yaşlılık , evlat , adalet ...

anne ne kadar kötü olabilir kötü olduğu içinmi yapıyorlar eziyeti onumu soylemeye çalışıyorsunuz ana baba 10 de olsa bakıyor da 10 evlat bakmıyor bir odayi çok görüyorlar yazık insanlık da bitmiş vicdan merhamet hiç kalmamış Allah ne verirse hayırlısını versin size garip gele bilir hoş karşılamaya bilirsiniz anneye babaya bakmak ama düşüncenizi kendinize saklayın annenin de babaninda hakkı ödenmez odeyemessiniz herkes gördüğünü uyguluyor maalesef
Eğer bunu bütün anne babalar için söylüyorsanız kesinlikle doğru değil.
Ne yani babamdan ayrıldıktan sonra sefillik içerisinde yaşayan yine de bizi bırakmayan annemin 10 yıldır bize bakmak adına yaptığı tek şey her ay 3bin küsür para yollayan babamla hakkı bir mi? Kesinlikle değil.
Herkes anne babasına bakmak zorunda değil. Kötü bir anne babaya kimse bakmak istemez, anne baba olmak demek doğurup karnını doyurup okula getirip götürmekten ibaret değil. O çocuğa sevgini, saygını vereceksin, bir hayat görüşü katacaksın ki o ebeveynin hakkı ödenmesin, başımın üzerinde taşıyayım. Bunu yapmadıysa neden bakayım ben o insana?

10 evlada sormadı dogururken! Madem kendi isteğiyle yapti 10 cocugu pasa pasa bakacak..Insanlar anne babaya bakmak zorunda degil! Isterlerse evlerine alir ilgilenirler.Ama istemiyorlarsa da huzur evleri var. Ya da yanina bir yardimci tutar baktirirlar..
Sizin düşüncelerde çok tezat değil mi? İnsanlar evet doğurduğuna mecbur bakmak zorunda lakin evlatta ilerde evlatlığını bilecek. Ne yani düşmüş insana bir yemek vermek çok mu zor? Alsın evınde yıllarca eşine baktırsın olayı saçma ve leşlik ama evlat bakabilmeli evinde değil bakıcısını tutar ya da güzel bakımevıne yatırır sık sık gider görür ihtiyacını giderir. Bunda hem fikiriz lakin sizin yorumlar baya tezat geldi. Ne diyorsunuz anne baba evladına bakmak zorunda ama evladı değil dimi? Ama nedense yetişkin insanlar evlenirken yok çocuğuna destek olacak şu bu diyorsunuz. Torun bakma işine gelincede destekliyorsunuz. Eee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler. Başkası şu yorumu yapsa başımın üstüne doğru derim lakin işinize gelince birden şunları demeniz çizdiğiniz profile pek uymadı. Size göre demek ki anne baba maddi manevi sömürelecek torunlara bakılıcak bunlarda mecburi galiba ama evlat hiç bir şekilde belli şeylerde zorunluluğu yok sizin düşüncelerde pek iyi niyetli değil

Eğer bunu bütün anne babalar için söylüyorsanız kesinlikle doğru değil.
Ne yani babamdan ayrıldıktan sonra sefillik içerisinde yaşayan yine de bizi bırakmayan annemin 10 yıldır bize bakmak adına yaptığı tek şey her ay 3bin küsür para yollayan babamla hakkı bir mi? Kesinlikle değil.
Herkes anne babasına bakmak zorunda değil. Kötü bir anne babaya kimse bakmak istemez, anne baba olmak demek doğurup karnını doyurup okula getirip götürmekten ibaret değil. O çocuğa sevgini, saygını vereceksin, bir hayat görüşü katacaksın ki o ebeveynin hakkı ödenmesin, başımın üzerinde taşıyayım. Bunu yapmadıysa neden bakayım ben o insana?
kimin annesi babası kötü bilemem kötüyü de içine katmadim genelleme yapmadım

kimin annesi babası kötü bilemem kötüyü de içine katmadim genelleme yapmadım
Ha o zaman haklısınız.
Zaten iyi bir anne babaya bir evlat zorunluluk olmadan bakar,bana göre bakmalıdır da ama kötü olan, kök söktüren bir ebeveyne çocuklar bakmak zorunda değil. Zaten o ebeveynde o çocukları sırf kendini düşündüğü için yapmıştır.

