Bebek Beslenmesi Yardim edermisiniz??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

A_a_h

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.327
777
Arkadaslar kizim 52 gunluk, anne sutu veriyodum dun geceye kadar halada vermek istiyorum cunku baya sutul oldugunu dusunuyorul hani normal bebekler olsa doyar diycem ama kizimin kilosu sanki biraz onde gibi. 52 gun icin 6.200 kg fazla degilmi bu konuda bilgisi olan anneler varmi?
Ve birde dun eltim dedi nekadar cok sut gelirse gelsin doymuyo olabilir dedi. Iki gundur resmen memeyle kavga ediyo veriyorum agzina daha fazla gelmesini ister gibi kizmaya baslio sanki aglamakli oluyo gibi.
Simdi sorul su, birazdan eczaneden mama almayi dusunuyorum, doktora danismaya gerek varmi sadece denemek icin yani sutumun yetip yetmedigini anlamak icin.
Ve alirsam nutrilonmu almaliyim ek olarak siz ne onerirsiniz?

Mama verirsen sutunun yetip yetmedigini nasil anlayacaksin anlamadim. Sutun bol olabilir ama bebek daha hizli gelmesini istiyor olabilir. Bu durumda biberondan mama icmeye alisirsa emmeyi birakma riski cok fazla. Doktorunla gorusmeden mama, takviye falan verme.

Edit: Eltine de kulagini kapat. Akrabalar komsular sutun yetmiyor demeye bayilir. Hobi gibi bir sey bu onlar icin.

Mama verirsen sutunun yetip yetmedigini nasil anlayacaksin anlamadim. Sutun bol olabilir ama bebek daha hizli gelmesini istiyor olabilir. Bu durumda biberondan mama icmeye alisirsa emmeyi birakma riski cok fazla. Doktorunla gorusmeden mama, takviye falan verme.

Edit: Eltine de kulagini kapat. Akrabalar komsular sutun yetmiyor demeye bayilir. Hobi gibi bir sey bu onlar icin.
Emerken baya savasarak emiyo ve dedigim gibi aglamakli surekli sutumu az buluyodur diye dusunuyorul o yuzden. Hani mama verirse bi kez belki bi seferde doyarsa anlarim yetip yetmedigini diye dusundum.
Onumuzdeki ay birakicam zaten emzirmeyi cunki ise basliyor. Ama ben yinede sabah aksam emzirmeyi dusunuyodum ara ogunlerde aciktigindada mama verilmesini istiyodum, ama simdi aklimi karisti soyledikleriniz. Ozaman bir ay sonrada mama versem emmek istememe sansimi var?
Ve evet ayrica kim kizimi aglarken gorse sutun yetmiyodur , ac o daha ac diyolar ve ben artik utaniuorum soylemeye gercek asiri sutum geliyo ama surekli bunun aciklamasini vermek istemiyorum.

3.900 kg dogdu, dogumdan sonrada 3.500 kg ye kadar dustu sonra tekrar toparlandi. Ama merak etmeye baladim daha iki aylik olmadi kilosu cokmu diye
Doğumdan sonra kilo kaybı az olmuş.
Demek ki sütünüz gayet besleyici.
Mama vermeyin sakın emzirmeye devam edin.
İleri ki aylarda hareketlenmeye başlayınca zaten zayıflayacak :KK66:

Doymadığından yapmıyordur zaten...mama almana gerek yok bence. Kilosu gayet iyi.

Kilosu cok cok iyi masallah bebise mama verme derim ise basladigindada sutunu sagip birakirsin biberonuda hizli akmayanlar var cocuk memeyi birakmasin diye tam bilmiyorum ama arastr canm onu

Doymasa çocuk nasıl 6 kilo olsun 52 günde ? Sen emzirmeye devam et canim.
Yok zaten doyuyo, dedigim gibi ama kilosu biraz fazla zaten oyle az biraz emip birakmiyo elinden gelse uc dort saat emer heralde yok demez . Ama bi sure sonra sut dogal olarak bitiyo cunki az araliklarda emiyo.

Emerken baya savasarak emiyo ve dedigim gibi aglamakli surekli sutumu az buluyodur diye dusunuyorul o yuzden. Hani mama verirse bi kez belki bi seferde doyarsa anlarim yetip yetmedigini diye dusundum.
Onumuzdeki ay birakicam zaten emzirmeyi cunki ise basliyor. Ama ben yinede sabah aksam emzirmeyi dusunuyodum ara ogunlerde aciktigindada mama verilmesini istiyodum, ama simdi aklimi karisti soyledikleriniz. Ozaman bir ay sonrada mama versem emmek istememe sansimi var?
Ve evet ayrica kim kizimi aglarken gorse sutun yetmiyodur , ac o daha ac diyolar ve ben artik utaniuorum soylemeye gercek asiri sutum geliyo ama surekli bunun aciklamasini vermek istemiyorum.
Canim arkadaslar da yazmis zaten karni doymayan cocuk nasil 6 kiloya ciksin 52 gunde. Emzirirken gosterme kimseye. Sutu gelen insanin bile sutunu keserler sutun yok diye diye. Hic muhabbet konusu etmelerine musaade etme. Eltiler ne zamandan beri elti cocuklarinin karninin doyup doymadigini onemser olmus...

