Yaşamak istemiyorum

İyi akşamlar herkese , Benim içimi dökmeye ihtiyacım var ,akıl almaya çokk bunaldım , Durumu kötü olan bir hastaya hayatımı bağışlamak isterdim....biraz uzun olacak şimdiden affola , sorun babamın Ailesi ve annemin onları hayatımıza full sokması ,öncelikle doğuda kalabalık bir Ailenin içinde büyüdüm , Annem sürekli babaannemler e en yakın ,kızı gibi davranan , ve bizi de onlara yetiştirmeye çalışan biri oldu , biz küçükken kardeşimin hastalığı üstüne yurt dışına gitti ve 2 sene gibi bir süre , 2 bekar halam Amcam (o da bekar ) bize baktılar ,Amcamların diğer eşleri ve çocukları tarafından sürekli ayrıcalıklıymışız gibi muamele gördük ,(bu iki sene içinde ben ve küçük kardeşim de yurtdışına gittik 8 ay gibi bir süre orda kaldık) amaç diğer kalan abilerimi de yanımıza alıp orda kalmaktı ama ,olmadı geri döndük , ben o sıra 11 yaşlarındaydım , Türkiye ye geri döndüğümüzde çok üzüldüğümü hatırlıyorum diyeceksiniz ki 8 ay kısa bir süre , ama hayat şartları o kadar fazlaydı ki anlatılmaz , herneyse döndükten sonra kabus başladı ta ki bugüne kadar , geri döndüğümüzde halamlar babamla tartışıp(nedenini çok iyi hatırlamıyorum ) evimizden gittiler bana hep baban bizi kovdu dediler , ama yine de biz onlara gitmeye devam ettik , babam daha sonraları annemin , yiğenini ve eşini durumları yok diye bize yerleştirdi inanın tam 5 sene bizde kaldılar , o zamanın şartları hatırlıyorum ders çalışacak yer bulamıyordum , neyse daha kötü şeylerden bahsetmek istemiyorum ,asıl sorun sürekli bize bakan Halalarımın bunun başımıza kakması “biz size baktık biz şöyle yaptık bilmem ne bitmedi” , bir yerimizi kesip versekte bitmeyecek ,sürekli onlara gittim her türlü hizmetlerini gördüm fayda etmedi bekar olan Amcam inanın hafta da 2 sürekli kıyafetlerini yıkar ütülerdim ama fayda etmedi , gel zaman git zaman bize bakan Amcam evlendi 55 yaşında (daha çok erkek kardeşlerimle ilgilenen ) bilirsiniz doğuda kız çocuklarını çok sevmezler amcam evlendikten sonra sorun daha da büyüdü Halalarım onun cadı eşini de doldurular bize karşı ,şimdi iki çocukları var ve devamlı amcama sen onlara baktın onlar (bana diyor ) şimdi sana karşılığını vermiyor diyor , moralim o kadar bozuk ki anlaşılır yazdım mı emin değilim , yaşadığım yerden bıktım herşey üstüme üstüme geliyor keşke ölsem diyorum keşke ... devamlı ağlıyorum bıktım bu hayattan
Yasiniz kac bilmiyorum.Okudunuz mu.Okumaya devam mi ediyorsunuz bilmiyorum.Eger unv okumadiysaniz bu sizin icin bir avantaj olabilir ya da calismak icin.Atanilcak bir mesleginiz varsa belki atanmak en dogrusu.Hem ataninca onlarda uzaga gondermemeye calismazlar sanirim.

İşim de olsa yine bulunduğum yerde çalışıyor olacam ve hiç bir şey değişmeyecek
O zaman umursamamayı öğrenin eskiden bendr sizin gibiydim ama bu her şeyden sorumluymuş hissi insanı yiyip bitiriyor. Sizin elinizde kararınızda olmayan şeyler için siz sorumlu değilsiniz. Hallarınıza iyi de ben napabilirim ki sizi kovan babamsa sorunu onunla paylaşın ben daha çocuktum bile o zaman diyip olan bitene he he derseniz sizi sorumlu tutmaktan vazgeçeceklerdir. Şuan dişlerini geçirecek birini bulmuşlar

