Yardım edin arkadaşlar

zobu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
35
0
arkadaşlar bende burun ameliyatı olmak istiyorum fakat annem ve eşim günah diyorlar.napcam bilmiyorum.ameliyat olmayı çok istiyorum ama günaha girmekte istemiyorum yardım edin bana gerçekten günah mı?

allah hic bi kulunun mutsuz hissetmesini istemez bence günah diye düsünerek ömrünün sonuna kada bu mutsuzlukla yasamamali bence insan ama sunuda unutma burun estetiği zor bi olay olunca herşey istedigin gibi olucak değil bu yüzden öncellikle iyi bir doktor bul kendine herşey gönlünce olsun

Banada cok soyleyen oldu Allah'ın yaptıgını begenmemek kusur bulmak gunahtır dıye ama ınsanın kendını bı omur boyu kusurlu hıssetmemesı ıcın gunaha gırmeyı goze aldık :)

bunu düşünecek olursan birçok şey günah canım ve biz bu günahları işliyoruz...yine de sen bilirsin

valla cnmmmmmm günah boyutuna girersen işin içinden çıkamassınn...olmak istiyorsan olll..işin pskolojik boyutu var insan sürekli kötü hisediyorsa kendinii hayatını etkiliyorsa olmalı...okdr çok günah işliyoruskii evde yalnızken bile başının açık olması günahhhhh hani bu derece ayrıntısına girersen çıkmassınnn valla:)

Banada cok soyleyen oldu Allah'ın yaptıgını begenmemek kusur bulmak gunahtır dıye ama ınsanın kendını bı omur boyu kusurlu hıssetmemesı ıcın gunaha gırmeyı goze aldık :)

Al bendende okadar. Heee işin bide olupta revizyonu düşünen şahıslar var (çaktırmayın ben :)
Ben ozaman bittim :) 2 kere günah olan oluo wallakötükedihüso

Zevkimizden , keyfimizden gidip sağımızla solumuzla oynamıyoruz sonuçta. Her ne kadar görüntüden rahatsızda olsak , aynı zamanda sağlık sorunuda bu . Neredeyse burun ameliyatı olan hepimizin , nefes sorunu vardır. Kaliteli nefes alamamanın yaratacağı başka sorunlardan bahsedersek say say bitmez. Benim mesela 5-10 yıl sonra kronik kalp hastası olacağımı söyledi doktorum biraz daha adam akıllı nefes alamasaydım. ıLahiyat bilimiyle uğraşmıyorum ama günah olduğuna da inanmıyorum. Gerçekten mutsuzsan ve gerçekten sorun yaşıyorsan , doktorun da buna gerek görüyorsa, çekinmeden ol canım . Hurafelerede inanma.

günahmi degilmi artik onu diger tarafta anlariz.. bende ayni sekilde istiyorum ve yaptiracagim kismetse...
yani sonucta görüntün seni mutsuz ediyorsa yaptir gitsin derim.

çok teşekkür ederim yorumlarınız için arkadaşlar sağolun

Zevkimizden , keyfimizden gidip sağımızla solumuzla oynamıyoruz sonuçta. Her ne kadar görüntüden rahatsızda olsak , aynı zamanda sağlık sorunuda bu . Neredeyse burun ameliyatı olan hepimizin , nefes sorunu vardır. Kaliteli nefes alamamanın yaratacağı başka sorunlardan bahsedersek say say bitmez. Benim mesela 5-10 yıl sonra kronik kalp hastası olacağımı söyledi doktorum biraz daha adam akıllı nefes alamasaydım. İLahiyat bilimiyle uğraşmıyorum ama günah olduğuna da inanmıyorum. Gerçekten mutsuzsan ve gerçekten sorun yaşıyorsan , doktorun da buna gerek görüyorsa, çekinmeden ol canım . Hurafelerede inanma.

ama ben keyfi sadece görüntü için yaptırıyorum canım .sağlık problemin varsa bir sakıncası yok tabiki ama benim durumum farklı

allah hic bi kulunun mutsuz hissetmesini istemez bence günah diye düsünerek ömrünün sonuna kada bu mutsuzlukla yasamamali bence insan ama sunuda unutma burun estetiği zor bi olay olunca herşey istedigin gibi olucak değil bu yüzden öncellikle iyi bir doktor bul kendine herşey gönlünce olsun

teşekkür edrim cnm sadullah beyi düşünüyorum hem fiyat olarak hemde yaptığı ameliyatlar olarak kafama yattı.bakalım hayırlısı cnm

