Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

Yalnız ben adamda suç bulmuyorum artık.
İlk boşandıklarında 1 çocukları varmış, adam aldatmış boşanmışlar.
Sonra adam başkasıyla nişanlanmış.
Konu sahibi yalvarmış dön diye. Resmen bile bile gel beni aldat demiş.
Evlenmişler. Sonra çocuk yapmışlar.
Adam yine aldatmış.
Yine boşanmışlar.
Konu sahibi boşandıkları gün ben sensiz yapamıyorum yuvana dön demiş.
Yine Evlenmişler. Yine boşanmışlar. Ya haketmiş demek istemiyorum ama aklıma başka birşey de gelmiyor.
Ben burada adamı da suçlayamıyorum, adam karakterini belli etmiş. Ama kadın bir türlü yakasından düşmemiş.
Vallahi okuduktan sonra çok sinirlendim hamilelik hormonlarımda etkili böyle bir duruş olmamalı ya olmamalı. Topikte imkansızlık yüzünden ne yapacağım diyen çok var onlara bir şey diyemiyorum da bu hanım başka bir boyut. O adam bana tırnağını süremez aldatacak gidecek gelecek gidecek gelecek. En cahil eğitimsiz dediğimiz kadın bile bu kadarına eyvallah etmez. Allah akıl fikir versin 🤷

kardeş artık ailem o kadar bıkmış ki.... başka birine aşık olmamı istiyorlar... beliki o zaman bu adamdan vazgeçerim diyorlar..ama asla böyle bir şey yapmam... resmi nikahlı evliyken asla böyle bir şey yapmam...boşandıktan spnrada yapmam yapamam zaten.
Bravo gerçek aşk ve sadakat bunu gerektirir 👏🏼

Vallahi okuduktan sonra çok sinirlendim hamilelik hormonlarımda etkili böyle bir duruş olmamalı ya olmamalı. Topikte imkansızlık yüzünden ne yapacağım diyen çok var onlara bir şey diyemiyorum da bu hanım başka bir boyut. O adam bana tırnağını süremez aldatacak gidecek gelecek gidecek gelecek. En cahil eğitimsiz dediğimiz kadın bile bu kadarına eyvallah etmez. Allah akıl fikir versin 🤷
Bence bazı konulara hamile girişi engellenmeli😁
Elim ayağım dermandan düşüyor sinirden bazen 😁

Anne baba bir olup çocuklarınızın düzenini hayatını yerle bir ettiniz, olan onlara oldu bu süreçte.
Hala nikâh diyorsunuz, adam istediği hayatı yaşıyor yahu nikâh kimin umurunda?
Bu kadin olmasa başkaları olacak, defalarca ama defalarca aldatilmadiniz mi zaten, neyin derdindesiniz hala?
Anne babanıza da yazık. Ne büyük imtihansınız onlar içinde.

:))

Ömrünüz kaç lira ediyor?

Tırnak tırnak mal yapmış olsam evliliğim süresince, sonradan gelene yedirmeyeceğim diye zorlar, nikahı vermez; anlaşıp-çekişip mallardaki çocuğum ve kendim üzerine olan hakkı tam tekmil almadan salmazdım ve fakat burada mirastan da bahsediyorsunuz. Adamın anasından babasından mirası ve siz gelecek paraya, çoluğunuzun çocuğunuzun psikolojisini-huzurunu, kendi ömrünüzün kalitesini takas ediyorsunuz. Değer mi? :)
Bir senenizi kaç bine değişirsiniz?
Kaç senenizi kaç trilyona?
Ne yapacaksınız? Trilyon alıp, suratınızı kedi kadına çevirip Miami'de martininize fazladan zeytin isterken 25lik gençleri mi keseceksiniz? Plan buysa, daha dayanın.

evet..Değmez... Derdim aslında tırnak tırnak yapmış oldugum malı sonradan gelen yemesin diye.... hele de yuvamı yıkan kadın yemesin diye... ama değer mi ? değmez.... hayır değmez.... şimdi o kadının yanında ..evinde... bunu biliyorum... bu kadar onursuz olunmaz. ki zaten çocugum mal mülk istemem diyor... yeter ki boşan diyor.

çünkü belli zatenç. bir de avukata mı para vereyim.mal varlığının hepsi evlenmeden önce.hakkım yok... resmiyette.

ama hepsini biz yaptık.birlikte benim emeklerim...en son evlilik ve en son boşanma şartları geçerki..yapacak birşey yok... kendinin şartlarına tamam demekten başka çarem yok aslında. yada manevi olarak süründürmek var onu yıllarca.resmi nikahı vermeyerek....
Evlenmeden önce olan malları nasıl siz yapıyorsunuz pardon? Evlilikte edinilen mallar ortak ama diğerleri değil.
Adamın hayatına göz dikmişsiniz, adam karaktersiz aldatan herifin teki. Yalvarıp kendinize döndürmüşsünüz. Adam bas bas bağırıyor ben buyum diye. Adam nişanlanmış hayatını kuruyormuş. Yine dön diye yalvarmışsınız. Mal mülk için mi? Bir insan bu kadar gururunu hiçe saymamalı. Mal var diye süründürecek, kendinizi bu rezilliğe ortak edecek peşinizden 2 çocuğu da sürükleyecek misiniz? Malsa mal yani, evlilikte edinilen malları bölüşürsünüz. Annesinin babasının tarlasında bağından bahçesinden size ne? Sizin emeğiniz ne orada? Resmen emeğiniz olmayan şeye göz dikmişsiniz. Ha şimdi diyeceksiniz ki ama ben onu çektim. E çekmeseydin kardeşim 3 defa yalvar yakar adamla evlenen sensin. Adama yalvaran sensin. Adamın peşini bırakmayan sensin. Varya Kocanda zerre suç yok. Adam sana niyetini belli etmiş. Bütün suç sizde.
Şu sözü asla aklımızdan çıkarmayın,neden kocanız suçsuz dediğimi o zaman anlayacaksınız:

