Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

Merhabalar,
Ben eski okyanus nickli , Karamelek nickli kişiyim. Ki konularımı birleştirdim. Yıllardır aynı hikaye. Artık kimse bana yazmıyor bile.. Yinede içimdekileri yazmak istedim. Beni bilenler biliyorlar.Bu adamla 3.kez evelndim. Her seferinde aldatmadan bitti. Şimdide 1,5 yıldır metresi var. Çok uğraştım. Mücadele ettim. Ne kadın ne bu adam vazgeçti birbirlerinden.. Anlaşmalı boşanıcaz.Kızlarım mahvoldu. Aslınca cuma günü itiraz dilekçesi verdik.Tekrar vazgeçtik. Kadın nikahı vermediğimi bilirse benim adam ona resmi nikah kıyamaz.
bu kadın benle konuştu. Senin yaşam standartın benim çocugumun yaşam standartı seninkilerle bir değil dedi. Senin kocan benim lüks hayatıma yetişemeyeceği için beni terk etti size döndü demişti. Ben 1.000 tl lık tşört , 3.000 tl ayakkabı giyerim.Yurtdısından parfümüm gelir dedi. Bende çocuklarımın rızkını bu kadar mal varlığını o kadına bırakmak istemiyorum. Ama 3.kez evlendik ve önceki boşanmalarımızda hiçbirşey almadım.Sadece ortak tapulu 2 ev var. Diğer 3 ev eşimin üstüne. Bilmiyorum şu an derdim maddiyat mı içimdeki o acımı. terkedilmişlik m , kadının zaferi mi, kadına istedğini verdim o mu...
sabah geldi eve.. bir haftadır onun yannda... kadın dört gözle boşanmamızı bekliyor. Zaten kadında evliydi. Eşim için kocasını boşadı.Hatta mahkemeye birlikte gitmişler tebligatı almaya.. Benimki tekrar kadını bırakıp bize döndü.Kadında ben yuvamı yıktım senin için sende boşanacaksın diyor. Ya bunlar bahane... Bizimki istemese kadın ne yapabilir diycem ama.Hocaya filan gidiyor. mesaj atıor.Ses kaydı atıyor.Hamileyim diyor.İntihar etti..Ve benimki ısrarla boşanmak istemedi.. Aslında derdi o kadına resmi nikah kıymak değill .Bende boşanmazssam beni bahane edecek. Hayatını yaşayacak.. Ben ne yapayım.. Ölmek istiyorum.Ama evlatlarım var. Bıktım.Yoruldum…
sabah geldi.. Galiba tekrar kadınla konuşmuş... kafası karışmış..