canım ben de 1 ay sonra ameliyat olacağım inşallah. inan ailem başımın etini yedi ne kadar günah diye. yok mahşerde ilk burnundan hesap sorulacakmış yok bilmem ne... iyi ki onların yanında değilim kesinlikle vazgeçirirlerdi. ama tabi ki keyfi yapılan estetik Allah'ın sana bahşettiği bir organı beğenmemek ve değiştirmektir. bu açıdan bakarsak mutlaka günah olma payı da var. ama arkadaşların da dediği gibi biz daha detayı sorgulayacak olursak bir sürü günah işliyoruz zaten. hepimiz içimiz rahat bir şekilde kaşlarımızı aldırıyoruz. saçlarımızı boyatıyoruz. yani bunlar da günah o zaman. biz böyle kendimizden memnuniyetsiz psikolojik anlamda da mutsuz bir şekilde yaşayacaksak çok mu iyi olacak. ne güzel yazmış arkadaş "Allah hic bi kulunun mutsuz hissetmesini istemez"

evet cnm o açıdan bakarsak mutsuz olmak daha kötü.ama çok vicdan azabı duyuyorum inan bi yanda olmak istiyorum diğer yanda günahından korkuyorum.allahım affetsin...sen kime ameliyat olmayı düşünüyorsun cnm umarım herşey istediğin gibi olur

Sevgili Zobu, Birincisi neyin gunah olup neyin olmadıgına annen veya abin degil su hayatta yasayan kimse karar veremez, bu kul ile Allah arasındadır. ıkincisi Allahın verdigini degistirmek gunah ise hiçbirimiz sacimizi boyamayalim, ne de olsa sacın dogal rengini Allah verdi, kaş şeklimizi degistirmeyelim kaşlar alınmasın sekil verilmesin, hatta Allah yapi itibariyla hepimizi tüylü yarattı (örneğin kol altı tuyleri akcigerlerden gelen hassas sinir uçlarını soğuga karsı korumakla gorevliymiş, bu tuylerde alınmasın) hele hele makyaj hiç yapılmasın hatta parlatıcı bile surulmesin cunku allahın verdigi dudak rengini degistirmis oluyoruz...Bu listeyi guncel hayatta yaptigimiz daha bircok seyle zenginlestirebilirim ancak bunlarin yeterli oldugunu dusunuyorum. Su hayatta gunah olabilecek oyle cok sey var iken kendini bir parca daha guzel hissetmek guvanini saglamak ve gururla gulumsemek için burun yaptirmanın bu gunahlar arasında olmadıgına cok eminim :)

evet cnm o açıdan bakarsak mutsuz olmak daha kötü.ama çok vicdan azabı duyuyorum inan bi yanda olmak istiyorum diğer yanda günahından korkuyorum.allahım affetsin...sen kime ameliyat olmayı düşünüyorsun cnm umarım herşey istediğin gibi olur

İçinizin rahat olmasını istiyorsanız , fikirlerine güvendiğiniz bir İlahiyat Profesörüne danışın.
E-mail yoluyla cevap veren hocalar var.

Ben daha önce okumuştum güvendiğim birinin yazılarını.
Zevk için , keyif için takıntı şeklinde insnaın vücutla oynaması ile sağlık sorunları yüzünden operasyon geçirmesi birbirinden farklı şeyler diyordu. Yani günah değil.

bence artık bu senın vicdanına kalmış içindeki sesi dinle :) saç boyamasına gelince onda bı gunahlık olmaz:) cunku cok eskılerden beri kına sürülüyor yanı saçın kendi doğal rengi hiç kaybolmuyor tekrar geri gelebiliyor burdakı ince çizgi yapıcağımız şeyın bızım kendı dogal halımıze dönememiz olucaktır.estetik yaptırdğında bır daha eskı burnun gelmıcek.tüyler ne kadar alınsada zaten geri geliyolar ayrıca temizlik açısından alınması gerekiyor (temızlık imandan gelir) onlar yanı geridönüşümlü... kaşlarında alınmaması gerekıyor eğer cok kalın ve erkeksı bı hava vermıyorsa...

hiçbirimiz dört dörtlük değiliz ama elimizden geldiği kadarını yapmaya çalışalım..yapmamamız gerekenlerı de yapıyoruz(rabbimizin affına sığınarak). kimse günah değildir deme hakkını kendinde görmemeli..ilk başta dediğim gibi en son iş insanın vicdanına kalır.yaparsanda yapmazsanda kendınedır yapıcağın... umarım biraz yardımcı olmuşumdur :)

teşekkür ederim arkadaşlarımbu çok hassas bir konu ama içinden çıkamadım yardımlarınızı talep ettim fikirleriniz bnm için önemli

bence sağlığımıza kavuşmak için ameliyat olunmalı keyfi ameliyat olunmamalı dır ben böyle düşünüyorum . bende şu an araştırma yapıyorum eşim için ama onda hem sağlık problemi var hemde burunda aşağı doğru düşme var ama ilk neden nefes problemi bizim canım..

teşekkür ediyorum canım umarım herkes istediği sağlıklı burunlara kavuşur. ben de 1 ay sonra zühtü demire ameliyat olacağım inşallah. artık kararımı verdim ne diyelim Allah affetsin :Saruboceq:

X