yeğenime bakmayı düşünüyorum ama?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
öyle bir durum yok, sadece gerekli disiplin yok ve bu beni rahatsız ediyor. zaten anne olmak istemiyorum da teyzesi olarak gündüzleri bakabilirim benim sözlerimi daha iyi dinliyor daha iyi vakit geçiriyoruz yiğenim de ağlama bağırma olmadan
yarı gün bakmayla anlayamazsınız işte, "teyze" olarak kalın

Annesi-babası ve eşiniz razıysa lütfen mümkün olduğunca çabuk gerçekleştirin bu düşüncenizi. Ama çocuğunuz olduğunda onun bakımını üstlenmeye devam edebilecekseniz tabi. İçim parçalandı çocuğun durumuna.

Bugünlük 3. Konserve için de mutfaklı konular bölümüne konu.

Elbette kimin kaç konu açacağına dair sitede bir kural ya da kısıtlama yok da; bi bakayım dedim bu yorumunuzdan sonra, merak işte; pazar gününe kadar gittim ve yanlış saymadıysam perşembe (Dün) hariç her güne en az bir konu açmış üye. İlginç geldi.

Konu içinse şunu söyleyebilirim; teyze olarak destek olun, kendinizce iyiyi doğruyu gösterip öğütleyin ancak anne babası varken, Sosyal Hizmetleri ilgilendirecek bir ihmal, istismar vb. söz konusu olmadığınca düzenlerine karışamazsınız.
konu açmasına dediğiniz gibi biz karar vermiyoruz kesinlikle haklısınız ama her şeyi sorun eden bir psikolojide olduğu için destek alması gerektiğini düşünüyorum

Çocuğun anne babası nerede ?
biraz konuyu hızlı açmış oldum onlar var zaten, konuyu biraz daha düzenlemeye çalıştım. sadece günün belli saatlerinde yiğenimle vakit geçirmekten bahsetmek istemiştim. çok seviliyor ama disiplin yok her istediğini yaptırmaya çalışıyor ve yaptırıyor da

konu açmasına dediğiniz gibi biz karar vermiyoruz kesinlikle haklısınız ama her şeyi sorun eden bir psikolojide olduğu için destek alması gerektiğini düşünüyorum
açtığım konu sayısı vs. araştırılıyor gerçekten ilginç bir forum. ama sizde hep buralardasınız galiba.
ben bazen buraya bir kez girersem sürekli gelmeye başlıyorum, başka konular okurken şunu da bir soruyum diye dayanamayıp konu açıyorum, bazen de aylarca girmediğim oluyor. unutuyorum burayı.

yok yaa.
anne annedir, teyze teyzedir, baba babadır, enişte eniştedir.
hem zaten eşiniz razı gelmez muhtemelen.
bence hiç gerek yok. ablanız dünyaya çocuk getirdiyse düzgün yetiştirmenin bir yolunu bulmak zorunda.
dertsiz başınıza dert açarsınız ve buna %100 emin olabilirsiniz.

Annesi-babası ve eşiniz razıysa lütfen mümkün olduğunca çabuk gerçekleştirin bu düşüncenizi. Ama çocuğunuz olduğunda onun bakımını üstlenmeye devam edebilecekseniz tabi. İçim parçalandı çocuğun durumuna.
bakmak derken her günün belli saatlerinde demek istemiştim. açıkçası o kadar kötü iç parçalanacak durum yok hatta her istediği fazlasıyla yapılıyor seviliyor. zaten bu yüzden belli bir otorite yok. beni rahatsız eden bu oldu.

yeğenimin annesi babası ayrılar. çok seviyorlar ama gerekli disiplin yok. telefona bakıyor, ordan küfürler öğrenmiş küfür ediyor, istediği birşey olmadığında vuruyor, bağırıyor.

benim çocuğum yok, 7 aylık evliyim. bazen yeğenime ben mi baksam diye düşünüyorum. yeğenim zor bir çocuk. bende şuan kpss'ye hazırlanıyorum. yiğenimi sürekli göremedim. ama bir o kadar da içimden büyüyor. onu sürekli görmemek.

yiğenim bana karşı daha iyi. ama bana da istediği olmadığında küfrettiği ve vurduğu oldu. ben daha çabuk sakinleştiriyorum. sen benim annemsin diyor. ben senin teyzenim diyorum, hayır benim annem sen ol, sende kalıyım diyor.

