Yardim edin

-Gzmlkz-

❤İşimiz Allah'a Kalmışsa Olmuş Bil..❤
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
1.063
864
Selamun Aleykum arkadaslar buyuk bir derdim var belki yil olmus 2018 hala esinin ailesiyle yasayan varmi diyeceksinizdir kotu yorum yapmayin lutfen cunku moral olarak cok çöküntüdeyim:KK43: Allah rizasi icin dua edin 21 yasindayim cok kucuk yasta esimle severek kacarak evlendik 16 yasindaydim ozaman suan 4 yasinda bir oglum var ve 5 senedir birlikte yasiyoruz kucuk yastaydim kaynanam anne olur bana herseyi ogretir dedim ayri ev istemedim sagolsun ogretti de. Ama zaman gectikce cok kotu insan oldugunu gormeye basladim artik gozune battigimizi bile hisseder oldum simdiye kadar 4 5 defa bosanma derecesine geldik esimle bir sorunum yok cok seviyoruz birbirimizi ama ailesiyle anlasamiyorum her hareketim gozlerine batiyo evde surekli kavga oluyor ve her defasinda ben haksiz duruma dusuyorum hakli oldugum halde dayanacak gucum kalmadi artik. Bugun yine ufak tartisma oldu aramizda cocugumu yatirmak icin cagirdigimda gelmedi babaannesinin yanina kacti bende almaya gittim vermedi bana cocugumu benden uzaklastirmaya calisiyor annesi ben oldugum halde yabanci gibi hissediyorum. Oglumu kendime cekince bana bagirmaya basladi haksiz yere birsuru laf etti cok zoruma giden seyler soyledi ben kendi anneme babama yapmadigim seyleri onlara yaptim ustlerinde okadar cok emegim varki ama nankorluk yapti cok zoruma gitti
icon_sad.gif
allaha havale ediyorum kaynatami seviyorum ama kaynanama 5 senedir bikere anne demedim icimden gelmiyo bir turlu isinamiyorum ona. Isi dusunce iyi oluyor bizimle esim evde yokken baska davraniyor sabir sabir sabir yildim artik intihar derecesine geldim. Esim eve geldi birsey anlatmadim evde yine kavga ciksin istemiyorum beni kavgaci ispiyoncu biliyorlar sonra herseye ragmen esimin yuzune guluyorum dertlesecek kimsem yok basinizi agrittiysam affedin nolur:KK43: ayri eve cikmayi okadar cok istiyorum ki ama maddi acidan esim gecinememekten korkuyor gerekirse alirim cocugumu yanima calisirim hem ogluma bakarim diyorum ikimiz calisalim diyorum istemiyo calismami. Asgari ucret aliyor kendisi kenarda birikmisimiz yok altinlarimi bile onlar zor durumda diye verdim satin dedim elimizde hic birsey yok nolur bana dua edin bu dertten kurtulmama yardim edin duadan baska hic birsey gelmiyor elimden. El isi yapiyorum belki satip birikim yaparim altina alirim diye yapmaya calisiyorum elimden geldigini. Birde eltim vardi oda bizimle yasiyordu o benden kotuydu kaynanama etmedigi kalmadi ama ona bikere gik dedigini hatirlamam o herzaman iyi oldu onca kotuluk yapmasina karsi hep benden ustte oldu ben emegimin karsiligini hic birzaman alamadim cok zoruma gidiyor bu. Simdi onlar ayri eve cikti 5 6 ay oluyor neden herzaman kotulerin yuzu guluyor neden hep onlar kazaniyor
icon_sad.gif
dua edin lutfen dilek duasi varsa bana onerin dertlesecek kimsem yok cocugum esim baska kimse yok kendi ailem zaten kendi yaginda kavruluyorlar ben zaten kapali kutuyum anneme hic birsey anlatmam. icime ata ata kanser olucam siz yanimda olun bari allah rizasi icin
icon_sad.gif

ama neden herzaman kotulerin yuzu guluyor neden hep onlar kazaniyor

Bu bakış açısını degistirmeye çalışın.

Bir insanın sizin istediginiz durumda olması "onun kazandığı" anlamına gelmez.

Ayrı eve çıkmak sizin isteğiniz ama hayırlı olanın bu olduğunu bilemezsiniz.