Ha o zaman haklısınız.
Zaten iyi bir anne babaya bir evlat zorunluluk olmadan bakar,bana göre bakmalıdır da ama kötü olan, kök söktüren bir ebeveyne çocuklar bakmak zorunda değil. Zaten o ebeveynde o çocukları sırf kendini düşündüğü için yapmıştır.
aynenn öyle

Sizin düşüncelerde çok tezat değil mi? İnsanlar evet doğurduğuna mecbur bakmak zorunda lakin evlatta ilerde evlatlığını bilecek. Ne yani düşmüş insana bir yemek vermek çok mu zor? Alsın evınde yıllarca eşine baktırsın olayı saçma ve leşlik ama evlat bakabilmeli evinde değil bakıcısını tutar ya da güzel bakımevıne yatırır sık sık gider görür ihtiyacını giderir. Bunda hem fikiriz lakin sizin yorumlar baya tezat geldi. Ne diyorsunuz anne baba evladına bakmak zorunda ama evladı değil dimi? Ama nedense yetişkin insanlar evlenirken yok çocuğuna destek olacak şu bu diyorsunuz. Torun bakma işine gelincede destekliyorsunuz. Eee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler. Başkası şu yorumu yapsa başımın üstüne doğru derim lakin işinize gelince birden şunları demeniz çizdiğiniz profile pek uymadı. Size göre demek ki anne baba maddi manevi sömürelecek torunlara bakılıcak bunlarda mecburi galiba ama evlat hiç bir şekilde belli şeylerde zorunluluğu yok sizin düşüncelerde pek iyi niyetli değil
Ayyy üye karışıklığı yaptım galiba arkadaşım sizi biri vardı o sandım:KK53: dedim bunları yazan insanın diğer yazdıkları ne alaka dedim sorry😂😂

konuya ilgi gösteren , okuyan , yanıt veren herkese teşekkürler ! sonuçta herkesin merhamete adalete ihtiyacı olacak , NET .

İkisinede karşıyım tabii ki.Annem babam bana ilgiliydi.Ben de onlara.Annem parkinson hastasıydı.Çocuk gibi bana muhtaçdı1984 de teşhis kondu.İlk başlarda kendi bakımını yapabilecek durumdaydı.Sonraları hastalığı ilerledi,yemeğini,duşunu yapamaz hale geldi
Ben ona karşılıkla bakmadım.Onunda bana karşılıkla bakmadığından eminim.Zorluk çektik tabii ama olsun
İkisine aynı anda karşı olamazsınız.
Bu elalem hep bir şey der ikilemi gibi oldu.
Bahsedilen zorluklar basit hatalardı gibi geçiştirilebilecek konular değil.
Verdiğim örneğe rağmen bizde zorluk çektik ama olsun demeniz beni ziyadesiyle üzdü.
Ne desem boş.

ben boş boş konusmuyorum sizde bilip bilmeden konuşmayın benim annem de 75 yaşında ben gurbetteyim annemi yanımda ben kimseye bırakmıyorum 15 saatlık yolu 2 ayda bi sırf annem mutlu olsun diye götürüyorum 10 gün memleketine 11 gün tekrar getiriyorum sen ne konusuyorsun ordan ben kimseyi susturmuyorum konuyu çarpıtma ister bak ister bakma allah merhametsiz vicdansız olanlardan uzak etsin senlik bir şey yokken kendin yazıp kendin oynuyorsun neden üzerine alınıyorsun bir başkasına yazdığımı hayret bir şeysin polemiğe girmicegim anada senin babada ok ister bak ister kaldir at

Yazdığınızdan haberiniz yok galiba.
Bakın aşağıya iliştiriyorum.
Annenize ne yaptığınız, yapamadığınız beni ilgilendirmiyor.
Beni ilgilendiren ahkam kesmenizdi. Bu mesajınızla anladım ki siz fikir alışverişi yapılabilecek, empati yapabilecek bir insan değilsiniz. Göz ardı ediyorum. Babay canım.

