliyim, o dönem birisi ile tanistirildim ve ilişkiye başladım. Adamı sevmiyordum ama yeniden birisinin benimle ilgilenmesi vs çok hoşuma gitmişti. Sonuç olarak gayet adamı sevmediğimin bilincindeydim, akıl gitse bile kalp biliyor neyin ne olduğunu.

evlenmeden önce saygın bir mesleği vardı. ve öğlene kadar uyuduğu için kovuldu. şimdi bana tezgahtarlık yapayım diyor. yanlış anlaşılmasın her meslek saygın elbette fakat benim sosyal statüme şu an yapmayı önerdiği iş asla uygun değil.
Evlendikten sonra nasilsa zengin kadin buldum diye tembellige baslayip kendini kovdurttuysa o da cok masum degil. Egitim, is denkligini gectim sevisemediginiz biriyle evlilik yurutmemelisiniz.

Merhaba. Tam nereden başlasam bilemiyorum ama evliliğimi bitirip bitirmeme kararı almaya çalışıyorum. 29 yaşındayım. Eşimle iki sene önce evlendik. Herkese hep derler ya kimsenin yarabandı olmayın diye. Ben farkında olmadan şimdiki eşimi yarabandı yapmışım. Eşimden önce 3 yıllık bir ilişkim vardı. Bende çok büyük bir travmaya yol açmıştı o ilişki. o dönemki sevgilim Bana sormadan beni hamile bıraktı sonra ilaç kullanmama rağmen gebelik oluşup işler ciddiye binince yani bebeği istemedi aldırdık vs. sonrasında ben psikolojik olarak rahatsızlandım. kutu kutu ilaçlar ataklar derken eşimle tanıştık ve tanıştıktan dört ay sonra evlendik. çok destek oldu bana. ne yaşadığımı bilmiyor. bir şey olmuş ama sormayacağım beraber aşarız dedi. Eğitim kültür anlamında aramızda farklılıklar vardı. ama o dönem canım o kadar yanıyordu ki önemli olanın denklik değil çok seven değer veren merhametli biriyle olmak gerektiğini düşündüm. o dönemki psikolojimle bu çok doğru bir karardı. Evlilik sürecindeyse bütün yük benim üzerimdeydi gelinliğime kadar ben aldım. Evi ben döşedim. Her şeyi kendim hallettim durumu iyi değil ailesi de destek olmuyor diye. Sonrasında da işsiz kaldı. 1 senedir de iş bulamadı. Evin çarkını yine ben çeviriyorum. kendisi de part time bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Tüm bunlar yaşanırken daha önce gözüme batmayan şeyler aşırı batmaya başladı. Fiziksel olarak eşim bana çekici gelmiyor artık. Saçının kelliği önceden sorun değilken şimdi kel olması irite ediyor. Kronik ağız kokusu problemi var bir türlü çözemedi cinsel açıdan da yaklaşamaz hale geldim çünkü midem bulanıyor. öpüşemiyoruz. Önceden sorun etmediğim dil bilmiyor oluşu şimdi gözüme batıyor. Ben 5 dil biliyorum. Yurt dışında lisans okudum yüksek lisans yaptım vs. Başta Bunlar gözüme hiç batmamıştı çünkü adam hep gözümün içine bakıyor. Ev işlerinde yardım ediyor. İşten yorgun geldiğimde tatlılar yapıp hazırlamış oluyor. Tüm ekonomik zorluğuna rağmen özel günlerimizde borç harç kendini aşacak hediyeler aldı beklemediğim halde. Hasta olunca çorbamı yapıyor ilacıma kadar içiriyor ve aşırı sadık. inanılmaz düzgün ve güvenilir bit adam. Yani artısı çok fazla fakat bende hiç heyecan yok. Evlendiğimizden beri maddi sorunlar yaşamaktan bıktım ve sıkıldım. sadece sorun ve problem var. ne maddi derdi bitti ne cinsel problemleri. İki senede biter mi evlilik heyecanı? şehvet duymadığım biriyle evli kalmalı mıyım? Eğer boşanırsam bu kadar düzgün bir adamdan ayrıldığım için pişman olur muyum? onun ahı bir ömür üstümde mi kalır? ne yapmalıyım sizce bir evlilik sırf karşıdaki iyi insan diye devam ettirilmeli mi? Fakat bir yandan da çok gencim neden böyle hissettiğim bir evlilikte kalayım. bilmiyorum çok kafam karışık.
Bence sevmiyorsan, hiç uzatma ayrıl .