Ahucum neden her konuda her an sürekli mızmızlanıyorsun?
Neden kendi hayatın için en ufak bir çaban olmamasına rağmen sürekli küçük Emrah triplerindesin?
İngilizce okumak hayalimdi dersin İngilizce sınavından bir habersin bir kere bile ucundan bakmamışsın.
20 küsür yaşında genç kızsın ped kullanımından bi habersin şuraya gittim buraya gittim akıntım oldu dersin sızlanırsın.
Yok Babam okutmadı yok Babam evlendirtmedi dersin ordan şikayetçisin.
Benim aklımda kalanlar bunlar kim bilir daha ne konularda triplere girmişsindir neden böylesin?
Bu hayatta bişeyleri başarabilenlerin hepsini şanslı mı sanıyorsun?
Ben avukatım Türkiye de çok rahat yaşayabiliyorum maddi olarak en ufak bir problemim yok ama kendim için daha iyi bir hayat yaratabilmek için günde 3-5 saat uyuyup antin kuntin bir dil öğrenmeye çalışıyorum ki temelli bu ülkeden topukluyayım.
Sen bu kadar şikayetçi olmana rağmen hayatın için en ufak bir şey yapmıyorsun cidden kafam almıyor.
Telefonun var.
İnternetin var.
Eeee daha ne bekliyorsun bir yerden başlamak için?
Ayrıca sürekli doğu doğu diye zılgıt çekmeyi bırak.
Ben Batmanlıyım senin yaşadım dediğin hatta yaşamadığım bile bir dünya boktan olayın içinde büyümüşümdür kendi hayatımın iplerini elime almama engel olmadı...
Bu forumda aklı başında kendi ayakları üstünde duran 100 üye listesi yapsak %60 ı "Doğulu" çıkar. Sürekli doğu doğu yazıp hiç bilmediğimiz bir gezegenden bahsediyormuş triplerinden vazgeç.

*Yukarda yazdıklarım içimden geçenlerdi senin oraları okumana gerek yok Ahucum ne de olsa hoşuna gitmiyecek her yorumu göz ardı edip görmemezlikten geliyorsun. Senin için aşağıya bir yorum bırakıcam ordan devam et sen...

Ahucum bence Babanı ikna et Yurtdışına koca meselesine onay al.
"Evlenip hayatını kurtar." 🤗🤗🤗❤️
Ped olayı ne alaka , anlamadım ben ped kullanmadım mı dedim , o gün insanlık halimi başıma gelen olayı anlattım , her neyse ben böyleyim böyle büyüdüm mız mızım sizin gibi avukat olmadım , kendinizle ne kadar gurur duysanız az

Babam ona izin vermedi buna izin vermedi diyorsun ya, gerçekten istediğin şeyleri yapmak için bir girişimin, karşı çıkman oldu mu kendisine? Karşı çıksan en fazla ne yapar mesela? Doğu da doğu sürekli bunun arkasına sığınıyorsun gibi geliyor bana.

Birçok konunu biliyorum sizlanmanin ötesinde bir çaban yok gibi. 🤷

Kendi sorununuz bir taradafada bilirsiniz doğuda kiz çocuklari pek sevilmez yerine takildim genellemeyin lütfen bunun dogusu batisi kuzeyi guneyi yok zihniyet meselesi doğuluyum bizde kızlar çokk sevilir boyle soyleyip insanlarda kötü intiba birakmayin!!!
Peki,haklari verilir mi eksiksiz,anlamak icin soruyorum.
Mirastan ornegin,esit imkanlardan yararlandirilir mi?
Erkek kardeşlerle esit tutulur mu?
Ayrim bir cok yerde var,orada nasil merak ediyorum.
Ha o taraflardan,kardesime verildi mallar,oh helal olsun,afiyetle yesin,canina degsin abimin kardesimin yazanlar da var,bunu da hic gercekci bulmuyorum soyleyeyim.
Para imkan herkese lazim,pasifize sekilde razi gorunmek ogrenilmis caresizlik bence...

Babam ona izin vermedi buna izin vermedi diyorsun ya, gerçekten istediğin şeyleri yapmak için bir girişimin, karşı çıkman oldu mu kendisine? Karşı çıksan en fazla ne yapar mesela? Doğu da doğu sürekli bunun arkasına sığınıyorsun gibi geliyor bana.

Birçok konunu biliyorum sizlanmanin ötesinde bir çaban yok gibi. 🤷
Tartışmalarım oldu bu kadar ben sadece durumu anlatmak için Doğu lafını kullandım yoksa kat kafalı insanlar her yerde var

Bence kendi hayatinizi ele almanin vakti geldi. Anneler babalar da her zaman dogru karar vermiyor. Onlarin mali degilsiniz. Ne egitiminize izin veriliyor ne evlenmenize, sizde boyun egiyorsunuz
Bu ülkede eğitim almak hem maddi hem manevi açıdan ne kadar da zor

Burdan gitmek istiyorum , uzak bir yere ama bu imkansız , evlenmeyi de %50 çıkış olarak görüyordum , hala da öyle düşünüyorum keşke olsaydı

Evliligi kesinlikle cikis olarak görme. Bakmisken kötü birine denk gelirsin olaylar daha da kötü olur. Bence kendi ayaklarinizin üzerinde durabilmek icin imkanlara odaklanin. Gerekirse kadin derneklerden yardim isteyin.

