Yasadiklarimi icimdekileri paylasmak istedim sadece..

Erbdky

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2018
2.379
1.442
38
Duygularımı hissettiklerimi yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum konuşarak yazarak belki bi nebze rahatlarım diye,
7 yıllık evliyim bu sürede 3 kere gebe kaldım kaybettim bende erken menopoz var ve 4 yildirda gebe kalamıyorum tüp bebek tedavisine basliycaz adet olmayı bekliyorum.esim benden çocuğumuzda olmayınca uzaklaştı ben ona yoruyorum birkaç kerede tartismamizda da bunu yüzüme vurdu ona hiç bisey verememişim:KK43: 3 ay öncesinde de kafamda netleşti bu çocuk meselesi gorumcem 3 ay önce hamile olduğunu söyledi ondan beri eşimin bana karşı tavırları değişti ilgi sadece ilişki istediğinde yaklaşıyor onun dışında yok işten eve geliyor sohbet bile etmiyor telefon elinde sosyal medya haber falan benle toplasan 2 dakika anca konuşuyor sonrada uyuyor.son 5 gündürde ipler koptu gibi konuşmaya çalışıyorum ya cevap vermiyor yada ne alakası var diye geçiştiriyorum.dedim benimle neden ilgilenmiyorsun beni artık görmezden geliyorsun gibi kız kardeşine 2 3 güne bir hatta bazen hergun telefonda benle sohbet ettiğinden daha fazla zaman ayırıyor, gorumcem çocuk konusunda yaşadıklarımı acımı biliyor ama nezaman yüz yüze gelsek hamileliginden bahsediyor 4 5 aylık isim konuşuyorlar karnını okşuyor sürekli kahkaha atarak aslında istemiyorduk supriz oldu daha bi sürü şey tamam haklı olarak mutlu rabbim sagliklada kucağına almayida nasip etsin inşallah ama en azından ben yanındayken biraz empati yapabilse eşimi aramış cinsiyetini falan söylemiş doktora gittiğini ne dediğini esimle konusoylarmis hep beni aramaz zaten işi düşünce arar gorumcem ben 12 haftalik bebeğimi kaybettim esim yanımdaydı desteğe ihtiyacım vardı esim aradı kardeşini gelmedi gorumcemin gorumcesinin cocugunun dis bugdayi varmis oraya gitmezse ayip olurmus falan neyse 10 gun sonra geldi el gibi gelmek zorunda da değildi zaten orasida ayrı neyse bu zamana geri dönüyorum geçen gün evde sabah kalktım bazen ağır migren oluyor mide bulantısı basimi kaldıramıyorum o gün 3 4 kadar yattım evde tek bisey yiyebilsem ilac icicem esim aradı 2 kere evle iş yeri 2 dk araçla hastayım basimi kaldıramıyorum dedim gelmedi yanıma fakat erkek kardeside bu şehirde yaşıyor ev taşıyor araçla yarım saat uzakta 2 güne bir çalışırken işten izin alarak gitti yanina hep esim ilgilendi ama beni gözü görmüyor akşam eve gelince söyledim dedim kötüydüm 2 dk ugrasaydin yanıma dediği cümle, "ben anlamıyorum evdesin yatiyon nasil hasta oluyon " zoruma gitti. Geçen sene mayısa kadar 2 sene aralıksız çalıştım sağlıktan dolayı devam edemedim meniskus ameliyati oldum işten çıktığımdan buyana ara ara başıma kakiyor çalışmadığımi evde yan gelip yattigimi benim iyiliğim için diyormuş, 5 gundurde ayrı yatıyor. Diğer günleri geçtim hadi ilgi sevgi yok bari bugün isterdim sevgililer gününü kutlamasını ben gittim dün bide hediye aldım ona vermedim tabi ne sözle kutlama yaptı nede başka bisey, arabasi var ona hediye almış özel plakalik yaptırmış kendi adı soy adı yazılı arabasi bile benden değerli hissediyorum artık, telefonunun şifresini de değiştirmiş,,sabrettim Allah için bi aile olalım diye ama beni ailesi olarak görmüyor ağzımı açıp tek kelime konuşmadım bugun bana nasıl davranıyorsa aynı şekilde ona davranicam biraz olsun belki ne hissettiğimi hisseder pek zannetmiyorum ama umut iste.bu bile çok uzun oldu daha yaşadığım çok şey var sadece içimdekileri yazmak istedim Allah herkesin yuvasını sevgi saygı empati huzur üzerine kursun inşallah

