Lise Yorum ve Soruları "yasim 33 , Liseyi disaridan bitircem"

bu kararınız ve azminiz çok güzel...okumanın yaşı yokdur bana göre...önemli olan istemek...
başarı arkasından gelir...liseden sonra üniversteyide düşünü derim yerimseniben eşiniz ve çocuklarınız da destek...
size başarılar dilerimm hayırlı olsun..

emin ol başaracaksın, öğrenciliğin tadını sevip bırakamayacksın:)

hiç bişey için geç değil ki çok da gençsin bence.

Ve şu habere bi göz atmalısın:

78'inde Üniversiteli Oldu
http://img5.imageshack.us/img5/2827/2qno3u9.jpg

44 yaşında ilkokula başlayan 78 yaşındaki Rıza Kabakçı, Aksaray Üniversitesi'ni kazanarak kayıt yaptırdı.
2 yaşında babasını, 5 yaşında annesini, 6 yaşında da geçirdiği hastalık sonucu gözlerini kaybeden Rıza Kabakçı, çocukluğunda çok istemesine rağmen okula gidemedi. 4 çocuğunu okutmak için mücadele veren ve çocuklarının hepsini okutan 78 yaşındaki Rıza dede, 44 yaşında tanıdığı bir öğretmenin tavsiyesi üzerine ilkoula başladı. Kendini o tarihten itibaren eğitime veren Rıza dede, ilkokul diplomasını aldı. Rıza dede, öğretmenlerin "Sen bu azimle ortaokulu, liseyi de okursun" diye teşvik etmeleri üzerine eğitimine devam etti.
İstanbul Çapa'da ortaokulu bitiren Rıza dede, İstanbul Kadıköy'de bulunan Kenan Evren Lisesi'nde de lise eğitimini tamamladı. Daha sonra çok istediği psikolog doktor olmak için sınavlara giren ancak tıp fakültesini kazanamayan Rıza dede, sonunda hangi bölümü tutturursa okumaya karar verdi. Rıza Kabakçı, bu yıl girdiği üniversite sınavında Aksaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü'nü kazandı.

ÜNİVERSİTEDE RIZA DEDEYE ÖZEL TÖREN DÜZENLENDİ

Rıza Kabakçı'nın eğitimle ilgili düşünceleri ve okuma arzusu üzerine Aksaray Üniversitesi'nde tören düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Necdet Sağlam'ın yakından ilgilendiği Rıza dedeye törenle üniversite öğrenci kartı verildi. Rıza Kabakçı'nın okuma arzusunun örnek olması için böyle bir töreni organize ettiklerini ifade eden Rektör Sağlam, "Üniversitemiz çok güzel bir öğrenci kazandı. Bu öğrencimizin ismi Rıza Kabakçı. Aksaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü'nü kazandı.

Rıza Bey eğitime önem vermesi ve ayrım yapılmadan kız ve erkek tüm çocukların okuması gerektiğini ilk kayıt için rektörlüğe geldiğinde ifade etti. Kaydını yaptık ve tüm halkımıza örnek olması için, Rıza amcanın bu azmini göstermek için böyle bir organizasyon yaptık. Rıza amca çiçek hastalığından 6 yaşında gözlerini kaybetmiş. Şu anda görmüyor ama 2 yıl sonra Rıza amcayı üniversitemizden akademik elbisesini giyerek yine sizlerle birlikte mezun edeceğiz" dedi.
2 yaşında babasını, 5 yaşında annesini, 6 yaşında da ağrıyan gözlerini kabak çiçeği yüzünden kaybettiğini ifade eden Rıza Kabakçı, "4 çocuğum var. Onları okuttum. En az okuyan liseyi bitirdi.

Konya Şeker Fabrikası'nda çalıştım ve oradan emekli oldum. 1977 yılında İstanbul'da bana okumam için bir öğretmen tavsiyede bulundu. Bu tavsiye üzerine kendim okumaya başladım. Tavsiye üzerine gittiğim okulda ilkokul diplomasını 4 günde aldım. Öğretmenler dediler ki sen ortaokul, lise, hatta üniversiteyi bile okuyabilirsin. Daha sonra İstanbul Çapa'da ortaokul, Kadıköy Kenan Evren Lisesi'nde de liseyi bitirdim. Üniversiteye müracaat ettim. Birkaç sınava girdim ama istediğim bölümü kazanamadım. Ben psikolog olmayı istiyorum. Ama olmayınca tekrar sınava girdim, bu bölümü tercih ettim ve kazandım" şeklinde konuştu.

