Yardım :(

liria

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
140
0
Arkadaşlar öncelikle merhabalar benide aranıza kabul edersiniz umarım:asigim: Arkadaşlar benim çok büyük bir sorunum var,sitelerde dolaşırken siteyi gördüm,ve gerçekten süper paylaşımlar var,umarım bana yardımcı olursunuz...Arkadaşlar ben yeni evli bir bayanım.Eşimle ikinci kez tam olarak ilişkiye girerken -kızlık zarından değil- bir kanamam oldu.Kanama ne az ne de çoktu.Eşim korunuyordu ve kanamadan dolayı devam etmedik.Daha sonra idrarımda damla damla kanama ve sık idrara çıkma şikayetimle ilaç kullanmaya başladım ve 1-2 güne bu şikayetim geçti.Sorum şu arkadaşlar,benim adetim 4 gün gecikti,ilişkidende 21-22 gün geçti diye düşünüyorum,2 kez hamilelik testi yaptım -idrar yoluyla- her ikiside negatif çıktı.
Ancak vajinal akıntım var,normal renginde her zaman adetten önce olduğu gibi,ayrıca göğüslerim şişti ve acıyor ve şu var ki yumurtalıklarım son 2 gündür feci acıyor sanki bıçak saplanır gibi,ayrıca şişkinlik sorunu yaşıyorum aşırı derecede...senağlama miğde bulantısı,baş dönmesi gibi şikayetlerim yok.Sizce hamile olabilir miyim?Hamile olsam anlaşılır mıydı o iki testte?Henüz çok erken bi hamilelik istemiyorum daha...:1no2:KK70:ış gebelik olabilir mi?Ya da kanamam olduğu için adetim gecikebilir mi?Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar... :Saruboceq:

Arkadaşlar lütfen bilen biri varsa yardım etsin,yaşayan biri...Eşim şu anda askerde ve tek olarak doktora gitmek istemiyorum :KK43: Bişiy olmasından çok korkuyorum lütfen yardımcı olun...

böyle bir olayı tecrübe etmedim ama adet gecikmesinden 4 gün sonra yapılan testler sonuç pozitifse mutlaka gösterirdi..negatif oduğuna göre hamile olmama ihtimalin daha yüksek. bir de bu tür belirtiler aslında adet öncesi de olur ama hamile olma ihtimalini düşünen kadınlar bunu gebeliğe bağlayabilir. daha da rahatlamak istersen bence kan testiyle öğrenebilirsin..

cok tesekkur ederim desteginiz icin...esim olmadigi icin endiseye kapildim.allah herkese gonlunce guzel bebisler versin...ama benim icin daha erken.fikirlerinizin dwamini bekliyorum cok endiseliyim...

bence bi dokrora görün cünkü iliski sirasinda kizlik zari degildi kanayan diyosun ee neydi o zaman??insallah iyisindir moralini bozma doktora görün test yaptir

mutlaka kan testı yaptır zor degılkı ...............ve negatuıf olsada mutlaka bı doktora gıt belkı baska bı sebeo vardır ...................gecmış ols .........en ıyı cevabı doktorun verebılır bı yakınınla gıt bence

merhaba ben de bugün itibariyle 1 senelik evliyim geçen sene 23 ağustosta evlenmiştik

sizinde bildiğiniz gibi kızlık zarı büsbütün bir parça değil delikli bir yapıya sahiptir.ılk ilişkinizde

kan gelmiş ve kızlık zarı yırtılmış tmm diye düşünseniz bile bazen -ki bende de sizinki gibi olmuştu-

ikinci ilişkide de kızlık zarından dolayı kanama olabilir.Ve ilk ilişki sonrası adet düzensizliğinin olmasıda

gayet normal bişey bir kere bu ilk ilişki çift için yeni ve değişik birşey heleki vücut için bambaşka birşey

normal tepki vermesini beklemezsiniz heralde.Benim de adetim evlendikten sonraki ay geç olmuştu ve

adet olduğumda 10 gün fln sürmüştü tabii her bünyede aynısı olcak diye birşey yok ama bunların olmasıda

normal.Ki eşim korunuyordu diyorsunuz test yaptım negatif diyorsunuz hamile değilsiniz demektir.

Şöyle bir durumda var ilk ilişkiden sonra az da olsa acı kanama varsa bunlar geçene kadar veya

hafifleyene kadar tekrar ilişkide bulunmamak daha sağlıklı ve kanamanızda 2 günden fazla sürdüyse

hamile olup olmadığınız konusunda hala şüpheleriniz varsa bi doktora görünmeniz iyi olabilir.

