Yarın yeni iş günü heyecan yok sadece bıkkınlık var ne yapmalıyım bilmiyorum.

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
348
Yaklaşık iki senenin ardından yarin yeni işe başlıyorum.İcimde hiç heyecan yok sadece hafif bir korku var acaba nasıl bir yer ne olacak diye.Burda daha önce çok konu açtım beş yıllık bir sekreterlik deneyimim var toplamda üç yerde çalıştım en son çalıştığım yerde ayrıldıktan sonra iki sene içinde bir türlü olmadı.
Yarın başlayacağım yerde bir medikal firmasinda sekreterlik 4500 maaş servisi var servis yoksa 500 lira yol parası sabah dokuz akşam beş ama normalde sekiz altı çalışıyorlarmış hafta sonu yok.
Ama eksi tarafları bu hafta salı günü bizim için olumlu huvese hanım dediğinde sabah siz kendiniz gelirsiniz servis ordan geçiyor dedi sonra servisle konuşursunuz.Ertesi gün baktım üretim elemanı ilanı vermişler.Servis güzergahlarini yazmışlar ama benim oturduğum yere yaklaşık yarım saat uzaklıkta tekrar minibüs ya da otobüs kullanmam gerekiyor.

İkinci görüşmede konunun başında biz atik ben bu işi yapmam bu iş benim işim değil ben yapamam benim görevim değil demeyen birini istiyoruz mesela koli olur sizin danışma tarafında asansöre kadar çekip depoya haber vermeniz gerekebilir dedi üretim kısmı diğer blokta kolinin içinde ne olduğunu söylemedi ağır mı değil mi her zaman da olmaz dedi .

Patronları yabancı yabancı arayan müşterileri çok benim İngilizce temel seviyede bunu söyledim ik daki kadın da zaten ithalat ihracat departmanina düşüyor eğer düşmezse size duserse siz de kimi istediğini ne için aradığına göre baglarsiniz dedi.Orda bile karşı tarafın ne demek istediğini anlamak lazım ki ona göre doğru yere baglayayim.
Patron ayda bir iki kere gelir dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi birşeyler isterse anlamazsaniz içerde ingilizce bilen iki kişi var onlardan yardım isterseniz dedi ilk bir iki yeniyim diye yardım eder de sonra artık haklı olarak kendi işim var gelemiyorum der der haklı olarak bir de bende salak moduna düşmüş olacağım bir nevi adamın ne istediğini anında cevap veremezsem sıkıntı olur .
Çaycı var ben o gün görüşmeye gittiğimde bir saat bekledim mutfak kısmını da gördüm kimse yoktu ik daki kadın da çaycımiz üretim bölümüne gidince burda çay kahve organizasyonu sağlarsanız dedi patron ve misafirlere üretim bölümü kalabalık olduğu için bence zamanın çoğunu orda geçiriyor.Ben de baktım hızlı yapıyorum servisi çayın altını kapatıyorum boş gördüğüm bardakları alıyorum sonra nasıl olsa bu yapıyor diyip benim üstüme yıkar.
Daha önce başıma geldi o yüzden bir kere elini verince kolunu kaptırıyorsun nasıl olsa herşeyi yapıyor sesi de çıkmıyor anlayışı hakim.Kimse demez bunun üzerine fazla gidiyoruz herşeyi ona yıkıyoruz.Eski çalıştığım yerde emekli gümrük müşavirimiz vardı uzlaştırma davaları olunca on on beş sayfa yazı yazdırdı Word de aslında kendi işi kendisi odasında sigarasını türk kahvesini icer keyfine bakar.Sonra bitti mi der aksam dört beş olunca çıkardı.

Yani iki sene boyunca istediğim yerler oldu onlardan ya ikinci görüşmeye çağrılmadim ya da çağrıldım elendim.
Geçmişte kötü tecrübelerim oldu bir türlü düzenli düzgün yere giremedim.
Ondan mı bu korkularım yoksa evde oturmaya geç yatmaya geç kalkmaya alıştım bilemiyorum.Eger bu eksi yanları olmasa bu kadar kafama takılmazdi .

