Yatırım (ev) tavsiyesi istiyorum

Amacım kimseye sert çıkmak değil. O kardeşimin haberi olmayabilir bilmeyebilir bilmeden yapmış olabilir ki bende bilmeden yapıp çok pişman olanlardanım amacım o da sizlerde pişman olmayın diye hatırlatmak istedim, ben iletirim buna uyup uymamak size kalmış kaynak isterseniz kuran-ı kerimde çokça söz edilir bunlardan bazıları (Bakara 276, 278, 279...) ayetlerine bakarsanız açıkça görürsünüz ve altını çizmek istiyorum bunu ben söylemiyorum Allah ve Rasulünün sözü hadis olacakta araştırırsanız bulursunuz. NOT: YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM AMA HATIRLATTIĞIM İÇİN HİÇTE PİŞMAN DEĞİLİM...

Ben bahsettiginiz hadisin kaynagini sordum birebir o cumleye dair bir kaynaginiz varmi diye sordum? Sanirim yokki yazmamissiniz
Soylediklerinize yanlis degil ithamlariniz agir tarziniz kotu cok kotu
Uzatmaya gerek yok, konu sahibi belki farkli oneriler alir konusu kapanmasin. Iyi gunler dilerim.

İmar konusunda sıkıntısı yok ev yapılabiliyor☺️
O zaman bence oturdugunuz evi satıp müstakil ev yaptırın derim hatta prefabrik evleride araştırabilirsiniz.

Evi satınca bir süre kirada kalacaksınız galiba iyi hesap kitap yapmalısınız🌹

O zaman bence oturdugunuz evi satıp müstakil ev yaptırın derim hatta prefabrik evleride araştırabilirsiniz.
, Evi satınca bir süre kirada kalacaksınız galiba iyi hesap kitap yapmalısınız🌹
Sanırım satarsak 1 ya da 2 ay kadar idare etmelerini isteriz yeni ev sahiplerinin, ama sonrası ne olur hiç bilemiyorum işin açıkçası müstakil ev yaptırmak ne kadar sürüyor onu da bilmiyorum, çok küçük bir yer burası kağıt işleri çok oyalamaz ama yine de belli de olmaz, çok sağolun bu konuyu da derinlemesine düşünmek lazım haklısınız💖

Sanırım satarsak 1 ya da 2 ay kadar idare etmelerini isteriz yeni ev sahiplerinin, ama sonrası ne olur hiç bilemiyorum işin açıkçası müstakil ev yaptırmak ne kadar sürüyor onu da bilmiyorum, çok küçük bir yer burası kağıt işleri çok oyalamaz ama yine de belli de olmaz, çok sağolun bu konuyu da derinlemesine düşünmek lazım haklısınız💖
Benim yakınım yaptırdı 2 sene önce. Dedikleri zamandan 3 ay sonra anca bitti. Öyle 1-2 ayda bitmez. Güvenilir varsa tanıdık yoksa daha önceki işlerini bildiğiniz biriyle anlasin.

Onun icin sormadim.
Muteahit girip 5 6 kat yapabiliyor mu örnegin?
Yoksa villa imari mi var, 2 kat izni mi var?
Doğrusu o kadar bilgim yok, arsanın çok yakınında müteahhitler 3 katlı 6 dairelik bir bina yaptılar diğer taraflarda hep 15 yıllık falan müstakil 2 katlı evler var. Başka yeni ev de yok tek bildiğim ev yapılması konusunda imara açık olduğu. Bir de burası depremlerin çok yıkıcı olduğu bir şehir, daha yeni yeni 4 katlı yapılara izin çıktı yoksa maximum 3 katlı ev yapılabiliyordu burada

karşınızdaki kişinin dini hassasiyetlerini bilmeden yorum yapmayın bence. ❤️
Karşıdaki kişi herkesten fikir almak istemiş siz nasıl fikrinizi beyan edip kredi çekin diyebiliyorsanız bende fikrimi beyan edip o şekilde değilde başka şekilde ilerlemesini söyledim. Sizde bunu farklı yerlere çekmeyin bence. ❤

Ben bahsettiginiz hadisin kaynagini sordum birebir o cumleye dair bir kaynaginiz varmi diye sordum? Sanirim yokki yazmamissiniz
Soylediklerinize yanlis degil ithamlariniz agir tarziniz kotu cok kotu
Uzatmaya gerek yok, konu sahibi belki farkli oneriler alir konusu kapanmasin. Iyi gunler dilerim.
İlk yazdığım yorumda ayet yerine yanlışlıkla hadis yazmışım ki bunu da diğerinde düzelttim bir ikincisi hadis yok değil oda çokça var Kur'an da geçip peygamber efendimiz(asv) İn aksini söylediği hiç birşey yoktur hatırlatırım. O yorumu Ne kadar iyi niyetle yazmışken kalkıp siz bana burda ithamlarınız ağır tarzınız çok kötü deme cüretinde bulunamazsınız asıl şuan sizin bana karşı yapmış olduğunuz ithamlarınız kötü çok kötü! Siz nasıl fikir beyan edebiliyorsanız buda benim bir fikrimdi durumu yanlış yerlere çekmeye hiç gerek yoktu, ki asıl muhattabım da konu sahibiydi.

X