Yasmin kullanmaya başlayacağım

latinatesi

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
1
0
Merhaba arkadaşlar yeni evleniyorum. Yasmin kullanmaya başlayacağım. Kullanan faydasını gören yada yan etkisini yaşayan varsa paylaşabilir mi?
Sevgiler

günaydın canım ben ilk evlendiğimde yaz hapını kullanmaya başlamıştım ancak 3 yada 4 ay kullandım sonrasında doktorum bırakmamı önerdi birbirinize alışana kadar en fazla 3 ay kullan demişti sonrasında hep eşim korunmuştu en doğal yöntem eşinin korunması çünkü bu hapların bize yan etkileri oluyor kıllanma kilo artışı hormon bozukluğu v.s

Canım bende bir ay yasmin kullanmıştım ama çok fazla isteksizlil yaptı bende doktorum yazz a geçmemi önerdi iki ay da onu kullandım bi yan etkisinide görmedim açıkcası.ama bencede hap kullanms eşin korunsun

3.5 yıldır kullanıyorum yan etkisini görmedim haplar diğer korunma yöntemlerine göre uzun vadede adet dönemini kısaltıyor.Kilomda hap öncesi ne ise hala o.Bir dönem antibiyotik kullanmıştım başka d.k hapı kullanıyordum antibiyotiğin etkisini görmedim sonrasında yasmin kullanmaya başladım etkileşimin en az seviyede olduğu için.Bir daha da bırakmadım

yan etkisini görmedim biraktigim gibi hemen bir kac ay icerisinde hamile kaldim

Bi senedir kullaniyorum herhangi bi yan etkisini görmedim.. Gördüğüm tek yan etki cevremdeki insanlardan geldi haptan degil. Ornek etki;
- Aaa sakin hap kullanma çocuğun olmaz
+ şuan düşünmüyoruz başka bi yontemde güvenli gelmiyor
- bi tane olsun sonra gene korunursun kızım
+ hazır değilim anne olmaya henüz hem esimde istemiyor daha
- esin ne karışır sen bni dinle bak bilmem ne ninde çocuğu olmuyor
+ o da mi hap kullanmış
- yoo..

Aha sana yan etki...
:KK59::KK59:

insanların o tavırları anlayacak gibi değil sanki kendileri bakacaklar olduğunda bırak eşler o kararı versin ne zaman çocuk olacağına :KK11:

Ben Yasmin'i çok uzun süre kullandım.
Şiddetli baş ağrısı ve aşırı kuruluk yaptı.
Onlar dışında bir yan etkisi olmadı.

X