Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
cnm bence sen druna sorr çünkü emzirdiğin için belkii bi ihatimal geçebilir..
bebek var sonuçta kafadan dolma bilğiler olmaz...guclubacismileama şunu söyleyebilğirim kilo yapmıyor
ben 5yıldır kesintisiz kulandım maşşalah killoda tüylenmede olmadı:nazar:

kilo yapmıyor he..
ama ben bi dra sorayım

angela21 canım cok güzel anlatmısın bilgilendirdigin için tsşk peki ilk kullnadıgın zaman adetin ilk günü alıyosun ikinci hapa basladıgın zaman hani 7 gün ara veriyosun ya o 7 gün ara adetin 2 günü falan denk geldi ilk güne denk gelmedi ozaman 2 ci 3 cü günü alsanda olur demi o ilk gün alımı sadece yeni basladıgında galiba bana bi acıklma yaparsan sevinirim...lütfen canım yardımcı olurmusun:)

ilaca 7 gün ara verdiğinde 3. gün falan adet olucaksın. prospektüse göre adetin hangi gün gelmiş olursa olsun periyodu bozmadan 7. gün hapı alıcaksın. adetinin 4. günü falan olucak yani.

ben yasmine reglimin 2. dünü başladım. 1 hafta oldu neredeyse. 3 gün sürüyodu reglim sonrasında lekelenme filan yaşamıyordum hiç. ama şimdi sürekli lekelenmem oluyo.
ilacın etkisi mi yoksa bende mi bi sorun var?

ben yasmine reglimin 2. dünü başladım. 1 hafta oldu neredeyse. 3 gün sürüyodu reglim sonrasında lekelenme filan yaşamıyordum hiç. ama şimdi sürekli lekelenmem oluyo.
ilacın etkisi mi yoksa bende mi bi sorun var?

leke ve ara kanamalar ilk 3 ay görülebilen yan etkilerdir. dert etme.

merhaba arkadaslar ya gecen gunde yazmıstım bı akıl verın bana lutfen ben bunden yaklasık 1 ya once norlevo ıcmıstım 1 hafta 10 gun sonra kanamam oldu bende adetın ılk gunu dıye yasmın kullanmaya basladım ve 1 gun surdu cok az bı leke geldı yasmın kullanmaya baslaynca ama sımdı ılacın bıtmesıne 7 tane var ama cok korkuyorum sımdı test alsam dogru sonuc cıkarmı bıde acaba ılacı kessem mı adet olacakmıyım dıye bakalım hadı gebeysem dıye korkuyorum ya

merhaba arkadaslar ya gecen gunde yazmıstım bı akıl verın bana lutfen ben bunden yaklasık 1 ya once norlevo ıcmıstım 1 hafta 10 gun sonra kanamam oldu bende adetın ılk gunu dıye yasmın kullanmaya basladım ve 1 gun surdu cok az bı leke geldı yasmın kullanmaya baslaynca ama sımdı ılacın bıtmesıne 7 tane var ama cok korkuyorum sımdı test alsam dogru sonuc cıkarmı bıde acaba ılacı kessem mı adet olacakmıyım dıye bakalım hadı gebeysem dıye korkuyorum ya

şimdi doğru sonuç çıkmaz gebelik testlerinin ölçtüğü beta hCG hormonu 5. ve 6. haftada en üstü düzeye çıkar. yani son adet olduğun günün üstüne 1 ay 1 hafta say. o gün ancak doğru sonuç verir. bence ilaca devam etmeli ve son adetinden 5 hafta sonra da gebelik testi yapmalısın. bırakmaya karar versen bile kutuyu bitirmeden bırakma adet düzenini etkileyebilir.

kızlar yaa yasmin içeli 8 gün oldu valla benim göğüsler 80 den 85 e çıktı.hemde bi dolgunluk hissi var yaaa bunlarda normal mi? ben büyük göğüs sevmem hemde sürekli büyücek mi bunlar yaaaaaaeyvahedigeldismile yoksa 3 ay sonra buda mı geççekCADIARZU byümesin yaaa 80 iidii yasakkelime

kızlar yaa yasmin içeli 8 gün oldu valla benim göğüsler 80 den 85 e çıktı.hemde bi dolgunluk hissi var yaaa bunlarda normal mi? ben büyük göğüs sevmem hemde sürekli büyücek mi bunlar yaaaaaaeyvahedigeldismile yoksa 3 ay sonra buda mı geççekCADIARZU byümesin yaaa 80 iidii yasakkelime

ben 1 sene kullandım bıraktığımda eski haline döndü. 75tim 80 oldum. 1 sene boyunca 80di işte :KK70: güzeldi. ama bırakınca geri 75 oldu. 2 ay önce gene başladım şimdi 80 im :KK70: kullandığın süre boyunca 85 olcaksın muhtemelen. şişkinlik hissi geçer ama 85 beden kalırsın sanırım bırakana kadar

ben 1 sene kullandım bıraktığımda eski haline döndü. 75tim 80 oldum. 1 sene boyunca 80di işte :KK70: güzeldi. ama bırakınca geri 75 oldu. 2 ay önce gene başladım şimdi 80 im :KK70: kullandığın süre boyunca 85 olcaksın muhtemelen. şişkinlik hissi geçer ama 85 beden kalırsın sanırım bırakana kadar

