Yavru kedi sahiplenmek istiyorum

Tatszhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
466
325
29
Hanımlar merhaba, ben cins kedi sahiplenmek istiyorum. Kedileri elime alamıyorum aslında biraz korkuyorum. Korkumu da yenerim diyorum sahiplenirsem. British shorthair cinsi kediler nasıldır? Kedi bakımı zor mudur? Erkek mi yoksa dişi mi alsam daha iyi olur? Bursa’da yaşıyorum. Yavru kedisini sahiplendirmek isteyen varsa talibim. Bilgilendirir misiniz beni rica etsem ?

Cins alma, cins kediye karşıyım. Sokakta bir sürü yavru kedi var. Hırçın mı değil mi anlamak için annesini sevmeye çalış, sana sırnaşıyor ve sevdiriyorsa kendini yavrusu da ılımandır. Dişi al, erkek kedi kızgınlık döneminde evin her tarafını çiş yapar. Dişiler daha tertipli temiz oluyor. Birde çok büyümeden al, 1.5 aylığı geçmesin...

Cins kediler daha sakin olur dusuncesini kafanızdan atın öyle birşey yok. İran kedim var tekir nasılsa o da öyle. Büyüyene kadar perdelere tırmandı tabi ki de yirtti. Malesef bir çok insanın düşüncesi cins kedilerin daha sakin olup eve zarar vermeyecegi ama yanlis. Kedinin erkegi de bir dişisi de bir. Kızgınlığa girdiğinde dişi kedi günlerce bağırır uyutmaz erkek kedi sıvı püskürtur koku bırakır yani ikisi de zor. Munis KADIN Munis KADIN 1.5 aylığı geçmesin yazmışsınız bu konuda pek bilgi sahibi değilsiniz sanırım ama yavru kedilerin en en en az 2 ay annesinin yanında kalması lazım. Uzmanlara göre bu bile yanlış kardeşleriyle ve annesiyle daha fazla zaman geçirmeli

Ben de 1.5 biliyorum
Cins kediler daha sakin olur dusuncesini kafanızdan atın öyle birşey yok. İran kedim var tekir nasılsa o da öyle. Büyüyene kadar perdelere tırmandı tabi ki de yirtti. Malesef bir çok insanın düşüncesi cins kedilerin daha sakin olup eve zarar vermeyecegi ama yanlis. Kedinin erkegi de bir dişisi de bir. Kızgınlığa girdiğinde dişi kedi günlerce bağırır uyutmaz erkek kedi sıvı püskürtur koku bırakır yani ikisi de zor. Munis KADIN Munis KADIN 1.5 aylığı geçmesin yazmışsınız bu konuda pek bilgi sahibi değilsiniz sanırım ama yavru kedilerin en en en az 2 ay annesinin yanında kalması lazım. Uzmanlara göre bu bile yanlış kardeşleriyle ve annesiyle daha fazla zaman geçirmeli

Bilgi sahibiyim, yani en azindan ben oyle dusunuyorum. Sizin dusunceniz de bana yanlis geldi. Benim kedim de tekir ama hic perdelere tirmanmaz simarmaz. Gece safece bagirmasi 2 dakika sonra uyur yanimiza kivrilir....

Ben de 1.5 biliyorum

Bilgi sahibiyim, yani en azindan ben oyle dusunuyorum. Sizin dusunceniz de bana yanlis geldi. Benim kedim de tekir ama hic perdelere tirmanmaz simarmaz. Gece safece bagirmasi 2 dakika sonra uyur yanimiza kivrilir....
Ben her kedi öyledir demedim ki genelde sokaktan hayvan sahiplenilmemesinin nedeninin bu olduğunu ve cins kedilerin sanıldığı kadar sakin olmadığını söyledim. Yorum yapmadım kedimden örnek verdim. Dişi kediler kızgınlık döneminde bağırır uyutmaz dedim her zaman değil. Siz sansliymissiniz kediniz uysal ne güzel ama hepsi aynı olmuyor hepsinin ayrı karakteri var. Tekir kediler de GENELDE hareketli kedilerdir. (Baktığım 3 tekir kedi, 1 de İran kedisi var )

Haklısınız. Benim tekirin kardeşi de tekir o mesela bizim iş yerinden abi sahiplendi, kan kusturuyor ona, iki tane de normal sokak kedim var kırmalar biri tekirden daha tekir ama diğeri ağzına vur ekmeğini al

