Yatak Odası Dekorasyonu Yatak Odası Seçimi Hakkında Yardım

Doğrudur canım, fakat benim çevremde beyaz mobilya alanlarda çok pişman.
Sıkılıyorsun sonradan diyorlar ama demekki kişiye göre de değişebilen bir olgu sanırsam. :KK34:
Mesela ben genel olarak parlak kaplanmislari sevmem ne acik renk ne koyu renkte ahsap sonucta kahve ama masif kullanilmiyorki bi cogu boya kaplama vs rengi farketmez ama yapay durmaayan birseyler cok hos bu ingiliz tarzi arkadasin ekledigi beyazlar benmde hosuma gitmekte ama soft gorunen baska renkleride begenirim zor bi karar bi ay sonra fln bizde bakica ben ikeadn o beyaz tarzlardn istiyorum onlarda surgu kapak yok benimki diyor ben hep surgu kapak hayaliyle yasadim :KK9: ben kendime baska alirim o zmn dio valla esya begenmek zor diom o surgulerin altini temizleemem bunlarin alti acik ah ah ayni yonden de dusunmuoz ki:KK1:

Haftasonu mobilya almaya gidemedik :KK43:sinirlerim çok bozuldu kızlar ya...

Neyse, fakat nişanlımla baktık yine birşeyler. Bir marka gördük - Rapsodi - Fiyatları dehşet ucuzdu...
Kalitesini bilen var mı acaba? :44:

bellonadan uzak dur derım. :KK43: 6 ay önce tum evımızı ordan aldık yatakodasında problem cıktı sürgülü kapak sğrgğler sürekli kitlenıyor 4 aydır kullanıyoruz ve 7 kere servıs geldı evımıze.servıs gıdıyor bırkac gune tekrarlıyor sorun. bırak bırkac gunu en son bu cumartesı 12 de geldı aynı gun 18:00 da gene kıtlendı ev kalabalık degıl cocuk yok az kullanıyoruz ama sorun gecmıyor..
degıstırmyıorlarda kaldı elımızde :KK43:
yarın tuketıcı haklarına sıkayet etcez.

bellonadan uzak dur derım. :KK43: 6 ay önce tum evımızı ordan aldık yatakodasında problem cıktı sürgülü kapak sğrgğler sürekli kitlenıyor 4 aydır kullanıyoruz ve 7 kere servıs geldı evımıze.servıs gıdıyor bırkac gune tekrarlıyor sorun. bırak bırkac gunu en son bu cumartesı 12 de geldı aynı gun 18:00 da gene kıtlendı ev kalabalık degıl cocuk yok az kullanıyoruz ama sorun gecmıyor..
degıstırmyıorlarda kaldı elımızde :KK43:
yarın tuketıcı haklarına sıkayet etcez.

Canım öncelikle çok geçmiş olsun, bunu duyduğuma çok üzüldüm.
Bu kadar kısa zamanda nasıl bozulur hayret yani, kesin ayıplı üründür.
İşte, mobilya da şans işi sanırım.

Gerçi Bellona mobilya almayı düşünmüyoruz, bir çok yerde hakkında pek iyi olmayan bilgiler duydum.
Teyzemde Bellona koltuk takımı almıştı ve "sakın ama sakın almayın, ben aldım çok pişmanım" dediğini hatırlıyorum.
O yüzden hiç bellona düşünmemiştim, ama yine de bir sormak istemiştim.
Sağolasın tekrardan vermiş olduğun bilgiler için.

Rapsodi Mobilya'yı bilenler var mı peki?
Biz haftasonu Alfemo, Doğtaş, Rapsodi ve ismini hatırlayamadığım bir yere daha baktık.
Bir çok yere baktık ama hem oruçlu olduğumuzdan, hem de o kadar büyük bir yerde en çok ilgimi çekenler kaldı akllımda
:KK9:

Rapsodi'nin fiyatları enteresan derecede uygundu.
Ucuz etin yahnisi olmasın hesabı, bir de burada bilen duyan var mı sorayım dedim:KK34:

mystic benim de doğtaşta en beğendiklerimden.
dün evim dergisini karıştırırken bir de ne göreyim, istediğim tarz yatak odası bellonada varmış:KK53: hiç bakmamıştım bilindik mobilya markalarına onlarda yoktur diye. tabi çok sevindirik oldum, fiyatı beş bin bile değil, biz altıbinbeşyüzü gözden çıkarmıştık. şifonyer hariç sevdim resimlerini :KK16:

Victoria Yatak Odası Takımı - Bellona Mobilya

canım ben yatak odamı beyaz yoğunluklu almak istiyorum, kesinlikle yatağın altının açık olmasını istiyorum temizleme açısından pratik olması için. vintage tarzı istiyorum, çok istiyorum:KK31: senin bayıldığın modeller de çok güzel, ben geleneksel modeller de bir samimiyetin olduğuna inanıyorum. ilk koydukların çok soğuk geldi bana :KK43: ve açık renkler yatak odasına ve uykuna huzur verecektir, tekstillerinin renklerini bilmiyorum gerçi de... ferah bir odan olur inşallah.

