Piercing, Hızma Yardım edin burnumu deldirdim!!!!

kesh12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009
477
4
Mrb....
Burnumu deldirdim sanırım tam olarak bir 10-12 gün oldu..
Hızma değiştirdim..
Betatinle sildim,kremler sürdüm..
Ama hala acıyor ve hala kızarık..
Bunun nedeni ne ve ne yapmalıyım?

belkı aldıgın hızma sterıl degıldır canım.ben 6 yıldır kullanıyorum hıc oyle sorunlar yasamadım..hızman gumus mu..bakır falan olmasın

yok gümüş değil...
o kadar özenmedim ya gittim bi yerden aldım 2 tl ye :S

canım deldireli daha çok yeni mutlaka gümüş tak valla yara olur çok zor iyileşir.

peki teşekkkür ederim..
aslında şu 2-3 gündür hiç acı hissetmiyorum
irinde akmıyor
sadece ben çok oynuyorum hızmayla o yüzden sorun olacak sanırım

yok gümüş değil...

bence kendıne gumuscuden bı hızma al oda tas catlasın 3 yada 5 mılyon oluyo..kendımden bılıorum benım bakıra alerjım war yara yapıo kesın sendede oyledr canım..bepanten merhem sur vede dedıgım gıbı gumus bı hızma al:içelim:

Burun, piercing takılan bölgeler arasında en zor iyileşen ve en çok acıyan bölgedir. (ki burnunu deldirmiş biri olarak söyleyebilirim ki o da çok uçuk bir acı değil, zaten uyuşturuluyor) ıyileşmesi 6 ay kadar sürüyor. Günde 3-4 kere, kulak çubuğu yardımıyla bölgeye tentürdiyot uygulamanız yeterli. Ancak tentürdiyotu orada bırakmayın, hemen temizleyin. Kızarıklık cildinizin hassasiyetiyle ilgili olabilir. (sürekli oynamanızda hata=) Hijyene dikkat ettiğiniz sürece sorun yok. Bir süre dövme, piercing yapan bir stüdyoda çalıştığımdan biliyorum, bu tür kızarıklıklar normal. Hatta benimki çok dikkat etmeme rağmen iltihap bile yapmıştı.

yok gümüş değil...

Bu da çok büyük bir hata. Özellikle iyileşme süreçlerinde mutlaka titanyum ya da cerrahi çelikten yapılmış piercingler kullanılmalıdır. Ayrıca piercingler hafif olmalı. Yani yeni deldirmiş biri ağır piercingler takarsa sonuçlar pek feci oluyor.

Son düzenleme:
benim tam 1 sene acımıstı kanamıstı
ama direndim şimdi 5 senedir varmı yok mu farkında bile değilim benimle bütünleşti

ya yara oldu dış kısmı dün gece çıkardım hızmayı biraz tentürdiyot sürdüm...
şişliği inmiş pek acımıyor,ama ilk işim gidip bi gümüşcüden hızma alıcamm

işte burnum kıl mıl idare edin artık D:KK70::KK70::

2v8iwbt.jpg

ya aynı sorun bendede var deldırelı yaklasık 3 hafta fılan oldu ıltıhap gelıo hızmayı cıkardıgımda bide delıgın etrafı mor gıbı oldu
cocugun elı fılan carptıgında cok sızlıyor napıcam bılmıyorum:S
gecen gece hızmam dusmus ve delık kapanmıs sabah zar zor tekrar taktım hızmayı :S:S

benimkinden bugün irin aktı :S
betatin ve antibiyotik kremle yeni bi hızma taktım bakalım

arkadaşlar 2 aya öncesine yakın burnumu deldirdim fakat içinden de dışından da öyle bi şiştiki sert bi şişlik oluştu nasıl indirebilirim bu şişliği ?

ya aynı sorun bendede var deldırelı yaklasık 3 hafta fılan oldu ıltıhap gelıo hızmayı cıkardıgımda bide delıgın etrafı mor gıbı oldu
cocugun elı fılan carptıgında cok sızlıyor napıcam bılmıyorum:S
gecen gece hızmam dusmus ve delık kapanmıs sabah zar zor tekrar taktım hızmayı :S:S
bu iltihap olayı herkeste oluyomu ya bende dün deldirdim gece iltihaplandı taktıkları hızma nefes alsam dışarı çıktı bende gittim yedek verdikleri ince olanı taktım
kız oynama bı hafta çıkarma dondurme bısey surme fılan dedı hangısı dogru anlamadım şimdi
arkadaşımda sureklı bastır çıktıkça dıyo

Bende kulagimin kikirdagini deldirdigimde boyle olmustu. Dr a gidip antibiyotik tablet kullanirsaniz gecio. Ve aynen arada antibiyotik krem kullanmakta ii gelio. Gecmis olsun

bi ay oldu deldireli tam geçti dedim şimdide şiş gibi oldu delik yeri acımıyo hiç ama kanıyo nedense

canım daha çok yeni piercingin burun çok geç iyileşiyor benim 15 sene oldu deldireli çoğunlukla takmıyorum ama bazen taktığım zaman çok acıyor burun biraz hassas o yüzden endişelenmene gerek yok :)

Ay benimde bir ayı geçti hala dışarıdan şiş kanıyor kızım arada eliyle yüzümle oynarken düşürüyor hep o zaman kanıyor arada çok kotu duruyor ne yapmam lazım

Bazılarının cildi hassas oluyor. Ben bir kez deldirdim 4 yıl geçti. ilk gün ki gibi açık delik en zor uçlusunu bile zorluyoru giriyor. Her cinsten kullanıyorum cildi hassas olanlar biraz daha problem yaşayabiliyor

X