Eşiniz çok kaba biri ve düşüncesiz 😐 çocuk işi biraz yıpratıcı ve psikolojik olarak 2 tarafıda çok etkiliyor. öfke nöbetleri veya suçlamalar başlıyor maalesef. Bence eşinizi karşınıza alıp bir güzel konuşun.. Görümceniz içinde yanlış anlamayın ama size nispet yaptığını düşünmüyorum. Siz kendi yaşadığınız olumsuz durumdan ne yapsa yanlış anlayacaksınız muhtemelen.

Eşiniz çok kaba biri ve düşüncesiz 😐 çocuk işi biraz yıpratıcı ve psikolojik olarak 2 tarafıda çok etkiliyor. öfke nöbetleri veya suçlamalar başlıyor maalesef. Bence eşinizi karşınıza alıp bir güzel konuşun.. Görümceniz içinde yanlış anlamayın ama size nispet yaptığını düşünmüyorum. Siz kendi yaşadığınız olumsuz durumdan ne yapsa yanlış anlayacaksınız muhtemelen.
Konuşmayı denedim güzel güzel konuşuyorum cevap vermiyor suçlu benmiyim diye işin içinden çıkıyor gorumcem için bende iyi niyetli yaklaşmaya calisiyorum ama gözümün içine baka baka gulerekten karnını oksamasi biraz içimi burkuyor kıskanmıyorum onu fakat birazcık anlamasını isterdim

Çok kırgın olduğunuz belli sizi daha da kırmak istemem ama eşiniz sizi sevmiyor.

Çocuğu olmayan eşiniz olsaydı siz o kırılmasın diye yalandan "çocuk istemiyorum zaten" derdiniz değil mi?

Nerden bildiğimi sormayın. Burası ortadoğu ve ben iyi bir gözlemciyim.

Burda kadınlar sevilmek için , yaranmak için erkeklerin her şeyine eyvallah eder. Karşılığında ise sevgi ve sadakat dilenir.

Ama erkeklere sıra gelince fırsat bile kollamadan her şeyi yüzünüze çarparlar. Cünkü erkekler böyledir. Acınacak şeye merhamet etmek yerine zalimlikle yaklaşırlar, ezmeye çalışırlar.

Eşinizin sizi sevmeme nedeni çocuğunuz olmaması değil. Eşiniz kötü bir adam. Sebep bu.

Niye böylesin neoldu diye konuşmaya calistigimdada bana kendine çeki düzen ver yoksa bi iş böyle gitmez diye konuştu giyim kusam değil bakımdan değil konustuklarim hoşuna gitmediği için ki onu kıracak bisey yada kötü bseyler konuşmadım bile 2 aydır iyice değiştin ilgi yok sevgi yok beni önemsemiyorsun gibi şeyler ailesiyle ilgili kötüde konuşmuyorum en son kardeşi ev tuttu bana ihtiyaç varmi temizlik eşya falan konusunda diye bile konuştum cevap bile vermedi

Böyle bir kocadan tüp bebekle çocuk yapmayı düşünmek mi?
Adam yok sayıyor sizi, yıldırmaya çalışıyor muhtemelen bana öyle geldi.
Yoksa insan eşine neden bu denli kötü davransın?
Konuşunca ne olacak? Aslına bakarsanız hiçbir şey. İlgi, sevgi, saygı bunlar bittiyse konuşarak geri gelmez üzgünüm.

