Yatılı görümce sorunsalı

ruzgargulu55

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
365
236
Merhaba herkese, iki yıldır evliyiz ve eşimin ailesi de kendi ailem de uzakta olduğu için sene bir kaç kez ziyaretlerine gidebiliyoruz. Biz gideceğimiz zaman görümcem eşi ve üç çocuğu bizden önce Kv lere gidiyor. Biz kaldığımız sürece de orada kalıyorlar. Kendi evleri 30 km lik bir ilcede arabaları da var git gel yapmaları yarim saat. Ben buna kafayı taktım ve aşırı rahatsız oluyorum. Biz evlenmeden önce gorumcenin eşi kv de kalmayı tercih etmezmis kendi annesinin evi de kv lerin ilçesinde zaten. Eşim bu durumun farkında bile değil, bayramda eş ailesine gideceğiz annemi de alır yakın şehirlerden birine iftara gideriz, şuraya gider gezeriz gibi planlar yapıyor. Ama.muhtemelen gorumcemler bizden önce kv lere gideceği için oturacağız oturduğumuz yerde. Üç çocukları olduğu için onlarla pek gezmiyoruz onlar var diye de bir yere gitmiyoruz. Detaylara girmek istemiyorum ama dümdüz hiç bi şey olmasa da biz kaldığımız sürece orada kalmalarindan rahatsız oluyorum. Anneme anlatınca kardeşler birbirine bağlı vs diyor ama kendileri gelmese biz zaten onlara da ziyarete gideriz. Eşim yegenlerini çok seviyor bu konuyu açsam çocukları istemiyorsun vs ailemi sevmiyorsun diyeceği için açamıyorum. Kendimde anormallik mi var akraba vs çok sevmem maalesef kendi ailem de çok kalabalık değil, kalabalıktan da hoşlanmam. Benimle mi ilgili yoksa başkası da olsa rahatsızlık duyar mı merak ediyorum.. not: Linclenmeden önce şunu belirteyim beş gün kalacaksak onlar da beş gün orada. Farklı bir şehirden gelmiyorlar zaten yarım saatlik mesafe. Gelsinler de gece yatacak yer sorunu olsa dahi kalmaları tuhaf geliyor. Eniştenin annesinin evi var oraya gidebilir gidemez mi 🥲 ve bir daha not Büyük sinavlardaki Türkçe not ortalamasının sebebi olan cannim kadin arkadaşlarım siz kendinizi yormayın ❤️ Okuduğumuzu anlayalım. Bayramda karşılaşmak değil mesele tüm tatillerde tatil boyunca beraber kalmak.

Son düzenleme:
Ev işi ve yemek olayını kim yapıyor?
Bence bu önemli bir ayrıntı
Görümcemin ikisi küçük çocuğu olduğu için bulaşıklar full bende bolca sofra kurup kaldırıyoruz. Bunlardan gocunmak değil de bizi de bir uzaktan gelmişler deyip yemeğe alsalar filan. Belki ben yanlış düşünüyorum bilemiyorum. Yatacak yer sorunu da olsa gece gitmiyorlar

Bu sefer benim ailemde kalalım, senin ablan da oluyor kalabalık oluyor çoluk çocuk, onlar rahat rahat kalsın biz de annemlerde daha rahat ederiz diyin.
Eşin kabul etmezse o zaman gittiğimizde kalabalık olursa ben tek başıma giderim annemlere de ve git.
Benim ailem ayrı bir şehirde tamamen 🥲.