Sen bu evden çık diyor.Temmuz ayında ortak olan evimizdeki kiracının sözleşmesi bitiyormuş.Oraya git diyor. Üstün kirasınıda sen al diyor. Evin tapularınıda çocuklarımızın üzerine yapalım diyor. Kızların eğitim masraflarınıda kendi karşılayacak.
Bende ayrı evlerde yaşayalım nikahı vermiyeyim diyorum. O kadının istediğini vermek istemiyorum. Ama ben mi mutsuz olayım... Bilmiyorum.. Ne diyceksiniz şimdi sizlerdne çok ağır hakaretlerde duyabilirm…Haklısınız. Ben bir türlü bu illetten kurtulamadım. Yarın sabah ya gidip tertemiz boşanayım.. Yada Temmuzu bekleyip tapuları alıp boşanayım..Bilmiyorum protokolde yazılırsa bir yasal yükümlülüğü oluyor mu ? Çok kötüyüm.. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum...
Bir ev tuttum.Ailemle oturayım diye. Tekrar vazgeçtim.Evdeki eşyaların hepsi kolilendi. Topladık. Tekrar eşyaları yerleştiridm evime. Kira sözleşmesini fesh ettim diye birde 4.000 lira ceza ödedim.. üstelik bir günde evi toplayıp yereştirdim tekrar... yani şu an ne yaptığımı bilmiyorum.. O kadar kötüyüm... lütfen çok ciddi yardıma ihtiyacm var. Evet sizin söylediklerini yapamadım ama nolur... Yardım edin.Fkir verin.akıl verin.. o kadının istediği olmasında diye mi kendim mi... bilmiyorum... herkes yapıyor ben niye yapamıyoeum... niye...niye..niye...
Aşırı derecede özgüvensizsiniz. Ve özgüvensizliğiniz yüzünden bu çileleri çekiyorsunuz. Sizi kınamıyorum kınamak yanlış insanın başına ne geleceği belli olmuyor siz kabullenemiyorsunuz korkuyorsunuz başka biriyle evlenme şansınız varken hala aynı adamda kalmayı tercih ediyorsunuz? Size önerim psikolojik tedavi almanız ve çocuklarınızı düşünmeniz. Bende aldatıldım ama gururum vardı benim öğrenince geri dönmedim gittim tamamiyle tamam siz evli ve çocuklu olabilirsiniz ama ne insanlar var aldatıldığını öğrenince gidebiliyor ama siz özgüvensizliğinizden dolayı kendinizi onu sevdiğinize inandırmışsınız bu hırs ve saplantı kabullenememek onunla kalarak insanların sizi aşağılamasına küçük düşürmesine ezmesine izin veriyorsunuz ? İnsanlar size nasıl bakıyor biliyor musunuz? Nasıl 3 kez bunu bile bile evlendiniz? İlki hatadır ama 2. Ve 3. Hatalar bilerek yapılmıştır asıl size yazıklar olsunki çocuklarınızı düşünmediniz bencil davranınız kendi psikolojinizi bozduğunuz gibi çocuklarınızın psikolojisinde bozdunuz. O adam insan değil ama siz insan olmayan birini insana çevirmeye çalışıyorsunuz . Lütfen uzak bir yere taşının psikolojik tedavi alın gururlu olun artık bencil olmayın

çünkü belli zatenç. bir de avukata mı para vereyim.mal varlığının hepsi evlenmeden önce.hakkım yok... resmiyette.

ama hepsini biz yaptık.birlikte benim emeklerim...en son evlilik ve en son boşanma şartları geçerki..yapacak birşey yok... kendinin şartlarına tamam demekten başka çarem yok aslında. yada manevi olarak süründürmek var onu yıllarca.resmi nikahı vermeyerek....
E o zaman burada niye avukatlara danışmak istiyorsunuz? Avukata danışacağınız bir durum varsa üç beş satırlık mesajınıza dayanarak hukuki danışmanlık vermeleri yerine doğru düzgün birinin dosyanızı okuyup edip danışmanlık vermesi daha mantıklı.

Bir de tabii aynı adamı iki kere boşayınca siz de hakimsinizdir bu konulara.

Tüm ailem yarın davamı bekliyor.İstanbuldaki kızkardeşim buradaki kardeşlerime mesaj atmış.. Yalvarmış.. Ablamı kurtarın.Pazartesine kadar fikri değişmesin.O adamı bosasın diye..
diğer kardeşim dediniz ya.. birilerini bulun.. Gitmiş bir siteye ..Benim adıma görüşmüş..Bana birini buldu.Fen öğretmeni.. SAdece bu adamdan kurtulayım diye... yani boşansan hazır dedi.. adam beni çok beğenmiş.beni tembihledi.. sakın kardeşim benim adıma konuşmuş benim kocamı boşamak için birisini bulmuş deme dedi..
neyse .. adamla buluşucaz .Randevu ayarlamış.. Annem namazlı abdestli kadın.Anneme dedimki anne kardeşim böyle yapmış.git buluş adamla dedi.Yani bu adamdan kurtulmam için kendi değer yargılarına uymayan şeyler yapıp yaptırmaya çalışıyorlar.
tabi ben ne yaptm.. adam yazdı.. kardeşim benim adıma konuşmuş hakkınızı helal edin.Terbiyeiszlik yapmış ben evliyim dedim.Tamma mahkemem var ayrı yaşıyoruz ama evliyim dedim.adamı engelledim görüşmedimde.. yani olmuyor..olmuycak..bilmiyorum....

Herkes birlik olmuş sizi kurtarmaya çalışıyor.
Ama sizin kurtulmak gibi bir isteğiniz yok üzgünüm.
Bu kısır döngüyü istiyorsunuz.
Maalesef...
Size sizden başka kimse yardım edemez.