İyi dediğim şu. Yani konuşurken mesela kırmamak incitmemek için kelimelerini çok dikkatli seçer. Kendince mutlu etmeye çalışır tatlı yapar vs. Yorgun olduğumu fark ettiği zaman yardım eder işimi kolaylaştırmaya çalışır. Biraz dağınık bir insanım tolere eder bunu. her gün yemek yap temizlik yap vs diye zorlamıyor beni. Çamaşırları sürekli kendisi yıkıyor. Çok şefkatli ve merhametli davranıyor. ÇEvresindeki herkes de çok sever. karşılık beklemeden herkesin yardımına koşar. Saf temiz bir adam. kimseye zarar vermeyi düşünmez. intikam almak vs gibi duyguları yoktur. dedikodu bile yapmaz. Rutin kullandığım ilaçlar var. her akşam gelip içip içmediğimi kontrol eder. öyle kirli hesaplar vs yoktur aklında. bir de hiç gözü dışarıda değil. telefonunu ara ara kontrol ediyorum hiç sama sapan şeyleri yok. bazen iş nedeniyle il dışında oluyorum. arkadaş sosyalleşmerinde falan herkes çok üzügn olduğundan bahsediyor. biraz da bağımlı bir karakter. hayatında sadece ben varım. arkadaş yok bir şey yok öyle rutin görüştüğü ettiği. dışarı çıkıp gezio tozayım demiyor.
Ya bir şey diyeceğim bunlar her hayat arkadaşının minimum yapması gereken şeyler değil mi? Sizi kırmak için söylemiyorum ama bence sizin standartınız düşük, her ne kadar iş kariyer vb. konusunda yüksek olduğunu iddia etseniz de. Bir sonraki ilişkinizde değer göreceğinize ve yine böyle iyi davranılacağına inanmıyorsunuz. Inanmazsaniz da pekala kötü birini kendinize çekebilirsiniz yine. Bu arada, bence eşinizin tüm fiziksel özellikleri değişse ve iş bulsa yine sevmeyeceksiniz. Çünkü en baştan o sevgi ve tutku yokmuş. Yanlış anlamayın, sadece siz hatalısınız demiyorum. Eşiniz de hatalı. Ikinizin de ayrı ayrı yoluna bakması en doğrusu gibi görünüyor.

Merhaba. Tam nereden başlasam bilemiyorum ama evliliğimi bitirip bitirmeme kararı almaya çalışıyorum. 29 yaşındayım. Eşimle iki sene önce evlendik. Herkese hep derler ya kimsenin yarabandı olmayın diye. Ben farkında olmadan şimdiki eşimi yarabandı yapmışım. Eşimden önce 3 yıllık bir ilişkim vardı. Bende çok büyük bir travmaya yol açmıştı o ilişki. o dönemki sevgilim Bana sormadan beni hamile bıraktı sonra ilaç kullanmama rağmen gebelik oluşup işler ciddiye binince yani bebeği istemedi aldırdık vs. sonrasında ben psikolojik olarak rahatsızlandım. kutu kutu ilaçlar ataklar derken eşimle tanıştık ve tanıştıktan dört ay sonra evlendik. çok destek oldu bana. ne yaşadığımı bilmiyor. bir şey olmuş ama sormayacağım beraber aşarız dedi. Eğitim kültür anlamında aramızda farklılıklar vardı. ama o dönem canım o kadar yanıyordu ki önemli olanın denklik değil çok seven değer veren merhametli biriyle olmak gerektiğini düşündüm. o dönemki psikolojimle bu çok doğru bir karardı. Evlilik sürecindeyse bütün yük benim üzerimdeydi gelinliğime kadar ben aldım. Evi ben döşedim. Her şeyi kendim hallettim durumu iyi değil ailesi de destek olmuyor diye. Sonrasında da işsiz kaldı. 1 senedir de iş bulamadı. Evin çarkını yine ben çeviriyorum. kendisi de part time bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Tüm bunlar yaşanırken daha önce gözüme batmayan şeyler aşırı batmaya başladı. Fiziksel olarak eşim bana çekici gelmiyor artık. Saçının kelliği önceden sorun değilken şimdi kel olması irite ediyor. Kronik ağız kokusu problemi var bir türlü çözemedi cinsel açıdan da yaklaşamaz hale geldim çünkü midem bulanıyor. öpüşemiyoruz. Önceden sorun etmediğim dil bilmiyor oluşu şimdi gözüme batıyor. Ben 5 dil biliyorum. Yurt dışında lisans okudum yüksek lisans yaptım vs. Başta Bunlar gözüme hiç batmamıştı çünkü adam hep gözümün içine bakıyor. Ev işlerinde yardım ediyor. İşten yorgun geldiğimde tatlılar yapıp hazırlamış oluyor. Tüm ekonomik zorluğuna rağmen özel günlerimizde borç harç kendini aşacak hediyeler aldı beklemediğim halde. Hasta olunca çorbamı yapıyor ilacıma kadar içiriyor ve aşırı sadık. inanılmaz düzgün ve güvenilir bit adam. Yani artısı çok fazla fakat bende hiç heyecan yok. Evlendiğimizden beri maddi sorunlar yaşamaktan bıktım ve sıkıldım. sadece sorun ve problem var. ne maddi derdi bitti ne cinsel problemleri. İki senede biter mi evlilik heyecanı? şehvet duymadığım biriyle evli kalmalı mıyım? Eğer boşanırsam bu kadar düzgün bir adamdan ayrıldığım için pişman olur muyum? onun ahı bir ömür üstümde mi kalır? ne yapmalıyım sizce bir evlilik sırf karşıdaki iyi insan diye devam ettirilmeli mi? Fakat bir yandan da çok gencim neden böyle hissettiğim bir evlilikte kalayım. bilmiyorum çok kafam karışık.
İş niye bulmuyo