Hafızasının ve ezberinin iyi olduğunu ifade eden Rıza dede, "Yanımda kitap okuduklarında birincide ezberleyemezsem, ikincide mutlaka ezberlerim" dedi. Bazı ailelerin çocuklarının eğitimine engel olabildiğini ifade eden Rıza dede, "Bazı aileler çocuklarını okutmuyor, onları gizleyebiliyorlar. Bu şekilde çocukların okuma hakkını gasp ediyorlar. Engelli olsa da okumalı, bu Allah'ın takdiri olan bir şeydir. Ben eğitimi çok seviyorum, herkesin eğitimli olmasını isterim. Önümüzdeki sene yine üniversite sınavlarına gireceğim. Belki istediğim psikologluğu kazanabilirim. Ömrümün sonuna kadar eğitimime devam edeceğim" diye konuştu.
Sınıfını gezen ve sırada oturan Rıza Kabakçı, okulunu ve sınıfını beğendiğini ifade etti.

gayet normal bnm 40yaşında dışardan okuyan ögrencim vardı :)
dogru p-renses , bir alt yazida okudum gibi 78 yasindaki amca nasil basarmissa herseyin normal oldugunu daha cok ortaya koyuyor.......a.s
bu kararınız ve azminiz çok güzel...okumanın yaşı yokdur bana göre...önemli olan istemek...
başarı arkasından gelir...liseden sonra üniversteyide düşünü derim yerimseniben eşiniz ve çocuklarınız da destek...
size başarılar dilerimm hayırlı olsun..

saol canim , evet ailem destek olmasa zaten pek umudum yoktu. cok tesekkür ederima.s.

emin ol başaracaksın, öğrenciliğin tadını sevip bırakamayacksın:)

hiç bişey için geç değil ki çok da gençsin bence.

Ve şu habere bi göz atmalısın:

78'inde Üniversiteli Oldu
http://img5.imageshack.us/img5/2827/2qno3u9.jpg

44 yaşında ilkokula başlayan 78 yaşındaki Rıza Kabakçı, Aksaray Üniversitesi'ni kazanarak kayıt yaptırdı.
2 yaşında babasını, 5 yaşında annesini, 6 yaşında da geçirdiği hastalık sonucu gözlerini kaybeden Rıza Kabakçı, çocukluğunda çok istemesine rağmen okula gidemedi. 4 çocuğunu okutmak için mücadele veren ve çocuklarının hepsini okutan 78 yaşındaki Rıza dede, 44 yaşında tanıdığı bir öğretmenin tavsiyesi üzerine ilkoula başladı. Kendini o tarihten itibaren eğitime veren Rıza dede, ilkokul diplomasını aldı. Rıza dede, öğretmenlerin "Sen bu azimle ortaokulu, liseyi de okursun" diye teşvik etmeleri üzerine eğitimine devam etti.
İstanbul Çapa'da ortaokulu bitiren Rıza dede, İstanbul Kadıköy'de bulunan Kenan Evren Lisesi'nde de lise eğitimini tamamladı. Daha sonra çok istediği psikolog doktor olmak için sınavlara giren ancak tıp fakültesini kazanamayan Rıza dede, sonunda hangi bölümü tutturursa okumaya karar verdi. Rıza Kabakçı, bu yıl girdiği üniversite sınavında Aksaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü'nü kazandı.

ÜNİVERSİTEDE RIZA DEDEYE ÖZEL TÖREN DÜZENLENDİ

Rıza Kabakçı'nın eğitimle ilgili düşünceleri ve okuma arzusu üzerine Aksaray Üniversitesi'nde tören düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Necdet Sağlam'ın yakından ilgilendiği Rıza dedeye törenle üniversite öğrenci kartı verildi. Rıza Kabakçı'nın okuma arzusunun örnek olması için böyle bir töreni organize ettiklerini ifade eden Rektör Sağlam, "Üniversitemiz çok güzel bir öğrenci kazandı. Bu öğrencimizin ismi Rıza Kabakçı. Aksaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü'nü kazandı.