düşüncenizi kendinize saklayın annenin de babaninda hakkı ödenmez

Alıntıladığınız yorumda anne kötü davranmışsa bile bunları hak etmemiştir denmiş kaç kez. Sırf saldırmak için hebele hübele okuyup yorum yapmayın lütfen
ayyy lütfen sende anlamadan alıntı yapma benim kimseye saldirdigim yok saldiranlarda belli benim kimsenin şahsına yaptığım yorum yok Allah aşkına anlamayan anlamak istemeyenler ortada

Yazdığınızdan haberiniz yok galiba.
Bakın aşağıya iliştiriyorum.
Annenize ne yaptığınız, yapamadığınız beni ilgilendirmiyor.
Beni ilgilendiren ahkam kesmenizdi. Bu mesajınızla anladım ki siz fikir alışverişi yapılabilecek, empati yapabilecek bir insan değilsiniz. Göz ardı ediyorum. Babay canım.
bybyyy

İkisine aynı anda karşı olamazsınız.
Bu elalem hep bir şey der ikilemi gibi oldu.
Bahsedilen zorluklar basit hatalardı gibi geçiştirilebilecek konular değil.
Verdiğim örneğe rağmen bizde zorluk çektik ama olsun demeniz beni ziyadesiyle üzdü.
Ne desem boş.
İkisine de karşıyım derken anne babaların çocuklarına ve çocukların anne babalarına ilgili olma taraftarıyım.Yani aileler çocuklarına üzerine düşeni yapsın.Çocuklar da ailelerine

Baştan belirteyim şu yazdığımdan, yapılan eziyeti desteklediğimi çıkarmayın rica edeceğim.
İşte "Bir ana dokuz evlada bakıyor da, dokuz evlat bir anaya bakamıyor" deniyor ya, bu dokuz evlat da o görüntüler sızana kadar bakıyordu(!) analarına.

El alem "Evlatları, bir eve sığdıramadı" demesin diye huzur evine, bakım evine vermediler kuvvetle muhtemel. Hepsi bir olup bakıcı parası bölüşüp baktıramadılar "O kadar çocuğun içinde gelip bakıcı bakıyor yuhhh!" denilmesin diye.
Kapalı kapılar ardında kim bilir kimlere daha böyle bakıyor evlatları el alem(!) için.
Bu yüzden bakanı-bakmayanı-baktıranı, geliniydi bakmadı, kızıydı başından attı, damada şey edemedi, oğlu da şöyleydi diye ayıplamayın ki, kapalı kapılar ardında, torununun 18lik eşinin eline kadar düşmesin kimse.

Biraz da böyle düşünün.

Neden üsluplara dikkat edilmiyor acaba?
Hepiniz aynı görüşte olmak zorunda değilsiniz, hiçbirinizin aile yapısı da aynı değildir, her evlat, her anne baba aynı değildir, herkes yaşadıkları üzerinden yorum yapıyor ve yine herkes yaşadıkları üzerinden değerlendirilmeli ama ne hikmetse biz bunu bir türlü başaramıyoruz, ne oluyor bilmiyorum ama bir şey oluyor bir tartışma bir fikir diretme.

Yazarken ayarlarda kaçıyor, bazılarımızın annesi veya babası ya da her ikisi de vefat etti, kimin ebeveynleri vefat etmiş bilemezsiniz lakin yazarken ayarında yazarsak kalp de kırmayız.

Annenize baktiginiz icin mi saygi duymaliyim 🤣🤣🤣🤣 siz kabile halinde yasadiginiz hala oglu emmi kizlariniza yutturun bu laflari tamam mi!! Onlarin gözünde deger kazanmissinizdir iste hayirli evlat imaji ile!
Kabile halinde yaşamak ne alaka. Size yorum yapmak bile çok gereksiz. Güle guleee

Annenize baktiginiz icin mi saygi duymaliyim 🤣🤣🤣🤣 siz kabile halinde yasadiginiz hala oglu emmi kizlariniza yutturun bu laflari tamam mi!! Onlarin gözünde deger kazanmissinizdir iste hayirli evlat imaji ile!
Benim annem babam 21 yıl.once vefat etti. Yazdığımı alıntılayıp bana sıçramaniz da size yakışır. Çok laf var size yazacak ta neyse... Allah evladıma akıl versin inşallah ki rezil etmesin kendini. Çok amin🙏🏾🥰

X