Yardımınıza ihtiyacım var tüketici hakları hakkında

Sampanyadakizehir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2016
1.099
739
Merhaba arkadaşlar uzatmadan hemen mağduriyetime geçiyorum

Ben öğrenciyim ve şuan ailemle aynı evde değilim. Ablamın ağda makinası olduğu için memlekette o makinayla gayet rahat bi şekilde işimi hallederdim şu hazneli olan 1+1 makinalar kuaför tipi ama çok işe yarar birşeydir
Neyse ben gittim kendime ağda makinası ağda bez filan aldım kendi ağdamı burda da yapmak için. Satıcıya aldığım pudralı konserve ağdanın tutup çekilen hemen kuruyan beze gerek duyulmayan özellikle yüz için(burun,bıyık) olandan olmasını istediğimi söyledim . Verdi sordum istediğim gibi pudralı filan dedim evet dedi tamam dedim aldım eve geldim. Bi hevesle koltukaltı ve burnumun üstüne sürdüm (siyah noktalar için yaparım çok işime yarar) on dk bekledim kurumadı yarım saat bekledim kurumadı 45 dk bekledim kurumadı artık o sıra kolları indirdim gözlerimden yaş geldi . Ablamı aradım sna yanlış ağda vermişler bunu ince sürüp bezle çekersin dedi. Bi saat zeytinyağıyla ovup çitiledim kendimi ancak geçti ama ben 2 gündür hem Mide hem ciğerleri fena üşüttüm okula gidemiyorum pzt sınavlarım var o kadar banyoda soğukta beklememin sonucu. Ayrıca bi de fişte almadığım bi ürün girilmiş 2 tl ama sonuçta almadım ben. Hakkımı arayabilir miyim Sizce ? 20 liralık bi konserve ama pzt sınavlarım var iki gündür ya yataktayım ya tuvalette mahvoldum ve sinirlendim. Ne dersiniz?

En fazla geri goturup degistirebilirsin diye dusunuyorum. Belki de agda bozulmustur. He bir de o 2 liralik urunu almadigini soylersin onu da geri verirler.

Bana yanlış ürün verdiğiniz için hasta oldum sorumlu sizsiniz tarzında bi hak arama yapamazsınız.Ancak yanlış ürün olduğundan değiştirirler 2tlnizi de iade ederler.
Geçmiş olsun ve başarılar bu arada

Üstünde nasil kullanılacağı yazmiyor muydu? Eger yaziyorsa siz haksiz olursunuz ama belki götürürseniz degistirebilirler.

Acilan urun degismez ,oncelikle olay sozlu ispat edemezsin ,yazili bir durum olsa onu istedim bunu verdiler denirdi ,
Bu durumda olaylar cikmaz sokak

Valla kendimde dahil tuketici haklarından pozitif sonuc alan gormedim ben.
Ben telefonumun ücretini tamamıyla geri aldım tüketici derneği sayesinde . biraz uzun sürdü (1 sene kadar) ama kazandık ve parayı aldık

Konu sahibi o donuyor dediğin 2 dk da donuyor nasıl anlayamadın 45 dakika bekledin mi cidden donması için? keşke hemen bir parça bez yapıştırıp çekiverse idin... geçmiş olsun.

Tüketici haklarına gidip dilekçe verirsiniz. Sıranız gelince içeri girip derdinizi anlatıp dilekçenizi veriyorsunuz. Birebir dinleniyor orda. Bazen hemen bazen bi hafta sonra karar çıkıyor.
Ben beklediğim verimi alamadığım bi öğrenim kurumundan senetlerimi feshetmek için gitmiştim. Sanıyorum gayrettepedeydi öok zaman geçti. Ama ilk etapta direk ürünü aldığınız yere gitmelisiniz

Tekrar merhaba, dükkanı fişin üzerindeki numarayı aradım gayet ılımlı bi şekilde özür dileriz gelin değiştirwlim dediler giderim ama orda tartışma çıkarırlar diye bi düşünmedim değil. Vazgeçip kendilerini haklı göstermeye çalışırlar filan . Neyse bi gidicem bakalım

Tekrar merhaba, dükkanı fişin üzerindeki numarayı aradım gayet ılımlı bi şekilde özür dileriz gelin değiştirwlim dediler giderim ama orda tartışma çıkarırlar diye bi düşünmedim değil. Vazgeçip kendilerini haklı göstermeye çalışırlar filan . Neyse bi gidicem bakalım
Ilimli konustularsa sorun cikarmazlar bence. Etik olan da once dukkana gidip derdini anlatmak zaten. Hastaligina belki care olamazlar ama urununu degistirip (hatta sen de ilimli olursan) hediye bile verirler belki.

Ben telefonumun ücretini tamamıyla geri aldım tüketici derneği sayesinde . biraz uzun sürdü (1 sene kadar) ama kazandık ve parayı aldık

Konu sahibi o donuyor dediğin 2 dk da donuyor nasıl anlayamadın 45 dakika bekledin mi cidden donması için? keşke hemen bir parça bez yapıştırıp çekiverse idin... geçmiş olsun.
Bn halilarim icin tam 8 ay bekledim. ki %100 hakliydim. ama hic bi sonüc alamadim.

Bn halilarim icin tam 8 ay bekledim. ki %100 hakliydim. ama hic bi sonüc alamadim.
Elektronik işi de sakat aslında ama ben htc marka tlfu aldığım günden itibaren 1 senede 3 ay kullanamadım hep servislerde idi, bir de üste para verip 5 senelik garanti yaptırmıştım. ilk sene yedek tlf veriyorlardı işimi gördüğü için sorun çıkarmadım ama sene dolunca artık yedek tlf da veremiyoruz dediler benim tepem attı. o zamana kadar 6 kere servise gitmişti zaten ama ilk 2 sinin belgelerini atmışım ciddiye almadığımdan. elimdeki 4 belge ile başvurdum ve 1 sene sonunda para hesabıma yattı

bende sonuc alamayanlarin yeteri kadar ugrasmadigini dusunuyorum. Simdiye kadar ugrastigimizherseyin ucretini aldik.

Hatta kardesim tlfn aldi ve 10 gun sonra calindi. Fazladan para verip kirilma calinmaya karsi vs sigortalatmisti. Sigortaya polisten aldigi belgeyle basvurdu. Parayi alamazsiniz uygun degil kosullar vs bir ton bahane sundular.
Tuketici haklarina basvurdu. 1 bucuk sene sonra onlarca fax kargo vs ile ugrasarak parasinin tamamini aldi. Ustune bir de dava acti bir tanidigimizin tavsiyesiyle. Butun fax kargo odemelerinin fisini saklamisti. Bu masraflari da odemelerini talep etti ve 380 lira da yaptigi harcamalar icin ucret aldi.:KK76:

X