Allah sağlıkla ve sorunsuz şekilde bir yastıkta kocatsın inşallah

eşim korunuyodu diyosun, o zaman hamle olma ihtimalin düşük. ilişki sırasındaki kanaman kılcal damarların yırtılmasından da olabiliyomuş. eğer kendini sıktıysan o nedenle de olabilir.

birde sık idrara çıkma ve kanama nedeniyle ilaç kullandım diyosun, bu ilacı doktorun vermemiş miydi?
o zaman doktora gittin mi? gittiysen ne dedi sana?

Arkadaşlar özür dilerim kişisel işlerim yüzünden online olamadım,cevaplarınız için teşekkür ediyorum.Doktora sık idrara çıkma ve idrarda kan şikayeti ile gittim öncelikle bana ilaç verdi geçmezse tekrar muayeneye gitmemi ve test yaptırmamı söyledi.Geçtiğinden dolayı bir daha gitmedim.

Ve;eşim korunuyordu ancak,tecrübesizim :) yeni evlendiğimi söylemiştim mazur görün bi kaza olmasından korkuyorum...:kedi:

Şu anda adetim 5 gün gecikti arkadaşlar,test yaptım -3.idrar testim- ve negatif çıktı tam olarak eminim.
ıdrarımda koyulaşma var nedeni adetimle ilgilidir umarım.Kişisel sorunlardan ve eşimin ailesi yüzünden öyle pat diye ben doktora gidiyorum kadın doğum doktoruna diyemiyorum maalesef :) O yüzden bana burdan yardımcı olmanızı rica ettim.Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler,yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşlar özür dilerim kişisel işlerim yüzünden online olamadım,cevaplarınız için teşekkür ediyorum.Doktora sık idrara çıkma ve idrarda kan şikayeti ile gittim öncelikle bana ilaç verdi geçmezse tekrar muayeneye gitmemi ve test yaptırmamı söyledi.Geçtiğinden dolayı bir daha gitmedim.

Ve;eşim korunuyordu ancak,tecrübesizim :) yeni evlendiğimi söylemiştim mazur görün bi kaza olmasından korkuyorum...:kedi:

Şu anda adetim 5 gün gecikti arkadaşlar,test yaptım -3.idrar testim- ve negatif çıktı tam olarak eminim.
İdrarımda koyulaşma var nedeni adetimle ilgilidir umarım.Kişisel sorunlardan ve eşimin ailesi yüzünden öyle pat diye ben doktora gidiyorum kadın doğum doktoruna diyemiyorum maalesef :) O yüzden bana burdan yardımcı olmanızı rica ettim.Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler,yardımlarınızı bekliyorum...

cnm idrar testleri çok hassas olmayabiliyor o yüzden belki pzoitiftir ama çıkmayabilir idrarda
1 hafta geçmesini bekle cnm eğer hala adet olmassan o zaman test yap kesin sonuç verir

Tamam öyle denicem artık...Teşekkür ederim daha 2 gün sabredip öyle tekrar bi test yapacağım...ıdrar renginin koyuluğunu adet belirtisi olarak duyan var mı arkadaşlar?...

Hamile deyilsiniz merak etmeyin.Teste çok güvenirim ben.Sadece adet gecikmesi:eek:lmaz:

Sen anladığım kadarıyla idrar yolu enfeksiyonu gecirmişsin sık idrara cıkma ve idrarda kan ve koyuluk olması idrar yolu enfeksiyonu belirtisi oldugunu sanıyorum.Suan yine idrarım koyu diyorsun tam anlamıyla geçmemiş olabilir.Ben ıdrar yolu enfeksiyonu oldugum zaman o ay adet gormemiştim doktora sordugumda enfeksiyon etkilemiş olabilir demişti.Ama canım bence sen yinede bir doktora gorun

öncelikle bir kan testi yaptır,ne olur ne olmaz..kullandığın ilaçlar adet düzensizliği yapabilir ( içeriğine bi bak istersen) kanama yine kızlık zarıyla ilgili de olabilir..evliliğimin ilk aylarında bende de adet düzensizliği oldu..ama en garantisi,bir doktora git ve muayene ol..belki kist falan vardır..en azından için rahat olsun..

geçmiş olsun canım, benim aklıma ilk okuduğumda rahim ağzı yarası olabilirmiş gibi geldi. ben böyle bir şikayetle tedavi görmüştüm hamile kalmadan önce, hatta senin gibi acaba hamile miyim diiye doktora kontrole gittiğimde öğrenmiştim rahim ağzında yara olduğunu. bence kesinlikle doktora gitmelisin. bu burada çözülecek bir konu değil.a.s.

X