Yemeklerden Önce Greyfurt Kürü

Fulyat16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
123
0
Geçenlerde televizyonda bir doktor vardı onu dinliyordum. Kadının bir hastası yemeklerden 5 dakika önce yarım greyfurt yiyormuş ve baya kilo vermiş tabi bunu ilaç kullananlar yapmıyormuş. Bende denedim iştahımı kapattı yemek yiyemedim ama düzenli bir şekilde yapamadım. Denemek isteyenler olur diye yazdım bunu çünkü kolay bir şey. Ben düzenli şekilde yapıp buraya tekrar yazacağım işe yarayıp yaramadığını :)

greyfurtun suyuda aynı etki yaparmı acaba.ilaç kullanmasam birde tadı güzel olsa iyi fikirmiş aslında

Özellikle yurt dışından ithal edilen ne varsa ve satılmıyorsa onun zayıflattığına dair haberler çıkıyor...bilmem anlatabilm mi....

Ben yapıyorum diyet doktorum dediki yatarken sık iç uyuyunca metebolizma çalışıyomuş 7 kilo verdim 1600 kalorilik diyet yapıyorum bir ay olmadı başlıyalı yanlız ilaç içenler 4 saat arası olması olazım yoksa zehirliyo demedi demeyin
:KK30::KK30:halende diyetim devam varlık içinde yokluk çekiyorum ben ya:KK43::KK43:

arkadaşlar bende bunu bugüün haberlerde izledim her ögünden önce yarım greyfurt yiyeceksiniz.sıkınca olmuyormuş lifleride alman gerekiyormuş çünkü.birde uyarı yaptılar devamlı ilaç kullananlar(tansiyon dogum kontrol vb.) kesinlikle yemesin diye ilaçları eritmediğinden birikme yapıyormuş..kilo verdiriyormuş kesin öyle dedi doktor..

ben de haberlerde izledikten sonra uygulamaya başladım yemeklerden önce yarım yiyoruz annemle beraber, bırkac gün oldu umarım işe yarar çünkü bu ara iştahım da iyi yiyesim geliyor sürekli, tatil bana yaramıyor :KK43: sonuç alırsam burada paylaşırım yine

Bende izlemiştim bu programı. diyetisyen anlatıyor avrupada bir araştırma yapılmış. bir grup insan normal günlük yediklerini hiç azaltmadan ve spor yapmadan sadece sabah oğle ve akşam yemeklerinden önce yarım greyfurt yemiş. diğer grup insan kontrol grubu olarak normal hayatına devam etmiş hiç birşey denememiş.
normal beslenmeye ek olarak öğünlerden önce yarım greyfurt yiyen insanların çok hızlı kilo verdi ve ciddi anlamada zayıfladıkları gözlenmiş.
greyfurtu tansiyon şeker ve antidepresan ilaç kullananların yememesi gerekiyormuş. çünkü greyfurtun içinde bulunan bi madde ismini hatırlamıyorum şuan karaciğeri etkiliyormuş. bilirsiniz karaciğer ilaçların toksik etkisini yokeder.
bu yüzden tansiyon, şeker ve antideprasan ilaç kullanan kişilere zararı çok olacağndan kullanmayın dedi doktor.
diğer herkes kullanabilir dedi.

arkadaşlar deneyip kilo veren olursa bizede haber versin.ben su an ilaç kullandıgım icin yapamıyorum çünkü..

ben suyunu sıkıp içiyordum sabah uyanınca yemeklerden öncemi yemek gerekıyormus..yanı suyunun zayıflamaya yardımı olmuyor mu

annem şubat nart gibi başlamıştı kullanmaya mevsim itibarı ile bulunamayasıya kadar sadece suyunu sıkıp içmişti vitamin için ama bu ara nedense baya daraldığımı hissediyorum nedendir diye süşünürken greyfurt olabileceği geldi aklımıza tvde programa denk gelene kadar :) belki posasıyla daha işe yarıyordur ama tadı çok fena yaaaa nasıl yenecek o :KK50:

Bugün "doktorum" programındaki diyetisyen "yemeklerden önce yarım greyfrut yerseniz ayda 5 kg zayıflayabilirsiniz" dedi.

Evet ben de seyrettim. Ben dukan yapıyorum ama eşim yapamıyor. Çok kilolu. Fazla yemek de yemiyor. Araştırırken bu başlığa rastladım. Bugün greyfurt alacağım. Eşime her öğünden önce yedireceğim. Offfff soyması çok zor ama O'nun sağlığı için değer... Hadi inşallah :KK48:

X