Merhabalar,
Ben eski okyanus nickli , Karamelek nickli kişiyim. Ki konularımı birleştirdim. Yıllardır aynı hikaye. Artık kimse bana yazmıyor bile.. Yinede içimdekileri yazmak istedim. Beni bilenler biliyorlar.Bu adamla 3.kez evelndim. Her seferinde aldatmadan bitti. Şimdide 1,5 yıldır metresi var. Çok uğraştım. Mücadele ettim. Ne kadın ne bu adam vazgeçti birbirlerinden.. Anlaşmalı boşanıcaz.Kızlarım mahvoldu. Aslınca cuma günü itiraz dilekçesi verdik.Tekrar vazgeçtik. Kadın nikahı vermediğimi bilirse benim adam ona resmi nikah kıyamaz.
bu kadın benle konuştu. Senin yaşam standartın benim çocugumun yaşam standartı seninkilerle bir değil dedi. Senin kocan benim lüks hayatıma yetişemeyeceği için beni terk etti size döndü demişti. Ben 1.000 tl lık tşört , 3.000 tl ayakkabı giyerim.Yurtdısından parfümüm gelir dedi. Bende çocuklarımın rızkını bu kadar mal varlığını o kadına bırakmak istemiyorum. Ama 3.kez evlendik ve önceki boşanmalarımızda hiçbirşey almadım.Sadece ortak tapulu 2 ev var. Diğer 3 ev eşimin üstüne. Bilmiyorum şu an derdim maddiyat mı içimdeki o acımı. terkedilmişlik m , kadının zaferi mi, kadına istedğini verdim o mu...
sabah geldi eve.. bir haftadır onun yannda... kadın dört gözle boşanmamızı bekliyor. Zaten kadında evliydi. Eşim için kocasını boşadı.Hatta mahkemeye birlikte gitmişler tebligatı almaya.. Benimki tekrar kadını bırakıp bize döndü.Kadında ben yuvamı yıktım senin için sende boşanacaksın diyor. Ya bunlar bahane... Bizimki istemese kadın ne yapabilir diycem ama.Hocaya filan gidiyor. mesaj atıor.Ses kaydı atıyor.Hamileyim diyor.İntihar etti..Ve benimki ısrarla boşanmak istemedi.. Aslında derdi o kadına resmi nikah kıymak değill .Bende boşanmazssam beni bahane edecek. Hayatını yaşayacak.. Ben ne yapayım.. Ölmek istiyorum.Ama evlatlarım var. Bıktım.Yoruldum…
sabah geldi.. Galiba tekrar kadınla konuşmuş... kafası karışmış..

Sen bu evden çık diyor.Temmuz ayında ortak olan evimizdeki kiracının sözleşmesi bitiyormuş.Oraya git diyor. Üstün kirasınıda sen al diyor. Evin tapularınıda çocuklarımızın üzerine yapalım diyor. Kızların eğitim masraflarınıda kendi karşılayacak.
Bende ayrı evlerde yaşayalım nikahı vermiyeyim diyorum. O kadının istediğini vermek istemiyorum. Ama ben mi mutsuz olayım... Bilmiyorum.. Ne diyceksiniz şimdi sizlerdne çok ağır hakaretlerde duyabilirm…Haklısınız. Ben bir türlü bu illetten kurtulamadım. Yarın sabah ya gidip tertemiz boşanayım.. Yada Temmuzu bekleyip tapuları alıp boşanayım..Bilmiyorum protokolde yazılırsa bir yasal yükümlülüğü oluyor mu ? Çok kötüyüm.. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum...
Bir ev tuttum.Ailemle oturayım diye. Tekrar vazgeçtim.Evdeki eşyaların hepsi kolilendi. Topladık. Tekrar eşyaları yerleştiridm evime. Kira sözleşmesini fesh ettim diye birde 4.000 lira ceza ödedim.. üstelik bir günde evi toplayıp yereştirdim tekrar... yani şu an ne yaptığımı bilmiyorum.. O kadar kötüyüm... lütfen çok ciddi yardıma ihtiyacm var. Evet sizin söylediklerini yapamadım ama nolur... Yardım edin.Fkir verin.akıl verin.. o kadının istediği olmasında diye mi kendim mi... bilmiyorum... herkes yapıyor ben niye yapamıyoeum... niye...niye..niye...