Çok kırgın olduğunuz belli sizi daha da kırmak istemem ama eşiniz sizi sevmiyor.

Çocuğu olmayan eşiniz olsaydı siz o kırılmasın diye yalandan "çocuk istemiyorum zaten" derdiniz değil mi?

Nerden bildiğimi sormayın. Burası ortadoğu ve ben iyi bir gözlemciyim.

Burda kadınlar sevilmek için , yaranmak için erkeklerin her şeyine eyvallah eder. Karşılığında ise sevgi ve sadakat dilenir.

Ama erkeklere sıra gelince fırsat bile kollamadan her şeyi yüzünüze çarparlar. Cünkü erkekler böyledir. Acınacak şeye merhamet etmek yerine zalimlikle yaklaşırlar, ezmeye çalışırlar.

Eşinizin sizi sevmeme nedeni çocuğunuz olmaması değil. Eşiniz kötü bir adam. Sebep bu.
Sorun onda olsaydı çocuk istemiyorum değilde en azından bi çocuğu evlat edinebiliriz falan derdim koruyucu aileye başvurduk toplantı vardı gittik sonra evlat edinmek istemediğini söyledi esim bana da bazen derdi Allah tan gelen bisey elimizde olmayan bisey Allah ta bizim böyle olmamızı istiyor derdi

ev tuttu bana ihtiyaç varmi temizlik eşya falan konusunda diye bile konuştum cevap bile vermedi
Yaranmaya çalışma girişimleriniz daima böyle sonuçsuz kalacak cünkü erkekler iyilikten anlamaz. Göreviniz zanneder.

Bana ne senin kardeşinin evinden diyeceksiniz.

Güzellikle erkekleri yola getiremezsiniz. onlar kendi kendisinin kıymetini bilen mağrur kadınlardan hoşlanırlar.

