Yatak Odası Dekorasyonu Yatak Odası Seçimi Hakkında Yardım

tamam canım ikinci el almıyorum. 6500 lira eksik parçalı country yatak odamız için son fiyattı ama countryden vazgeçtim belirttiğim gibi, kirada yazık olur diye... yaşadığım şehirde beğendiğim yaka odası modeli bulamadım. her yere gidip hala bulamazsam bunu almak istiyorum riske atıp maalesef :KK43: bursa da tanıdığım yok ki git bak diyeyim.

Anlıyorum canım seni, fakat Bursa'da da inan bana güzel mobilyalar vardır.
Bizim bir kaç akraba vardı (uzaktan) güzel şeyler olduğunu duymuştum...

Ama tabii dediğin gibi tanıdık olmayınca git bak diyecek insan olmayınca güvensizlik oluyor.
Son dakikaya da kalmasın böyle şeyler istiyor insan... Haklısın... Hayırlısı olsun canım şimdiden.
İnşallah hem içine sinen hem de kesene uygun birşeyler bulursun... :KK34:

ama countrylerin en uygunu buydu rastladığım :44: güzel mi sence? durumumuz idare eder, bunu alırsak çok da sarsılmaz bütçemiz, fazladan birkaç ay borç öderiz; ama kira fikri kararsız bırakıyor beni. şimdilik bu modeli tercih etme taraftarıyım, sürekli değişiyor fikirlerim. yaşadığım şehirde country tarz mobilya sorduğumda "efendim?" cevabıyla karşılaştım :)

Canım kira konusunda en çok dikkat etmen gereken husus şu olacak:
- taşınma esnasında mobilyam ne kadar hasar görür?
- Bu hasarların geri dönüşümü nasıl olur?
- Ev değiştirmek gerekince bu mobilyaları o eve sığdırabilecek miyim?

Bu düşüncelere rağmen "evet değer" diyorsan zaten düşünme al derim.
Sonuçta bu mobilyalar ile sen yaşayacaksın... Ama hasarlara değmez, o kadar para verip mobilyam mahvolursa çok üzülürüm dersen de, bence kendi eviniz olduğunda bu bütçede bir mobilya al derim. En azından için acımaz. O tamamen sana kalmış birşey...

Country tarzı mobilyalar Türkiye piyasasına daha yeni yeni giriyor.
Zincir mağazalarda ve yurtdışı alışverişi olan mağazalarda muhakkak o modellere rastlarsın.
Fakat butik mobilyacılar biraz daha bilmeyebilir bu tarzları, o yüzden "efendim? o da ne oluyor" diye sorabilirler...

Benim en çok sevmediğim model tarzı mesela avangart olanlar.
Çok süslü, çok şatafatlı ve itici geliyor bana... Ama tabii ki herkesin zevki :KK34:

En sorun yaşadığım mobilyam yatak odası oldu gerçekten.
5 sene içerisinde (6 senelik evliyim) çekmecelerinden gardrobuna, bazasına kadar mahvoldu.
Yenilemek zorunda kaldım yatak odasını.
O yüzden diyeceğim, kaliteli ürün almanız.

Ben en son yataştan aldım yatak odasını.
Ciddi bir mebla ödedim ama içime değen bir mobilya oldu ve 1 senedir kullanıyorum çok memnunum.
Hem gardrobunun geniş ve kullanışlı oluşundan, hem de bazasından.

Aldığımız takımı biz oluşturduk.
- Başlık ve baza aldık. Yataş Grande Baza seti. Pahalı olmasına rağmen içime sinerek aldım. Çünkü eski bazam ahşaptı, gerçekten mobilyası berbatmış, kullandıkça anlıyor insan. Darma dağın oldu başlığı ve bazası diyebilirim. En son yatak çökmüştü siz hesap edin. Yoksa idare ederdim ben zaten bir dönem daha...
Yeni aldığımın modelinin fotoğrafı aşağıdaki şekilde, dışı kadife tarzı (leke tutmayan) kumaştan ama rengi bu renk.
2248442