Bu ülkede eğitim almak hem maddi hem manevi açıdan ne kadar da zor
Aslında öyle zor değil. Ben söyleyeyim. Sürekli sızlanmak yerine oturup çalıştım girdim sınava, kazandım universiteyi, kykya yurt ve burs için basvurdum. İkisi de çıktı. Çıktım gittim. Gündüz okudum gece çalıştım. Yeri geldi günde iki saat uyudum. Ama istediğim buydu ve yaptım. Oturup sızlanmak tercih edilecek bir şey olmamalı çünkü oturduğu yerde hayalleri gerçekleşmiyor insanın Ahuu14 Ahuu14
Özgürlük özgürlük diyorsun ya. Keşke özgür olsam diyorsun ya. İşte özgürlük böyle alınır. Cesaret ve çaba gerektirir, şikayet degil.

İyi akşamlar herkese , Benim içimi dökmeye ihtiyacım var ,akıl almaya çokk bunaldım , Durumu kötü olan bir hastaya hayatımı bağışlamak isterdim....biraz uzun olacak şimdiden affola , sorun babamın Ailesi ve annemin onları hayatımıza full sokması ,öncelikle doğuda kalabalık bir Ailenin içinde büyüdüm , Annem sürekli babaannemler e en yakın ,kızı gibi davranan , ve bizi de onlara yetiştirmeye çalışan biri oldu , biz küçükken kardeşimin hastalığı üstüne yurt dışına gitti ve 2 sene gibi bir süre , 2 bekar halam Amcam (o da bekar ) bize baktılar ,Amcamların diğer eşleri ve çocukları tarafından sürekli ayrıcalıklıymışız gibi muamele gördük ,(bu iki sene içinde ben ve küçük kardeşim de yurtdışına gittik 8 ay gibi bir süre orda kaldık) amaç diğer kalan abilerimi de yanımıza alıp orda kalmaktı ama ,olmadı geri döndük , ben o sıra 11 yaşlarındaydım , Türkiye ye geri döndüğümüzde çok üzüldüğümü hatırlıyorum diyeceksiniz ki 8 ay kısa bir süre , ama hayat şartları o kadar fazlaydı ki anlatılmaz , herneyse döndükten sonra kabus başladı ta ki bugüne kadar , geri döndüğümüzde halamlar babamla tartışıp(nedenini çok iyi hatırlamıyorum ) evimizden gittiler bana hep baban bizi kovdu dediler , ama yine de biz onlara gitmeye devam ettik , babam daha sonraları annemin , yiğenini ve eşini durumları yok diye bize yerleştirdi inanın tam 5 sene bizde kaldılar , o zamanın şartları hatırlıyorum ders çalışacak yer bulamıyordum , neyse daha kötü şeylerden bahsetmek istemiyorum ,asıl sorun sürekli bize bakan Halalarımın bunun başımıza kakması “biz size baktık biz şöyle yaptık bilmem ne bitmedi” , bir yerimizi kesip versekte bitmeyecek ,sürekli onlara gittim her türlü hizmetlerini gördüm fayda etmedi bekar olan Amcam inanın hafta da 2 sürekli kıyafetlerini yıkar ütülerdim ama fayda etmedi , gel zaman git zaman bize bakan Amcam evlendi 55 yaşında (daha çok erkek kardeşlerimle ilgilenen ) bilirsiniz doğuda kız çocuklarını çok sevmezler amcam evlendikten sonra sorun daha da büyüdü Halalarım onun cadı eşini de doldurular bize karşı ,şimdi iki çocukları var ve devamlı amcama sen onlara baktın onlar (bana diyor ) şimdi sana karşılığını vermiyor diyor , moralim o kadar bozuk ki anlaşılır yazdım mı emin değilim , yaşadığım yerden bıktım herşey üstüme üstüme geliyor keşke ölsem diyorum keşke ... devamlı ağlıyorum bıktım bu hayattan
Küçük b dünyan vr ve o dünyayı bütün dünya sanıyosun. Ölsem keşke diyorum diyosun ya Allah aşkına neler var neler yinede şükür diyo insanlar çık bi dünyanın gerçeklerine bak. Eğitim durumun ne bilmiyorm okuduysan mesleğini şehir dışında yap okumadıysan bi amacın olsun oku ve ordan uzaklaşmaya çalış ölmek isticek kadar neyim kafasını yaşıyosunuz cidden anlamıyorum zaten bi gün ölmez e o güne kadarda güçlü duralım bi zahmet hayat o kadar zor değil zorlaştıran insanlar ve olabildiğince olumlu olup aşıcaz bütün zorlukları ölmek istemek nedir gerçekten kızıyorum senin gibi düşünenlere

