Yatırım bizden sorulur! :)

Herkese selam kizlar nasilsiniz iyi misiniz

Eski dostlari gorunce mutlu oldum :)) foruma girmiyorum eskisi gibi, son 1.5 senem duzen degistirmekle gecti.

Aralik sonunda finansal hedefler yapmistim onlari yazayim. Araliga kadar 10000 euro biriktirmek simdilik hedef.

2021 basinda girdigim temettu hisseleri duruyor hala, degistirdiklerim oldu ama eregli, vesbe, egser degismedi hic.

Simdi elimde froto, eregl, tuprs, alark, thyao, cimsa, egser, vesbe, egeen var. 120bin gibiydi en son hepsi, iniyor cikiyor iste. Ralliye katilmadim ben, pozisyon degistirmek istemedim aksi gibi elimdeki hisseler de gitmedi bu sene ahaha. Nasip artik. Bu sene froto, eregli, vesbe, cimsa disinda fazla ekleme yapmam. Belki bir ikisini bimas ile degistiririm bu yil icin. thyao, alark ve tuprasi satarim yil icinde. Fazla dagilmayacam artik malum onumuz belirsiz.

Gecen uyduruk bi gumus bileklik alayim dedim online, tc numarami aldilar 🧐 dedim noluyo sermaye gontrolu mu geldi diyecem duz bileklik yahu bu, sanki bana kara para mi akliyoz. Gittim bankada altin ve gumus hesabinda biraz param vardi cektim onlari altin aldim kuyumcuda, kuyumcu da tc mi aldi tahmin ettigim uzere. 70 gr tuttu hepsi, bankada kasa kiraladim koydum oraya. Neme lazim bugun tc ile emtia satan yarin bankadan taksit taksit para cektirir 😀

Envanterim simdilik bu kadar. Aldigim sattigim bisey olursa dise dokunur yazarim hedefleri guncellerim.
Kızlar eskiden yıllık hedefler yapardık yine yapalım mı.

Şu mesajı Ocak'ta yazmışım, sene sonu sayımına geçeyim: 10000 euro birikim tamam.

Yukarıdaki hisselerin hepsinden çıktım, önümüzdeki 2-3 bilançoyu atatp, brlsm, kcaer olarak üç hissede geçireceğim.

Altın 70 gr idi, 20 gr kardeşimin düğününde taktım, öbür 20'sini diğer kardeşime ayırdım, kalan 30'u da bozup biste soktum. Yani şimdilik altınım yok.

2024 benim için masraflı geçecek, o yüzden pek birikim hedefi koyamayacağım. Düşük maaşla çalışıyorum ve vize nedeniyle 2 sene daha kalmak zorundayım bu işte. Sadece 5000 euro karşılığı bir miktar diyorum, altın veya hisse olarak tutarım yüksek ihtimal.

10 tane kitap, 1 diploma, 1 akademik yayın, PMP sertifikası da maddi olmayan hedeflerim. Doktora başvuru teklifi de var aslında ama şimdilik kesin hedeflere yazmayayım, olamayabilir çünkü :))

Kızlar eskiden yıllık hedefler yapardık yine yapalım mı.

Şu mesajı Ocak'ta yazmışım, sene sonu sayımına geçeyim: 10000 euro birikim tamam.

Yukarıdaki hisselerin hepsinden çıktım, önümüzdeki 2-3 bilançoyu atatp, brlsm, kcaer olarak üç hissede geçireceğim.

Altın 70 gr idi, 20 gr kardeşimin düğününde taktım, öbür 20'sini diğer kardeşime ayırdım, kalan 30'u da bozup biste soktum. Yani şimdilik altınım yok.

2024 benim için masraflı geçecek, o yüzden pek birikim hedefi koyamayacağım. Düşük maaşla çalışıyorum ve vize nedeniyle 2 sene daha kalmak zorundayım bu işte. Sadece 5000 euro karşılığı bir miktar diyorum, altın veya hisse olarak tutarım yüksek ihtimal.