Sadece gardrop ve 5'li çekmece aldım.
Çünkü yatak odalarında bulunan yatak kenarına konulan 2'li minik kesonlardan fenalık gelmişti.
Sığdırmaya odaya sığdıramıyorsun, ki geniş bir yatak odam olmasına rağmen.
Ayrıca iç kullanım alanları az olduğundan, ne koysan sığdıramıyorsun, bir nevi süs amaçlı olduklarını düşünüyorum.
İyi ki 5li çekmeceye döndük, şimdi hem derli toplu herşeyim, hem de şık duran her yere sığan bir çekmecem var.
Yüksek şifonyer diye geçiyor.
2248472

Gardrobum 6 kapılı, daha önce 5 kapılı sürgülü (raylı sistem)di.
Ancak kapak yerinden mi çıkmadı, çocukların üzerine düşecek diye korkular mı yaşamadım.
O yüzden artık kapaklı tercih edeyim dedim, ama bununda sürgüsü var diyebilirim.
Fakat daha emniyetli, daha sağlam bir mobilya olduğunu düşünüyorum.
Fotoğraftaki gardrobun aynısı. Netha diye geçiyor yatak odası modeli.
6 kapaklı akerdeon kapak dolap diye geçiyor.
İçi çok geniş ve kullanışlı olduğundan buna karar verdik ve görüntüsü de modern olduğundan.
Rekler de sevdiğim tonlarda olunca, aşık olunmayacak gibi bir mobilya değil yani :-)

2248460

2248486

Eski yatak odamdan kalma 5 çekmeceli aynalı şifonyerim vardı, o durduğundan ekstradan bu yatak odasında almama gerek kalmadı. renk tonları da biraz uyuyordu, o yüzden kalsın dedim, boşuna masraf etmeyeyim.

En sorun yaşadığım mobilyam yatak odası oldu gerçekten.
5 sene içerisinde (6 senelik evliyim) çekmecelerinden gardrobuna, bazasına kadar mahvoldu.
Yenilemek zorunda kaldım yatak odasını.
O yüzden diyeceğim, kaliteli ürün almanız.

Ben en son yataştan aldım yatak odasını.
Ciddi bir mebla ödedim ama içime değen bir mobilya oldu ve 1 senedir kullanıyorum çok memnunum.
Hem gardrobunun geniş ve kullanışlı oluşundan, hem de bazasından.
Eski yatak odanızın markası dogtas mı idi?

Eski yatak odanızın markası dogtas mı idi?

Evet eski yatak odası Doğtaş mobilyaydı ama bazasından hiç memnun kalmadım.
4-5 senede çöktü, yatak başlığı yerinden koptu resmen.
Yani tamir edilecek bir durumu bile yoktu denilebilir.

Letgo'dan sattık onu.
Dolabını falan beğendi alanlar.
Sağolsun alan kişi çok iyi niyetli insanlardı, almaya geldiklerinde dolabı demonte ettiler.
Rica ettik yatağı da demonte ettiler, biz sadece gardrobu ve şifonyerleri sattık, yatağı istemediler, şaftı kaymıştı zaten.
Alanda eski mobilyacıymış, çok kötü olmuş yatak demişti, malesef kalitesiz yapmışlar diye de söyledi.
Bu iflah olmaz atın gitsin demişti.

Zaten yeni yatak odası aldığımız için, yatağı ne yapsak diyorduk, adam demonte edince, atması kolay oldu.
O yüzden doğtaşın koltuklarını tavsiye ederim, ama yatak odası mobilyasını tavsiye etmem.

Yemek masam - tv ünitesi - oturma grubu falan da doğtaş ancak çok memnunum onlardan.
1 kere taşınma da yaşadık ancak hiç birşey olmadı.
Hem sağlam, hem de koltuk kumaşlarım tay tüyü, kaliteli kumaş kullanmışlar.
6 senedir hiç birşey olmadı ne kumaşına ne mobilyalarıma.

Eski yatak odamın görüntüsünü buldum.
Nolina modeliymiş, eminim şimdi bu model yoktur.

2251886

Mesela bu çekmecem duruyor.

