Yardim edin hastalik hastasiyim!! Yoruldum artik kendimi hasta etmekten

cantanem1907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2015
248
127
32
Selam bayanlar ben hastalik hastasiyim yani ornekler veriyim size mesela gecen hafta cildimde 1 2 yara cikmisti ben cilt kanseri oldum diye 1 hafta uyuyamadim aglamakli gezdim cok kotuydum halbuki ortada hic bisey yok yada ondan once bacagim agriyodu ben kangren olcam bacagimi kescekler diye korktum... bu gibi seyler her haft baska bisey cikiyo karsima. Doktora git demeyin doktor kotu bisey dicek diye gidemiyorum :KK43:( mesela simdi 1 aydir felan var bacaklar ve kollarim segiriyo surekli ve uyusuuyo. Internette baktim als belirtisi diyolar :KK43:( gercekten psikolojim bozuldu als hastasi miyim acaba ben :KK43:(

Öncelikle internete bakmayı bırakın, insan genelde kendine kanser teşhisi koyuyor çünkü nete bakınca:)
Psikolojik destek falan aldın mı hiç, zor böyle ömür geçmez.

İyi de teşhisinizi koymuşsunuz

Hastalık hastası iseniz tedavi olun psikolojik destek alın

Her gün böyle yaşamak yorar sizi psikiyatriste gidin

Öncelikle internete bakmayı bırakın, insan genelde kendine kanser teşhisi koyuyor çünkü nete bakınca:)
Psikolojik destek falan aldın mı hiç, zor böyle ömür geçmez.
Hic almadim. Belki kucuklukten beri tanidigim hergun yedigimiz ictigimiz ayri gitmeyen bi ablam var kendisi doktor olma yolunda yani okuyo.. surekli ona biseyler sormaktan ki beni kardesinden cok severdi kadin artik sogudu benden konusmak istemiyo o kadar bunaltmisim. Suram agriyo bisey olur mu buram agriyo bisey olur mu bide benim bi tane kizim var gecenlerde iste usutmus ates fln ugrasiyoduk normal her cocuk gibi oda hasta oldu. Yk bu cocuk losemi oldu (Allah korusun kimsenin basina vermesin) iste cocuk kanser kesin tamam ya eminim kac doktora goturdum tabi sukur hic bisey yok. Ya yiyip bitiriyorum kendimi ben

Hic almadim. Belki kucuklukten beri tanidigim hergun yedigimiz ictigimiz ayri gitmeyen bi ablam var kendisi doktor olma yolunda yani okuyo.. surekli ona biseyler sormaktan ki beni kardesinden cok severdi kadin artik sogudu benden konusmak istemiyo o kadar bunaltmisim. Suram agriyo bisey olur mu buram agriyo bisey olur mu bide benim bi tane kizim var gecenlerde iste usutmus ates fln ugrasiyoduk normal her cocuk gibi oda hasta oldu. Yk bu cocuk losemi oldu (Allah korusun kimsenin basina vermesin) iste cocuk kanser kesin tamam ya eminim kac doktora goturdum tabi sukur hic bisey yok. Ya yiyip bitiriyorum kendimi ben

O zaman destek alma zamanınız gelmiş de geçiyor bile.

Doktora git demeyin , korkuyorum " böyle yorum mu olur ?
Ruhunuz hastalanmış ve tedavi olmazsa olmaz. Bu ve benzeri ruh sıkıntıları hepimizin başında , beden için gidiliyorsa ruh içinde gidilmeli.
Lütfen hemen randevunalin ve gidin. Hem sizi hem çevrenizi fazlasıyla yorar bu durun.

Bir evlat büyütüyorsunuz, bu durum giderek artabilir , evladiniza sağlıklı bir anne bırakın lütfen.

Doktora gitme kendi kendini ye oturdugun yerden daha mantıklı haklısın (!).
Psikologa gitmelisin bence acilen.

Doktora git demeyin , korkuyorum " böyle yorum mu olur ?
Ruhunuz hastalanmış ve tedavi olmazsa olmaz. Bu ve benzeri ruh sıkıntıları hepimizin başında , beden için gidiliyorsa ruh içinde gidilmeli.
Lütfen hemen randevunalin ve gidin. Hem sizi hem çevrenizi fazlasıyla yorar bu durun.

Bir evlat büyütüyorsunuz, bu durum giderek artabilir , evladiniza sağlıklı bir anne bırakın lütfen.
Doktordan korkuyorum kotu bisey dicek diye. Cok sukur bunlar disinda bi skntm yok ama dediginiz gibi artabilir. Psikologa gitsem bi faydasi olur mu yanlis anlamayin cidden bilmedigimden soruyorum

Allah muhafaza kötüyü çağırmayın ve psikolojik yardım alın.

annem öyleydi.
hem kendine hem bana.
zayıfım diye fakülteden çıkamadım bir ay.
canı sıkıldıkça check up yaptırırdı kendine bana kardeşime.
7 kere ameliyat oldu.
sabahın köründe kalkar giderdi kanserim diye.
tv de izlerdi bu belirtiler bende var şu belirtiler sende var.
ertesi gün hastanede kan verirken bulurduk kendimi ya da onu.
eskiye nazaran geçti ama hala vesveselidir.
kafandaki sesleri dinleme bence.
çünkü bu öyle bişey ki dinledikçe azar. kendin aşamıyorsan tedavi ol.

