Yaramaz kedim..

Küçük olduğu için enerjisi çok. Oyun peşinde yalnız sıkılıyor olabilir. Onunla daha çok oynayın ve ikinci kedi oyun arkadaşı olarak fena olmazdı sanki ☺️

Hic kedi bakmadim. Hatta cok korkarim ben kedilerden. Ama sen oyle bi anlatmissin ki insan yavrusundan bi farki yokmus 😁 Gozumde kizim canlandi birden.😂 O da dis cikarirken bizi isiriyo 😂 Bir yerlere tirmanmaya calisiyo falan 😊
Allah bagislasin evet gercekten evlattan farki yok. Ayni seyler biraz buyuyunce akillaniyorlar insallah korkunuzu birgun yenersiniz ve evladiniz bir kedi ile buyur. Onlarin muhtesem dunyasini tanirsiniz.

Hiç sevmem kedileri.
Nankördürler bikere.
Nasıl sevildiğinide anlamış değilim.
Amaaaa hemen topa tutmayın , asla zarar vermem verdirmem.hayvanseverim diyenden daha çok beslerim onları ama uzaktan.canlıya saygımdan.
Bence kediniz arkadaş istiyor :KK66:

Ka
Herkese hayirli aksamlar.. Oncelikle kedimi çoook seviyorum asla birakmak sokaga atmak gibi bir dusuncem yok sadece tecrubeli kedi sahibi arkadaslardan fikir almak istiyorum.
6 ayini doldurmus bir disi kedim var. Kendisi cok yaramaz bir hanfendi. 1 aylikken tanistik annesi sadece uc yavrusunu kurtarabilmisti biri benim kedimdi. Kedi sahiplenmeden once hic kedi bakmadim hatta biraz korkardim da yaklasamazdim ama bu zavalli yavrulari gorunce dayanamadim annesi bakamiyodu cocuklar zarar veriyodu vs aldik esimle. Her turlu bakimini yaptik asilari vs mama ve su konusunda da sikintisi yok. Ikimizde calisiyoruz evde cok vakit geciremedigimiz icin mi bilmiyorum ama kedimiz cok yaramaz. Evin perdelerinden koltuklarindan yastiklarindan hatta kollarimizdan bacaklarimizdan vazgectik artik da bu sefer de tv unitesinin ustune tirmaniyo ne var ne yok assagiya itiyo. Kac tane bardak tabak biblo falan kirildi evde hatirlamiyorum. Iki sefer de kendini balkondan ve camdan assagi atti. Artik bi odada yalniz basina birakamaz olduk. Ne yapsak sakinlesir bu huylari gecer mi? Tecrubeli arkadaslar lutfen yardim edin bi ay sonra kisirlasma ameliyati olacak ondan sonra sakinlesir diye yaziyo internette ama boyle devam ederse cok zorlancaz. Evde ne var ne yok kaldirdik perdeleri falan topladik lutfen yardimci olun..Ne yapabiliriz? Tesekkurler sevgiler..
Kafasının üst tarafından boynuna doğru masaj yapar gibi okşayın çok rahatlıyorlar, küçük ya daha ondan. Bizim önceden vardı erkekti büyüttük aynı bir garfield di. Büyüdü başını aldı gitti bi geldi aslan gibi olmuş hey gidi sonra biraz durdu yanında bi tekir kediyle geldi biraz miyavladılar çıktım dışarı yanlarına yaklaştım anam bi tane de minnak yavru var arkalarında 😁 evlenmiş mi ne etmiş onlara sahip mi çıkmış bilmem. Sonrasında onları bana bıraktı gitti kendisi bi daha da gelmedi. Ben anne ile yavruya baktım. Sonra ikisi de gitmiş daha sonra. Anne olan tek geldi çok zayıflamış yavrusuna ne olmuş yoktu bilemedik ama üzülmüş birazda ona baktım o da düzeldi gitti kalmadı 1 seneden fazla 🌸

