Aile Planlaması Yardım eder misiniz gebelik için

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Tugce2626

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2021
5
1
27
Kızlar şimdi benim 2 hafta önce beta 86 çıkmıştı 3 haftalık hamilesiniz dediler cuma günü tekrar gittim 57 ye düşmüş kanamam vardı dün akşam bir daha gittim 52 ye düşmüş. Düşük yapmışsın dediler ama ne ultrasonla baktılar nede muayene ettiler bugün erken gebelik testi yaptım pozitif çıktı aktif kanamam var ama aşırı değil ve ağrım sancım yok normal mi bu ??

Kızlar şimdi benim 2 hafta önce beta 86 çıkmıştı 3 haftalık hamilesiniz dediler cuma günü tekrar gittim 57 ye düşmüş kanamam vardı dün akşam bir daha gittim 52 ye düşmüş. Düşük yapmışsın dediler ama ne ultrasonla baktılar nede muayene ettiler bugün erken gebelik testi yaptım pozitif çıktı aktif kanamam var ama aşırı değil ve ağrım sancım yok normal mi bu ??
Çok geçmiş olsun
Kimyasal sanırım değeriniz düşmüş çünkü
Bir kaç gün sonra testlerinizde negatife döner.

Kimyasal gebelik denen durumu yaşamışsınız.Geçmiş olsun .Normal bir gebeliğin ilerlemesi için Bhcg nin 2 güne bir en az 2-2.5 kat artması gerekli eğer artmıyorsa sağlıklı bir gebelik olmadığı anlamına gelir ve düşükle sonuçlanır.ultarsonla baksakarda bu değerlerde gebeliğe ait bir şey görünmez.Kimyasal gebelikten sonra sıklıkla sağlıklı gebelik olur diye bir bilgi var umarım sizde de öyle olur☺️ Tekrar geçmiş olsun 🙏🏻

X