2251887

Bu sağlam.
Bir tek en alt çekmece kulbu kırıldı, sebebi de oğlum üzerine basarak tırmanmaya çalıştığından.
Onun haricinde bir yerinde bir çizik, bir kırık, bir çatlak bile yok.
Sapa sağlam maşallah...

Evet eski yatak odası Doğtaş mobilyaydı ama bazasından hiç memnun kalmadım.
4-5 senede çöktü, yatak başlığı yerinden koptu resmen.
Yani tamir edilecek bir durumu bile yoktu denilebilir.

Letgo'dan sattık onu.
Dolabını falan beğendi alanlar.
Sağolsun alan kişi çok iyi niyetli insanlardı, almaya geldiklerinde dolabı demonte ettiler.
Rica ettik yatağı da demonte ettiler, biz sadece gardrobu ve şifonyerleri sattık, yatağı istemediler, şaftı kaymıştı zaten.
Alanda eski mobilyacıymış, çok kötü olmuş yatak demişti, malesef kalitesiz yapmışlar diye de söyledi.
Bu iflah olmaz atın gitsin demişti.

Zaten yeni yatak odası aldığımız için, yatağı ne yapsak diyorduk, adam demonte edince, atması kolay oldu.
O yüzden doğtaşın koltuklarını tavsiye ederim, ama yatak odası mobilyasını tavsiye etmem.

Yemek masam - tv ünitesi - oturma grubu falan da doğtaş ancak çok memnunum onlardan.
1 kere taşınma da yaşadık ancak hiç birşey olmadı.
Hem sağlam, hem de koltuk kumaşlarım tay tüyü, kaliteli kumaş kullanmışlar.
6 senedir hiç birşey olmadı ne kumaşına ne mobilyalarıma.
O sizin sansızlıgınız gbi olmus, cok üzüldüm =( bende mobilya bakıyorum genel anlamda da doğtas, enza, kelebek hep aynı seyler yapıyorlar sanki. Kalite olarak bilemiyorum da tabi. Güle güle kullanın =)

Yemek odası buydu. Modeli Elegance'mış.
Gayet memnunum her bir parçasından, çünkü çocuklara rağmen maşallah birşey olmadı mobilyalarıma.
Taşınma yaşadığımız halde de bir sıkıntı yaşamadık.

2251888

2251889

Salon takımım da Sono modelmiş.
Ancak ben taytüyü kaplattım yani bu görünümde değil.
Modeli bu sadece.

2251891

Yemek odası buydu. Modeli Elegance'mış.
Gayet memnunum her bir parçasından, çünkü çocuklara rağmen maşallah birşey olmadı mobilyalarıma.
Taşınma yaşadığımız halde de bir sıkıntı yaşamadık.

Eki Görüntüle 2251888

Eki Görüntüle 2251889
Salon takımım da Sono modelmiş.
Ancak ben taytüyü kaplattım yani bu görünümde değil.
Modeli bu sadece.

Eki Görüntüle 2251891
Cok tşk ederim, ben biraz daha bakınayım. bütcemiz dahilinde secim yaparız artık.

Cok tşk ederim, ben biraz daha bakınayım. bütcemiz dahilinde secim yaparız artık.

Rica ederim, Allah kolaylık versin.
Şu anda fiyatlar ne durumda bilmiyorum ancak mobilya almakta kolay iş değil.
İyi araştırın değerlendirin ve kullanışlı modeller alın.
Benim doğtaştan aldığım koltuk takımı mesela altında sandık yok ama yatak olma özelliği var.
Bu kolaylık sağlıyor, ani misafir geldiği olmuştu mesela, nereye yatıracağım diye düşünmüyorsunuz.
Aklınızın bir ucunda bulunsun.

Bir sürü mobilyacı var artık, her model her çeşit ve her bütçeye uygun modeller var.
Ben mesela Rapsodi marka mobilyayı çok beğendim, ancak kötü yorumlar okudum internette güvenemedim.
Siz de bir araştırın belki değişmiştir ürünleri hakkındaki yorumlar.
Fiyatları da çok kötü değildi o zaman, şimdi de çok kötü olacağını sanmıyorum (yüksek yani).