“İlk yapılan yanlışa kaza, ikincisine hata, üçüncüsüne ise tercih denir.” Fyodor Dostoyevski

:))

Ömrünüz kaç lira ediyor?

Tırnak tırnak mal yapmış olsam evliliğim süresince, sonradan gelene yedirmeyeceğim diye zorlar, nikahı vermez; anlaşıp-çekişip mallardaki çocuğum ve kendim üzerine olan hakkı tam tekmil almadan salmazdım ve fakat burada mirastan da bahsediyorsunuz. Adamın anasından babasından mirası ve siz gelecek paraya, çoluğunuzun çocuğunuzun psikolojisini-huzurunu, kendi ömrünüzün kalitesini takas ediyorsunuz. Değer mi? :)
Bir senenizi kaç bine değişirsiniz?
Kaç senenizi kaç trilyona?
Ne yapacaksınız? Trilyon alıp, suratınızı kedi kadına çevirip Miami'de martininize fazladan zeytin isterken 25lik gençleri mi keseceksiniz? Plan buysa, daha dayanın.
Ha bende bunu diyorum adamın anasından babasından kalandan sanane. Çocuklarını bağlar sadece o mal. Kendi adamla biriktirmiş de almış gibi anlatıyor.

Yani nikâhın hükmüde bir yere kadar.
Kadına metres diyorsunuz da yüzsüzce adamın hayatından çıkmayan sizsiniz.
Eşiniz başkasıyla evliyken sabahlara kadar siz aradınız adamı.
Kavramlar yer değiştirmiş sizin hayatınızda artık.

evet..Değmez... Derdim aslında tırnak tırnak yapmış oldugum malı sonradan gelen yemesin diye.... hele de yuvamı yıkan kadın yemesin diye... ama değer mi ? değmez.... hayır değmez.... şimdi o kadının yanında ..evinde... bunu biliyorum... bu kadar onursuz olunmaz. ki zaten çocugum mal mülk istemem diyor... yeter ki boşan diyor.

Derdiniz buradan bakınca pek de öyle durmuyor, bu sizin kendinizi kandırma yöntemlerinizden biri; "Boşansam da yapamam, başkasına dokunamam, ı ıh" falan fıstık. Nedir yani bu adam altın b...klü mü? Şu soruyu kendinize elin kadını sorabiliyor bakın, kendinizi düşürdüğünüz durumu görün. Kendiniz için göremiyorsanız, çocuklarınız için görün.
Sizin yaşadığınız şey dramdan kara mizaha dönüşmüş bir şey. Öyle bir cenaze filmi ki, izleyen gülüyor.

Ya burada oturdum tırnaklarımı kemiriyorum sinirden.
Ya alsın parası malı mülkü onun olsun adam mal vermeyeceğim dememiş ki, çocuklarıma bakacağım, üzerlerine mal vereceğim demiş.
Ama yok kocasının anne babasının emeğine göz dikmiş konu sahibi. Yok annesinden bapı bahçesi varmış. İnsanlar emek vermediği malı nasıl bu kadar sahiplenir ya. Şikayet edemiyor muyuz, ben o çocuklara acıyorum. Saplantılı bir anne, tiynetsiz sürekli aldatan baba, ne olduğu belli olmayan bir evlilik. Hengamenin ortasında kalmış bu çocuklar.. Acilen sizden alınmalı ya.

Ya burada oturdum tırnaklarımı kemiriyorum sinirden.
Ya alsın parası malı mülkü onun olsun adam mal vermeyeceğim dememiş ki, çocuklarıma bakacağım, üzerlerine mal vereceğim demiş.
Ama yok kocasının anne babasının emeğine göz dikmiş konu sahibi. Yok annesinden bapı bahçesi varmış. İnsanlar emek vermediği malı nasıl bu kadar sahiplenir ya. Şikayet edemiyor muyuz, ben o çocuklara acıyorum. Saplantılı bir anne, tiynetsiz sürekli aldatan baba, ne olduğu belli olmayan bir evlilik. Hengamenin ortasında kalmış bu çocuklar.. Acilen sizden alınmalı ya.
Bu hanım banlanmaya değmiyor en iyisi sakin olmak 😂 kendine değer vermemiş ki adam ona değer versin. Önce kendine değer verse keşke 🤷

Tüm mal varlığını alın öyle boşanın zaten o kadının eşinizle niye birlikte olduğu belli parası için ..

X