İki üç tane iyi yere girdim görev tanımıni o kadar net anlatıyorlar ki bir erkek giyim firmasının genel merkezine gittim o gün anında öğrendi mesela ik servis olup olmadığını benim oturduğum yere telefonda sordu hemen söyledi telefon kargo uçak bileti otel rezervasyonları gelen misafirleri karşıla çay kahve gibi şeyler size kalmaz dedi dört katlı bir yerde üç tane görevlimiz var bu iş icin dedi.
Ama daha önce hep ufak yerde çalıştığim için büyük yerin zorluğunu kaldırabilir misiniz daha önce kaç kişilik yerde çalıştınız diye soruldu.Kucuk yerlerde çalıştım diyince olmadı.
Kısacası yarın kafamda çokça soru işareti var saatleri iyi hafta sonu yok evet ama içerde beni amele gibi her yere kosusturup bunu da yap dil konusu koli çay kahve işini sürekli bana mı kitlerler.Cayci vardır yilllik izne çıkar ya da yarım gün bir iki saat izin alır bakarsın onun yerine nasıl olsa bütün gun burda dersin.Ama burda bir çaycı var sürekli üretim kısmına gidince bana yikacaklar .
Daha önce üç yerde çalıştığim için artık neyi yaptırırlar bunu söylerken aslında tam olarak da onu demek istiyor vb gibi insan tecrubeleniyor
Düzen olsun yol parasinin yarısını versin altıda çıkayım olur düzen olmadıktan sonra beste çıksam servisi olsa ne olur önemli olan orda geçirdiğin zaman görev tanımı.

Sizin biraz kendinizi "pazarlamanız" gerekiyor. Gayet büyüktü çalıştığım yer diyip biraz abartsaydınız ne olurdu?🙈 Yapardınız, yapamayacak bir şey yok. Yazdıklarınızdan kendinize güvenmediğinizi sezdim.
Bu işverenler de kafayı yemiş gerçekten. İngilizce istiyorlar, asgari ücret veriyorlar. Adam asgari ücrete ne diye öğrensin İngilizce.

Bi deneyin bakalım, olmadı çıkarsınız.

morningmoon morningmoon içime hiç sinmedi koli işi cayci bütün gün üretimde bence bir çaycı oldugu için bana yükleyecekler dil ayrı bir konu diğer iki kişi kabul etmediği için sanırım bana döndüler nedense öyle hissediyorum .

Şimdiden her olasılığı, en ince ayrıntısına kadar düşünmek çok yorucu değil mi ?

Yok patron gelir, ingilizce konuşur salak gibi kalırım, yok koli taşıtırlar ağır olur, yok çaycı gider çay bana kalır ..
Okurken şiştim =) Bu kadar kontrolcü olmak zarar verir. Şu an bu kadar detaylı bi şekilde olumsuzluklara odaklanmayın.
Çalışmanız lazımsa daha pozitif yönden bakın. Hiçbir şey bilmiyorsunuz, bu yazdıklarınızın hepsi tamamen sizin önyargılarınız. Belki her şey çok güzel olacak. Hadi diyelim olmadı, korktuğunuz başınıza geldi, e bunları da sürecin içindeyken çözeceksiniz. Ağzınız diliniz var, itiraz edeceksiniz. Başta ne konuşulduysa iki taraf da uygulamalı.. Madem kafanızda soru işaretleri vardı önce netleştirseydiniz keşke. Neyse artık tamam demişsiniz, olmadı bırakırsınız. Biraz gevşeyin, rahat olun.

Bende işe başlıcam yarın ama mutlu değilim Allah günah yazmasın ben memur olucam nankörlük yapmak istemem ama hiç deneyimim yok o yüzden kendimi kötü hissediyorum yapabilecek miyim diye.evde durdum 2 yıl heralde rahatlığa alıştım sizin iş içinize sinmemiş evde durduğunuz içinde alışmışsınız maaşta tatmin edici olmayınca hevesle gitmemeniz normal.ingilizceyi dert etmeyin derim sonuçta yeni iş yerine girdiniz size yardımcı olurlar alışana kadar.ben hiç düşünmemeye karar verdim zaten ortama gidince görürüz nasıl bir yer ve ne tür işler olacak sizin en azından deneyiminiz varmış olumlu yandan bakarsanız memuriyet falanda değil çok sıkarlarsa başka bir işe bakarsınız.

Kusura bakma da alt tarafı sekreterlik hani. Bir bardak çay vermek sekreterin görevi zaten . Eski patronumun yönetici asistanı vardı sekreter değil bak asistan. Ama ona rağmen kadın suyunu da verirdi çayını da

Yine bir dünyanın en iyi yönetici asistanı huvese ve yine hak etmedigi sekreterlik is tanımı konusu…
Öteki konularınıza da bin defa yazdım. Siz SEKRETERSİNİZ. Bir nevi ara eleman. Yönetici asistanı degilsiniz, ingilizceniz bile yokken kendinize ben sekreterim!! diye size sadece telefon actıracak yer aramanız cok komik. İster calısırsınız istemezseniz bir 10 yıl daha sekreterlik konusunu acarsınız. İsiniz bu ve anca bunu yapabileceksiniz.