Cocugun kavga etmesinin tek sebebi sutun yetersizligi degil. Dedigim gibi delik dardir mesela yavas akiyordur kizar bol gelsin diye veya sutun cok hizli fiskirarak cikiyordur cocugun bogazina ondan da rahatsiz olur kavga eder, gazi vardir kavga eder, sicak basmistir emerken kavga eder. Baska da zibilyon tane sebebi olabilir bilmedigimiz. Bunlardan ayri bir de soyle bir olay var bebekler donemsel gecici olarak meme ile kavga edebiliyor. Benimki de yapmisti bir ara. Ise baslayinca da al bir sagma makinesi sagip ver. Bu kadar bol sut varken mama vermek mantikli degil. Senin icin de bebek icin de en sagliklisi bu.

Mama verirsem kendimde biraz rahat ederim diye dusunmustum acikcasi. Dun gece saat 10 dan 12 ye kadar kavga dogus emdi bende yoruldum baya.
Konu sahibi daha bebeğiniz 52 günlük
Bırakın emsin sizde bi zahmet yorulun.
Annenin kokusunu ,sıcaklığını almaya ihtiyacı var.
Zaten işe başlıyacakmışsınız.Ne kadar emzirirseniz kâr.

ben yorulurul bebisim icin 24 saatte veririm meme ama uzuluyorum cok gec doyuyo diye o yuzden mama denemek istemistim bi seferde doyar belki diye ama vazgectim bile sizlerin sayesinde tesekurler hepinize

Canim arkadaslar da yazmis zaten karni doymayan cocuk nasil 6 kiloya ciksin 52 gunde. Emzirirken gosterme kimseye. Sutu gelen insanin bile sutunu keserler sutun yok diye diye. Hic muhabbet konusu etmelerine musaade etme. Eltiler ne zamandan beri elti cocuklarinin karninin doyup doymadigini onemser olmus...

Cocugun kavga etmesinin tek sebebi sutun yetersizligi degil. Dedigim gibi delik dardir mesela yavas akiyordur kizar bol gelsin diye veya sutun cok hizli fiskirarak cikiyordur cocugun bogazina ondan da rahatsiz olur kavga eder, gazi vardir kavga eder, sicak basmistir emerken kavga eder. Baska da zibilyon tane sebebi olabilir bilmedigimiz. Bunlardan ayri bir de soyle bir olay var bebekler donemsel gecici olarak meme ile kavga edebiliyor. Benimki de yapmisti bir ara. Ise baslayinca da al bir sagma makinesi sagip ver. Bu kadar bol sut varken mama vermek mantikli degil. Senin icin de bebek icin de en sagliklisi bu.
Peki normalde iki aylik bebekler kac kilo oluyo ?

+1 Yazik canim bebege. Emzir bebegini. Yorulacaksin tabi. Normal. Hangi anne yorulmuyr hele ilk aylarda. Doktorlar 2 sene, minimum 1 sen emzirmeyi tavsiye ediyor. Gogus kanseri riskini de azaltiyor diye biliyorum. Ayrica mama benim beegimin bunyesini mahvetmisti. 3. ayda kestim mamayi. Cunku bebegimi hasta ediyordu bir haftadan uzun diskisini yapamadigini biliyorum. Kolaylastirayim derken zorlastirabilirin isleri.

ben yorulurul bebisim icin 24 saatte veririm meme ama uzuluyorum cok gec doyuyo diye o yuzden mama denemek istemistim bi seferde doyar belki diye ama vazgectim bile sizlerin sayesinde tesekurler hepinize
Çene kasları eme eme gelişecek
O yüzden şu anda çabuk yoruluyor.
Sabırlı olun :KK66:

Mama verirsem kendimde biraz rahat ederim diye dusunmustum acikcasi. Dun gece saat 10 dan 12 ye kadar kavga dogus emdi bende yoruldum baya.

kendim rahat ederim ne demek ya.. sütün besleyici ve yeterli sakın mama verme.. oyuncak bebek almadınız herhalde yorulacaksınız tabi.

+1 Yazik canim bebege. Emzir bebegini. Yorulacaksin tabi. Normal. Hangi anne yorulmuyr hele ilk aylarda. Doktorlar 2 sene, minimum 1 sen emzirmeyi tavsiye ediyor. Gogus kanseri riskini de azaltiyor diye biliyorum. Ayrica mama benim beegimin bunyesini mahvetmisti. 3. ayda kestim mamayi. Cunku bebegimi hasta ediyordu bir haftadan uzun diskisini yapamadigini biliyorum. Kolaylastirayim derken zorlastirabilirin isleri.
Evet canim vazgectim bile simdiden. Masallah esimin cahil ailesinde herkes kendini doktor zannettigi icin bi an onlara kandim bende. Memeye devam ediyoruz.

Bebişinin maşallahı var kilosu önde doymamaktan değil seninle temas içinde olma isteğinden bu kadar emiyor sanırım. Mama kesinlikle verme, doktorlar bile mamayı gelişimi çok geride kalırsa tavsiye ediyor.

X