Yaşayan Var Mı..

alfadime

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
332
224
Merhaba
2 yıllık evliyim. İlk günden bu yana korunmadan ilişki yaşadım. Daha önce herhangi bir gebe kalma durumu geçirmedim, sağlıkla ilgili herhangi bir sorunum da yok fakat 3-4 aydır regli günlerimde 3-4 gün gecikme oluyordu. Bu ay ise 10 gün regli gecikmesi yaşadım.
10 gün içerisinde ara ara mide bulantısı, baş dönmesi, aşırı iştah açıklığı, aşırı gaz ve idrara çıkma ve tatlı isteği oldu.
Gebelik testi yaptım bugün negatif çıktı. Fakat akşam olduğunda çamaşırımda hafif pembemsi lekelenmeler vardı.
Regli olucağım zaman kanama öncesi (3-4 saat öncesi yani) sancım regli haberini verirdi fakat bu lekelenmelerde çok minik ve ara ara kasık sızlamalarım oldu. Şuan hiç yok..
Bu kanama yerleşme kanaması olabilir mi ?
Ayrıca kan testi vermeyi düşündüm fakat lekelenme yeni geldiği için biraz daha beklemek istedim, doğru mu bunu da bilmiyorum…
Gebelik testim de erken gebelik değil normal testiydi..
Benimle aynı durumu yaşayan var mı ? Sizce gelen leke yerleşme kanaması mı?

Pcos olabilir misiniz? Pcosta genelde korumasız ilişkide adet düzenliyse bile düzensizleşmeye başlıyor.
Evlendiğim ilk yıl kontrole gittiğimde herhangi bir sorun gözükmemişti, gayet sağlıklısın ve gebeliğe açıksın demişti doktorum.
Belki sonradan tetiklendi bilmiyorum. Birkaç aydır düzensizlik başladığı içinde kendimi izlemek istedim, doktora gitmedim. Ama benimde kafamdaki soru işaretlerini gidermem için tekrar kontrole gitmem gerek sanırım 🥹

Evlendiğim ilk yıl kontrole gittiğimde herhangi bir sorun gözükmemişti, gayet sağlıklısın ve gebeliğe açıksın demişti doktorum.
Belki sonradan tetiklendi bilmiyorum. Birkaç aydır düzensizlik başladığı içinde kendimi izlemek istedim, doktora gitmedim. Ama benimde kafamdaki soru işaretlerini gidermem için tekrar kontrole gitmem gerek sanırım 🥹
Merhaba adet oldunuz mu sonuç nedir

X