Yardım edin lutfen

Emelerva

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
119
42
Kizlar 3 yıllık evliyim 1 yaşında kızım var çevrem bana hep temizlik hastası gözüyle bakıyor eşim kendini yoruyorsun hasta ediyorsun diyor
Evim sürekli gece gündüz toplu düzenli temiz olmak zorunda gibi hissediyorum birşeyi toplamadan temizlemeden uykular haram olur nekadar çok yorgun uykusuz olsamda ev kirlenmesin dağılmasın diye çabam yok kızım dagitsin eğlensin toplar temizlerim derim hep ama bu takıntı yüzünden kendimi kaybediyorum
Şöyle söyleyim bebeğim emekliyor hiperaktif ve hep karıştırıp dağıtır vs arkasında gezmekten bazen su bile icemem eşim de aile düzeni olmadan yaşamış hep pasaklı dağınık hal böyle olunca kendimi hep biyer toplar temizlerken buluyorum koronadan dolayı psikolojik destek alamıyorum çünkü bebeğim için ertelemekteyim riske atamam hastaneye giderek telefonla seans almakta uçuk fiyatlar
Günde en az 3 kez ev supuruyorum çünkü bebeğim emekliyor toz toplasın yutsun istemiyorum ona rağmen halilarimdan hep toz pamuk çıkıyor nasıl olabilir ya her seferinde de supurgemi temizlerim günde 1 kez silerim dip köşe bide üstüne bebeğimin bakımı oyunu ilgisi derken bitiyorum
Sağolsun eşim destekcim ama ben kendimi çok yoruyorum nasıl vazgeçerim bu hastalıktan beden olarak bile öyle tüy bile uzamaz anında temiz olacak aklınıza gelecek herşey yani
Buda haliyle yıpratıyor beni küçük el süpürgesi aldım hep elimde onunla gezer oldum artık 3 kez normal süpürge harici bide onunla toplarım kırıntı toz vs
Evime biri gelmicek dökülecek kirlenecek gibi bı düşüncem hiç olmadı herkes e normal davranırım ki çokta misafirimiz olurdu hastalık öncesi tabi şuan bebeğimi riske atmıyorum bide bu virüsten dolayı elimde bezle dezanfektanla geziyorum hamileliğim zaten zor geçmişti bide hastalık çıktı doğumdan sonra 2 yıldır evden cik çıkmadım asi kontrol harici çıkmakta hiç istemiyorum hep kızımla temizlik yemekle zaman geçiriyorum
Hergun farklı yemek olmak zorunda gibi benim için en az iki çeşit bide bana göre ev hanımından ki evlendiğinde beri öyleyim herşey temiz olmak 4 4 Luk olmak zorunda camasirim hiç birikmez çoraplar kadar utulerim mesela anlatmakla bitmiyor nolur fikir verin nasıl vazgeçerim heryerim ağrıyor artık uykusuzluk cabasi
Annemi küçük yaşta kaybettim ailemde en büyük kız evlat olarak hep boyleydim üstüne bide evlenene kadar hep 12 16 saat hafta sonu izni bile olmadan çalışan biriydim hep bı kosturmaca o haldeyken bile boyleydim tabi evlenip calismayinca da dahada bı katlandı bu durum
Mesela sırf bu yüzden hiç saç uzatmadim evime saçı dökülen misafiri saçının toplanmasını isterim hemen kalbini kırmadan uyaririm çünkü bebeğim bilmeden bulup ağzına atıyor bı kaç kez denk geldim kustu hatta ve gelenleri uyarmak zorunda kaldım yoksa normalde ben kesiyorum diye kimse saçını kesmek toplamak zorunda değil bebeğim olana kadar aman supururum der geçerdim bide kızımda olunca bı kat buyuzden arttı üstüne korona çıktı imdatttt durumdayım 😭💆🤦

Bebeğin için yaptığın temizlik tamamen yanlış.

İnsanların bağırsağında bile hem iyi hem kötü bakteriler bulunur. Bulunmak zorundadır. İnsan derisinde de öyle. Ve belirli bir mikrop yoğunluğu ile karşılasıp savunma mekanizması gelişmemiş çocuklar çok sık ve şiddetli hasta olur dış dünya ile karşılaştığında..

Hele hele yerleri yüzey temizleyici gibi kimyasallarla sık sık temizliyorsan çocuğuna en büyük zararı sen veriyorsun.

Ayrıca saç bu dökülür. Saçı dökülen misafire saç toplatılmaz. Bende temizliği severim evim hep topludur ama dağılırsa da ki illa ki dağılıyor. Kafamda büyütmem..