Sizin çalışmaya gönlünüz yokki.. 2 senedir defalarca aynı ama farklı acilmis konuya yazıldı. Gr ilerleme yok. Bakın karsinizdakilerde anlamış ki her yer çağırmiyormus
Hem 2 sene bekleyip gerçekten böyle bir yere evet mi dediniz. Ee niye evde oturdunuz o zmn?

Ya cay kahve servisi bekledikleri kadindan bir de ingilizce konusmasini beklemezler. Beklediler diyelim, maasi 4,500 olmaz. Cok strese girmeyin. O is bana kalir, bu basima kalir diye daha baslamadan kendinizi dolduruyorsunuz. Biraz rahat olun. Boyle on yargiyla baslarsaniz negatif enerjinizi hemen yansitirsiniz. Iyi bir baslangic olmaz, sevilmezsiniz.

koli olur sizin danışma tarafında asansöre kadar çekip depoya haber vermeniz gerekebilir dedi üretim kısmı diğer blokta kolinin içinde ne olduğunu söylemedi ağır mı değil mi her zaman da olmaz dedi .

Koliler insan gücüyle herhangi bir ekipman olmaksızın kaldırılacak şekilde hesaplanmıştır. Brüt ağırlık maksimum 25 kg olur. Asansöre kadar çekip depoya haber verin dediklerine göre transpalet vb ekipmanlı bir şekilde bırakılıyor şeklinde algıladım.

Patronları yabancı yabancı arayan müşterileri çok benim İngilizce temel seviyede bunu söyledim ik daki kadın da zaten ithalat ihracat departmanina düşüyor eğer düşmezse size duserse siz de kimi istediğini ne için aradığına göre baglarsiniz dedi.
Telefon size geldiğinde Türkçe olmayan kelime duyduğunuzda direkt dış ticaret departmanına bağlayacaksınız.

Patron ayda bir iki kere gelir dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi
Kadının size yalan borcu mu var? Yabancı patronlu bir işyeri, patron sık sık geliyor olsa zaten İngilizce bilen personel istihdam edilir. Aksi taktirde zaten işgücü kaybıdır. Demekki sizlik bir durum yok. Belki patron Fransız ve sadece Fransızca biliyor?

ik daki kadın da çaycımiz üretim bölümüne gidince burda çay kahve organizasyonu sağlarsanız dedi patron ve misafirlere
Sekretersiniz. Bu işi sizden başka kim yapacak? Çay ocağındaki görevli yapmaz biliyorsunuz değil mi?

Eski çalıştığım yerde emekli gümrük müşavirimiz vardı uzlaştırma davaları olunca on on beş sayfa yazı yazdırdı Word de aslında kendi işi kendisi odasında sigarasını türk kahvesini icer keyfine bakar.Sonra bitti mi der aksam dört beş olunca çıkardı.
Sanırsınız ki raporları baştan aşağı yazıyorsunuz. Altı üstü dikte işlemi sizde. Adam okumuş, Gümrük Müşaviri olmuş, üzerine çalışmış, emekli olmuş. Elbette sekretere yaptıracak işi. Ki emekli olduğuna göre o kuşak bilgisayarı aç - kapadan başka da çok şey bilmez genelde özel ilgi alanında değilse. 4-5'e kadar beklemesi bile fazla. Gümrükte muayene sabahtan olur çoğu zaman, öğleden sonraya kalan iş ertesi günün işidir. Helal olsun fazladan bile kalıyormuş. Ben kalmazdım mesela.

Yani sevgili H huvese klasik bahaneler ve kendini prezident dı başbakan of orgeneral sanma ruh halinden hala çıkamamışsınız.

Tekrar diyeyim, sekretersiniz. Ofiste diğer çalışanlara angarya olan şeyleri yapan kişi yani.

Hayırlı olsun.

Şimdiden her olasılığı, en ince ayrıntısına kadar düşünmek çok yorucu değil mi ?

Yok patron gelir, ingilizce konuşur salak gibi kalırım, yok koli taşıtırlar ağır olur, yok çaycı gider çay bana kalır ..
Okurken şiştim =) Bu kadar kontrolcü olmak zarar verir. Şu an bu kadar detaylı bi şekilde olumsuzluklara odaklanmayın.
Çalışmanız lazımsa daha pozitif yönden bakın. Hiçbir şey bilmiyorsunuz, bu yazdıklarınızın hepsi tamamen sizin önyargılarınız. Belki her şey çok güzel olacak. Hadi diyelim olmadı, korktuğunuz başınıza geldi, e bunları da sürecin içindeyken çözeceksiniz. Ağzınız diliniz var, itiraz edeceksiniz. Başta ne konuşulduysa iki taraf da uygulamalı.. Madem kafanızda soru işaretleri vardı önce netleştirseydiniz keşke. Neyse artık tamam demişsiniz, olmadı bırakırsınız. Biraz gevşeyin, rahat olun.