Önceki konularınızı bilmiyorum.
3 kez aynı adamla evlendiniz. Dini boyutunun nasıl olması gerektiğini biliyor musunuz? Dikiş tutar mı bu evlilik bu şekilde?

"Üç talakla boşanan eşlerin tekrar evlenebilmeleri için, boşanan kadının başka biriyle evlenmesi ve bu evliliğin hilesiz, muvazaasız, sahih bir şekilde ve evlilik amacına uygun olarak yapılması ve zifafın gerçekleşmesi gerekir. Hz. Peygamber (asm), "ikinci eşiyle zifaf olmadan birinci eşiyle evlenmesinin helal olmadığını" belirtmiştir (Buhârî, Talâk, 4; Ebû Dâvûd, Talâk, 49)."

Mesela bu şart yerine getirildi mi?

Eşiniz ısrarla boşanmak istememiş mesela bazı durumlarda. Size sadakat sözü mü verdi de vazgeçtiniz boşanmaktan? Nasıl güvendiğiniz de ayrı soru işareti aslında ama siz sanki biraz da her seferinde belki bu sefer düzelir diye düşünmüşsünüz.

Ayrıca nasıl bir aşkla bağlısınız ki çocuklarınızı gözünüz görmüyor. Bu çocuklar o adamın olduğuna göre boşansanızda çocuklarınızın haklarına zarar gelmez. E size de tapu ve ev konusunda sıkıntı çıkarmayacağını belirtmiş. Anlaşmalı da boşanacakmışsınız zaten.

Hadi nikahınızı vermediniz o kadına ve amacınıza ulaştınız. Sizin hayatınız ne olacak? Çocuklarınızın hayatı ne olacak? Hep bir karmaşa, hep bir sıkıntı, hep hayatlarının bir köşesinde nikahla ilgili sıkıntı yaşayan, sürekli boşanıp boşanmamayı konuşan anne baba. Düzensiz bir hayat. Yapmayın çocuklarınıza bunu.

Tamam adam kötü. Ama siz de kötüsünüz. Hem kendinize hem çocuklarınıza neden bunları yaşatıyosunuz. Bu yaşadığınız evlilik veya aile olmak değil. Eziyet.

Bence bu kadar kafanız karışıksa bir psikologdan yardım alın ve kendinizi toparlayın. Kendi ayaklarınız üstünde yıkılmadan durun önce. Sonra da yolunuzu belirleyin.

Kesinlikle amacım kınamak falan değil. Ama şaşırıyorum, üzülüyorum neden bu eziyeti yapıyorsunuz kendinize.

Madem üniversiteye giden kızın var otur onlarla açık açık konuş. " kızım boşanırsam babaannenizin ve dedenizin mal varlığından sizin payınıza düşen başkasına gidecek. Boşanmazsam da ben huzursuzum. Nasıl davranmamı istersiniz " diye sor. Eğer biz mal mülk istemiyoruz boşan mutlu ol derlerlerse hakkını söke söke al ve boşan.
Çünkü eşin demek istemiyorum ama o herif öldüğünde resmiyette kiminle evliyse ona kalır. Yani sadece o kadın değil başka bir kadınla da evlenirse aynı şey olur. Kızlarının dede be ninesinden kalan hakları başka birine gidecek. 🤷‍♀️
Yani sen bilirsin. Ben olsam o herifi eve de almazdım, resmiyette de boşamazdım. Çocuklarımın hakkını kimseye yedirmezdim. Keşke kayınvaliden ölmeden önce mallarını torunlarının üzerine yapsaydı. :KK43:
O zaman bütün bunları düşünmek zorunda kalmazdın.

