Yardımınıza ihtiyacım var, kaldı 2-3 hafta :(

nimrecik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2017
11
2
Merhabalar, biraz uzun olacak sanırım ama, yardımınıza ihtiyacım var :KK43:

Yeni üye oldum, ismim Nimre. Günlerce, haftalarca hatta aylarca kendi çapımda bir şeyler arıyorum ama bulamadım. Sağa sola danıştım ama kimse yardımcı olamadı. Daha doğrusu tatmin olmadım verilen cevaplardan dolayı. Burayı da tesadüfen buldum. İçerikleri inceledim, konulara baktım, belki benim yaşadığım ''sorunun'' aynısını veya buna benzerini yaşamıştır diye. Acabalarla , keşkelerle kendimi burada buldum.

Kısaca kendimi tanıtayım. İsmim Nimre, 25 yaşındayım. Yurtdışında yaşıyorum. Bu sene Ekim'de tatil yapmaya gideceğiz erkek arkadaşımla. Biz de dedik, hani gitmişken kendi aramızda yüzük takalım. Ama sorun şu: benim ailem erkek arkadaşımı (kendince uydurduğu ceviz kabuğunu doldurmayacak sebeplerden dolayı) istemiyorlar ve böylece ne yazık ki ailem ile irtibatı koparmak zorunda kaldım.. Çok fazla özel olduğu için anlamak istediğiniz gibi anlamayın. Biz yaklaşık 7 -8 yıldır beraberiz, ve evet ailem daha yeni öğrendi :)

Neyse konu fazla dağılmadan: Yüzük takmayı planlıyoruz ama hani söz desen söz değil, çünkü isteme gibi bir durum olmayacak, sadece erkek tarafı ile olacak. Yani eşimin diyeyim, ailesi / davetliler ve ben. Yani söz merasimi az kalır. Nişan desek, bunun nişan bohçası falan var. Yani bizimki 2 haftalık bir tatil olacak. Bunun bir haftası davetiyelileri yemekleri, daha sonra resmi nikahı düşünmekle geçecek büyük ihtimal. Nişan da diyemeyiz buna.

Bizim düşüncemiz, 20-30 kişilik ufak bir merasim. Evde olacak (ona da kararsızız, eve sığar mıyız emin değilim), belki çay bahçesi falan kiralanır? Yoksa yer kiralamak lüzumsuz mu? Hani çok büyük bir kutlama da olsun istemiyoruz, kına veya düğün gibi süslemeye daha doğrusu abartmaya gerek yok bence. Elbise konusunda da kararsızım. Günlük kıyafet hafif şık olsa olmaz mı? Veyahut önerileriniz var mı kıyafet konusunda? Ben açık tenliyim. Saçlarım çok uzun, diz boyu. Kıyafetlerden sonra benim asıl bilmek istediğim, hani adına ne söz ne de nişan diyemediğimiz töre nasıl gerçekleşir?

Misafirler gelecekler, biz karşılayacağız, içeri davet edeceğiz. İkramlarda bulunacağız. Çaylar kahveler börekler çörekler, arkasından baklavalar daha sonra da ''nişan'' pastamız derken, bir büyüğümüz gelip yüzüklerimizi takacak. Yani bu kadar mı? Kafam çok karışık, bir o kadar da heyecanlıyım. Erkek arkadaşım söz yaparız diyor, yani sırf adı konulsun diyor da, ne bileyim hani bi yandan da düşünüyorum, diyorum madem yüzük takılacak alyans takılsın, nişan yapalım. Ama nişan hazırlıkları demin de dediğim gibi, damat / gelin bohçası olmayacak. Yoksa hani daha önceden hazırlamışız gibi mi sergilesek? Erkek arkadaşımla alışverişe gidip alsak tamamlasak bohçayı?

Ortalama ne kadar tutar gelin / damat bohçası :KK43:
Neler gireceğini biliyorum da, fiyat konusunda hiç güncel durumda değilim. Türkiye ile yurtdışını da kıyaslayamam. Ki buradan götürecek de değiliz.

Yoksa sadece organizasyon mu olsun? Yani yemekler/ süsler falan?
Hani doğum günü partisi gibi düşünülebilir.

Ha bir de biz şöyle anlaştık, hani bizde erkek tarafı kız tarafı olmayacak. Biz nişanımızı da düğünümüzü de kendimiz yapacağız, yani müstakbel eşimle paylaşacağız söz temsili yüzükleri erkek alıyor, nişan kıza ait, düğün erkeğe ait falan değil. Ortak karşılayacağız tüm masraflarımızı.

Önerilerinizi bekliyorum, gerek elbise, gerek saç modelleri / makyaj..

Kızlar acil yardım edin, ben de kendimi ona göre hazırlayayım :KK43:
Bir an önce açığa kavuşsun da ben de rahatlayayım bir nebze de olsa.