İnsanın daima afiyette olması helakına kafi gelir, içimiz yanacak ki samimi dualar edebilelim.

Mutluluk ve huzur gaflet getirir, şimdiki gözyaşları ve içten yakarışlarınız -isyana dönüşmediği müddetçe- Allah katında çok kıymetli.

Belki Allah içinde eşiniz ve evlatlarınızla huzurla yaşayacağınız bir ev yazmıştır kaderinize ama o günler geldiğinde sadece şükür sevabı alabileceksiniz, çok kıymetli olan sabır sevabını ise sadece şu anda, içiniz acırken alabilirsiniz, bu çok önemli bir kazanç olur.

Üç günlük dünyada yaşadığımız ev, mesleğimiz, bedenimiz sadece sonsuz hayat için yatırım yapma aracı ve aracı amaca dönüştürmeden bir yolcu gibi bu dünyadan geçmek tek gayemiz olmalı.

Bu bakış açısını degistirmeye çalışın.

Bir insanın sizin istediginiz durumda olması "onun kazandığı" anlamına gelmez.

Ayrı eve çıkmak sizin isteğiniz ama hayırlı olanın bu olduğunu bilemezsiniz.

İnsanın daima afiyette olması helakına kafi gelir, içimiz yanacak ki samimi dualar edebilelim.

Mutluluk ve huzur gaflet getirir, şimdiki gözyaşları ve içten yakarışlarınız -isyana dönüşmediği müddetçe- Allah katında çok kıymetli.

Belki Allah içinde eşiniz ve evlatlarınızla huzurla yaşayacağınız bir ev yazmıştır kaderinize ama o günler geldiğinde sadece şükür sevabı alabileceksiniz, çok kıymetli olan sabır sevabını ise sadece şu anda, içiniz acırken alabilirsiniz, bu çok önemli bir kazanç olur.

Üç günlük dünyada yaşadığımız ev, mesleğimiz, bedenimiz sadece sonsuz hayat için yatırım yapma aracı ve aracı amaca dönüştürmeden bir yolcu gibi bu dünyadan geçmek tek gayemiz olmalı.
cok guzel anlattin haklisin ama insanoglu hep istiyo istedigi olsa baska bisey istiyo sonu gelmiyo.. Demekki allah katinda cok sabir sevabim var cunku cocuklugumdan beri hep sabrediyorum cok zorlukla buyudugum icin annem babam ayrildilar yarim buyudum annem zor sartlar altinda buyuttu hakkini odeyemem babam hep uzak oldu bana hic sacimi oksadigini hatirlamam mesela.. Hep bu gunlerde gececek diyerek sabrettim annemle beraber. Sonra annem iyi bi insanla evlendi ama oz babam gibi sevemedim onu hep baba sevkati aradim esim o sevkati gosterdi bana kacmak istedim annem zaten mutlu huzurlu bende belki mutlu olurum dedim evlendim mutlu oldum ama ailesi beni cok yipratti ilk zamanlar cok iyiydi annesi ama 3 4 senedir cok yiprattilar beni :KK43: esim herzaman benden yana oldu sagolsun hakli oldugumu bi o bildi hep savundu ezdirmedi. Oda istiyo auri eve cikmak ama korkuyo gecinemeyiz diyo neyle esya alcaz bos evdemi oturalim diyo bana kalsa bos evdede otururum hersey zamanla olur ama onun elindende sadece sabret demek geliyo. Hani derler ya Allah zorlastirdigi seyi daha hayirli kilarmis. Eltim hic zorluk yasamadi hic birseye uzulmedi aglamadi hep mutlu oldu ne istediyse aldilar en son evini aldilar gittim gordum esyalari pek guzel degil ama sonucta mutlu huzurlu ne biliyim basimin agrisi dinmiyo surekli dusunuyorum daha nekadar sabredicem diyorum burdan ayrildigim gunu gorebilecekmiyim esimle cocugumla mutlu olcakmiyim yoksa olene kadar burda siginti gibimi yasicam :KK43: cok umitsizim allah yardimcim olsun

Eltim hic zorluk yasamadi hic birseye uzulmedi aglamadi hep mutlu oldu ne istediyse aldilar en son evini aldilar gittim gordum esyalari pek guzel degil ama sonucta mutlu huzurlu ne biliyim basimin agrisi dinmiyo surekli dusunuyorum daha nekadar sabredicem diyorum burdan ayrildigim gunu gorebilecekmiyim esimle cocugumla mutlu olcakmiyim yoksa olene kadar burda siginti gibimi yasicam :KK43: cok umitsizim allah yardimcim olsun

İşte bu bakış açısından bahsediyorum, hedefiniz dünya üzerine oldukça ve kişilere odaklandığınız müddetçe huzuru bulamazsınız.