şu an sadece annesinin üzerinde olan mallardan kalan mal varlığı 2 trilyonluk mal..
daha babasının evleri ve bağ evleri var... aslında iki kere boşandım.gözüm kara..kendi hakkım olan benim tazminatımla alınan malı bile istememiştim.. ben mal düşkünü değilim... ama parada önemli işte... hep kendi egom için hızlıca boşandım.gurur yaptım.. ve şimdi karşımdaki kadında sadece para hırsı var... lüks bir hayat yaşıyor.bunları bile bile nasıl bu kadar malı bırakayım bilmiyorum... bizimkide sadece ortak olan evi verecek... ya buna razı gelicem.. yada boşanmıycam..

Kınamamaya çalışarak yorum yazıcam.
Bu adam olmayan adamdan bir an evvel kurtul. O KADIN da merak etme kocanı kaptı diye madalya oscar vs kazanmayacak. Dünyanın en şanslı kadını da olmayacak.
Nikahım da nikahım o kadın da o kadın, aklını topla ablacım def et sana değer vermeyen gereksiz insan müsveddelerini hayatından.

şu an sadece annesinin üzerinde olan mallardan kalan mal varlığı 2 trilyonluk mal..
daha babasının evleri ve bağ evleri var... aslında iki kere boşandım.gözüm kara..kendi hakkım olan benim tazminatımla alınan malı bile istememiştim.. ben mal düşkünü değilim... ama parada önemli işte... hep kendi egom için hızlıca boşandım.gurur yaptım.. ve şimdi karşımdaki kadında sadece para hırsı var... lüks bir hayat yaşıyor.bunları bile bile nasıl bu kadar malı bırakayım bilmiyorum... bizimkide sadece ortak olan evi verecek... ya buna razı gelicem.. yada boşanmıycam..
Demeyeyim diyorum da yine yazmışsınız dayanamıyorum artık. Bu gurur yapmış haliniz mi? Gerçekten?

Evli olmazsa ölecek hastalığı diye bir şey var galiba

Birini boşarsa diğeri hazır yedek lastik gibi

kardeş artık ailem o kadar bıkmış ki.... başka birine aşık olmamı istiyorlar... beliki o zaman bu adamdan vazgeçerim diyorlar..ama asla böyle bir şey yapmam... resmi nikahlı evliyken asla böyle bir şey yapmam...boşandıktan spnrada yapmam yapamam zaten.

Nerde Türk kadınının gururu!!! Yazmamak için direndim ama tutamadım kendimi. Lanet gelsin o adamın bağına da bahçesine de. Memur olacağım. Adam kızlarına ev verecek. Eğitim masraflarını karşılayacak ben halen bağ bahçe diğer evler diyeceğim. Üstelik üç defa aynı nedenle boşanmış olacağım her seferinde başa dönecek. Saydığınız mal varlıkları sizle kazanılmamış. Adam onları size vermek zorunda değil çocukların hakkı var sadece onlarda. Siz boşanınca çocuklarda babalarından boşanmayacak. Kocam dediğin kişi ölse bile yine o bağ bahçe bostan yine çocuklarına kalacak. Evleri çocuklarının üzerine alacağını yazdır arkana bakma. Kira derdin olmayacak, üstüne bir kira gelecek. Kendi maaşın var. Çocukların eğitim masrafı olmayacak. Çok rahat geçinirsin. Sen yeterki gururlu ol. Adama olan takıntından kurtul. İlk ayrıldığında kendine yeni bir yol çizseydin belki şu an hayatında yeniden biri olurdu. Adam işi ninemin d.. lastiğine çevirmiş.

kardeş artık ailem o kadar bıkmış ki.... başka birine aşık olmamı istiyorlar... beliki o zaman bu adamdan vazgeçerim diyorlar..ama asla böyle bir şey yapmam... resmi nikahlı evliyken asla böyle bir şey yapmam...boşandıktan spnrada yapmam yapamam zaten.
O adama sadakat borcunuz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ortada bir evlilik yok ki. Hastalıklı bir durum var. Bence aileniz size talip bulacağına iyi bir psikolog bulsun.

:))

Ömrünüz kaç lira ediyor?