Ezilip büzülen kadını sevmezler, daha da ezmeye çalışırlar. Tecrübeme güvenin

Duygularımı hissettiklerimi yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum konuşarak yazarak belki bi nebze rahatlarım diye,
7 yıllık evliyim bu sürede 3 kere gebe kaldım kaybettim bende erken menopoz var ve 4 yildirda gebe kalamıyorum tüp bebek tedavisine basliycaz adet olmayı bekliyorum.esim benden çocuğumuzda olmayınca uzaklaştı ben ona yoruyorum birkaç kerede tartismamizda da bunu yüzüme vurdu ona hiç bisey verememişim:KK43: 3 ay öncesinde de kafamda netleşti bu çocuk meselesi gorumcem 3 ay önce hamile olduğunu söyledi ondan beri eşimin bana karşı tavırları değişti ilgi sadece ilişki istediğinde yaklaşıyor onun dışında yok işten eve geliyor sohbet bile etmiyor telefon elinde sosyal medya haber falan benle toplasan 2 dakika anca konuşuyor sonrada uyuyor.son 5 gündürde ipler koptu gibi konuşmaya çalışıyorum ya cevap vermiyor yada ne alakası var diye geçiştiriyorum.dedim benimle neden ilgilenmiyorsun beni artık görmezden geliyorsun gibi kız kardeşine 2 3 güne bir hatta bazen hergun telefonda benle sohbet ettiğinden daha fazla zaman ayırıyor, gorumcem çocuk konusunda yaşadıklarımı acımı biliyor ama nezaman yüz yüze gelsek hamileliginden bahsediyor 4 5 aylık isim konuşuyorlar karnını okşuyor sürekli kahkaha atarak aslında istemiyorduk supriz oldu daha bi sürü şey tamam haklı olarak mutlu rabbim sagliklada kucağına almayida nasip etsin inşallah ama en azından ben yanındayken biraz empati yapabilse eşimi aramış cinsiyetini falan söylemiş doktora gittiğini ne dediğini esimle konusoylarmis hep beni aramaz zaten işi düşünce arar gorumcem ben 12 haftalik bebeğimi kaybettim esim yanımdaydı desteğe ihtiyacım vardı esim aradı kardeşini gelmedi gorumcemin gorumcesinin cocugunun dis bugdayi varmis oraya gitmezse ayip olurmus falan neyse 10 gun sonra geldi el gibi gelmek zorunda da değildi zaten orasida ayrı neyse bu zamana geri dönüyorum geçen gün evde sabah kalktım bazen ağır migren oluyor mide bulantısı basimi kaldıramıyorum o gün 3 4 kadar yattım evde tek bisey yiyebilsem ilac icicem esim aradı 2 kere evle iş yeri 2 dk araçla hastayım basimi kaldıramıyorum dedim gelmedi yanıma fakat erkek kardeside bu şehirde yaşıyor ev taşıyor araçla yarım saat uzakta 2 güne bir çalışırken işten izin alarak gitti yanina hep esim ilgilendi ama beni gözü görmüyor akşam eve gelince söyledim dedim kötüydüm 2 dk ugrasaydin yanıma dediği cümle, "ben anlamıyorum evdesin yatiyon nasil hasta oluyon " zoruma gitti. Geçen sene mayısa kadar 2 sene aralıksız çalıştım sağlıktan dolayı devam edemedim meniskus ameliyati oldum işten çıktığımdan buyana ara ara başıma kakiyor çalışmadığımi evde yan gelip yattigimi benim iyiliğim için diyormuş, 5 gundurde ayrı yatıyor. Diğer günleri geçtim hadi ilgi sevgi yok bari bugün isterdim sevgililer gününü kutlamasını ben gittim dün bide hediye aldım ona vermedim tabi ne sözle kutlama yaptı nede başka bisey, arabasi var ona hediye almış özel plakalik yaptırmış kendi adı soy adı yazılı arabasi bile benden değerli hissediyorum artık, telefonunun şifresini de değiştirmiş,,sabrettim Allah için bi aile olalım diye ama beni ailesi olarak görmüyor ağzımı açıp tek kelime konuşmadım bugun bana nasıl davranıyorsa aynı şekilde ona davranicam biraz olsun belki ne hissettiğimi hisseder pek zannetmiyorum ama umut iste.bu bile çok uzun oldu daha yaşadığım çok şey var sadece içimdekileri yazmak istedim Allah herkesin yuvasını sevgi saygı empati huzur üzerine kursun inşallah
Öncelikle Allah yardımcınız olsun, gönlünüzden geçenleri hakkınızda hayırlı ve kolay eylesin..

Evlenirken "iyi günde, kötü günde" diye söz veriyoruz ve evliliğin asıl amacı çocuk yapmaktan ziyade hayat yolculuğunda birbirimize arkadaş, yoldaş olmaktır bana göre.. Sizi bu duruma düşüren, çocuk olmuyor diye sizi görmezden gelen bi adamla tüp bebek tedavisine başlamak ne kadar mantıklı olur bilemedim, inşaallah sizin için daha yıpratıcı olmaz..

Okurken gerçekten üzüldüm. Eşiniz o kadar sevgisiz bir insan ki mesajınızdan anlaşılıyor. Evlendiği insana karşı vicdanı yok sanki. Bunları yapacağına boşanmak istese bence daha az yıpratıcı olurdu. İnsan ev arkadaşıyla bile sohbet muhabbet eder bu adam kocayı geçtim ev arkadaşı bile değil artık. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Sizi üzmek istemem ama anlattıklarınıza göre eşiniz sizi gözden çıkarmış. Siz gündeme getirmeseniz bile bir gün hem de uzak olmayan bir gün o boşanmayı gündeme getirecek belli.
Tüp bebek olayını iyi düşünün çünkü eşiniz çocuk olsa bile değişmeyecek, çocukla boşanmak çok daha zor bunu bir düşünün

Böyle birini babak yapmak hata olur zaten. Aslinda bu durumu yüzünüze vurdugunda anlamaniz gerekirdi bunu