peki sizce beni çok seven değer veren güvenilir aldatmayan birini vs bırakmak aptallık olur mu? ne bileyim bundan ayrılıp yine önceki şerefsiz gibi birine denk gelirim diye korkuyorum. hani her evlilikte eğer sevgi bir süre sonra azalıyorsa boşu boşuna boşanmış olmayayım bu kadar iyi birini bulmuşken.
Eger ayrilmaya goze alacaksiniz omur boyu yalniz da olabilirim diye dusunmeniz lazim .Karsiniza birinin cikip cikmayacagi,ya da evlenip ondan da hayal kirikligi yasama ihtimaliniz var .Yeni birisini dusunmeden bosanma kararini verin yada vermeyin

Konu sahibi çok haklı. Ekonomik ozgurlugunuz varken hele, kimsenin ağız kokusunu çekmeyin. Adam o kadar iyi kalpli olsaydı, önce midesine baktırirdı, o çok değer verip, tatlisina kadar düşündüğü kadın icin. Adam da değer vermiyor ki bı doktora bile gitmemiş. Ben olsam ben de iki dakika tahammül edemem bu adama. Herşeyi batar, herşeyi.

Kusura bakmayın ama baştan herşeyi bilerek evlenmişsiniz. Evlilik aşamasında bile her şey için siz çabalamışsınız, yara bandı bile değil resmen evlenmek için evlenmişsiniz. Ve adama da hiç üzülmedim. kendisini sevmeyen kadını kabul ederek bütün bunları hak etmiş. Bir de insan gerçekten kendisinden büyük bir erkeğin hatalarını kabul etmek istemez. Evlilik kafanızda bitmiş o yüzden daha fazla ne hem onun hemde kendimizin zamanından çalmayın.
Bunu bildiğini nereden çıkardınız.Konu sahibi diğer yorumlarda o dönem çok seviyorum zannetmiştim diyor.Yani adam sevildiğini düşünüyor

Başta hata ve bencillik yaptınız.Şimdi bu hatadan dönme şansınız var gene bencillik yapıyorsunuz. Karşıdakinin duygularını düşünmüyorsunuz.Ya daha iyisini bulamazsam diye sevmediğiniz ama karşı tarafı sevildiğine inandırdığınız evliliğe devam ediyorsunuz.Size bir soru yarın hoşlanacağınız bir insan karşınıza çıkarsa nolacak o zaman boşanmak daha zor olmaz mı?
Bence bu yanlışı en kısa sürede bitirin

Herkes bencillikle suçlamış da bencil olmamak için ne yapmam gerekiyor? Boşanmayı düşündüğüm için de bencil diyorsunuz evli kalsam belki bu kadar iyi birini bulamam deyince de bencil oluyorum. Ne yapayım anlamadım ki? Adamın şu an boşanmak gibi bir isteği yok ki.

X