angela21 meraba canım yine ben :KK3: en azından sabit duracaksa iyi yani hihoyyyt gerçi eşim için büyük nimet ama :kedi::KK1: bırakınca çocuk yaparım muhtemelen ondan sonrada hamileyim die koca memeli olurum delikafadulden canım saolasın çoooookkk saoll

selam ben yeniyim 10 aylık evliyim 5 aydır yasmin kullanıyorum adet düzensizliğim için verdi doktorum ben de eşim de bir bebeimiz olsun istioruz. çok korkuyorum haplar bitince yine adet düzensizliği çekicem diye :KK43:

selam ben yeniyim 10 aylık evliyim 5 aydır yasmin kullanıyorum adet düzensizliğim için verdi doktorum ben de eşim de bir bebeimiz olsun istioruz. çok korkuyorum haplar bitince yine adet düzensizliği çekicem diye :KK43:

ben bir yıl kullanıp bırakmıştım adetim düzene girmişti. sonraki 1 yıl boyunca kullanmadım adet düzensizliği de tekrar etmedi ama bu aralar gene düzensizlik var. geçen ay gene ilaca başladım. bebek istiyorsanız bırak ilacı bebek doğduktan bikaç ay sonra yine kullanırsın.:ecrin_bebek:

Son düzenleme:
evet bebek istiyoruz ama doktorum adetim düzene girmeden hamila kalma olasılığımın düşük olduğunu söyledi zaten adetimin düzensiz olmasının sebeplerinden biri de yaşımın küçük olmasıymış yumurtalıklarım gelişmemiş

Lutfen cok acıl cevap.

Yasmın kullanıyorum 3 aydır yenı evlıyım. Son paketım bıttıkten sonra 7 gun ara verdım dıger pakete gecmek ıcın ama dıger paketı bazı sebeblerden oturu alamadım ve baslayamadım bır hafta kadar yanı toplam 14-15 gun ılac almamıs oldum.

Bu sure ıcınde esımle ılıskımız oldu sımdı ılaca basladım ama 3 gundur mıdem bulanıyo ve basım donuo acaba hamıle kalmıs olabılırmıyım eger kaldıysam hemen bellı olur mu bole belırtıler v e hamılelık\\

acıl cevaplarınızı beklıyorum

lutfeen

Lutfen cok acıl cevap.

Yasmın kullanıyorum 3 aydır yenı evlıyım. Son paketım bıttıkten sonra 7 gun ara verdım dıger pakete gecmek ıcın ama dıger paketı bazı sebeblerden oturu alamadım ve baslayamadım bır hafta kadar yanı toplam 14-15 gun ılac almamıs oldum.

Bu sure ıcınde esımle ılıskımız oldu sımdı ılaca basladım ama 3 gundur mıdem bulanıyo ve basım donuo acaba hamıle kalmıs olabılırmıyım eger kaldıysam hemen bellı olur mu bole belırtıler v e hamılelık\\

acıl cevaplarınızı beklıyorum

lutfeen

7 günlük ara boyunca koruma devam eder ama 7 günden sonra ilaca başlamadıysan koruma sona erer. prospektüse göre ilaca asla 7 günden fazla ara verilmemelidir. eğer ilaçsız dönem 7 günü aşarsa başlamak için birdahaki adeti beklemek gerekir. eğer bir sonraki adeti beklediysen ve adet görüp öyle başladıysan hamile falan olamazsın tabiki. ama adetini beklemeden 15 gün ara verip ilaca başladıysan koruyup korumadığını yada ne kadar koruduğunu bilemezsin çünkü gerektiği gibi kullanmamış olursun. son adetinin üstüne 6-5 hafta say. son adetinin üstünden bu kadar zaman geçmişse gebelik belirtileri ortaya çıkar ve idrarda beta hCG hormanu en üst düzeye çıkar yani çok büyük bi ihtimalle test doğru sonuç verir. son adetinin üstünden 5-6 hafta geçmişse bir test yapabilirsin. ve negatif çıkarsa emin olmak için 1 hafta sonra tekrar dene. yine negatif çıkarsa hamile olma ihtimalin yok. idrar testiyle uğraşamam dersen kanda daha erken sonuç verir hemen gidip bi test yaptırıp hamile olup olmadığını öğrenebilirsin =)

merhaba ben yaklasık 1.5 senedir yasmın kulanıyorum bundan oncede baska bı ılac kulanıyordum hormon bozuklugundan dolayı nerdeyse 3 senedır dogum kontrol hapı kulanıyorum sımdı sorunum su doktor kontrolunde kılo vermeye calısıyorum fakat cok cok yavas kılo verıyorum ve doktor bunun dogum kontrol ılacı kulananlarda sık goruldugunu soyluyor sımdı bırakmayı dusunuyorum ama cokta ıstemıyorum ılacı bırakmayı hamılelıgı dusunmuyorum boyle bı sorunu olan arkadasımız varmı bılgılerını bızle paylasabılırmı lutfen sımdıden tsk ederım

X