Gebeliğe Hazırlık Yardım lutfen :(

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhabalar. Aranızda pko hastası olup kendiliğinden hamile kalanlar oldu mu? Yoksa yardımsız imkansız mi

Ben varim canim 5yasinda oglum var. Bende gebelik oncesi 20kgvermistim ve kafamda bebek fikri yoktu. Simdi 2.icin ugrasiyorum 2yildir ama cok stres yaptigimdan olmuyor. Yine diyete basladim. Kilo verince insan mutlu oluyor ve motive oluyor ozamanda bebis geliyor. Ben 96kg dan 76kg ya dustum tedavilerle yine 87kg ya geldim. Anladimki once tamamen kili vermek gerekiyor yoksa ilac hormon bosuna

Bende pkoluyum doktor zayıflamami soledi 61 kiloyum :KK43: hormon testi verdim pko hormonlarına fazla yansimamis dedi ama hazirandan beri deniyoruz bakalım bide inofolic combi verdi bende her ay adet olurdum sadece bi kaç gun gecikirdi eşim korunurdu korunmayı biraktiktan sonra geçen ay tarlusal kullanarak adet oldum pkodan dolayı mi geçikti yoksa korunmayı bırakınca oluyormu gecikme onu cozemedim
aspir yağı, funda suyu, elma sirkesi felan zayıflamaya çok yardımcı oluyor... eğer doğal katkısız bulabilirseniz deneyin derim.. ilac takviyesi yada zayıflama çayları yerime

Bir yakinimiz 10 gun once zatiflama cayini bir ay kullanarak vefat etti asla onermeyin ve ismi silin bence. Malesef zayiflama caylari cok riskli! Bir ay icinde tummm organlar iflas etmis...
Allah rahmet eylesin her çay bir değil maalesef ıyi araştırıp öyle kullanmak lazım hatta kullanırken doktor kontrolünde olmakta fayda var ben o şekilde yaptım böbreklerim için özellikle 2 buçuk ayda 3 kere kontrole gittim çok şükür tertemiz çıktı her seferinde. Cevremde akrabalarımda kullanan çok kişi oldu kimsede bi problem çıkmadı. Rabbim hepimize akıl vermiş o aklı kullanıp araştırmamızı yapabiliriz diye düşünüyorum. Ha bu arada hamile olduğumu öğrendiğim gün bile sabah kullanmıştım çayı tabiki hemen doktoruma söyledim bi zararı olmaz bitki çayı sayılır çünkü ama bundan sonra kullanma dedi.

RABBİM evladınıza hayırlı ömür versin öncelikle 🤲😍
Vala ben 20 kg verdim hala da yok gelen giden bu ay ilk defa ilaç tedavisine başladık bklm biz de insAllah Rabbim kimseye aratmasin zor bi durum hayirlisindan versin insAllah K Kakulimmm pcolu olup hemen hamile kalan kişi de var cnm gönlünü ferah tut ama tabi kilo vermeyi de dene insAllah emeklerinin karşılığını alırsın cnm
Cok fazla asitli içecekler içiyordum ve aşırı tatli yiyordum bunları 10 gundur tamamen çıkardım hayatımdan inşallah zayıflarım ve hayirli haberleri alirim ben de 🤲

Teşekkür ederim ☺️Vala yavaş yavaş gitti hepsi şubattan bu yana 15 kg verdim dengeli beslenme yürüyüş falan hazır gıdaları tamamen çıkardım hayatımdan disarda yemek yeme alışkanlığımz pek yoktu zaten hala da bi 10 kg fazlam var onu da veririm insAllah yürüyüş çok faydalı bu noktada bu aralar yapmıyorum duraksadim veremiyorum yediklerimi artrdm biraz şok etkisi olsun diye bklm
ben de her zayıflayacagim dediğim zaman üstüne kilo alıyorum zaten insülin direncim veremiyorum da. Niye derseniz eşimle aynı şeyleri yaptık bir ay boyunca ev de hiç beyaz ekmek yemedik çavdarli ve tam buğday aldık evde ki sekeri arabaya koydum şeker hiç kullanmadik pirinç pilav hiç yapmadım iki günde bir yürüyüş yaptık eşim 4 kilo verdi ben hiç veremedim

ben de her zayıflayacagim dediğim zaman üstüne kilo alıyorum zaten insülin direncim veremiyorum da. Niye derseniz eşimle aynı şeyleri yaptık bir ay boyunca ev de hiç beyaz ekmek yemedik çavdarli ve tam buğday aldık evde ki sekeri arabaya koydum şeker hiç kullanmadik pirinç pilav hiç yapmadım iki günde bir yürüyüş yaptık eşim 4 kilo verdi ben hiç veremedim
Aaa sen nie veremedin cnm bi yerde yanlış var demek ki degerlerine baktrdn mi guatr tiroit degerlerin falan nasil onlarda verdirmiyor bildgm kadaryla

Evet o degerlerime dört beskez baktirdim hepsi normal işte en son tahlil verdiğim de insülin direncim yüksek çıktı başka bir problemim yok
Canım insülin direnci çok inatçı cidden ben kilo vermeme rağmen düşmedi yine aldım zaten çok yavaş veriyorum en son düzenli yürüyüşle direncimi kırdım inan ilacımi kullandım ama ben glifor 1000mg lik sabah akşam olmak üzere çok şükür artık insülinim düştü en son çıkan sonuç 6 ydi vazgeçme istiyorsan kilo vermeyi bi ay iki ay üç ay sonra belki ama mutlaka o direncte kırılır tartida da eksi görmeye başlarsın ikisi bi döngü yenmek zor cidden kilo insülini tetiklio insülin kilo verdirmiyor

Canım insülin direnci çok inatçı cidden ben kilo vermeme rağmen düşmedi yine aldım zaten çok yavaş veriyorum en son düzenli yürüyüşle direncimi kırdım inan ilacımi kullandım ama ben glifor 1000mg lik sabah akşam olmak üzere çok şükür artık insülinim düştü en son çıkan sonuç 6 ydi vazgeçme istiyorsan kilo vermeyi bi ay iki ay üç ay sonra belki ama mutlaka o direncte kırılır tartida da eksi görmeye başlarsın ikisi bi döngü yenmek zor cidden kilo insülini tetiklio insülin kilo verdirmiyor
Malesef öyle gerçekten zorlanıyorum ama inşallah veririm

X