Hanımlar merhaba, ben cins kedi sahiplenmek istiyorum. Kedileri elime alamıyorum aslında biraz korkuyorum. Korkumu da yenerim diyorum sahiplenirsem. British shorthair cinsi kediler nasıldır? Kedi bakımı zor mudur? Erkek mi yoksa dişi mi alsam daha iyi olur? Bursa’da yaşıyorum. Yavru kedisini sahiplendirmek isteyen varsa talibim. Bilgilendirir misiniz beni rica etsem ?
Cins olarak evde beslemeye uygun sakin bir kedi british shorthair ama bakımı masraflı birinci kalite mama ile beslenmesi gerek aksi halde büyük saglık sorunları yaşanıyor aşısı vs düzenli yapılmalı ve satın almak yerine sahiplenmek bence daha güzel olur british kediler dogal üretim degil genetiği ile oynanmış bir tür oldugundan çok hastalık çıkabiliyor hepsinde olmasada şans işi biraz bu bende çok seviyorum gri renk olanı özellikle ama satın almaya karşıyım biz satın aldıkça o hayvanları üretenler daha çok çiftleştiriyor ve hayvanlarda rahim kanseri gibi çok fazla hastalık çıkınca da sokaga atıyorlar bu yüzden satın almıyorum

20200517_095813.jpg

Teşekkür ederiz ablası @
medusares medusares

T Tatszhayat intagramda suzionline diye bir sayfa var eğer istanbul'daysanız bir çok ev arayan kedi ilanı paylaşıyor. Hepsi de biribirinden güzel. ama illa cins istiyorum diyorsanız bilemem.

4 tane kedi sahiplendim hepsi de sokak kedisiydi. Ikisi çok yaşamadı diğer ikisi yaşıyor hatta biri geçen hafta doğum yaptı minik minik 4 tane yavrumuz oldu. Kedileri çok seviyorum ama alacaksanız evde deri mobilya olmasın. Paramparça ediyorlar. Tuvalet eğitimi de en kolay hayvan olduğunu düşünüyorum iki üç defa kuma bırakınca kendileri gidiyorlar.

cins kedi istiyorum diye bir kriterin varsa "sahiplenmek" istiyorum demeyeceksin

"cins istiyorum ama para vermek istemiyorum yavrusunu hayrına verecek biri var mı, çünkü benim amacım bir canı kurtarmak değil" diyeceksin

polemiğe girmek istemiyorum herkesin kendi kararı ama cins kedi/köpek sahiplenmek istiyorum lafına sinir oluyorum

Benim hem britisim hemde scotisim var. Eşimde tekiri :-) tekirimiz cok yaramaz esimle birlikte is yerinde. Zıpır zıpır iki dakika durmuyor. Evdekilerin yeni yavrusu oldu , annemiz zaten çok sevecen sokulgan.baba sınırlı, kendini sevdirmeyi sevmiyor.cinste olsa karakter meselesi.. eşyalarının hiç birine zarar vermediler. Cins kedilerin zarar vermediğini düşünüyorum tercih meselesi

Cins kedilerin çok sağlıklı olmadığına katılıyorum genetiğiyle oynuyorlar ve eklem ağrısı çektikleri çok söyleniyor
Sokaktaki kedilerin de alınıp eve götürülmesini doğru bulmuyorum. Barınakta muhtaç kediler varsa onların sahiplenilmesi çok güzel olur ama sokakta kendi halinde ailesiyle birlikte yaşayan kedilerin kucaklanıp eve götürülmesi bence yanlış.

Niye cins kedi niye yani
Sosyal medya da çok sık görmeye başladım cins kedi ve ya cins köpek sahiplenmek istiyorum diyenler var
Sokakta o kadar çok yavru kedi ve ya köpek var ki illa sahiplenmek için cins olması beni hem sinir ediyor hem de üzüyor
İlla cins olunca nolucak şak şak fotoğraf sosyal medya hesaplarına eklenicek
En çok sokaktaki masum sokak hayvanlarının sevgiye ihtiyacı var onlarda kalp taşıyorlar onlarda sevgi merhameti hakediyorlar
İnstagram da sokaklarbileyasakbize var ordan sahiplenebilirsiniz
Ve tabiki son olarak üstüne basa basa yazmak istiyorum kamu spotu satın alma sahiplen

X