Herkese hayirli aksamlar.. Oncelikle kedimi çoook seviyorum asla birakmak sokaga atmak gibi bir dusuncem yok sadece tecrubeli kedi sahibi arkadaslardan fikir almak istiyorum.
6 ayini doldurmus bir disi kedim var. Kendisi cok yaramaz bir hanfendi. 1 aylikken tanistik annesi sadece uc yavrusunu kurtarabilmisti biri benim kedimdi. Kedi sahiplenmeden once hic kedi bakmadim hatta biraz korkardim da yaklasamazdim ama bu zavalli yavrulari gorunce dayanamadim annesi bakamiyodu cocuklar zarar veriyodu vs aldik esimle. Her turlu bakimini yaptik asilari vs mama ve su konusunda da sikintisi yok. Ikimizde calisiyoruz evde cok vakit geciremedigimiz icin mi bilmiyorum ama kedimiz cok yaramaz. Evin perdelerinden koltuklarindan yastiklarindan hatta kollarimizdan bacaklarimizdan vazgectik artik da bu sefer de tv unitesinin ustune tirmaniyo ne var ne yok assagiya itiyo. Kac tane bardak tabak biblo falan kirildi evde hatirlamiyorum. Iki sefer de kendini balkondan ve camdan assagi atti. Artik bi odada yalniz basina birakamaz olduk. Ne yapsak sakinlesir bu huylari gecer mi? Tecrubeli arkadaslar lutfen yardim edin bi ay sonra kisirlasma ameliyati olacak ondan sonra sakinlesir diye yaziyo internette ama boyle devam ederse cok zorlancaz. Evde ne var ne yok kaldirdik perdeleri falan topladik lutfen yardimci olun..Ne yapabiliriz? Tesekkurler sevgiler..
Hepsinin huyu farklı. Bizde de var 2 tane. Kızımız sizin ki gibi oyuncu ve inanılmaz geveze oğlan sadece birlikte oturalım sarılalım ben sizi temizleyeyine derdinde. Bir eşimin yanına gidiyor kollarını ensesinı açıkta neresi varsa yalayıp duruyor sonra gelip beni temizliyor, kız ondan küçük korkuyor biraz bizimki gidip onu da temizlemeye çalışıyor 😊 aynı evde tamamen 2 farklı karakter. Kız da sürekli oyun oynayalım sinek avlayalım bildiğiniz prenses edalarinda dolaşıyor evde kisirlartırmanın henüz ama kısırlaştırma sonrasında 1az sakinlesir sakinlesiyorlar yaş ilerleyince de haliyle daha çok uyumaya başlıyorlar ama genel karakterleri çok değişmiyor. Bizde bir çok eşyayı kaldırdık ortadan özellikle oyun oynayayım derken kırıp kendilerine zarar verme olasılıkları olan şeylerden. Bir oyuncak kutumuz var salonda köşede duruyor oradan alıp oynuyor kız kendi kendine oğlan hayatta umursamıyor oyuncakları. Az büyümesini beklemekten ve evi kendisine göre dizayn etmekten ve tadını çıkarmaktan başka çok da bir yapacağınız bir şey yok gibi😊

Siz kendinizi oldurun daha faydali olur dunya icin. Nasil bir dusunce yapisidir bu sevmeyebilirsiniz ama zarar verme hakkini kimse size vermiyor. Allah bilir birde annesinizdir siz yazik varsa cocuklarinizada su yazdiginizi dusunebilip aklinizdan geciyorsaniz esinizede yazik esimi bir hayvandan kiskandim nasil bir cumledir sizin gozunuzde esiniz bir hayvanla iliskiye girebilecek biri yani vahh sizin akliniza ve vicdaniniza @Kazen bu tarz insanlari uzak tutmak lazim.
Orda şaka yaptigimi eminim ki herkes anlamıştır. Yalniz siz anlamamissiniz . Bana diyene kadar kendinize bi bakın. Evden gitme nedenim ise kedi yada kopek kılından rahatsiz olmamdi. Anne degilim anneliğime kadar laf etmissiniz sadece guluyorum buna çünkü cahil insanlar malesef kii her yerdeler :KK66:

Bazı kediler boğuşmayı seviyorlar. Fareyle oynamaktansa elle ayakla oynamak daha tatmin edici oluyor. Çünkü neden? Vikleyen, seken, elini çeken ve sallayan bir insan var.
Sizin yapmanız gereken onun hoşlandığı bu oyunu elinden almak değil. Kendinize kalın bir eldiven alın ve onunla boğuşun. Eldiven yoksa elinize atlıyorsa elinizi avın kaçtığı gibi çekmek yok. Yada ayağınızı kaldırıp sekmek yok. Durmanız ve hayır demeniz gerekiyor. Isırırken göz göze geleceksiniz en başlarda, o zaman enseden tutup ayırıyorsunuz onu uzvunuzdan. Sonra bekle eldiveni alalım deyip boğulmaya devam. Bir süre sonra eldiven lafını duyunca heyecanlanmaya başlayacak. Bu boğuşmalar 1 yaşına kadar devam eder tahminim sonra pek hoşlanmıyorlar.
Ayrıca bir yere de hatasını anlayıp kaçıyor ısırınca demişsiniz. O hatasını anladığı için kaçmıyor. Saklambaç oynamaya çalışıyor. Gelip ilginizi çekiyor ve hemen saklanıyor. Yerinizden kalkıp onu bulun, sonrada siz saklanın. Oyunu iyice öğrenene kadar arada kafanızı çıkarıp sizi görmesini sağlayın. Sizi bulduğunda anında tepki verin o saklanmak için koşmaya başlar zaten.
Ekstradan olta oyuncaklarını da seveceğini düşünüyorum. Her akşam 15 dakikalık 2 seans yeterli olur.
Elimi isirdiginda degil ama biseyleri devirdiginde falan saklaniyo genelde ama bu saklambac oyununu denicem olursa cok egleniriz😊