Çalışmaya gönlü yok ki.

Koliler insan gücüyle herhangi bir ekipman olmaksızın kaldırılacak şekilde hesaplanmıştır. Brüt ağırlık maksimum 25 kg olur. Asansöre kadar çekip depoya haber verin dediklerine göre transpalet vb ekipmanlı bir şekilde bırakılıyor şeklinde algıladım.

Telefon size geldiğinde Türkçe olmayan kelime duyduğunuzda direkt dış ticaret departmanına bağlayacaksınız.

Kadının size yalan borcu mu var? Yabancı patronlu bir işyeri, patron sık sık geliyor olsa zaten İngilizce bilen personel istihdam edilir. Aksi taktirde zaten işgücü kaybıdır. Demekki sizlik bir durum yok. Belki patron Fransız ve sadece Fransızca biliyor?

Sekretersiniz. Bu işi sizden başka kim yapacak? Çay ocağındaki görevli yapmaz biliyorsunuz değil mi?

Sanırsınız ki raporları baştan aşağı yazıyorsunuz. Altı üstü dikte işlemi sizde. Adam okumuş, Gümrük Müşaviri olmuş, üzerine çalışmış, emekli olmuş. Elbette sekretere yaptıracak işi. Ki emekli olduğuna göre o kuşak bilgisayarı aç - kapadan başka da çok şey bilmez genelde özel ilgi alanında değilse. 4-5'e kadar beklemesi bile fazla. Gümrükte muayene sabahtan olur çoğu zaman, öğleden sonraya kalan iş ertesi günün işidir. Helal olsun fazladan bile kalıyormuş. Ben kalmazdım mesela.

Yani sevgili H huvese klasik bahaneler ve kendini prezident dı başbakan of orgeneral sanma ruh halinden hala çıkamamışsınız.

Tekrar diyeyim, sekretersiniz. Ofiste diğer çalışanlara angarya olan şeyleri yapan kişi yani.

Hayırlı olsun.

Yirmi senelik ceo asistanıyım yemin ederim yapmadığım iş kalmadı, gocunmadım da. Son işimden de çıkma nedenim insani ilişkilerin ahbap çavuş ilişkisi olmasıydı. Huvese istiyor ki direkt ceo asistanı olsun, onun da angarya işleri yapan kendi asistanı olsun. E olmaz ki o, onun için hayyyvan gibi birikim ve yabancı dil lazım (İngilizce default onu demiyorum) ben bile bu tecrübeye alamam o pozisyonu. Huvese’ye hayal aleminde başarılar.

Belli bir yetkinlik yoksa yapacaksınız beklerler yani yapacak bir şey yok. 2 yılda sadece sekreter olarak kalmakla büyük hata yapmışsınız. İşaret dili, ingilizce, pc programları bir kursa gidebilir seçici olabilirdiniz.

loveinnovember loveinnovember sanırım hata yaptım PC bilgim var ingilizcem zayıf nedense görev tanımı belli değil düzensiz bir yer gibi geldiği en kötü bir hafta içinde belli eder kendini eğer öyleyse durmanın pek manası yok

Mutfak işlerinden sorumlu personel izinliyse ya da işi varsa patron kalkıp kendisi mi çay taşısın misafirlerine?
Sekreter olmayan yerlerde çalışırken ve bu işlere bakan kişi izinliyken benim de kahve yaptığım oldu, diğer arkadaşlar da yapardı. Ve ben mimarım. Bahsettiğim diğer kişiler de mimar ya da mühendis. Bizim incilerimiz bu kadar dökülmedi.
Siz ne istiyorsunuz gerçekten, sekreterlik yaptığınız yerde size özel sekreter tutsunlar isterseniz.

Şartları baştan söylemişler. Pembe bir tablo çizdikten sonra kendinizi bir anda koli çekerken bulmamışsınız ki. Size uymuyorsa kabul etmeseydiniz.
Her şeye tamam dedikten sonra ilk günden yan çizmek çok çocukça.

cilek.yagmuru cilek.yagmuru çay kahve bende daha önceki yerlerde yaptım çaycımiz vardı o izne çıkınca ya da günlük bazen bir iki saat izin durumunda ben patrona misafirlere veriyordum çünkü biliyordum bütün sorumluluk ondaydi .
Ama bir çaycı olduğu için o bütün gün üretim kısmında hepsini bana yikarsa ben ondan dolayı korktum bazen iş görüşmesinde olayı yumuşatıp söylüyorlar çünkü daha önceki yerde de işe girerken mesai bizde olmaz fazla misafirimiz gelmez geç cikmassiniz denmişti sonra yedi yedi buçukta çıktığımi bilirim hafta da iki üç kere

X