10 tane kitap, 1 diploma, 1 akademik yayın, PMP sertifikası da maddi olmayan hedeflerim. Doktora başvuru teklifi de var aslında ama şimdilik kesin hedeflere yazmayayım, olamayabilir çünkü :))
Yıllık hedef en önemlisi.
Bu yıl hedeflerimi tutturdum. Ev, arsa yatırımlık tamam. Emekli de oldum, iki de makalem basıldı, 10 kilo da verdim 😂
2024 ü planlamadim daha. Biraz Euro, biraz hisse olabilir bir bakayım.

Kızlar merhaba.
Ben anca çalışmayı bilirim, kafam basmaz ki paramı değerlendireyim.
Bir cesaret gelir kredi faizleri düşükken eve gircem. Yok araba alcam derim.
Ben gönlüme göresini bulana kadar uygun şartlar ortadan kalkar.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.
Kafayı çalıştırmam gerek.
Türk parasının değeri ortada.
Hep vadeli hesapta yerimde sayıyordum.
Gümüş diyorlar altın diyorlar.
Hiç anlamıyorum hangi banka en iyi kârı getirir?
Şimdi çok param yok aslında 25bin lira kadar parayla ne yapsam sizce?

Anlayan yatırımcı bayanlar lütfen bana yardımcı olun.

Dedim ve oldunuz. :)
Allah razı olsun kızlar.
Sayenizde güzel bir topik oluştu.
Zenginleşme yolunda hedeflerimiz var.

2021 HEDEFLERI

@subkortikal 1000 gram altın + 10.000 USD

yesa yesa 2500 luk hisse senedi, altın ve gumus + hedıyelık altınlar 1 yarım, 2 ceyrek, 4 gram

[
Mihail Zoscenko Mihail Zoscenko 80 gram altın + 100 lot bis 30 hissesi

mavimli mavimli 300 gram altin, 25000 euro, 100 lot Bist 30 hissesi, bir ihtimal Eski Focadan ev 😉

nomunomuchua nomunomuchua 5000 liralık hisse senedi, 100 gr gümüş, 100 gr altın

@Chelzy 50 gr altın. Allah ne verdiyse bitcoin :KK70:

@CekiLinBenDoktorum toplam 50 bın bırıkım (20 gram altın + 500 gr gumus + coın + hısse falan)

@Efsun64 2049 tl lık kredı kartı borcu kapatmak

@Sonilmek 25 gr altın ya da 20 bın

@Esila09 Rakamsal hedef yok ama altın, bitcoin ve araba kredisine 10 bın yatırma

@nobahari Rakamsal hedef yok ama bırıkım devam

@Yuppiyayye Rakamsal hedef yok ama bırıkım devam

@ceycey0406

7000 tl kredi kartı borcu kapatmak + 25 gram altın

2021 hedeflerim çok minnosmus :)

Yeni hedefim borsada kazanıp araba değiştirmek :)

2021 hedeflerim çok minnosmus :)

Yeni hedefim borsada kazanıp araba değiştirmek :)

Canim borsada 6 ay bekleyip kazandigimi 1 haftada kaybettim. Dogru zamanda elden çıkarmayınca bi cacık olmuyor. :KK43:

Insallah hedefine ulaşırsın.
Artik hedef bile koyamıyorum.

Canim borsada 6 ay bekleyip kazandigimi 1 haftada kaybettim. Dogru zamanda elden çıkarmayınca bi cacık olmuyor. :KK43:

Insallah hedefine ulaşırsın.
Artik hedef bile koyamıyorum.
Geçen sene öğretmen arkadaşın biri abisi askere gidiyormuş abisinin arabasını kullanacakmış bu sebeple kendi arabasını sattı ve borsaya yatırdı sonra da parası pul oldu kendisinin ve okuldaki diğer arkadaşlarla aralarında dönen muhabbetten anladığım kadarıyla (watsap grubumuzda oğlana gelip gidip takılıyor diğer beyler araç olarak kalsaydı bile şu kadardı bu kadardı diye )
Bütün varını yoğunu borsaya yatırmak da ne bileyim herkesin kendi bileceği iş tabiki
Aynı arkadaşa kişi başına 5gr lik altın gününe gir en azından biraz bu şekilde eline toplu para geçsin dedim

