Yardımm

Edaaksoyservet

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
9
1
29
Arkadaşlar merhaba ben bakire 22 yaşında bir kızım bugün doktora gittim ve sol yumurtalığımda 3.5cm kist olduğunu söyledi dogum kontrol hapı verdi ayrıca vajinamın yan dudagında bir lezyon var 2 haftadır onu gösterdim takip edilecegini büyürse yakacaklarını söyledi eve geldiğimden beri aglıyorum kisti olan ve bu dogum kontrol hapnı kullananlar varmı allah rızası için yardım edin aglamaktan gözlerim çıktı

Arkadaşlar merhaba ben bakire 22 yaşında bir kızım bugün doktora gittim ve sol yumurtalığımda 3.5cm kist olduğunu söyledi dogum kontrol hapı verdi ayrıca vajinamın yan dudagında bir lezyon var 2 haftadır onu gösterdim takip edilecegini büyürse yakacaklarını söyledi eve geldiğimden beri aglıyorum kisti olan ve bu dogum kontrol hapnı kullananlar varmı allah rızası için yardım edin aglamaktan gözlerim çıktı

Canim 18 yasimda bobrek tasi yuzunden ultrasona girdim doktor kadin dogumcu degilim ama galiba polikistik over var dedi kadin doguma yonlendordi ertesi gun gittim, kadin dogumdaki doktor yumurtaliklarimin ikisininde resmen ari kovani gibi kistle dolu oldugunu soyledi dogum kontrol hapi yazdi (diane 35 hapin ismi) once 3 ay kullan sonra gel bidaha bakalim durum ne dedi 3 ay sonra gittim cok azalmis 3 ay daha kullan dedi 3 ay daha kullandim ve temizlendim cok sukur su an 27 yasindayim ve hamileyim cok sukur bidaha da cikmadi kistler. Lezyon dedigin eger sert bi sislikse bendede vardi kistlerle ayni donemde ve kistler gectikce o da kayboldu doktorum kistler yuzunden oldugunu ve gidecegini soylemisti oyle de oldu cok sukur o yuzden yaktirmak icin acele etme derim haplarini kullan rahatca ve biraz bekle bazi doktorlar para almak icin hemen yakma, ameliyat oneriyor malesef. Sakin canini sikma iyiki bekarken ogrenmissin en azindan rahatca tedavini olursun evlenene kadar sorun kalmaz Allahin izniyle.

Bekarlkla evlilik arasnda fark varmı bilmiyorum ama canm bnce ilacı kullanınca gider yani... Korkmana uzulmene gerk yk.

Bazı yerlerde yıllarca çocuk sahibi olamayanlar var diye okudum ben normal hayatımdada çok pinpirikli herşeye stres yapan biriyim zaten ama hayatmda ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorm haftaya sınavlarım var ve bu aglamalarımla nasıl çalışırım bilmiyorum :KK43: dogum kontrol hapının çok yan etkisini gördünüzmü peki

Bazı yerlerde yıllarca çocuk sahibi olamayanlar var diye okudum ben normal hayatımdada çok pinpirikli herşeye stres yapan biriyim zaten ama hayatmda ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorm haftaya sınavlarım var ve bu aglamalarımla nasıl çalışırım bilmiyorum :KK43: dogum kontrol hapının çok yan etkisini gördünüzmü peki
Hayir canim hic yan etkisi olmadi sadece bikac kilo aldim ama haplarini kullanirsan gececegine eminim cunki dedigim gibi bende asiri fazla vardi ve ben bile temizlendim hemde 6 ayda. Sana ne kadar icmeni soyledi doktorun?

Bu ay adet miktarım az geldiği için gitmiştm zaten . Günde 1 tane iç ara kanaman olabilir bu ay az geldiği için korkma ve 15 gün sonra gel dedi :KK43:

canim bendede kist vardi hemde 6 cm genelde kaybolur gider o adetle birlikte diger adet olana kadar geri büyür korkma okadar endise etme. Ayrica olurda hicc gitmeyecek olursa göbek deliginden ve kasiktan girip aliyorlar yumurtalarin durur yani korkma artik hersey ilerledi öyle yumurtalik almazlar ayrica alttanda girmezler helede bakireysen. Endiselenecek bisey yok bende kendiliginden gitti 6cmlik kist düsün. Sendede eminim gider helede o haplari alinca :KK66:

Haplarini kullan duani et hic korkma gidecekler evet genelde gunde 1 tane aliniyor ama 15 gun cok kisa bi sure gerci 1 taneyse kist gidebilirde bende cok oldugu icin uzun kullandim.

Canım bak ben evliyim ve bekarken bile vardı o kist bende... bi gitti bi geldi kaç senedir..en son ocak ayında kontrole gittim ozaman bile vardı 3cm di ve bu kist bende yaklaşık 1 seneye yakındır var....büyümediği sürece hiç bir zararı yok ve genelde de büyümez 1 senedir hep 2,5 ,, 3cm di benim... Çoğu bayanda belkide var bu kist ama farkında olmazlar bile rahatsızlık vermez...Bu kist olmasına rağmen şuan yumurtluyorum yani hamileliğe elverişliyim.. :KK66:
ben o doğum kontrol hapından çok kulllandım bana pek etki etmedi sen bekarsın ya belki etki eder bu konuda yanlış bilgi vermek istemem.. Demem o ki üzme bu yüzden kendini çünküüü çok basit gelip geçici bişey :KK66:

Çok teşekkür ederim güzel mesajlarınız için peki günlük yaşantıma bir zararı olacakmı ya da yememe içmeme dikkat etmem gereken şeyler ? Bana 4 tane tahlil verdi birazdan gidip onları yaptıracm yarın birdaha gidecm bakalım neler söyleyeck .doğum kontrol hapı çok kilo aldırıyor sürekli sinirli oluyorsun falan dediler bana :KK43:

genç kızken bana da yumurtalık tembelliği var dediler liseye gidiyordum hayatım boyunca çocum olmayacak falan sanmıştım :) evet genç kızken bilmiyor korkuyor insan ama çok şükür kistlerin ve bir çok kadın hastalığının çözümü oldukça basit :) doğum kontrol hapıda kistlerle mücadelede etkili bir yöntem bendede kist vardı bir tane bir ay kullandım 6 cm den 2 buçuğa inmişti doğum kontrol hapıyla :)

Canım sakın korkma korkulacak hiçbirşey yok. Ben 27 yaşındayım 18 yaşındayken aynı teşhis bana da kondu adet düzensizliğim vardı. Ben yasmin kullanmıştık doğum kontrol hapı ki bana sağolsun çok iyi niyetli doktorum hastalığı anlatırken tedavi edilmezsen ilerde çocuğun olmaz demişti. 18 yaşındaki çocuğa dediğine bak ben de aglamistim çok. Doğum kontrol hapını kullandım 3 ayda 1 kontrole gittim adeyltlerim de düzenlendi kistlerim de bitti. Evlendim ve ilk seferde Hamile kaldım. Yani bunun için sakın üzülme sadece bu ilaçla inşallah atlatacaksın. Erken teşhis edilmesi bile çok güzel bişey. Yan etki olarak ben biraz kilo almıştım ama kilo gibi de değil ödem gibi hapı bırakınca geçti. Başka da bişey hatirlamiyorum

X