Sizin davranışlarınız normal değil. Bir devlet Hastanesi'ne gidin en azından

En azından sorunun farkındasın. Psikolojik destek Alman lazım. Bir de düşünsen acaba ne zaman başladı. temizlik yapmazsan ne olur gibi. Sorunun kaynağını bulabilirsen daha çabuk asabilirsin.

O ağrılar vazgeçiremiyorsa biz burdan ne diyelim.

Kendı kendinize yaşadığınız evde neyi dezenfekte ediyorsunuz ki?

Çocukları zaten adam akıllı dışarı çıkaramıyoruz, bir de ev bu kadar steril olursa çocuk nereden nasıl mikrop alacak?

Saç kıl için bir robot süpürge edinin.
Sabah akşam süpürsün.
Bebeğiniz emeklerken yerler temiz olsun tamam ama..

Bunun dışında kendinize eziyet ediyorsunuz.
40 yaşını görmeden omuzlarınızda yırtıklar, ellerinizde sinir sıkışmaları başlar.

Sağlıktan olunca mecbur bırakırsınız ama çok yazık olur vücudunuza.

Ciddiyetle soruyorum.

Elinizden bardaklar kayacak noktaya mi gelmek istiyorsunuz?
Kizinizi kucaklamak çığlık çığlığa bir iş haline mi gelsin?

Acilen yardım alın gerekirse ama durdurun kendinizi.

Kizlar 3 yıllık evliyim 1 yaşında kızım var çevrem bana hep temizlik hastası gözüyle bakıyor eşim kendini yoruyorsun hasta ediyorsun diyor
Evim sürekli gece gündüz toplu düzenli temiz olmak zorunda gibi hissediyorum birşeyi toplamadan temizlemeden uykular haram olur nekadar çok yorgun uykusuz olsamda ev kirlenmesin dağılmasın diye çabam yok kızım dagitsin eğlensin toplar temizlerim derim hep ama bu takıntı yüzünden kendimi kaybediyorum
Şöyle söyleyim bebeğim emekliyor hiperaktif ve hep karıştırıp dağıtır vs arkasında gezmekten bazen su bile icemem eşim de aile düzeni olmadan yaşamış hep pasaklı dağınık hal böyle olunca kendimi hep biyer toplar temizlerken buluyorum koronadan dolayı psikolojik destek alamıyorum çünkü bebeğim için ertelemekteyim riske atamam hastaneye giderek telefonla seans almakta uçuk fiyatlar
Günde en az 3 kez ev supuruyorum çünkü bebeğim emekliyor toz toplasın yutsun istemiyorum ona rağmen halilarimdan hep toz pamuk çıkıyor nasıl olabilir ya her seferinde de supurgemi temizlerim günde 1 kez silerim dip köşe bide üstüne bebeğimin bakımı oyunu ilgisi derken bitiyorum
Sağolsun eşim destekcim ama ben kendimi çok yoruyorum nasıl vazgeçerim bu hastalıktan beden olarak bile öyle tüy bile uzamaz anında temiz olacak aklınıza gelecek herşey yani
Buda haliyle yıpratıyor beni küçük el süpürgesi aldım hep elimde onunla gezer oldum artık 3 kez normal süpürge harici bide onunla toplarım kırıntı toz vs
Evime biri gelmicek dökülecek kirlenecek gibi bı düşüncem hiç olmadı herkes e normal davranırım ki çokta misafirimiz olurdu hastalık öncesi tabi şuan bebeğimi riske atmıyorum bide bu virüsten dolayı elimde bezle dezanfektanla geziyorum hamileliğim zaten zor geçmişti bide hastalık çıktı doğumdan sonra 2 yıldır evden cik çıkmadım asi kontrol harici çıkmakta hiç istemiyorum hep kızımla temizlik yemekle zaman geçiriyorum
Hergun farklı yemek olmak zorunda gibi benim için en az iki çeşit bide bana göre ev hanımından ki evlendiğinde beri öyleyim herşey temiz olmak 4 4 Luk olmak zorunda camasirim hiç birikmez çoraplar kadar utulerim mesela anlatmakla bitmiyor nolur fikir verin nasıl vazgeçerim heryerim ağrıyor artık uykusuzluk cabasi
Annemi küçük yaşta kaybettim ailemde en büyük kız evlat olarak hep boyleydim üstüne bide evlenene kadar hep 12 16 saat hafta sonu izni bile olmadan çalışan biriydim hep bı kosturmaca o haldeyken bile boyleydim tabi evlenip calismayinca da dahada bı katlandı bu durum
Mesela sırf bu yüzden hiç saç uzatmadim evime saçı dökülen misafiri saçının toplanmasını isterim hemen kalbini kırmadan uyaririm çünkü bebeğim bilmeden bulup ağzına atıyor bı kaç kez denk geldim kustu hatta ve gelenleri uyarmak zorunda kaldım yoksa normalde ben kesiyorum diye kimse saçını kesmek toplamak zorunda değil bebeğim olana kadar aman supururum der geçerdim bide kızımda olunca bı kat buyuzden arttı üstüne korona çıktı imdatttt durumdayım 😭💆🤦
4 4 Luk olmak evi temiz olmak değil. En azından durumunuzun farkındasınız. Benim annem de tam olarak sizin anlattiginiz gibi ve böyle bi anneyle büyümek gerçekten çok zordu benim için. Yardım ederdim asla begenmezdi tekrar yapardı. Ekonomik durumunuz nasıl bilmiyorum ama imkan bulursanız robot süpürge almanızı öneririm ve çocuğunuz için değişmeye çalışın.
Annemin yaşıtları çok iyi durumdayken annem 80 yaşında görünüyo ve hala vazgeçmedi. Sürekli kendine iş çıkarıyo hala. Benim de bi bebeğim var sizin soylediklerinizi yapmıyorum ve buna rağmen gücüm kalmıyo. Her gün tek çeşit yemek ancak yapabiliyorum. Temizliği de sizin kadar yapamıyorum . Size de yazık değil mi. Ben büyüdüğümde annemle bi yerlere gitmeyi gezmeyi çok isterdim ama annem hep hastaydı her gün bi yeri agirir kendini o kadar yıprattı ki bizimle sadece çocukken vakit gecirebildi o da yemek yedirme anlarında. Yorulunca sinilenirdi. Annem hayatta Allah ona uzun hayırlı ömür versin yokluğunu yaşatmasın ama çocukluğumdan bana kalan anne profili sinirli memnun olmaz ve titiz bi kadın kaldı. Siz böyle olmayın çocuğunuzun gençlik yıllarına da enerjiniz kalsın çünkü çocuğunuzun gerçekten ihtiyacı olacak size