güncelleme: yanlış anlaşılmayı hemen düzelteyim. tamamen yuva açmak gibi düşünülmesin, nasıl bir bakıcı bakar öyle, belli günlerde, saatlerde gibi.
uzaktan kolay gelir ama isin icine girince zor cocukla ugrasmak cok yipratici bir sey. oncelikle siz onun ebeveyni degilsiniz, annesi babasi ne diyor bu ise? sizin soylediginiz bakmak degil ilgilenmek zaten, zaten yegeninizle ilgilenmeniz gerek, neden bakmak dediniz anlamadim?

yok yaa.
anne annedir, teyze teyzedir, baba babadır, enişte eniştedir.
hem zaten eşiniz razı gelmez muhtemelen.
bence hiç gerek yok. ablanız dünyaya çocuk getirdiyse düzgün yetiştirmenin bir yolunu bulmak zorunda.
dertsiz başınıza dert açarsınız ve buna %100 emin olabilirsiniz.
ben anne olmak istemedim sadece yiğenimin sözünden bahsettim. yiğenime günün belli saatlerinde bakmak istiyorum. acaba mantıklı olur mu yoksa daha mı kafası karışır onu bilemedim. çok seviliyor, her istediğini yaptırıyor. telefonda çok vakit geçiriyor ve tabi ki boşanmanın psikolojisini yaşıyor. bende elimden geldiğince yardımcı olmak istiyorum sanki ben gitmeyince bakmayınca içimden büyüyor. daha kaliteli vakit geçirsin istiyorum.

uzaktan kolay gelir ama isin icine girince zor cocukla ugrasmak cok yipratici bir sey. oncelikle siz onun ebeveyni degilsiniz, annesi babasi ne diyor bu ise? sizin soylediginiz bakmak degil ilgilenmek zaten, zaten yegeninizle ilgilenmeniz gerek, neden bakmak dediniz anlamadim?
her günün belli saatlerinde olduğu düşündüğüm için düzeltilebilirse düzeltirim hızlı konu açtım zaten herkes yanlış anladı :) 🙈

bakmak derken her günün belli saatlerinde demek istemiştim. açıkçası o kadar kötü iç parçalanacak durum yok hatta her istediği fazlasıyla yapılıyor seviliyor. zaten bu yüzden belli bir otorite yok. beni rahatsız eden bu oldu.
Ben istenmediğini düsündüm anne baba tarafından.Ama küfreden ,şiddet gösteren ,elinde telefonla buyuyen,heleki teyzesıne annemsın dıyen bır cocuğun durumu da iç parçalayıcı bana göre. Sonuçta bütün çocuklar aynı onu bunlara iten aile tutumu.Belli saatlerde bakmakla alışkanlık yaratamazsınız ,zaten sınava da hazırlanıyormuşsunuz ben böyle bir sorumluluk almazdım yerinizde olsam, sonuçta bır davranış oluşturamayacagım.Vakıt buldukca gidip ilgilenirdim yerinizde olsam direk bir sorumlulugun altına gırmeden.

her günün belli saatlerinde olduğu düşündüğüm için düzeltilebilirse düzeltirim hızlı konu açtım zaten herkes yanlış anladı :) 🙈
o zaman sizinkisi bakmak degil ilgilenmek oluyor. halasi/teyzesi olarak zaten ilgileneceksiniz. evinize getirin aktivite yapin, disari goturun gezdirin, tabi anne babasindan izin alarak. annesine de cocugun annem olur musun dedigini soylemeyin, cocuk arada kalir uzulur sonra.

Yeğeninizin hareketlerinden memnun olmadığınız için ilgilenmek istiyorsunuz ama iyi bir rol model olabileceğinize emin misiniz?

Mesela yeğenim hareketlerimi çok taklit eden bir çocuk, küçük olduğu için bana karşı bir hayranlığı var. Sorun şu ki ben en son hayran olunacak insanlardan biriyim. Tüm alışkanlıklarım ve huylarım sinir bozucudur. En son uzun süre vakit geçirdiğimizde benim küçük bir kopyam olmuştu ve ablamın hiç hoşuna gitmedi. Kahvaltı yapmayan, yemek seçen, uyku saatleri çok düzensiz bir insanım. Daha sayamadıklarım da var.

Sizin de bazı takıntılı durumlarınız olduğunu yazmışlar üstte. Bu nedenle ebeveyn rolüne bürünmeniz doğru olmayabilir. Sonuçta sizin çocuğunuz değil. Sizden alacağı olumsuz bir davranışın suçlusu siz olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X