Eki Görüntüle 467572 Eki Görüntüle 467570

bayıldımmmmmmmmm tam bnm istedigim yatak odası takımı :) bu takım nerede ?

bayıldımmmmmmmmm tam bnm istedigim yatak odası takımı :) bu takım nerede ?

Bu takımdan kalite anlamında en iyi bulacağın yer Tepe Home, inanılmaz güzel mobilyaları var.
İndirimlerine yetişebilrsen veya yakalayabilirsen gerçekten çok iyi bir mobilyayı gayet iyi bir fiyata almış olursun.
Ama tabii ki, bütçen yeterli olur ve eşini ikna edebilirsen... :44:

Ben nişanlımı ikna edemediğim için, biz sadece gidip gezip görmekle kaldık :KK9:

İkea'da da bu tarz mobilyalar mevcut.
Oraya da göz atabilirsin canım... İnşallah bulabilirsin :KK34:

Bu takımdan kalite anlamında en iyi bulacağın yer Tepe Home, inanılmaz güzel mobilyaları var.
İndirimlerine yetişebilrsen veya yakalayabilirsen gerçekten çok iyi bir mobilyayı gayet iyi bir fiyata almış olursun.
Ama tabii ki, bütçen yeterli olur ve eşini ikna edebilirsen... :44:

Ben nişanlımı ikna edemediğim için, biz sadece gidip gezip görmekle kaldık :KK9:

İkea'da da bu tarz mobilyalar mevcut.
Oraya da göz atabilirsin canım... İnşallah bulabilirsin :KK34:
Bakalım ikeaya götürmek istiyorum nişanlımı hem fiyatlara bakmış oluruz :) Bütcemiz önemli çünkü bizimde bütcemiz kısıtlı

kızlar sanırım country mobilyadan vazgeçiyorum, sadece yatak odamı istiyordum halbuki :KK14: yaklaşık bir haftadır bakıyorum, mailler atıyorum, aldığım fiyatlar çok yüksek.. nişanlım alalım içinde kalmasın diyor, bütçemizi aşırı zorlamayacak gibi alırsak, tabi en fazla 6500 liradan bahsediyorum. eksik parça alabilirdik, ikeadan tamamlarım diyordum ama son tahlilde vazgeçtim sanırım :KK43: yaklaşık 5 sene kirada yaşayacağız, sonra da durumumuz iyi olursa ev alacağız. kirada bu takımlara yazık ederiz dedim... ve alternatif olarak düşündüğüm şu, nasıl sizce :KK43:

$paris_ytk_sedef_tkm.jpg

yine de belki son anda atikaeskitme diye bir adres bulmuştum. ordan yatak ve gardırobu alabilirim... sizce ne yapayım?

ya da ablamın biraz uçuk tavsiyesine uyup ikinci el eskitme bir model yatak odasını alıp beyaza mı boyatsam, 5 sene yeter herhalde? :44: sahibinden ve gittigidiyor'da güzel şeyler var :)

kızlar sanırım country mobilyadan vazgeçiyorum, sadece yatak odamı istiyordum halbuki :KK14: yaklaşık bir haftadır bakıyorum, mailler atıyorum, aldığım fiyatlar çok yüksek.. nişanlım alalım içinde kalmasın diyor, bütçemizi aşırı zorlamayacak gibi alırsak, tabi en fazla 6500 liradan bahsediyorum. eksik parça alabilirdik, ikeadan tamamlarım diyordum ama son tahlilde vazgeçtim sanırım :KK43: yaklaşık 5 sene kirada yaşayacağız, sonra da durumumuz iyi olursa ev alacağız. kirada bu takımlara yazık ederiz dedim... ve alternatif olarak düşündüğüm şu, nasıl sizce :KK43:

Eki Görüntüle 490461

yine de belki son anda atikaeskitme diye bir adres bulmuştum. ordan yatak ve gardırobu alabilirim... sizce ne yapayım?
vaay çok güzelmiş buda :) nerede ve ne kadar peki

Eki Görüntüle 490461

Canım bence kesenize uygun güzel bir mobilya alın, hem senin içine sinecek hem de nişanlının beğeneceği.
Dediğin gibi kirada oturacaksanız, fazla mobilya konusunda açılmayın derim.. En fazla 6500 TL mi :KK53:
Bu fiyatı sadece bir yatak odası için söylüyorsan, emin ol âlâsını bulursun.