Sen aynen böyle devam et sen zannedersinki hiçbir sorun yok evliliğimiz mukemmel herşeyimiz dört dörtlük eşimin çorapları bile ütülü ...bu huylarindan dolayı eşin başkasına gider kaçar bu huylarindan sende bir kenarda ben ne yaptım ki ben bunu haketmemistim diye hayiflanir durursun bizzat tecrübelidir

Annemde boyleydi.hala boyle.beli agriyo elleri harap olmus durumda.hayatini temizlige adadi.disari cikip gezmek cocuklariyla vakit gecirmek yerine hep temizlik yapti.sari bezi elimden dusmezdi.haftada bir degistirridi cunku yirtilirdi bez 1haftada. Mutfaga girmeye korkardik .bi bardak biraksak uc gun soylenirdi.simdide oyle temizlik hastasi ama diyoki hayatimi bosa gecirdim gencligim gitti. Siz boyle olmayin.ben hic disarda annemle rahat gezemedim cunku evde bekleyen isleri vardi

Temizliğin özellikle son yıllarda çok abartılarak gözümüze sokulan bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu da satış hedefli bir sektör sonuçta.

Ben, siz, şu anda bu foruma üye birçok kadın müthiş hijyenik şartlardaki bir ev ortamında, bebiş deterjanlarıyla yıkanmış giysiler giyerek, mis kokulu temizleyicilerle silinmiş steril evlerde büyümedik. Zaten doğrusu da bu değil. Şu dönemde biraz daha dikkat etmeyi anlarım ama fazlası gereksiz.

Robot süpürgem var, nereyi lazımsa orayı süpürür, canım isterse bir de sildiririm, içine de sadece sirkeli su koyuyorum. 1,5 yaşında kızım var, durduk yere kimyasal yalatmaya gerek yok. Çamaşırlarımız çiçek gibi kokmaz çünkü yumuşatıcı da kullanmıyorum. Evimizde toz da olur, dağınıklık da olur. Yuvarlanıp gidiyoruz tozumuzla falan.

Çorap ütülemeye yorum yapamıyorum o nasıl bir işsizlik, eşim şantiyede beyaz yaka çalışır, yönetici pozisyonunda olmasına rağmen tshirtünü vs bile ütülemem. Asarken düzgün asıyoruz, alıp giyiyor. Mis.

Çocuğunuzla verimli vakit geçirdiğinizi de düşünmüyorum, insanın vakti kalsa enerjisi kalmaz her gün neden 2 çeşit yemek?

Bakın hepimiz öleceğiz, geriye sizden hatıra olarak toz bezi, elektrik süpürgesiyle gezen bir anne mi kalsın kızınıza?

