Yarbay Mehmet alkan: hepsini Allah'a havale ediyorum.

katikula

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
34.741
12.322
O sözlere Jandarma bakacak
25/08/2015 -

30966466.jpg

Beytüşşebap’ta şehit düşen Yüzbaşı Ali Alkan’ın abisi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan’ın isyanı Ankara’da Jandarma Genel Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından masaya yatırıldı. Yarbay Alkan’ın açıklamaları, kendisi Jandarma olmasına karşın Okullar Komutanlığı’nda görev yaptığından, TSK disiplin yönetmeliğine göre değerlendirilecek. Bu arada Yarbay Mehmet Alkan da ilk kez konuştu ve hakkındaki eleştiriler için ''Hepsini Allah'a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?" dedi.
Yarbay Alkan, şehit kardeşi Yüzbaşı Alkan’ın cenaze töreninde tabuta sarılarak isyan etmişti. Alkan, “Bunun katili kim? Düne kadar çözüm diyenler, ne oldu da sonradan savaş diyor” demişti, ‘şehit olmak istiyorum’ açıklaması yapan Enerji Bakanı Taner Yıldız’a da “Saraylarda 30 korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘şehit olmak istiyorum’ diye birşey yok. Git o zaman, oraya git” diye seslenmişti.

YARBAY İLK KEZ KONUŞTU
Şırnak'ta PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye'de düzenlenen cenaze töreninde isyan eden Yarbay Mehmet Alkan ilk kez konuştu.
Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e konuşan Yarbay Alkan, hakkında söylenenler için ''Hepsini Allah'a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?" dedi.
Disiplin soruşturması sorusuna da Yarbay'ın cevabı "Neye karar verirler bilemiyorum" şeklinde oldu.

JANDARMA’NIN SORUMLULUĞUNDA

İl İdaresi Kanunu’nda yapılan değişiklik nedeniyle Jandarma Teşkilatı’ndaki işlemler İçişleri Bakanlığı’na bağlanmıştı. Bu nedenle Yarbay Alkan konusunda gözler Jandarma Genel Komutanlığı’na ve İçişleri Bakanlığı’na çevrildi. İki kurum yöneticileri durumu masaya yatırdılar ve Yarbay Mehmet Alkan’ın Okullar Komutanlığı’nda, asayişle ilgili olmayan bir görevde olması nedeniyle disiplin soruşturması yapılacaksa Jandarma Genel Komutanlığı’nda yapılması gerektiği tespiti yapıldı.

BAKAN ÖZTÜRK: ŞEHİT YAKINI AMA

Yarbay Alkan’ın açıklamalarını Hürriyet’e değerlendiren İçişleri Bakanı Sebahatti Öztürk, “Kendisine şehit yakını gözüyle bakmak lazım. O gözle bakınca da anlıyorum. Ancak, üniformalı birinin siyasetle ilgili bu tür açıklamalar yapması da doğru değil” dedi. Bakan Öztürk Ankara dışında olduğu için Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile görüşmediklerini, ancak hem jandarma teşkilatının hem İçişleri’nin yetkililerinin konuyu araştırdığını ifade etti. Jandarma yetkilileri de Orgeneral Mendi Ankara’ya döndükten sonra konunun inceleneceği bilgisini paylaştılar.

mads.gif

http://m.hurriyet.com.tr/Haber?id=2...akacak&utm_campaign=gundem_sondakikahaberleri

'Şehit yakını Gözüyle bakınca Anlıyorum, asker Gözüyle bakınca anlamıyorum. '
Lafa bak lafa...
Gerçekten insanın sinirleri zıplıyor.
Bu ne insani duygulardan uzak bir cümledir.
O acı ile kimin aklına gelir üniforma?

Yarbay Mehmet Alkan'ı Arkadaşı Anlattı: Mehmet, Mert ve Delikanlıdır

25 Ağustos 2015 Salı 07:33

Osmaniye'de şehit kardeşinin cenazesinde gündeme gelen ağabey Yarbay Mehmet Alkan'ı, bir dönem beraber görev yaptığı arkadaşı ve komutanlık yaptığı askeri anlattı.

Osmaniye'de şehit kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesindeki konuşmasıyla gündeme gelen ağabey Yarbay Mehmet Alkan'ı, bir dönem beraber görev yaptığı arkadaşı akademisyen Avukat Sinan Kocaoğlu anlattı.

Sinan Kocaoğlu, "Mehmet çalışkan, kafalı bir Anadolu çocuğudur. Aynı zamanda da mert ve delikanlıdır. Öyle olmasa kardeşi de şehit olsa, birçok devlet memuru kameraların önünde isyan etmez" dedi.

"HARAKETİ CESARETİNİN GÖSTERGESİ"

Yarbay Mehmet Alkan'a devreleri arasında "Mazlum Mehmet'' denildiğini belirten arkadaşı Kocaoğlu, "Mehmet çalışkan, kafalı bir Anadolu çocuğudur. Aynı zamanda da mert ve delikanlıdır. Öyle olmasa kardeşi de şehit olsa, birçok devlet memuru kameraların önünde isyan etmez. Bu hareket bile Mehmet'in delikanlılığının ve korkusuzluğunun ispatıdır'' dedi.

"DOBRA BİR KOMUTAN"

2002 yılında Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nda askerlik yaparken Mehmet Alkan'ın bölük komutanı olduğunu söyleyen ve ismini vermek istemeyen eski bir askerse, "Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nda askerlik yaparken Mehmet Alkan bölük komutanımdı. O zaman üsteğmendi. Devreleri yüzbaşılığa terfi ettiği halde dobra biri olduğundan geçmişte disiplin cezaları aldığı ve bu yüzden hâlâ üsteğmen olduğunu duymuştum'' diye konuştu. (Kaynak: Habertürk)

http://www.haberler.com/yarbay-mehmet-alkan-i-arkadasi-anlatti-mehmet-7626406-haberi/

Merak ediyorum şehidin abisine "Cenazede öyle konuşamaz!!" diye üstten üstten akıl vermeye çalışan ak troller elini şehit tabutuna koyup 1 saat konuşan kişi hakkında niye hiç tepki koymuyor, niye akıllarına hiç "Cenazede seçim propagandası yapılmaz!!" demek gelmiyor?

bir açıklaması vardı cumhurbaşkanımızın şehit cenazeleri için demişti.şehit cenazeleri tam anlamıyla yaygara çıkarmak demişti.ha bide meçhur sözü kelle demişti.

şimdi ise ruhları rahtasız oluyormuş.yada bir dünya şey ellerini tabutun üstüne koyup siyaset yapıp akşama düğüne giden bir hükümet ben neresinden tutsam orası elimde kalıyor.

X