Merhaba herkese, iki yıldır evliyiz ve eşimin ailesi de kendi ailem de uzakta olduğu için sene bir kaç kez ziyaretlerine gidebiliyoruz. Biz gideceğimiz zaman görümcem eşi ve üç çocuğu bizden önce Kv lere gidiyor. Biz kaldığımız sürece de orada kalıyorlar. Kendi evleri 30 km lik bir ilcede arabaları da var git gel yapmaları yarim saat. Ben buna kafayı taktım ve aşırı rahatsız oluyorum. Biz evlenmeden önce gorumcenin eşi kv de kalmayı tercih etmezmis kendi annesinin evi de kv lerin ilçesinde zaten. Eşim bu durumun farkında bile değil, bayramda eş ailesine gideceğiz annemi de alır yakın şehirlerden birine iftara gideriz, şuraya gider gezeriz gibi planlar yapıyor. Ama.muhtemelen gorumcemler bizden önce kv lere gideceği için oturacağız oturduğumuz yerde. Üç çocukları olduğu için onlarla pek gezmiyoruz onlar var diye de bir yere gitmiyoruz. Detaylara girmek istemiyorum ama dümdüz hiç bi şey olmasa da biz kaldığımız sürece orada kalmalarindan rahatsız oluyorum. Anneme anlatınca kardeşler birbirine bağlı vs diyor ama kendileri gelmese biz zaten onlara da ziyarete gideriz. Eşim yegenlerini çok seviyor bu konuyu açsam çocukları istemiyorsun vs ailemi sevmiyorsun diyeceği için açamıyorum. Kendimde anormallik mi var akraba vs çok sevmem maalesef kendi ailem de çok kalabalık değil, kalabalıktan da hoşlanmam. Benimle mi ilgili yoksa başkası da olsa rahatsızlık duyar mı merak ediyorum..

Sizin çözümünüz nedir ? Görümceniz bayramda anne babasının evine gelmesin mi; bayramlaşmasın mı ?

Bayramda ne iftarı ?

Görümcemin ikisi küçük çocuğu olduğu için bulaşıklar full bende bolca sofra kurup kaldırıyoruz. Bunlardan gocunmak değil de bizi de bir uzaktan gelmişler deyip yemeğe alsalar filan. Belki ben yanlış düşünüyorum bilemiyorum. Yatacak yer sorunu da olsa gece gitmiyorlar

Annesinin evi istediği gibi gider
Ona karışamazsınız
Ama şu kısmı konunun başına ekleyin
Bu kısım düpedüz hadsizlik
İyi bahane iki küçük çocuk.
Siz oraya hizmetçilik yapmaya mı gidiyorsunuz?
Kalsın pis tabağını kendi toplasın.
Koşa koşa hizmet ettirmeye mi geliyor? Ayıp denen bir şey var.

Asıl rahatsız olmanız gereken konu bu.

Annesinin evi istediği gibi gider
Ona karışamazsınız
Ama şu kısmı konunun başına ekleyin
Bu kısım düpedüz hadsizlik
İyi bahane iki küçük çocuk.
Siz oraya hizmetçilik yapmaya mı gidiyorsunuz?
Kalsın pis tabağını kendi toplasın.
Koşa koşa hizmet ettirmeye mi geliyor? Ayıp denen bir şey var.

Asıl rahatsız olmanız gereken konu bu.
İşte uzun olmasın detay olmasın dedim de zaten işin iş güç kısımları var küçük çocukları belirtmemiz amacı bu.

Merhaba herkese, iki yıldır evliyiz ve eşimin ailesi de kendi ailem de uzakta olduğu için sene bir kaç kez ziyaretlerine gidebiliyoruz. Biz gideceğimiz zaman görümcem eşi ve üç çocuğu bizden önce Kv lere gidiyor. Biz kaldığımız sürece de orada kalıyorlar. Kendi evleri 30 km lik bir ilcede arabaları da var git gel yapmaları yarim saat. Ben buna kafayı taktım ve aşırı rahatsız oluyorum. Biz evlenmeden önce gorumcenin eşi kv de kalmayı tercih etmezmis kendi annesinin evi de kv lerin ilçesinde zaten. Eşim bu durumun farkında bile değil, bayramda eş ailesine gideceğiz annemi de alır yakın şehirlerden birine iftara gideriz, şuraya gider gezeriz gibi planlar yapıyor. Ama.muhtemelen gorumcemler bizden önce kv lere gideceği için oturacağız oturduğumuz yerde. Üç çocukları olduğu için onlarla pek gezmiyoruz onlar var diye de bir yere gitmiyoruz. Detaylara girmek istemiyorum ama dümdüz hiç bi şey olmasa da biz kaldığımız sürece orada kalmalarindan rahatsız oluyorum. Anneme anlatınca kardeşler birbirine bağlı vs diyor ama kendileri gelmese biz zaten onlara da ziyarete gideriz. Eşim yegenlerini çok seviyor bu konuyu açsam çocukları istemiyorsun vs ailemi sevmiyorsun diyeceği için açamıyorum. Kendimde anormallik mi var akraba vs çok sevmem maalesef kendi ailem de çok kalabalık değil, kalabalıktan da hoşlanmam. Benimle mi ilgili yoksa başkası da olsa rahatsızlık duyar mı merak ediyorum.. not: Linclenmeden önce şunu belirteyim beş gün kalacaksak onlar da beş gün orada. Farklı bir şehirden gelmiyorlar zaten yarım saatlik mesafe. Gelsinler de gece yatacak yer sorunu olsa dahi kalmaları tuhaf geliyor. Eniştenin annesinin evi var oraya gidebilir gidemez mi 🥲
Sanane kız. Kadın senin yüzünden anasının evine mi gelmeyecek? Sana mı soracaklardı? 😒