Misafire dökülen saçını topla demek benim için nirvana bu arada. Bilerek atılmamış, fark edilmeden oturduğum kanepeye düşmüş bir saç telimi daha ben oradayken "ay canım dur bir dk" temizleyip almaya çalışan biri olmuştu. Elbette bir daha gitmedim evlerine. Karşıdan bakınca titiz değil adapsız duruyor benim için böyle şeyler.

Asiri abartili cevren hakli gunde 3 kez ev supurmek ne demek bizimde evimizde bebek var iki uc gunde bir supururum toz yutsun ev tozlu olsun ne olacak bebegi temiz bir fanusta buyutmeye calisiyorsunuz ileride dis dunyadaki mikroplara nasil adapte olacak? Yazik cocuga bu cocuk hic disari cikmiyormu hava almiyormu iyilik degil sizin yaptığınız ve evine gittigim kisi sacini topla dese suratina bakmam bidahada gitmem cok ayip bu bana göre. Online terapi alin erteleyecek luksunuz yok sizin

Benim yengemde hafta 3 bidon camasir suyu bitirir ev temizlicem hersey temiz olsun diye. 1 yilda halilar 4 kez yikamaya gider. Evlerinde kucuk cocuk yok hepsi koca insanlar. Ama hastalık onun ki, kimse evine gitmek istemiyor yine temizlige baslayacak diye. Biri bana saçını kaldirir misin yerden dese bir daha gitmem galiba. Benim kizimda 1 bucuk yasinda evi haftada 1-2 siler süpürürüm. Kendime eziyetim ne? Sende farkındasın madem mutlaka psikolojik bir destek almalisin baska bir çözümü yok bunun. Ileri de senin bu davranislarin kizininda psikolojisini olumsuz etkileyecek ondanda belki bazi takıntılara sebep olacaksin. Esininde bu durumdan cok memnun olduğunu sanmam. Tedaviyle duzelirsin insallah.

Madalya takan biri var mi bari bu kadar yorulmaya?
E be gülüm sen yasamiyorsun ki sadece kendi vucuduna ve ruhuna eziyet ediyorsun. Hic bahane bulma acil psikolojik destek alman lazim, sana baskasi yardim edemez, corap utuledigini okuduktan sonra koptum.
Ayrica cocuguna da iyilik etmiyorsun, mikroplari tanimayan bagisiklik sistemi yarin okula gittiginde afallayip hasta edecek onu.

Benim kızkardeşim de temizlik takıntılı biriydi. Yoğun iş hayatına rağmen gece gündüz ev süpürür silerdi. Pikniğe gitmek istemezdi toprak toz kir diye. 14 ay önce vefat etti 32 yaşında. Bir metre toprağa gömülüp gitti herkes gibi. Bu kadar boş dünya. Yasayabilecegimiz kadar temiz olsun yeter. Gunun anin degerini bil yasa kardesim. Bugun variz yarin yok.

Benim kızkardeşim de temizlik takıntılı biriydi. Yoğun iş hayatına rağmen gece gündüz ev süpürür silerdi. Pikniğe gitmek istemezdi toprak toz kir diye. 14 ay önce vefat etti 32 yaşında. Bir metre toprağa gömülüp gitti herkes gibi. Bu kadar boş dünya. Yasayabilecegimiz kadar temiz olsun yeter. Gunun anin degerini bil yasa kardesim. Bugun variz yarin yok.
Allahım rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaAllah
Çok üzüldüm

O kullandığınız dezenfektanlar, kimyasal bombası deterjanlar bebeğinize evdeki tozdan kıldan daha çok zarar veriyor farkında mısınız? Astımdan kansere kadar yolu var, sonra ben ne yaptım diye yendinizi yersiniz.

Zamanla eşiniz bıkacak sizden, arkadaşlarınız, akrabalarınız gelmemeye başlayacak. Yalnız kalacaksınız. Bebeğiniz büyüdükçe ya sizin gibi hasta olacak ya tam tersiniz. Dışarı yönelecek, arkadaşlarına bağımlı olacak, eve gelmek istemeyecek bile. O yüzden hemen tedavi. Pandemi hastanesi olmayan bir sürü hastane var.

Hoş geldiniz safiye diyecemde neyseki onun kadar değilmişsiniz öncelikle.
Bırakında bebeğiniz birazcık yerden halılardan biraz mikrop kapsın ki bağışıklık sistemi birazcık güçlensin.
Böyle yaparak bebeğinizi riske atıyorsunuz aslında.
Çocuk dediğin birazcık mikroplara karşı alışması lazım yarın büyüyünce dışarıya çıkardığınızda ne yapacaksınız peki.

X