Geçen sene öğretmen arkadaşın biri abisi askere gidiyormuş abisinin arabasını kullanacakmış bu sebeple kendi arabasını sattı ve borsaya yatırdı sonra da parası pul oldu kendisinin ve okuldaki diğer arkadaşlarla aralarında dönen muhabbetten anladığım kadarıyla (watsap grubumuzda oğlana gelip gidip takılıyor diğer beyler araç olarak kalsaydı bile şu kadardı bu kadardı diye )
Bütün varını yoğunu borsaya yatırmak da ne bileyim herkesin kendi bileceği iş tabiki
Aynı arkadaşa kişi başına 5gr lik altın gününe gir en azından biraz bu şekilde eline toplu para geçsin dedim
Borsa riskli varlik. Bilirsen iyi kazanirsin. Bilemezsen de arastirmadan tum para yatirilmamali tabi. Hele ki boyle bir zamanda tum dunyada kriz var.
Mesela bir telefon alirken bile arastiriyoruz degil mi? Hisseyi de arastirmak lazim.
koc sirketleri en iyileri sayilir,guven acisindan.
Herkes arastirsa aslinda altindan degerli sirketler var . Ben ben borsa oldugu icin, bu sirketlere ortak olabildigim icin cok mutluyum😊

Borsa riskli varlik. Bilirsen iyi kazanirsin. Bilemezsen de arastirmadan tum para yatirilmamali tabi. Hele ki boyle bir zamanda tum dunyada kriz var.
Mesela bir telefon alirken bile arastiriyoruz degil mi? Hisseyi de arastirmak lazim.
koc sirketleri en iyileri sayilir,guven acisindan.
Herkes arastirsa aslinda altindan degerli sirketler var . Ben ben borsa oldugu icin, bu sirketlere ortak olabildigim icin cok mutluyum😊
Bence o arkadaş spek hisselere yatırım yapmıştır

Bence o arkadaş spek hisselere yatırım yapmıştır
Duyumla aldiysa olabilir. Biz de ilk adimi oyle yaptik malesef ,neyse ki az parayla girmistik.

Gerci suan ne aldiysa dustu hisseler. Boyle zamanlari bilmedigi icin, yuksekten aldiysa bir de , yine zararda olmasi normal. Iyi hisselerse beklerse cok iyi olacak . Ben inaniyorum😊

Duyumla aldiysa olabilir. Biz de ilk adimi oyle yaptik malesef ,neyse ki az parayla girmistik.

Gerci suan ne aldiysa dustu hisseler. Boyle zamanlari bilmedigi icin, yuksekten aldiysa bir de , yine zararda olmasi normal. Iyi hisselerse beklerse cok iyi olacak . Ben inaniyorum😊
Nasip artık mecbur bekleyecek başka yolu yok 1 sene önce sattığı arabanın parasıyla girmiş

Ben 2024te kısmet olursa altın birikimi yapmak istiyorum. Bir miktar borsaya koydum. Akmasa da damlıyor. Bir miktar fona koydum ufak ufak artıyor. Gelecek yıl altın almak istiyorum.