Çocuğunuzun olmama sebebi bitek siz misiniz? Onun spermi zayıf belki
Sizi gözden çıkarmış gibi görünüyor bu adamdan çocuk yaparsanız düzelicek mi bu hareketleri ona göre bi yol çizmeniz lazım aşkından ölüp bitmiyosanız size böyle bi zamanda nasıl davranacağını bilmeyen önemsemeyen bi adam bırakılır
Başka bi hastalık durumu olsa demekki onda da yalnız bırakacak sizi

Neden erkekleri aileleri böyle büyütüyor anlamıyorum. Sanki dünyadaki tek varlık onlarmış gibi. Böyle büyütüyolar sonra başkasının kızının başını yakıyolar. Ne saygısız terbiyesiz bi adammış. Sen hâlâ bu adamla aynı evde kalmaktan bide yetmezmiş gibi tüp bebek yapmaktan bahsediyosun. Kusura bakma ama bu adam çocuğunda olsa sana böyle davranır ezer yorar. Biliyorum bi evliliği yıkmak kolaydır önemli olan ayakta tutmakta diye düşünüyosun kendine kendine ama o işler öyle olmuyor. Sen tek başına evlenmedin. Kendi kendine iyi günde kötü günde demedin. Evliliğin tüm sorumluluğunu üstüne almışsın sanada yazık bu kadar yıpratma kendini. Herşeyi bırak olacağına varsın. Hakkında hayırlısı neyse o olsun

Eğer taraflardan birinin çocuğu olmayacağı tıbben kesinlik bulmuşsa empati kurarak karşı tarafı da anlarım tabii. Ama adam/kadın fark etmez, dürüst biçimde eşini de daha fazla psikolojik olarak suçlu hissettirmeden yollarımızı ayıralım diyebilmeli bence. Yani fedakarlık yapmak zorunda olmasa da sizi mağdur etmeye asla hakkı yok. Her gününüzü zehir ediyor resmen, aynı şey onda olsaydı siz lafını dahi etmezdiniz. Tüp bebek yapsanız olası bir ayrılıkta çocuğa tek başınıza bakabilecek durumunuz var mı? Ayakta durabilir misiniz, mesleğiniz var mı, çocuğu birine teslim edip çalışabilir misiniz? Bunları yapabilirim diyorsanız sizin de evlat hasretinizi göz önünde bulundurarak bir şey diyemem ama yapamam diyorsanız bu adama güvenerek bir yola çıkmadan önce tekrar tekrar düşünün. 7 yıl aşırı uzun bir süre değil, şimdiden bu hâle gelmiş bu adam, ilerisini düşünmek istemiyorum.
Görümce nisbet yapmıyor diyenleri gördüm, özür dilerim ama bal gibi yapıyor. Bazı iyi insanların bile eline Allah tarafından verilmiş bir nimet geçti mi herkesin içinde gizli olan kibrin tuzağına düşüp kendini üstün hissetmek nefsine hoş geldiği için böyle şeyler yapıyor. Mesela tıpkı güzelliğinden ötürü havaya girmek gibi. Merhametli bir kadın hamileliğinden bahsetmez bile sizin yanınızda, ben çevremde böyle gördüm hep. Sorulursa anlatılır, şu kadarlık oldu vs denir o zaman. Ama karnını ovalamak bile bana göre ya aptallık/düşüncesizlik ya da nispet. Akıllı ve merhametli bir kadın karşıdakinin annelik eksikliğini hisseder.
Bu adamın şifresinin değişmesi, sürekli kız kardeşiyle konuşması, ailesinin diş bugday partisine gidecek kadar bunlara bağlı hale gelmesi akla tek bir şeyi getiriyor. Bunlar sakın çocugun olmazsa sana başka kız alırız diyor olmasınlar? Sakin kalıp bir takip edin. Kendinizi de eksik görüp paralamayın, kaderin her adımı kocaman bir hikmetle doludur.

X