Bir de bence sakın ikinci el mobilya alma, çünkü sende ilk kez bir ev sahibi olacaksın, kendi evin olacak yani.
Sonra pişman olursun gibime geldi, ben şahsen pişman olurdum herhalde.
Birde internette gördüğün modeller her zaman canlı halinden farklı olabiliyor, o yüzden yerinde görüp almakta fayda var.

Allah kolaylık versin canım. Ama kirada oturacaksanız (ki bizde öyle) mobilyalarda çok aşırıya kaçmayın derim.
Biz öyle yaptık, bütçemizi zorlamadık ama zevkimize göre mobilya aldık... :KK34:

Bakalım ikeaya götürmek istiyorum nişanlımı hem fiyatlara bakmış oluruz :) Bütcemiz önemli çünkü bizimde bütcemiz kısıtlı

İkea biraz baş döndürücü olabiliyor, benim nişanlım oraya girince mesela "ruhum daralıyor ama mecbur bakıcaz" diye surat asıyordu.
Ben onu hiç zorlamadım "hadi gidelim" diye, kendisi çok gitmek istedi (sevmediği halde) fikrimiz olsun dedi.
Bence de, bir görmekte fiyat kıyaslamakta fayda var. Fiyatlar kaliteye göre değişiyor tabii ki .
Ama İkea'da çok ucuz sayılmaz canım... Şimdiden kolay gelsin sizlere :KK34:

vaay çok güzelmiş buda :) nerede ve ne kadar peki

canım mobilyaminegöl sitesinde gördüm, 4000 lira.

"Canım bence kesenize uygun güzel bir mobilya alın, hem senin içine sinecek hem de nişanlının beğeneceği.
Dediğin gibi kirada oturacaksanız, fazla mobilya konusunda açılmayın derim.. En fazla 6500 TL mi :KK53:
Bu fiyatı sadece bir yatak odası için söylüyorsan, emin ol âlâsını bulursun.

Bir de bence sakın ikinci el mobilya alma, çünkü sende ilk kez bir ev sahibi olacaksın, kendi evin olacak yani.
Sonra pişman olursun gibime geldi, ben şahsen pişman olurdum herhalde.
Birde internette gördüğün modeller her zaman canlı halinden farklı olabiliyor, o yüzden yerinde görüp almakta fayda var.

Allah kolaylık versin canım. Ama kirada oturacaksanız (ki bizde öyle) mobilyalarda çok aşırıya kaçmayın derim.
Biz öyle yaptık, bütçemizi zorlamadık ama zevkimize göre mobilya aldık... "

tamam canım ikinci el almıyorum. 6500 lira eksik parçalı country yatak odamız için son fiyattı ama countryden vazgeçtim belirttiğim gibi, kirada yazık olur diye... yaşadığım şehirde beğendiğim yaka odası modeli bulamadım. her yere gidip hala bulamazsam bunu almak istiyorum riske atıp maalesef :KK43: bursa da tanıdığım yok ki git bak diyeyim.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 492549

kızlar bu nakliyeyle 5700 e geliyor. çok uygun geldi bana, nasıl:44: kiralık ev için değer mi, kararsızım.

canım bence çok pahalı durumunuz iyiyse sorun yok tabi. hangi şehirde yaşıyorsunuz. tepe home a da baksana country olanlara değil ama onlar çok pahalı eğer illa,country diyorsan ikeadan al derim çok güzel beyaz yatak odası takimi oluşabilirsin. kolay gelsin canım.

canım bence çok pahalı durumunuz iyiyse sorun yok tabi. hangi şehirde yaşıyorsunuz. tepe home a da baksana country olanlara değil ama onlar çok pahalı eğer illa,country diyorsan ikeadan al derim çok güzel beyaz yatak odası takimi oluşabilirsin. kolay gelsin canım.

ama countrylerin en uygunu buydu rastladığım :44: güzel mi sence? durumumuz idare eder, bunu alırsak çok da sarsılmaz bütçemiz, fazladan birkaç ay borç öderiz; ama kira fikri kararsız bırakıyor beni. şimdilik bu modeli tercih etme taraftarıyım, sürekli değişiyor fikirlerim. yaşadığım şehirde country tarz mobilya sorduğumda "efendim?" cevabıyla karşılaştım :)

Son düzenleme:
X