Biz eltimlerle çok uzağız, ne zaman onlar kayınvalideme gitse mutlaka biz de gidiyoruz çünkü anca o zamanlar bir arada oluyor herkes. Siz de senede 1-2 kez gidiyorsanız size denk getirmek istemeleri bu nedenle olamaz mı?
Denk getirmek demeyelim çünkü onlar istediği zaman gidebiliyorlar. Gelince gitmiyorlar. Biz gezmeye gitmek istesek onlara bağlı kalıyoruz. Kv ayıp olur düşüncesinde çay iceceklerse gece gec saatlere kadar çay dolduruyorum yoruldugumda geçip dinlenme şansım yok ruzgargulu nerde sesleri inliyor içeride :)

Merhaba herkese, iki yıldır evliyiz ve eşimin ailesi de kendi ailem de uzakta olduğu için sene bir kaç kez ziyaretlerine gidebiliyoruz. Biz gideceğimiz zaman görümcem eşi ve üç çocuğu bizden önce Kv lere gidiyor. Biz kaldığımız sürece de orada kalıyorlar. Kendi evleri 30 km lik bir ilcede arabaları da var git gel yapmaları yarim saat. Ben buna kafayı taktım ve aşırı rahatsız oluyorum. Biz evlenmeden önce gorumcenin eşi kv de kalmayı tercih etmezmis kendi annesinin evi de kv lerin ilçesinde zaten. Eşim bu durumun farkında bile değil, bayramda eş ailesine gideceğiz annemi de alır yakın şehirlerden birine iftara gideriz, şuraya gider gezeriz gibi planlar yapıyor. Ama.muhtemelen gorumcemler bizden önce kv lere gideceği için oturacağız oturduğumuz yerde. Üç çocukları olduğu için onlarla pek gezmiyoruz onlar var diye de bir yere gitmiyoruz. Detaylara girmek istemiyorum ama dümdüz hiç bi şey olmasa da biz kaldığımız sürece orada kalmalarindan rahatsız oluyorum. Anneme anlatınca kardeşler birbirine bağlı vs diyor ama kendileri gelmese biz zaten onlara da ziyarete gideriz. Eşim yegenlerini çok seviyor bu konuyu açsam çocukları istemiyorsun vs ailemi sevmiyorsun diyeceği için açamıyorum. Kendimde anormallik mi var akraba vs çok sevmem maalesef kendi ailem de çok kalabalık değil, kalabalıktan da hoşlanmam. Benimle mi ilgili yoksa başkası da olsa rahatsızlık duyar mı merak ediyorum.. not: Linclenmeden önce şunu belirteyim beş gün kalacaksak onlar da beş gün orada. Farklı bir şehirden gelmiyorlar zaten yarım saatlik mesafe. Gelsinler de gece yatacak yer sorunu olsa dahi kalmaları tuhaf geliyor. Eniştenin annesinin evi var oraya gidebilir gidemez mi 🥲
Kv de çok kalmayın biran önce evinize dönün...

X