Rica ederim, Allah kolaylık versin.
Şu anda fiyatlar ne durumda bilmiyorum ancak mobilya almakta kolay iş değil.
İyi araştırın değerlendirin ve kullanışlı modeller alın.
Benim doğtaştan aldığım koltuk takımı mesela altında sandık yok ama yatak olma özelliği var.
Bu kolaylık sağlıyor, ani misafir geldiği olmuştu mesela, nereye yatıracağım diye düşünmüyorsunuz.
Aklınızın bir ucunda bulunsun.

Bir sürü mobilyacı var artık, her model her çeşit ve her bütçeye uygun modeller var.
Ben mesela Rapsodi marka mobilyayı çok beğendim, ancak kötü yorumlar okudum internette güvenemedim.
Siz de bir araştırın belki değişmiştir ürünleri hakkındaki yorumlar.
Fiyatları da çok kötü değildi o zaman, şimdi de çok kötü olacağını sanmıyorum (yüksek yani).
Yani bilemiyorum ki biz cok fazla mobilya almayacağız masa sandalye ve koltuk alıcaz. Kervana falan da baktık. Cok güzel kocaman masalar vardı. İstanbulda hiçbir eve sıgmaz o mesela =) koltuklar asırı pahalıydı. Alamayız sonuc olarak. Daha önce ailem yatak odasının ücretini ödeyip magazada istediğini secersin demişlerdi. Ondan vazgecip Baska magazadan alayım dedim fiyatları görünce vazgeciverdim =) evet zor işmiş bu mesele. Neyse önce su Nisan cıksın da aradan onun da hazırlığı var.

Yani bilemiyorum ki biz cok fazla mobilya almayacağız masa sandalye ve koltuk alıcaz. Kervana falan da baktık. Cok güzel kocaman masalar vardı. İstanbulda hiçbir eve sıgmaz o mesela =) koltuklar asırı pahalıydı. Alamayız sonuc olarak. Daha önce ailem yatak odasının ücretini ödeyip magazada istediğini secersin demişlerdi. Ondan vazgecip Baska magazadan alayım dedim fiyatları görünce vazgeciverdim =) evet zor işmiş bu mesele. Neyse önce su Nisan cıksın da aradan onun da hazırlığı var.

Kervan İstanbul'da bakacağın en pahalı mağazalardan bir tanesi.
Onun mobilyaları genelde klasik tarz, ahşapları evladiyeliktir.
Ürünleri pahalıdır ancak eskitemezsin onun mobilyasını, o derece de kalitelidir.
Eğer kalitesiz ürününe denk gelmezsen tabii ki.

Tepehome var bilirsin, ona da bak.
Eğer bu tarz mobilyalardan hoşlanıyorsan.
Bazen Tepehome ciddi indirimler yapıyor.
Ürünleri de sağlamdır, dayanıklıdır.

Nasılsa daha mobilya almanıza vakit var anladığım kadarıyla, yeni nişanlanıyor olduğunuza göre.
Bakın bol bol araştırın, bakmaktan zarar gelmez, eğer ki yorulmazsanız.
İlla kafanıza uyan bir yer denk gelecektir.

Kelebek Mobilya'yı da tavsiye ederim.
Çok bayiisi yok İstanbul'da ancak var olan yerler var bir kaç tane.
Ona da göz gezdirin, onun da mobilyaları çok dayanıklıdır.

Tabii bu saydıklarımın fiyatları biraz var, ancak bir kere alınan mevzu.
Bütçenize uygun birşey illaki bulacaksınızdır.
Hayırlısı olsun inşallah şimdiden, umarım gönlünüze göre birşey bulursunuz.

Kervan İstanbul'da bakacağın en pahalı mağazalardan bir tanesi.
Onun mobilyaları genelde klasik tarz, ahşapları evladiyeliktir.
Ürünleri pahalıdır ancak eskitemezsin onun mobilyasını, o derece de kalitelidir.
Eğer kalitesiz ürününe denk gelmezsen tabii ki.

Tepehome var bilirsin, ona da bak.
Eğer bu tarz mobilyalardan hoşlanıyorsan.
Bazen Tepehome ciddi indirimler yapıyor.
Ürünleri de sağlamdır, dayanıklıdır.