Siz bir çözüm yolu arıyorsunuz kendinize ama nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Maddi durumunuz nasıl bilmiyorum ama bazı psikologlar kendilerini geliştirebilmek için çok cüzi ücretlerle süpervizyon destekli terapiler sağlıyorlar, maddi durumunuz çok kötü değilse belki bir psikolojik destek sizin kendi içinizde doğru yolu bulmanızı, boşlukta süzülmemenizi sağlayabilir. Ölmeyi istemek ciddiye alınması gereken bir şey, bu süreci aşabilmek için lütfen psikolojik destek alın.

Peki,haklari verilir mi eksiksiz,anlamak icin soruyorum.
Mirastan ornegin,esit imkanlardan yararlandirilir mi?
Erkek kardeşlerle esit tutulur mu?
Ayrim bir cok yerde var,orada nasil merak ediyorum.
Ha o taraflardan,kardesime verildi mallar,oh helal olsun,afiyetle yesin,canina degsin abimin kardesimin yazanlar da var,bunu da hic gercekci bulmuyorum soyleyeyim.
Para imkan herkese lazim,pasifize sekilde razi gorunmek ogrenilmis caresizlik bence...
Evet benim cevremde kesinlikle kiz evlatta erkek evlatta ayni derecede mirastan pay alır daha cok okutulmak istenir kendi ayaklarinin üzerinde durabilsin diye söz hakki verilir dinlenir dertlesilir benim demek istedigim kiz evlat sevilmez dusuncesi sadece doguya özgu degil batida var bu mesele yani tamamen zihniyet

Benım annemde yaptı aynı seylerı .Kaç yıl boyunca dayımın cocukkarı burda kaldı .Bunlar çok buyuk bır sacmalık.Babamıda zorladı .Şimdı kımse elıne saglık demıyor .Annem denıze at ıyılık yap dıyor .Ölsem demeyın.Kendınızı kurtarın .Okuyun ,Atanın kendınızı kurtarın.

K.çıkırık insanlar için neden ölmeyi düşünüyorsunuz ki?
"Baban bizi kovdu" demis."babamdir,bir bildiği vardır" de gec. Baban dert etmemis kendine,sen neden dert ediyorsun?
"Biz sana baktik şöyle yaptık böyle yaptık" demişler, "Allah razı olsun ama hastalık anında ölüm aninda insan küçük yeğenine baktı diye övünür mü? Abinin tek kalan çocuğuna da bakmayacaksan ailenin ne önemi var" de geç. Akrabanın eşi doldurmus,senin hakkında konuşmuş. Konuşsun,ağzı olan konuşuyor.
Yani nasıl engel olabilrisin ki? Bakış acini değiştirmeye calis. Onları oyle yüksek yere koymuşsun ki, aslinda her şey senin bakışın ile ilgili. Onlara verdigin değeri azaltırsan bunların aslında seninle hiç alakası olmadığını goreceksin

Mesleğim yok , Açıktan okuyorum , gidecektim burdan baba olacak kişi onay vermedi evlenmeme , ona da izin vermedi , okumama izin vermedi , bıktım

Ne zaman bir konunuzu okusam babaniz aklima geliyor. Bir insan boyle bir kotulugu nasil yapar kizina? 😑

Aslında öyle zor değil. Ben söyleyeyim. Sürekli sızlanmak yerine oturup çalıştım girdim sınava, kazandım universiteyi, kykya yurt ve burs için basvurdum. İkisi de çıktı. Çıktım gittim. Gündüz okudum gece çalıştım. Yeri geldi günde iki saat uyudum. Ama istediğim buydu ve yaptım. Oturup sızlanmak tercih edilecek bir şey olmamalı çünkü oturduğu yerde hayalleri gerçekleşmiyor insanın Ahuu14 Ahuu14
Özgürlük özgürlük diyorsun ya. Keşke özgür olsam diyorsun ya. İşte özgürlük böyle alınır. Cesaret ve çaba gerektirir, şikayet degil.
Açıktan mı yaptınız bunu ? herkeste benim üstümden ego tazeliyor

