Aile Planlaması YAZZ 24+4 doğum kontrol hapı kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bahargunesi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
697
94
kızlar dr'mun tavsiyesi üzerine Yazz 24+4 kullanıyorum 2. paketim bitmek üzere, memnun musunuz? yan etkileri oldu mu sizde? ben ilk kullanmaya başladığımda acayip baş ağrısı yaptı ama şuan yok? Bir de hiç ara vermeden kullanılınca vücuda alınan hormon diğeriyle aynı mı acaba? dr'um daha az hormon alırsın dedi ama bilemiyorum. bir de başka bir soru d.k hapını illa tam saatinde mi almalı yarım saat bir saat gecikirse koruyuculuğu düşer mi?

bende alerji yaptı bütün vücudum parça parça kapardı acillik oldum her bünye farklı etkisi kişiden kişiye değişiyo yasmini tercih ederim:KK24:

bende ilk 2 gün bulantı yapmıştı evlenmeden 1 ay önce başlamıştım.yarım saat 1 saatle bişey olmaz. benim asıl sorunum evlendikten sonra ortaya çıktı. ilk 2 ay cinsel hayatım rezil oldu her ilişkide dayanılmaz acı çektim ilaçlar kullandım tahliller yaptırdım geçmedi. en son yazzın sebep olduğu ortaya çıktı ve bıraktım.şu an çok rahatım bi daha da asla kullanmam.

bende ilk 2 gün bulantı yapmıştı evlenmeden 1 ay önce başlamıştım.yarım saat 1 saatle bişey olmaz. benim asıl sorunum evlendikten sonra ortaya çıktı. ilk 2 ay cinsel hayatım rezil oldu her ilişkide dayanılmaz acı çektim ilaçlar kullandım tahliller yaptırdım geçmedi. en son yazzın sebep olduğu ortaya çıktı ve bıraktım.şu an çok rahatım bi daha da asla kullanmam.

ben de ilişki sırasında sorun yapmıyo, ama ilk ay şiddetli baş ağrısı yaptı o da geçti çok şükür, ikinci çocuğa kadar kullanmayı düşünüyorum spiral bende çok uzun süren kanama yaptığı için mecbur kaldım, prezervatifte de her ay bi kaç gün geciksem acaba diye şüphe ettim çareyi bunda buldum umarım ilerleyen zamanlarda bi yan etkisi çıkmaz senin şikayetlerin ne kadar sürdü? kaç ay kullandın?

5 ay kullandım. 2 ay evlilik öncesi,3 ay evliyken. evlenmeden önce cinsel ilişkim olmadığı için ilk 2 ay problem yoktu evlendikten sonra bırakana kadar 3 ay sürdü. haptan olduğunu anlayamadığımız için kullanmaya devam ettim çeşitli vajinit ilaçları kullandım. doktor en son ihtimal haptandır dedi,20 gün kadar oldu hapı bıraktım anında kesildi derdim. şu an rahatım. evliliğimin ilk ayları rezil oldu

doktor tavsiyesi üzerine 18 gündür yazz 24+4 ü kullanıyorum ancak lekelenme oluyor neredeyse kullandığım 18 gün boyunca her gün oldu normal midir sizce?

doktor tavsiyesi üzerine 18 gündür yazz 24+4 ü kullanıyorum ancak lekelenme oluyor neredeyse kullandığım 18 gün boyunca her gün oldu normal midir sizce?
benim dr ilk zamanlarda çoğu kadın lekelenmeden şikayetçi demişti. normal olduğunu söylemişti.

başlarda bende de çok fena baş ağrısı yaptı sonra geçti ama. 1. kutuyu bitirdim etkin olanları, 2 gün sonra yeni kutuya başlamam gerekiyo ama hala adet olmadım. normal mi? hapları en fazla 2-3 saat geciktirerek içmişimdir.

kızlar dr'mun tavsiyesi üzerine Yazz 24+4 kullanıyorum 2. paketim bitmek üzere, memnun musunuz? yan etkileri oldu mu sizde? ben ilk kullanmaya başladığımda acayip baş ağrısı yaptı ama şuan yok? Bir de hiç ara vermeden kullanılınca vücuda alınan hormon diğeriyle aynı mı acaba? dr'um daha az hormon alırsın dedi ama bilemiyorum. bir de başka bir soru d.k hapını illa tam saatinde mi almalı yarım saat bir saat gecikirse koruyuculuğu düşer mi?

bende yeni evliyim 4 aydır kullanıyorum hıc bır yan etkısını görmedim,umarım boyle devam eder.normalde unutmazsan saatınde almaya ozen gosteren daha ıı.ama unutursan aklına gelınce ıcılmesı gerekıyormuş.bır kutuda 2 defa unuttum ıcmezsen hamıle kalma riksin varmış..dıkkaet etmek gerekıyor:) sevgıler

Son düzenleme:
banda dr um bekarken adet duzenszlıgı ıcın vermştı ilşkiyle alaklı bışı dıyemıcem bekarken ıcmıştım fakat adet duzenszlıgıne bıre bır gelıo dıyebılırım 6 ay kullandım adetım duzeldı :))

ben daha once 1 sene kullandım ılk kullandıgımda hcbır etkısı olmamıstıı.6 ay sonra bu ay yıne basladım kıst oldugu ıcın .bu ılk kutuda cok fazla mıde bulantısı ve bas agrııs yaptı bende bırde sıskınlık.. bunyeye gore degısıyor.ama cok ıyı bır korunma yonetmı

Ben 2.ci haftamdayım. Evet bende de hafif mide bulantısı var ama yaşamayacak şekilde değil geçecektir diye düşünüyorum ve umuyorum. Haberdar ederim.

başlarda bende de çok fena baş ağrısı yaptı sonra geçti ama. 1. kutuyu bitirdim etkin olanları, 2 gün sonra yeni kutuya başlamam gerekiyo ama hala adet olmadım. normal mi? hapları en fazla 2-3 saat geciktirerek içmişimdir.

ilk kutumda bendede baş ağrısı yapmıştı.ve adet görmemiştim.hemen dr a gittim.hiç bir anormalliğin olmadığını bünyemin bu ilaca alıştığı için ve kabul ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.ama sen ynede bi dr git derm cnm.bendeki gbi üyük ihtimalle sennde ama belkide farklı bşy vardr.dr dha iyi bilir elbet.bende unuttuğum zmn bikaç saat snra aldığım oluyor.o sorun dğl.kitapçığındada yazıyor ztn.ayrıca hapları gece yatarken veya ona yakn kullanmanızı öneririm.çnkü vücudun o anki görevi sadece uyumak olduğu için ne bulantı nede başka bşey yapmıyor:KK66:

X