Ne güzel konuymuş burası❤️ hayatımıza ailelerimizden maddi destek almadan sıfırdan başladık ve şuana kadar edindiğim varlıgı borsa, ucuz kredi ve kısmen döviz ile elde ettim. Düşük faiz politikasının dibini sıyırdım denilebilir:) ev kredisinin ödemesi çok düşük kaldı şuan. Borsaya ilk 2011 de girdim. Zaman zaman tamamen boşaltım, covid zamanı ev aldığımız için yoktum. Deprem de terste kaldım falan bugunlere geldik öyle böyle. bu yıl ki seçim sonrası rallide güzel kazandım arabayı yeniledik.ahh rüya gibi gunlerdi🙃 borsada olanlar bilir o donem kim ne alsa gidiyor; evet kimi 2 kimi 5 gidiyor ama büyük cogunlugu hep yeşilde. (Borsaya o gunlerde tanışanlar sonradan hüsrana uğradı tabi) kampa gitmiştik o ara, sabah kahvemi içerken açılışı takip ediyorum sonra denize giriyorum çıkıyorum bi bakıyorum, hisseler hep yeşillenmiş. Tatildesin, miskinlik mode on ama bir taraftan da para kazanıyorsun, insanın hayata motivasyonu artıyor yau😂. Temmuz ağustos da uzun vade spot hesabımızın yanısıra kısa vadeli pozisyonlarla Viopta sağlam işlem hacmi yaptım. Ama eylül-ekim de borsa yeni hikaye bulamayınca üstüne savaş da patlatınca biz de geri geldik. Viop pozisyonları zararla kapattıp, spot hisselere guvendiğim ve bade sorunum olmadıgı için dokunmadım. Cuma günü de elimdeki hisselere ekleme yaptım biraz. Nakitsiz kalmamaya çalışıyorum. savaş işi, siyaset, yabancı gelecek mi yoksa ortodoks politikalardan umudumuzu keseceğiz mi belli olmaz temkinli olmaya çalışıyorum. Küçük paralarla da altın alımı yapıyorum nadir olarak. Ha buarada Lafı bile edilmeyecek bir tutarda da coinim var ama 1,5 yıldır zararda yeni hareketlendi ama hala zararda 🙈 hayırlısı bakalım. Herkese bol kazançlar dilerim 🌟

Ben 2024te kısmet olursa altın birikimi yapmak istiyorum. Bir miktar borsaya koydum. Akmasa da damlıyor. Bir miktar fona koydum ufak ufak artıyor. Gelecek yıl altın almak istiyorum.
Altin cok baskilanmadi mi sizce de? Ons fiyati 2000 ustu zor goruyor sonra hop asagi. Dolar enflasyonunu da hesaba katarsak bence de ucuz altin, tl de yavas yavas yukseltiliyorken borsa vb yatirimlar yapmayan icin iyi yatirim bence de. Param olursa ben de alacagim bu sene biraz 😀

merhaba kızlar ocaktan sonra bende yavaştan değişik bi şeyler yapayım diyorum bes im yok mesela bes yaptırmak istiyorum bende mantıklı mı pek emin değilim ama yavaş yavaş borsa ya da gireceğim sanırım fikirlerinize açığım 😅

merhaba kızlar ocaktan sonra bende yavaştan değişik bi şeyler yapayım diyorum bes im yok mesela bes yaptırmak istiyorum bende mantıklı mı pek emin değilim ama yavaş yavaş borsa ya da gireceğim sanırım fikirlerinize açığım 😅
Merhaba takip ettigim bir hesap besi cok ovuyor. Ozellikle devlet katsini almak icin yasi 46 miydi ne, olanlara tavsiye ediyor.
Ve o yas civarina yuksekten yatirmalarini, daha genc olanlara dusukten yatitmalarini oneriyordu.
Benim de besim yok bu arada , dusunebilirim.
Borsa da bilmeyenler icin, aylik alimlarla temettu hisselerine bakmanizi oneririm

Benim bes var
Oglumun bes var

Fonlari doğru yonetmek çok önemli altına endeksli bazen , bazen farklı şeylere

Bir de prim iadeli hayat sigortam var bunu da arastirin

Kizlar simdi bir yorumcuyu okudum. Endeks ciksada hisse bazli cikar ,digerleri cikmayabilir. Hisselerinizin bilanco yorumlarini iyi okuyun veya dinleyin.
Nedense ilk defa borsa canimi sikti.

2024 geneli borsa icin dusuk , altin vs yukselecek diyorlar.
Borsayi korona sonrasi kesfettim. Guzel bir yukaelisin sonuymus. Krizler sonrasi borsa hep yukselir diyorlardi.
fena dua etmistim . Borsa dussede hep toplasam diye.
Iste bunlar hep o yuzden🤭

X