Merhaba:) alyans alip aileler arasinda takilir adi nisan olur bence cunku soz yapip sonra tekrar nisan yapmaniz gerekecek. anladgm kadariyla sade abartisiz bisey istiyosunuz o yuzden ev büyük müsaitse evde yapabilirsnz yada kucuk bi yer tutarsnz yüzükler takilr pasta falan olup biter zaten aile buyukleri organize ederler siz stres yapmayin:) nisan bohcasina gelicek olursak 1 sene once nısanım oldu fakat ne kadar fiyat çıktı hatırlamıyorum maalesef:) fakat bazıları bohça hazırlamıyor o size kalmis iki taraf anlasip almayadabilir. Bazen nisandan sonra yani dugune yakinda alan oluyo bu sekilde yapan arkadaslarim olmustu. Adetler ailelerin istekleri herkesin farkli oluyo . Elbıse ıcınse evde olursa kısa güzel bi elbse eger bi yer tutarsanz uzun biraz daha şık bi elbise tercih edebilirsinz bence simdiden hayirli olsun :)

Merhaba:) alyans alip aileler arasinda takilir adi nisan olur bence cunku soz yapip sonra tekrar nisan yapmaniz gerekecek. anladgm kadariyla sade abartisiz bisey istiyosunuz o yuzden ev büyük müsaitse evde yapabilirsnz yada kucuk bi yer tutarsnz yüzükler takilr pasta falan olup biter zaten aile buyukleri organize ederler siz stres yapmayin:) nisan bohcasina gelicek olursak 1 sene once nısanım oldu fakat ne kadar fiyat çıktı hatırlamıyorum maalesef:) fakat bazıları bohça hazırlamıyor o size kalmis iki taraf anlasip almayadabilir. Bazen nisandan sonra yani dugune yakinda alan oluyo bu sekilde yapan arkadaslarim olmustu. Adetler ailelerin istekleri herkesin farkli oluyo . Elbıse ıcınse evde olursa kısa güzel bi elbse eger bi yer tutarsanz uzun biraz daha şık bi elbise tercih edebilirsinz bence simdiden hayirli olsun :)

Cevabın için teşekkürler. Bence de mantıklı, nişan yapmak da işte.. Aile büyükleri organize eder de, yani ne bileyim, yüklenmekte olmaz diye düşünüyorum. Hani bir kaç şeyi üstlensem ama, bir yandan da ben elime yüzüme bulaştırırım, sonuçta ilk göreceğim insanlar da olacak, daha çok mahfetmeyeyim sonra:KK42:
Bizimki biraz aceleye gelecek, nasıl diyeyim bu sene tadını çıkaramayacakmışım gibime geliyor nişanın falan. Seneye kaldı, asıl telaş o zaman başlar, gör bak sen:halay:

Elbise sade olsun diyoruz da, ben elbise giyen biri değilim ki, eşofmanla düğüne gitmiş bir kızdan bahsediyoruz, benden yani :KK70:

Sonuna kadar okumadım ama pişman olucak şeyler yapmayın bence. Ailenizi hiçe sayıyorsunuz. Emin misiniz ?

Sonuna kadar okumadım ama pişman olucak şeyler yapmayın bence. Ailenizi hiçe sayıyorsunuz. Emin misiniz ?

Sonuna kadar okumakta fayda var kimi zaman. Bizim durumumuz başka. Aile tarafından dışlanılma gibi bir durum söz konusu olduğu için, konuya fazla değinmedim zaten.

Cevabın için teşekkürler. Bence de mantıklı, nişan yapmak da işte.. Aile büyükleri organize eder de, yani ne bileyim, yüklenmekte olmaz diye düşünüyorum. Hani bir kaç şeyi üstlensem ama, bir yandan da ben elime yüzüme bulaştırırım, sonuçta ilk göreceğim insanlar da olacak, daha çok mahfetmeyeyim sonra:KK42:
Bizimki biraz aceleye gelecek, nasıl diyeyim bu sene tadını çıkaramayacakmışım gibime geliyor nişanın falan. Seneye kaldı, asıl telaş o zaman başlar, gör bak sen:halay:

Elbise sade olsun diyoruz da, ben elbise giyen biri değilim ki, eşofmanla düğüne gitmiş bir kızdan bahsediyoruz, benden yani :KK70:
Haha amann sakınn nişanınzada eşofmanla gitmeyin:)) bir gün dayanacaksınız artık sizin için özel bi gün olacak çünkü tarzınıza uygn elbise bulursunuz internetten falanda bakın bulursnz elbet :)

Haha amann sakınn nişanınzada eşofmanla gitmeyin:)) bir gün dayanacaksınız artık sizin için özel bi gün olacak çünkü tarzınıza uygn elbise bulursunuz internetten falanda bakın bulursnz elbet :)

Yok yok o zaman gitmem yahu. Özel günüm hiç olur mu öyle :)

X