Nasılsa daha mobilya almanıza vakit var anladığım kadarıyla, yeni nişanlanıyor olduğunuza göre.
Bakın bol bol araştırın, bakmaktan zarar gelmez, eğer ki yorulmazsanız.
İlla kafanıza uyan bir yer denk gelecektir.

Kelebek Mobilya'yı da tavsiye ederim.
Çok bayiisi yok İstanbul'da ancak var olan yerler var bir kaç tane.
Ona da göz gezdirin, onun da mobilyaları çok dayanıklıdır.

Tabii bu saydıklarımın fiyatları biraz var, ancak bir kere alınan mevzu.
Bütçenize uygun birşey illaki bulacaksınızdır.
Hayırlısı olsun inşallah şimdiden, umarım gönlünüze göre birşey bulursunuz.
Cok tşk ederim, tavsiyeleriniz için. Klasikten ziyade retro bir tarzımız var =) bakarız bol bol sıkılmıyoruz biz genelde. Para veriyorsak uzun yıllar kullanmak isterim ben bir ürünü. O yüzden hemen karar vermeyeceğim dediğiniz gbi.

Aldığımız takımı biz oluşturduk.
- Başlık ve baza aldık. Yataş Grande Baza seti. Pahalı olmasına rağmen içime sinerek aldım. Çünkü eski bazam ahşaptı, gerçekten mobilyası berbatmış, kullandıkça anlıyor insan. Darma dağın oldu başlığı ve bazası diyebilirim. En son yatak çökmüştü siz hesap edin. Yoksa idare ederdim ben zaten bir dönem daha...
Yeni aldığımın modelinin fotoğrafı aşağıdaki şekilde, dışı kadife tarzı (leke tutmayan) kumaştan ama rengi bu renk.
Eki Görüntüle 2248442

Sadece gardrop ve 5'li çekmece aldım.
Çünkü yatak odalarında bulunan yatak kenarına konulan 2'li minik kesonlardan fenalık gelmişti.
Sığdırmaya odaya sığdıramıyorsun, ki geniş bir yatak odam olmasına rağmen.
Ayrıca iç kullanım alanları az olduğundan, ne koysan sığdıramıyorsun, bir nevi süs amaçlı olduklarını düşünüyorum.
İyi ki 5li çekmeceye döndük, şimdi hem derli toplu herşeyim, hem de şık duran her yere sığan bir çekmecem var.
Yüksek şifonyer diye geçiyor.
Eki Görüntüle 2248472

Gardrobum 6 kapılı, daha önce 5 kapılı sürgülü (raylı sistem)di.
Ancak kapak yerinden mi çıkmadı, çocukların üzerine düşecek diye korkular mı yaşamadım.
O yüzden artık kapaklı tercih edeyim dedim, ama bununda sürgüsü var diyebilirim.
Fakat daha emniyetli, daha sağlam bir mobilya olduğunu düşünüyorum.
Fotoğraftaki gardrobun aynısı. Netha diye geçiyor yatak odası modeli.
6 kapaklı akerdeon kapak dolap diye geçiyor.
İçi çok geniş ve kullanışlı olduğundan buna karar verdik ve görüntüsü de modern olduğundan.
Rekler de sevdiğim tonlarda olunca, aşık olunmayacak gibi bir mobilya değil yani :-)

Eki Görüntüle 2248460

Eki Görüntüle 2248486

Eski yatak odamdan kalma 5 çekmeceli aynalı şifonyerim vardı, o durduğundan ekstradan bu yatak odasında almama gerek kalmadı. renk tonları da biraz uyuyordu, o yüzden kalsın dedim, boşuna masraf etmeyeyim.
Merhabalar en son geçen sene yazılmış ama bu yatak odası takımını ben de beğenmiştim geçenlerde ama akordeon kapıdan dolayı vazgeçmiştim. Tesadüfen sizin uzun süredir kullandığınızı gördüm. Mobilyadan ve tabi ki kapının bu açılış şeklinden memnun musunuz?

X