Küçük b dünyan vr ve o dünyayı bütün dünya sanıyosun. Ölsem keşke diyorum diyosun ya Allah aşkına neler var neler yinede şükür diyo insanlar çık bi dünyanın gerçeklerine bak. Eğitim durumun ne bilmiyorm okuduysan mesleğini şehir dışında yap okumadıysan bi amacın olsun oku ve ordan uzaklaşmaya çalış ölmek isticek kadar neyim kafasını yaşıyosunuz cidden anlamıyorum zaten bi gün ölmez e o güne kadarda güçlü duralım bi zahmet hayat o kadar zor değil zorlaştıran insanlar ve olabildiğince olumlu olup aşıcaz bütün zorlukları ölmek istemek nedir gerçekten kızıyorum senin gibi düşünenlere
Biliyorum bende normalde sevmem kendi derdini büyük görenleri ,ama bazen çok üzülüyorum ve bunu gerçekten istiyorum.. çıkış yolu bulamıyorum öğretmen olmayı çok isterdim , şimdi diyorum ki nasıl olabilirim hele de dışarıdan, bilmiyorum Evlenmek ayrı konu Aile onay vermiyor geriye kaçmak kalıyorum bunu da yapmak istemiyorum

Ne zaman bir konunuzu okusam babaniz aklima geliyor. Bir insan boyle bir kotulugu nasil yapar kizina? 😑
Bilmiyorum beni malıymış gibi görüyor , evlilik konusunda , kendini büyük görüyor ve ona denk bir Aile istiyor , daha çok ta Kendi yegenini, bıktım onun sığ düşüncelerinden

Öf okurken geçmişim film şeridi gibi gözümün önünden aktı gitti.
Psikolojik olarak kendini toparlaman lazım.
Bunu yaparsan gerisi çorap söküğü gibi gelecek.
Korkuyorsun, cesaret edemiyorsun, adım atamıyorsun ve bunu dillendirecek kadar farkında bile olmayabilirsin.
Bundan 10 küsür sene önce şuan senin durduğun yerdeydim.
Evlenmek çözüm değil. Aynı çevreden birileriyle evlenmek, senin o ortama daha kalıcı şekilde prangalar. Şu gencecik yaşında cesaret edemediğine boşanma ihtiyacı eklenirse ve kucakta çocuk varsa yapabileceğine ihtimal vermiyorum.
Belki evlilik iyi olabilir, benim kötücül senaryom gerçekleşmez.
Fakat bir gün nefes almaya başladığında gerçekleştiremediğin hayallerin, uktelerin baskı yapacak. Yine mutsuz olacaksın.
Zaman benim zamanım gibi değil. Daha kolay başarabilirsin.
Benim sana tavsiyem bir şekilde biraz para biriktirmeye bak.
Üniversite sınavına gir ve o evden temelli çık git.
Yok olmaz izin vermezler yapamam diyorsan başka bir şehirde mümkünse düzen kurmak istediğin yerin kadın sığınma evine git. Canından endişe ediyorsan gizlilik kararı aldır.
İş bulmak zor ama kasiyer vs olarak bir yerlerde iş bulabilirsin. Hem çalışıp hem ders çalışabilirsin.
Kolay değil ama geleceğin için maalesef katlanmak zorunda olduğun bir zorluk.
Sonrası inan daha kolay olacak, kolay olmazsa bile sen güçlü olacaksın.

Bence işe öncelikle “biz sana baktık sen bize bakmıyorsun” diyen amca haladan ve dış kapının dış mandalı, sonradan gelip olaya dahil olan yengeden başlayın. “Siz bana baktığınızda anası babası gurbete hasta çocuklarını götürmüş, yalnız bir çocuktum, mecburen baktınız. Verseydiniz o zaman çocuk esirgeme yurduna. Sizin bakılacak neyiniz var da ben size bakmak zorundayım? Yeter bunca sene ödedim borcumu” deyin dönün arkanızı. Bu nasıl hayat, sürekli böyle alacaklı gibi konuşan insanlarla ömür geçmez ki!

Babaya gelince de evlendirmeyip ne yapcakmış? Turşu mu kuracak? Varsa sevdiğiniz biri ben evlenmeye karar verdim diyin, ısrarcı olun. Bu hayatı bir kere daha yaşma şansımız yok, ona göre bırakın başkalarının ellerine...

X