kendine yap ama çocuğuna yapma cidden.
ben kendimden biliyorum yapma yazık günah vebal
gözlerim büyük diye guatr testinden tut genetik testime bile baktırmıştı.
bu şekilde anneye bağımlı iradesiz güçsüz bir çocuğun olur sana söyliyim.
şuanda kocaman kadınım evlendim barklandım ama hasta olduğumda annemsiz doktora gidemem.
beni bu hale o getirdi çünkü.

annem öyleydi.
hem kendine hem bana.
zayıfım diye fakülteden çıkamadım bir ay.
canı sıkıldıkça check up yaptırırdı kendine bana kardeşime.
7 kere ameliyat oldu.
sabahın köründe kalkar giderdi kanserim diye.
tv de izlerdi bu belirtiler bende var şu belirtiler sende var.
ertesi gün hastanede kan verirken bulurduk kendimi ya da onu.
eskiye nazaran geçti ama hala vesveselidir.
kafandaki sesleri dinleme bence.
çünkü bu öyle bişey ki dinledikçe azar. kendin aşamıyorsan tedavi ol.
Bende anneniz gibi bi check up yaptirsam bide kan aldirsam bana da bi sure gider hani ck sukur hic biseyim yokmus derim bi sure gider ama onu yaptircak cesaret yok bende. Aslinda suan iyiyim biseyim yok sadece bacaklarim da ve kollarmda segirmeler var baya baya segiriyo simdi ondan korkuyorum bilgisi olan varsa :KK43:(

kendine yap ama çocuğuna yapma cidden.
ben kendimden biliyorum yapma yazık günah vebal
gözlerim büyük diye guatr testinden tut genetik testime bile baktırmıştı.
bu şekilde anneye bağımlı iradesiz güçsüz bir çocuğun olur sana söyliyim.
şuanda kocaman kadınım evlendim barklandım ama hasta olduğumda annemsiz doktora gidemem.
beni bu hale o getirdi çünkü.
Cocuguma bi kere o ateslendiginde korkmustum cunku kan alinmisti suan net hatirlayamiyorum beyaz kan hucreleriyle ilgiliydi internette bunu arastirdigimda cok kotu seyler cikmisti baya korkmustum. Sonrada hasta olmadigi iicn cok sukur, pek bisey olmadi onunla ilgili haa yarin bisey olur gene hssta olur ben gene sacma salak panikler icine girerim biliyorum kendimi. Ama benm sorunum daha cok kendimle vucudumu da cok dinliyorum. Dediginiz gibi destek sart boyle omur gecmez. Bende panik var biraz. Telefon calsin simdi ay bisey mi oldu kim ariyo ki ya diye telefonu acana kadar omrum bitiyo. Sacma evet panik atak hastasiyim galiba

Cocuguma bi kere o ateslendiginde korkmustum cunku kan alinmisti suan net hatirlayamiyorum beyaz kan hucreleriyle ilgiliydi internette bunu arastirdigimda cok kotu seyler cikmisti baya korkmustum. Sonrada hasta olmadigi iicn cok sukur, pek bisey olmadi onunla ilgili haa yarin bisey olur gene hssta olur ben gene sacma salak panikler icine girerim biliyorum kendimi. Ama benm sorunum daha cok kendimle vucudumu da cok dinliyorum. Dediginiz gibi destek sart boyle omur gecmez. Bende panik var biraz. Telefon calsin simdi ay bisey mi oldu kim ariyo ki ya diye telefonu acana kadar omrum bitiyo. Sacma evet panik atak hastasiyim galiba

net doktorcuğunu bırak ilk önce.
netten hastalık araştırma.
ama panik atağın istesende istemesende çoçuğuna sirayet eder tedavi olmazsan.
annemde zil çalınça kapıya deli gibi koşardı. şuanda bende öyle zil çalsın manyak gibi koşuyorum.
düşelim mesala benden çok bağırırdı bişey yok diyorum bacağın mı kırıldı diyor
banyodan çıkardım ıslak başla dışarı çıkılmaz diye üç gün evde kurumaya bırakırdı beni :KK53:
şuanda hala o alışkanlığımı bırakamadım mesala çok zorlanıyorum
anneminde elleri ağrıyormuş şuan mum tedavisine gidiyordu bişey çıkmamış.
senin bacaklarında da bişey yoktur kuruntu yapıyorsun bence.
olmadı annemın telini vereyim karşılıklı anlatıp durun :KK74:

net doktorcuğunu bırak ilk önce.
netten hastalık araştırma.
ama panik atağın istesende istemesende çoçuğuna sirayet eder tedavi olmazsan.
annemde zil çalınça kapıya deli gibi koşardı. şuanda bende öyle zil çalsın manyak gibi koşuyorum.
düşelim mesala benden çok bağırırdı bişey yok diyorum bacağın mı kırıldı diyor
banyodan çıkardım ıslak başla dışarı çıkılmaz diye üç gün evde kurumaya bırakırdı beni :KK53:
şuanda hala o alışkanlığımı bırakamadım mesala çok zorlanıyorum
anneminde elleri ağrıyormuş şuan mum tedavisine gidiyordu bişey çıkmamış.
senin bacaklarında da bişey yoktur kuruntu yapıyorsun bence.
olmadı annemın telini vereyim karşılıklı anlatıp durun :KK74:
Hehehe kendimizi iyice hasta etmeyelm :))) valla dediginiz gibi eziyet bakalm eylulde benmki okula baslicak ozaman kesin kendime biseyler yapalm psikologa felan giderim cunku ben bu halimi sevmiyorum surekli bi panik. Annenizi de cok iyi anliyorum ben garipsemiyorum yani Allah onada banada sabir versin ne diyim :KK43:(

X