Bebek Beslenmesi Yardım edin bebeğim Kolik bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ikimelekannesi4181

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2019
3
0
38
Merhaba sevgili anneler. Kızım süt ürünleri alerjisi olabilir mi acaba? 45 günlük. Sürekli ağlıyor. Kilosu çok güzel. Emiyor güzel. Hiç sabit bırakamıyorum. Hemen ağlıyor. Altı açıkken duruyor. Giydirmeye başlayınca ağlıyor. Pusette sallıyorum biraz bakınıyorum gözünü kapatıyor 10ndakkangecmeden uyanıyor. Sürekli sallanmak istiyor. Hamak salıncakta duruyor onuda sallıyorum durunca hemen yine başlıyor. Ayakta gezdiriyorumnyinen agliyir. Kısacası emme uyku sallanma disinda neredeyse hiç susmuyor. Birde buzuki Orhan kolik bebek müziğinde susuyor. Onu da cok yakindan dinleyince. Telefonu yaklaştırmak istemiyorum fazla. Gunduz de toplam bir saat uyumuyor. Allah tan gece uyuyor yoksa yanmışım. Gazini hep çıkarıyorum. Zaten aglayip hoplattirken agzindan hep çıkıyor. Alttanda çıkıyor. Kakasini da gazla birlikte yapiyor genelde zaten. Kendim de cok. Dikkat ediyorum. Kimyon tüketiyorum. Birde sıkıntı 2 yaşında bir kızım daha var. Ondan yana dertli değilim maşallah i var. Ama onunda ilgi ve şefkate ce de bakıma ihtiyacı var. 40ncikqna kadar yanımda annem vardı. Şimdi kayinvalidem gelip gidecek ama sürekli yanımda biri şart. Eşim de yardımcı ama erkek sonuçta. Velhasıl kelam kolik ve süt alerjisi çok karıştırilabikiyir. Belirtilerinl ne oldu size merak ediyorum . Belki bizde de vardir. Internetten cok arastirdim ama tum belirtoler olmayabiliyormus

Alerji felan değil yaramazlık artı gaz aynisi bende var oğlum da ilahilerle susuyor belim kopuyor gezdire gezdire

4. Ayında tamamen geçer, benimkide öyleydi, 3 buçuk aylıkken bitti gazı.

Benim bebegim 6 aylik oldu hala da o huzursuzlugu var ama azaldi masallah. Tavsiyem sabirli olun bize kolik dedi doktor damla kullanmak istemedim ama iki tane denemek zorunda kaldim 12 saat ağlayinca onun yorulmasina dayanamadim biri biraz ise yaradi Allah kolaylik versin ınsallah ayakta sallamaya alistirirsaniz daha cok rahat edersiniz

keşke mucizevi bir şeyler olsa da gaz sancıları bitse ama malesef yok, 4. aydan düzelecektir. Birazcık sabır. Bol bol karına masaj yapın. Ben zeytinyağıyla taze fesleğeni karıştırıp, hafif ılıtarak masaj yapıyorduk. Sonrada ılık havlu koyuyordum.

Merhaba sevgili anneler. Kızım süt ürünleri alerjisi olabilir mi acaba? 45 günlük. Sürekli ağlıyor. Kilosu çok güzel. Emiyor güzel. Hiç sabit bırakamıyorum. Hemen ağlıyor. Altı açıkken duruyor. Giydirmeye başlayınca ağlıyor. Pusette sallıyorum biraz bakınıyorum gözünü kapatıyor 10ndakkangecmeden uyanıyor. Sürekli sallanmak istiyor. Hamak salıncakta duruyor onuda sallıyorum durunca hemen yine başlıyor. Ayakta gezdiriyorumnyinen agliyir. Kısacası emme uyku sallanma disinda neredeyse hiç susmuyor. Birde buzuki Orhan kolik bebek müziğinde susuyor. Onu da cok yakindan dinleyince. Telefonu yaklaştırmak istemiyorum fazla. Gunduz de toplam bir saat uyumuyor. Allah tan gece uyuyor yoksa yanmışım. Gazini hep çıkarıyorum. Zaten aglayip hoplattirken agzindan hep çıkıyor. Alttanda çıkıyor. Kakasini da gazla birlikte yapiyor genelde zaten. Kendim de cok. Dikkat ediyorum. Kimyon tüketiyorum. Birde sıkıntı 2 yaşında bir kızım daha var. Ondan yana dertli değilim maşallah i var. Ama onunda ilgi ve şefkate ce de bakıma ihtiyacı var. 40ncikqna kadar yanımda annem vardı. Şimdi kayinvalidem gelip gidecek ama sürekli yanımda biri şart. Eşim de yardımcı ama erkek sonuçta. Velhasıl kelam kolik ve süt alerjisi çok karıştırilabikiyir. Belirtilerinl ne oldu size merak ediyorum . Belki bizde de vardir. Internetten cok arastirdim ama tum belirtoler olmayabiliyormus
Canım benim bebeğinde 4 aylik oldu yeni sürekli ağlar 5 dakikaya bi uyanır emmek isterdi sürekli memedeydi aşı için gittiğimizde hemşireye durumu anlattım ve doymuyor olabileceğini söyledi ve haklı cik ti aptamil mama aldim bebeğim icti ve hiç uyanmadan 4 saat uyudu şimdi hem emziriyorum hem mama veriyorum ve ağlaması kesildi uykusu düzene girdi çok şükür

Gözlem altında yüzüstü yatırmayı deneyin. Diğer önerilen şeylerin yanında bu da etkili oluyor. Hem gazını çıkartmasına yardımcı oluyor, hem de Kısa bir süreliğine de olsa sakinleşiyor

X