Tırnak tırnak mal yapmış olsam evliliğim süresince, sonradan gelene yedirmeyeceğim diye zorlar, nikahı vermez; anlaşıp-çekişip mallardaki çocuğum ve kendim üzerine olan hakkı tam tekmil almadan salmazdım ve fakat burada mirastan da bahsediyorsunuz. Adamın anasından babasından mirası ve siz gelecek paraya, çoluğunuzun çocuğunuzun psikolojisini-huzurunu, kendi ömrünüzün kalitesini takas ediyorsunuz. Değer mi? :)
Bir senenizi kaç bine değişirsiniz?
Kaç senenizi kaç trilyona?
Ne yapacaksınız? Trilyon alıp, suratınızı kedi kadına çevirip Miami'de martininize fazladan zeytin isterken 25lik gençleri mi keseceksiniz? Plan buysa, daha dayanın.

Nerde Türk kadınının gururu!!! Yazmamak için direndim ama tutamadım kendimi. Lanet gelsin o adamın bağına da bahçesine de. Memur olacağım. Adam kızlarına ev verecek. Eğitim masraflarını karşılayacak ben halen bağ bahçe diğer evler diyeceğim. Üstelik üç defa aynı nedenle boşanmış olacağım her seferinde başa dönecek. Saydığınız mal varlıkları sizle kazanılmamış. Adam onları size vermek zorunda değil çocukların hakkı var sadece onlarda. Siz boşanınca çocuklarda babalarından boşanmayacak. Kocam dediğin kişi ölse bile yine o bağ bahçe bostan yine çocuklarına kalacak. Evleri çocuklarının üzerine alacağını yazdır arkana bakma. Kira derdin olmayacak, üstüne bir kira gelecek. Kendi maaşın var. Çocukların eğitim masrafı olmayacak. Çok rahat geçinirsin. Sen yeterki gururlu ol. Adama olan takıntından kurtul. İlk ayrıldığında kendine yeni bir yol çizseydin belki şu an hayatında yeniden biri olurdu. Adam işi ninemin d.. lastiğine çevirmiş.
Yalnız ben adamda suç bulmuyorum artık.
İlk boşandıklarında 1 çocukları varmış, adam aldatmış boşanmışlar.
Sonra adam başkasıyla nişanlanmış.
Konu sahibi yalvarmış dön diye. Resmen bile bile gel beni aldat demiş.
Evlenmişler. Sonra çocuk yapmışlar.
Adam yine aldatmış.
Yine boşanmışlar.
Konu sahibi boşandıkları gün ben sensiz yapamıyorum yuvana dön demiş.
Yine Evlenmişler. Yine boşanmışlar. Ya haketmiş demek istemiyorum ama aklıma başka birşey de gelmiyor.
Ben burada adamı da suçlayamıyorum, adam karakterini belli etmiş. Ama kadın bir türlü yakasından düşmemiş.

Malı, mülkü, parası olmasa, bu adam bu kadar kıymet görür, paylaşılmaz olurmuydu?Hiç zannetmemekle beraber, paranın yoldan çıkardığı insanlardan biri olmuş.Aile,eş,çocuk kıymeti ve değeri bilmiyor. Çevresindekilerin, parası olduğu için yüzüne baktığı biri olmakta çok acı bir şey aslında.Ama, bunun böyle olmasında kendisi istemiş. Doğru durmamış.Adam yerine konulmak, değer görmek için elindeki tek şey, paranın verdiği güç olan kişi, halen bunu kullanıyor. Sizde, öyle bir girdap içine girmiş savruluyorsunuz. Bu saatten sonra sevgi, güven, değer verme gibi ulvi duyguların olmayacağı, maddi çıkarların ön planda olduğu, yalancı bir evcilik oyununa devam edip, etmemekte sizin bileceğiniz bir şey. Ama, adamın gözünde, 2 kadında aynı değerde.Kendinize biraz değer verip, hakkınız olanı alıp, boşanmanızı tavsiye ederim.

Ben inanmıyorum o kadar mal varlığı olduğuna.
O kadar mal varlığı var, 2 ortak 5 eviniz var ama nedense 5 kuruş paranız yok.
Siz sadece ortaya atıyorsunuz mal var diyerek. Boşanmamak için. Ama ortada mal falan yok yani yalan söylemeyin. Ayrıca 2 trilyonluk malı olan insan 1000 liralık tişört giyen kadının geçimi hayli hayli karşılar.

X