Balkondan asagiya kendini attığına göre demekki gitmek istiyor salin gitsin :) esim bi tane getirdi Ogün evi terk ettim Mart ayiydi acayip azgindi eşime yanasmalar felan kiskancliktan olduresim geldi kediyi hic sevmem :))
Esime yanaslamar derken.. Kiskancligin kacinci seviyesi tobe yarabbim elinden alma esini kedicik merak etme😡

Yaramazlıkları azalır ama asla bitmez. Bir de üstüne gittikçe artırıyor. Dikkat çekmek için de yaramazlık yapıyorlar. 2.5 senelik kedi annesi olarak evimde hiç biblo, çiçek vs. Yok :)

üç kedi anası olarak söylüyorum Sonra duruluyorlar. Keşke oyuncu olsalar eskisi gibi diyorum.
Kedi sahibi olmak bence çok büyük şans iyi ki varlar :KK36:
Ya konuyu actiktan sonra cok heveslendim ucune birden bakabiliyomusunuz? Birbirlerine zarar veriyolar mi?Bi tane daha sahiplenmek istiyorum korkuyorum bakamazsam perisan olurlarsa diye..

Ka

Kafasının üst tarafından boynuna doğru masaj yapar gibi okşayın çok rahatlıyorlar, küçük ya daha ondan. Bizim önceden vardı erkekti büyüttük aynı bir garfield di. Büyüdü başını aldı gitti bi geldi aslan gibi olmuş hey gidi sonra biraz durdu yanında bi tekir kediyle geldi biraz miyavladılar çıktım dışarı yanlarına yaklaştım anam bi tane de minnak yavru var arkalarında 😁 evlenmiş mi ne etmiş onlara sahip mi çıkmış bilmem. Sonrasında onları bana bıraktı gitti kendisi bi daha da gelmedi. Ben anne ile yavruya baktım. Sonra ikisi de gitmiş daha sonra. Anne olan tek geldi çok zayıflamış yavrusuna ne olmuş yoktu bilemedik ama üzülmüş birazda ona baktım o da düzeldi gitti kalmadı 1 seneden fazla 🌸
Kiyamam ya sanki gelin ben sizi kendi anneme gotureyim der gibi almis getirmis😊Kizimin bi gun anne oldugunu gorsem cok sevinirdim ama sahiplendirebilecegim bir kisi bile yok etrafimda perisan olmalarinida istemiyorum o yuzden kisirlasacak kizim🙂

Benim de iki yasinda kizim var ilk baslarda cok yaramazdi hareketliydi ama asiri degildi
Kisirlastirdiktan sonra artik cok sakin oldu yemegini yiyip uyuyo arada evde dolaniyo camdan bakiyo okadar biz sevmeye yanina gidiyoruz

Çok haklisiniz.
Dışarı alışkın olmayan kediyi çıkarırsanız çok korkar , arabaların altına girer yakalayamazsınız.Yanınıza gelmez sizi tanımaz bile stresten.
Topraktan her türlü paraziti ve enfeksiyonu kapabilir.Özellikle Fip sokaktaki kedilerde çok fazla görülüyor ve tedavisi yok.

Balkondan asagiya kendini attığına göre demekki gitmek istiyor salin gitsin :) esim bi tane getirdi Ogün evi terk ettim Mart ayiydi acayip azgindi eşime yanasmalar felan kiskancliktan olduresim geldi kediyi hic sevmem :))
Pencereyi açık unutsanız küçük çocuğunuz camdan atlasa demekki gitmek istedi mi diyeceksiniz?tövbe tövbe kedi eşinizi çalacak değil heralde:olamaz:

Yaşına gelene kadar yaramaz oluyorlar maalesef ama 1 yaşına girince sakinlesiyorlar

benim kızım tekir 7 aylık ama sanki içine insan kaçmış gibi :)) konuşmalarımızı bile anlıyor gözü rahatsız damla damlatıyoruz elime damlayı alıp oturduğumda kucağıma gelip sırt üstü yatıyor ürküyorum bazen bu akıllı hareketlerine

ama tabii yaramaz mı yaramaz ama sadece koşturur hoplar zıplar oyuncakalrı ile oynar daha hiçbir şeye zarar vermedi maşallah neye kızacağımı çok iyi bilir bizim eşyalarımıza asla dokunmaz ama nasıl bu hale geldi bilmiyorum hiç özel bir eğitim falan vermedik sokaktan bulmuştuk yaralıydı sadece fazlasıyla sevgimizi verdik

X