Yardimm edinn ama lütfen bekliyorum çok karasiz kaldim

allesgute

sinir bozucumuyum ne??
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
124
0
42
CADIARZUselam arkadaşlar deminden bu yana sitenin altını üstüne getirdimm derdime uygun bişi bulamadım benim vişne çürüğü renginde kadife çok eskii manevi değeri çok yüksek olan bi kumaşım var bu kumaş ortalama 40 yıllık ben bunu şimdi değerlendirmek istiyorum amaaçıkçası mahvetmekten korkuyorum elbise bu kışta çok moda olduğu için elbise diktirmek gibi fikrim var ama güzel şık ve daha yıllarca saklanabilecek bir model olsun istiyorum nette ve çarşıda modellere şöle bi göz gezdirdim ama tam karar vermişş diilim sizden istediğim diz altı çok fazla dekoltesi bulunmayan ama ince ayrıntılarla abiye olarakta günlük olarakta giyebileceğim bi model arıyorum vakti olanlar önerilerini resimle gönderirlerse çok minnettar kalıcam şimdiden teşekkür ediyorum hadi kızlar bişiler önerinde karar verebiliimmfisfisfis

CADIARZUselam arkadaşlar deminden bu yana sitenin altını üstüne getirdimm derdime uygun bişi bulamadım benim vişne çürüğü renginde kadife çok eskii manevi değeri çok yüksek olan bi kumaşım var bu kumaş ortalama 40 yıllık ben bunu şimdi değerlendirmek istiyorum amaaçıkçası mahvetmekten korkuyorum elbise bu kışta çok moda olduğu için elbise diktirmek gibi fikrim var ama güzel şık ve daha yıllarca saklanabilecek bir model olsun istiyorum nette ve çarşıda modellere şöle bi göz gezdirdim ama tam karar vermişş diilim sizden istediğim diz altı çok fazla dekoltesi bulunmayan ama ince ayrıntılarla abiye olarakta günlük olarakta giyebileceğim bi model arıyorum vakti olanlar önerilerini resimle gönderirlerse çok minnettar kalıcam şimdiden teşekkür ediyorum hadi kızlar bişiler önerinde karar verebiliimmfisfisfis

Kumaşın fotoğrafını koysaydın daha rahat fikir verilebilirdi diye düşünüyorum CADIARZU

inşş bu kez olurrr
bu kumaşa göre güzel bir elbise modeli arıyorum elinizde ve fikrinizde neler var ???

bencede bu kumastan ceket olur yok elbise olsun dersende.. kolsuz kalın askılı belde darlasan etek kısmında kiloş mu derler bollaşan bisey olur.. ama uzun olması lazım yoksa basit durur... diz altı düşünme.. ya uzun abiye bi elbise olacak yada kısa spor bişi yapılacak altına cizme üstüne ceket giyerek süslendireceksin.. ikisinin ortası olmaz renk ve kumaş iitibariyle... bide kilolumu zayıf mısın onu söylememişssin....

Şimdi kışlık diyorsunuz, hem günlük hem abiye diyorsunuz. Bence klasik bir modelden şaşmayın. Diz altında , kalın ve düz bir yaka olsun yani "v" şeklinde yada ovalliği olan bir yaka değil. keskin çizgileri olan bir yaka umarım anlatabilmişimdir.
Belde daralan, eteği kesinlikle boru olan yani ne çan gibi ne de aşağı doğru daralan bir etek olmasın, düz gelsin.
Alın size şık, hiç bir zaman modası geçmeyecek olan, kadifeye çok uygun olan, klasik bir model.

İnce bir kadifeyse ceket olmaz.
Sade şık bir elbise diyorsan bencede kolsuz bel kısmı oturan yaka kayık yada v de olabilir kendi zevkine göre ayarlarsın onu.
Ama sakın diz üstü dar olmasın eteği.:nazar:

bencede bu kumastan ceket olur yok elbise olsun dersende.. kolsuz kalın askılı belde darlasan etek kısmında kiloş mu derler bollaşan bisey olur.. ama uzun olması lazım yoksa basit durur... diz altı düşünme.. ya uzun abiye bi elbise olacak yada kısa spor bişi yapılacak altına cizme üstüne ceket giyerek süslendireceksin.. ikisinin ortası olmaz renk ve kumaş iitibariyle... bide kilolumu zayıf mısın onu söylememişssin....

öncelikle teşekkür ederim canım zayıf sayılırım boyum 1.65 kilom 51 36 ve 38 beden (kalıba göre değişiyorr) kullanıyorum.
kısa olmasını tercih edicem galiba çok mini diil ama çizmeyle ve ceketle giyilebilecek tarzda bişii uzun olduğuu zaman sadece düğün yemek v.s. tercih etmem gerekir gibi düşündüm ew hanımıyım malumm günlerimde varkaydirigubbakcemile3

İnce bir kadifeyse ceket olmaz.
Sade şık bir elbise diyorsan bencede kolsuz bel kısmı oturan yaka kayık yada v de olabilir kendi zevkine göre ayarlarsın onu.
Ama sakın diz üstü dar olmasın eteği.:nazar:

çok kalın bi kumaş diil ama bol dökümlü bişide yaptırabileceğim bişi diil yanii yine serin sonbahar ve kış aylarında tercih edilebilecek bi kumaş bu kadar üstünde durmamın sebebi ise bu kumaş bana annanemden hatıra annanemin kına gecesi giydiği kıyafetin artan kumaşı neredese 40 yıllık anneme vermiş fakat annem değerlendirmediği için zamanında benim çeyizime koymuştu şimdi kesin karar vermeden ölesine bişi yapıp maneviyatını bozmak istemiyorum sürekli bi eskiye dönüş var malum bellimi olur bende belki kızıma veririm fisfisfis ilginize teşekkür ederim saolunn kafamda bikaç bişi canlanmaya başladı bile ama ceket mont kaban diil elbise istiyorum

Bence bebek yaka ve karpuz kollu şirin kadife elbiseler çok şık üstelikte moda.

Şimdi kışlık diyorsunuz, hem günlük hem abiye diyorsunuz. Bence klasik bir modelden şaşmayın. Diz altında , kalın ve düz bir yaka olsun yani "v" şeklinde yada ovalliği olan bir yaka değil. keskin çizgileri olan bir yaka umarım anlatabilmişimdir.
Belde daralan, eteği kesinlikle boru olan yani ne çan gibi ne de aşağı doğru daralan bir etek olmasın, düz gelsin.
Alın size şık, hiç bir zaman modası geçmeyecek olan, kadifeye çok uygun olan, klasik bir model.

bende aynen böyle düşünüyorum. yakası kravize gelebip tek bir taraftan bağlanabilirde ayrıca. yaka v gibi durur hemde elbiseye küçük bir detayla hava katmış olur. ama etek kısmı kesinlikle çan olmamalı. belden oturtmalı elbiseler bedeni daha zarif gösterir...

ben ortadaki koyu siyah olanı beğendim senin kumaşada yakışır bir model bana göre

canım fiziğinden bahsetmişsin ve dar bi kıyafeti çok güzel taşırsın benimde sana tavsiyem kolsuz V yaka dizaltı ve arkadan yırtmaçlı bi elbise olur sade olduğu için günlük giyebilirsin ve aksesuarlarla değişiklik kazandırıp gece kıyafeti olarakta kullanabilirsin rengi çok müsait kadife kumaş olduğundan bol kesimli modeller kötü durabilir eskidende çok modaymış kadife annemdede var öyle bi elbise sade modeller kadifenin orjinalliğini daha çok gösteriyor nacizane fikrim

X