yeğenime bakmayı düşünüyorum ama?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bendeyolumagiderim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2019
382
136
uzaktan kolay gelir ama isin icine girince zor cocukla ugrasmak cok yipratici bir sey. oncelikle siz onun ebeveyni degilsiniz, annesi babasi ne diyor bu ise? sizin soylediginiz bakmak degil ilgilenmek zaten, zaten yegeninizle ilgilenmeniz gerek, neden bakmak dediniz anlamadim?
her günün belli saatlerinde olduğu düşündüğüm için düzeltilebilirse düzeltirim hızlı konu açtım zaten herkes yanlış anladı :) 🙈

jnkdfghl

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
579
931
40
bakmak derken her günün belli saatlerinde demek istemiştim. açıkçası o kadar kötü iç parçalanacak durum yok hatta her istediği fazlasıyla yapılıyor seviliyor. zaten bu yüzden belli bir otorite yok. beni rahatsız eden bu oldu.
Ben istenmediğini düsündüm anne baba tarafından.Ama küfreden ,şiddet gösteren ,elinde telefonla buyuyen,heleki teyzesıne annemsın dıyen bır cocuğun durumu da iç parçalayıcı bana göre. Sonuçta bütün çocuklar aynı onu bunlara iten aile tutumu.Belli saatlerde bakmakla alışkanlık yaratamazsınız ,zaten sınava da hazırlanıyormuşsunuz ben böyle bir sorumluluk almazdım yerinizde olsam, sonuçta bır davranış oluşturamayacagım.Vakıt buldukca gidip ilgilenirdim yerinizde olsam direk bir sorumlulugun altına gırmeden.

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
811
1.359
her günün belli saatlerinde olduğu düşündüğüm için düzeltilebilirse düzeltirim hızlı konu açtım zaten herkes yanlış anladı :) 🙈
o zaman sizinkisi bakmak degil ilgilenmek oluyor. halasi/teyzesi olarak zaten ilgileneceksiniz. evinize getirin aktivite yapin, disari goturun gezdirin, tabi anne babasindan izin alarak. annesine de cocugun annem olur musun dedigini soylemeyin, cocuk arada kalir uzulur sonra.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
7.397
25.936
annesi kendi başedemiyor yiğenimin hırçınlığıyla, zaten çoğu zaman anneanne ve dedesiyle birlikte. ben ne zaman alsam onlara da iyi geliyor dinleniyorlar

Yeğeninize bakmanız hata olur. Onun yerine annesini ikna edin ki çocuğu bir tetapiste götürsün

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

muhtesemgatsby

wubba lubba dub dub
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
1.309
5.961
Yeğeninizin hareketlerinden memnun olmadığınız için ilgilenmek istiyorsunuz ama iyi bir rol model olabileceğinize emin misiniz?

Mesela yeğenim hareketlerimi çok taklit eden bir çocuk, küçük olduğu için bana karşı bir hayranlığı var. Sorun şu ki ben en son hayran olunacak insanlardan biriyim. Tüm alışkanlıklarım ve huylarım sinir bozucudur. En son uzun süre vakit geçirdiğimizde benim küçük bir kopyam olmuştu ve ablamın hiç hoşuna gitmedi. Kahvaltı yapmayan, yemek seçen, uyku saatleri çok düzensiz bir insanım. Daha sayamadıklarım da var.

Sizin de bazı takıntılı durumlarınız olduğunu yazmışlar üstte. Bu nedenle ebeveyn rolüne bürünmeniz doğru olmayabilir. Sonuçta sizin çocuğunuz değil. Sizden alacağı olumsuz bir davranışın suçlusu siz olursunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.