"Daha ne kadar sabredeceğim" düşüncesi sabır sevabını zedeler, sorunuza cevap vereyim "Allah ne kadar daha isterse o kadar" ama Allah katında makbul sabır şikayetsiz olandır yani eğer burada çektiğiniz sıkıntıların karşılığını ötelerde almak istiyorsanız şu an ne yaşıyorsanız onun sizin için en hayırlısı olduğundan emin olmanız gerekir.

Yaşadıklarınızı detaylarıyla yazmışsınız, içinde sizin özgür iradenizle aldığınız kararlar da var ve ayeti kerimede buyurulur: "Size ne hayır gelirse Allah'tan ne kötülük gelirse nefsinizdendir yine de Allah çoğunu affeder". Buradan şunu anlamalıyız, Allah size merhametiyle muamelede bulunmuş ya daha kötüsünden sakındırmış ya da sonsuz alemde mutlu olmanız için bu dünyada onun kuralları ile yaşamayı öğrenmenizi istiyor.

"Buradan ayrıldığımı, eşimle, çocuklarımla mutlu olduğumu görecek miyim" diyorsunuz. Mutluluk ve huzur yaşanılan yerde değildir, Allah'a yakınlıktadır çünkü nerede yaşarsanız yaşayın O'nun mülkündesiniz ve misafirliğe gittiğinizde bile ev sahibinin kurallarına uymanız gerekir, sizin, eltinizin, dünyadaki tüm evlerin, kainatın tamamının sahibi Allah'tır ve O sizden O'na teslim olmayı öğrenmenizi istiyor, teslimiyet de ancak rıza göstermekle olur. O bizim için ne takdir ettiyse en güzeli odur. Daima...

İşte bu bakış açısından bahsediyorum, hedefiniz dünya üzerine oldukça ve kişilere odaklandığınız müddetçe huzuru bulamazsınız.

"Daha ne kadar sabredeceğim" düşüncesi sabır sevabını zedeler, sorunuza cevap vereyim "Allah ne kadar daha isterse o kadar" ama Allah katında makbul sabır şikayetsiz olandır yani eğer burada çektiğiniz sıkıntıların karşılığını ötelerde almak istiyorsanız şu an ne yaşıyorsanız onun sizin için en hayırlısı olduğundan emin olmanız gerekir.

Yaşadıklarınızı detaylarıyla yazmışsınız, içinde sizin özgür iradenizle aldığınız kararlar da var ve ayeti kerimede buyurulur: "Size ne hayır gelirse Allah'tan ne kötülük gelirse nefsinizdendir yine de Allah çoğunu affeder". Buradan şunu anlamalıyız, Allah size merhametiyle muamelede bulunmuş ya daha kötüsünden sakındırmış ya da sonsuz alemde mutlu olmanız için bu dünyada onun kuralları ile yaşamayı öğrenmenizi istiyor.

"Buradan ayrıldığımı, eşimle, çocuklarımla mutlu olduğumu görecek miyim" diyorsunuz. Mutluluk ve huzur yaşanılan yerde değildir, Allah'a yakınlıktadır çünkü nerede yaşarsanız yaşayın O'nun mülkündesiniz ve misafirliğe gittiğinizde bile ev sahibinin kurallarına uymanız gerekir, sizin, eltinizin, dünyadaki tüm evlerin, kainatın tamamının sahibi Allah'tır ve O sizden O'na teslim olmayı öğrenmenizi istiyor, teslimiyet de ancak rıza göstermekle olur. O bizim için ne takdir ettiyse en güzeli odur. Daima...
Haklisin cok guzel anlattin allah razi olsun

X