Rıza Bey eğitime önem vermesi ve ayrım yapılmadan kız ve erkek tüm çocukların okuması gerektiğini ilk kayıt için rektörlüğe geldiğinde ifade etti. Kaydını yaptık ve tüm halkımıza örnek olması için, Rıza amcanın bu azmini göstermek için böyle bir organizasyon yaptık. Rıza amca çiçek hastalığından 6 yaşında gözlerini kaybetmiş. Şu anda görmüyor ama 2 yıl sonra Rıza amcayı üniversitemizden akademik elbisesini giyerek yine sizlerle birlikte mezun edeceğiz" dedi.
2 yaşında babasını, 5 yaşında annesini, 6 yaşında da ağrıyan gözlerini kabak çiçeği yüzünden kaybettiğini ifade eden Rıza Kabakçı, "4 çocuğum var. Onları okuttum. En az okuyan liseyi bitirdi.

Konya Şeker Fabrikası'nda çalıştım ve oradan emekli oldum. 1977 yılında İstanbul'da bana okumam için bir öğretmen tavsiyede bulundu. Bu tavsiye üzerine kendim okumaya başladım. Tavsiye üzerine gittiğim okulda ilkokul diplomasını 4 günde aldım. Öğretmenler dediler ki sen ortaokul, lise, hatta üniversiteyi bile okuyabilirsin. Daha sonra İstanbul Çapa'da ortaokul, Kadıköy Kenan Evren Lisesi'nde de liseyi bitirdim. Üniversiteye müracaat ettim. Birkaç sınava girdim ama istediğim bölümü kazanamadım. Ben psikolog olmayı istiyorum. Ama olmayınca tekrar sınava girdim, bu bölümü tercih ettim ve kazandım" şeklinde konuştu.

Hafızasının ve ezberinin iyi olduğunu ifade eden Rıza dede, "Yanımda kitap okuduklarında birincide ezberleyemezsem, ikincide mutlaka ezberlerim" dedi. Bazı ailelerin çocuklarının eğitimine engel olabildiğini ifade eden Rıza dede, "Bazı aileler çocuklarını okutmuyor, onları gizleyebiliyorlar. Bu şekilde çocukların okuma hakkını gasp ediyorlar. Engelli olsa da okumalı, bu Allah'ın takdiri olan bir şeydir. Ben eğitimi çok seviyorum, herkesin eğitimli olmasını isterim. Önümüzdeki sene yine üniversite sınavlarına gireceğim. Belki istediğim psikologluğu kazanabilirim. Ömrümün sonuna kadar eğitimime devam edeceğim" diye konuştu.
Sınıfını gezen ve sırada oturan Rıza Kabakçı, okulunu ve sınıfını beğendiğini ifade etti.

sagol canim yaziyi okudumkaydirigubbakcemile5
bu dededeki azim insaallah bizlere verilir ve istedigimiz herseyi basariririza.s.

evet arkadaslar,
okula basladim :-) ücüncü hafta oluyor , ilk hafta sadece bir gün gidebildim nedeni ise hastalandim bir hafta boyunca evdeydim...
neyse bu hafta tam olarak baslamis durumdayim . Derslere biraz zor geldi bastan ama alistim nerdeyse .. ingilizcede biraz zorluk cekecem.... diger derslerde ise okadar zor degil tabii almancada zor olabilir , almancam iyi olmasina ragmen dersleri zor..
insaallah Allah kolaylik verir ...
okulu sevmeye basladim hosumada gidiyor...dün dersler güzel gecti...
ben sizlere arada sirada buraya yazarim neler yasadigimi :-)

unutmadan bunuda söyliyeyim yazili ve sözlüler 11. ayda basliyor :-)

ne güzel tatlım yaa.
allah kolaylık versin.
üç çocuk ve çalışarak.aslında çalışmasan üsten kredi alarak daha kısa süredede bitirebilirsin.tabi kredili sistemse.
benim bir arkadaşım öyle yapmıştı hatta orta ve lise bölümünü dışardan bitirip acık öğrenimi kazanmıştı.
kurban olduğum allahım isteyene veriyor canım.yeterki iste azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor.
başarılar canım

tebrik ederim. inş. devamınıda düşünürsün. nekadar iyi eğitim alırsan okadar iyi olur yaşı yok bunun.turkbayragiturkbayragiturkbayragiturkbayragi

tesekkür ederim yerimsenibeninsaallah , hayirlisi olsun canim . aslinda okulu seviyorum ama cok yoruluyorum:çok üzgünüm:eek:lsun yinede devam diyorumopuyorumnanaktan

uzun zaman oldu , sizlere okul durumumu yazamadim...
simdi biraz anlatayim :-)
7 dersim var
hepside zor bunca yildan sonra , ama alisiyorum
okula gitmek güzel birsey gercekten...

yarin ilk sinavim var insaallah iyi bir not alirim buradaki not sistemine göre 2 yada 3 alsam süper hele hele 1 alsam fevkalade olacak.... hayirlisi insaallah.
zorlandigim dersler Almanca (almancayi iyi bildigim halde, Almanlar bile diyorlar kendileri Alman olduklari halde zorlaniyorlar ) ve ingilizce... onlarida suan biraz daha ilerlettim.....
geriside gelecektir zamanla...
firsat buldukca okul hayatimdan sizlere yazarim......

öpüyorum sizleriiiii :-)

yanındayız arkadaşım,hedefine yürü sadece ,yol kenarındakilere sakın bakma....

yanındayız arkadaşım,hedefine yürü sadece ,yol kenarındakilere sakın bakma....

cok tesekkür ederim canimŞeniz

okulum bu arada baya yogun geciyor, dün Almanca ve Politikte yazili sinavlarim vardi... yarin , persembe ve baska bölümlerde ve cuma günü Ingilizce yazilim var...mafoldumben
mafoldumben
Insaallah bunlarida basariyla atlatirim...olumunekankayizsmile

emine açıklise 4 yıl olmasına rağmen 18 yaşüstü öğrencilere 2,5 yılda bitirme imkanı sunuyorlar. kredili sistem ya, 192 krediyi 2,5 yılda tamamlarsan mezun olabilirsin...yılda 3 kez sınava gireceksin ve her sınavdan 30 kredi alacaksın.

emine açıklise 4 yıl olmasına rağmen 18 yaşüstü öğrencilere 2,5 yılda bitirme imkanı sunuyorlar. kredili sistem ya, 192 krediyi 2,5 yılda tamamlarsan mezun olabilirsin...yılda 3 kez sınava gireceksin ve her sınavdan 30 kredi alacaksın.

bilgilendirmen icin tesekkür ederim canim , ama ben Avusturyadayim ve burada yani benim yasadigim bölgede böyle birsey yok.... benim yaptigim normal okul hayati yanlizca aksamlari, sinavlar belirleniyor , hemen hemen her derste 3 sinav .... ve buda semster olarak yapiliyor....
inglizcede kaldim ama haftaya yine sinavim var yani alirsam geciyorum...bilmiyorumkismile

merhaba arkadaslar , birinci semesteri bitirdim.... simdi ikincideyim ... baya zor günler yasadim ama yinede basardim cok sükür... ve artik devam hedef ikinci semesterde :-)

canım yaa bende yeni kayıt yaptırdım...bende emine gibiyim yani iki tane çocuğum var üstelik çalışıyorumda biraz zor oluyor ama yinede devam etmek istiyorum:kahve:ama şu kredili sistemi bir türlü anlamış degilim örnegin 11 ders varsa 11 dersi verip artı dersler mi almak gerekiyor?sanırım senin bu konuyla ilgili bilgin var eger beni bilgilendirirsen sevinirim canım a.s.şimdiden teşekkürler:)

canım yaa bende yeni kayıt yaptırdım...bende emine gibiyim yani iki tane çocuğum var üstelik çalışıyorumda biraz zor oluyor ama yinede devam etmek istiyorum:kahve:ama şu kredili sistemi bir türlü anlamış degilim örnegin 11 ders varsa 11 dersi verip artı dersler mi almak gerekiyor?sanırım senin bu konuyla ilgili bilgin var eger beni bilgilendirirsen sevinirim canım a.s.şimdiden teşekkürler:)

msjı yeni gördüm :) 11 ders aldıysan 11 inden de geçmelisin ki kredilerini alabilesin.bir daha ki sınavda farklı dersler seç yalnız seçerken yüksek kredili olmasına gayret et. atıyorum 8 dersle de 30 kredi alabilirsin daha az kitaba çalışmış olursun böylece

tebrik ediyorum azmini
inşallah bu azimle bide üniversite..
neden olmasın yerimseniben

X