Yengeç Burcu 22 Haziran - 23 Temmuz Yengeç Burcu Kadını

Doğduğunuz ay karakterinizi belirliyor!

Haziran

Aynı anda birden fazla şey düşünür.
Kararsızdır, komik ve eğlencelidir.
Çok inatçıdır.
Hassastır.
Konuşkandır, kolay arkadaş edinir, kolay incinir.
Nazik ve tatlı dillidir.

Temmuz

Başkalarının düşüncelerine aşırı önem verir.
Arkadaş sıkıntısı çekmez.
Sempatiktir.
Aşırı gururludur.
Anlaşılması güç biridir.
Kolay öğrenir.
Zor ikna olur.

ALINTIDIR.

Burcunuza Göre Nasıl Bir Bebektiniz ?

Yengeç (22 haziran-23 temmuz):
Huyu sıkça değişen bu bebek yemeyi içmeyi değişik tatlar almayı değişik renkler görmeyi sever Çekingendir ama kucaklanmayı ve sevilmeyi ister Kendi kendine saatlerce oynar Ama yanlız kalmamaya ihtiyacı vardır; çünkü pek çok şeyden korkar Sözel derslerde başarılıdır Tutumludur verilen harçlığı biriktirir

ALINTIDIR..

yengec-burcu-jpg.26161

Yengeç Çocukluk oyuncaklarını atamaz, eskiye dair ne varsa saklar. Pazarlık yapmadan bir malı alamaz.. İşine yarar diye hiçbir şeyi atamaz.. Kadınları rimel sürmeden duramazlar.

Gizli ve sırrı çözülememiş albenileri vardır. Baktıkça hayran kalırsınız. Güzelliğine, hareketlerine, konuşmasına. Her şeyine.

ALINTIDIR..

pazarlık yapmam dışında aynı ben

rimel sürmeden duramam,eski anılara önem veririm.

Hangi burçlar ilişkilerini pat diye bitiriyor?
Yengeç burcu
Kaçarsanız kovalar, kovalarsanız kaçar. Kovalamanız, düş kırıklığına uğrar, anında soğur. Yengeç burcu sürekli ilgi ve şevkat bekler... Ona yeteri kadar ilgi ve şevkat göstermezseniz sizi aldatabilir. Ayrıca sürekli eleştiri de onu terketmeye götürebilir... Yengeçler sadık burçlardandır, suçluluk hissi yaşamaya eğimli oldukları için kolay kolay baştan çıkmazlar... Eğer biriyle beraberlerse, çok nadir karmaşık yasak aşk moduna girerler... Fakat özgüven sorunu olan Yengeç burcu, kendini boşlukta hissederlerse bir başkasından etkilenebilir... Savunmasız kalırlarsa kendilerini onlara çok daha çabuk kaptırırla ve bir daha da kolay kolay geri dönmez…

ALINTIDIR..

Yengeç Burcu Arkadaşlığı

Yengeçler az sayıda ama içten arkadaşları olmasından hoşlanırlar. Onlara yardım ettiklerini bilip, karşılığında saygı ve beğenilerini kazanmakta hoşnut olurlar. Arkadaşlarını entelektüel ayırım yaparak değil duyguları ile seçerler. Eğer bir Yengeç’e kanınız kaynamışsa büyük bir olasılıkla aynı şeylere ilgi duyuyor, aynı görüşleri paylaşıyorsunuz demektir. Yakın arkadaşlarıyla öyle ince bir bağları vardır ki, saatlerce konuşmaları gerekmeyebilir. Yengeç’ler huysuzdurlar. İyi tanımayanlar için kırıcı olabilirler. Bir günleri diğerine çok ender uyar. Huyları bulundukları yere, birlikte olduğu kişilere ve dahası havaya göre bile değişir. Buna karşın Yengeçler göründüklerinden çok daha derin insanlardır. Gerçek arkadaşları bu yönlerini beğenir ve onları oldukları gibi severler.

Yengeçlerle yakın arkadaşlık biraz bunaltıcı olabilir. Çok sevimli ve yardım sever olmalarına karşılık Yengeçler aşırı koruyucu, arkadaşlarının iyiliği için aşırı kaygılı olma eğilimindedirler. Bu kaygının yöneltildiği kişi, tutsak olduğunu ve kişisel varlığının baskı altına alındığını sanır. Yengeçler vermeye en fazla çalıştıkları sırada daha çoğunu istiyor olabilirler. Çok duygusal insanlar, sevgiye çok gereksinim duyarlar. Yengeçler kendini beğenmiş ve bencil olmamalarına karşın, oldukça gururludur. Bu da onların beğenilmeleri ve sürekli olarak değerlerinin karşılık görmesi anlamına gelir. Bu zor olmaz; çünkü onlar sevilmeye değer kişilerdir.

ALINTIDIR..

Arkadaşlar iyi bilen birisinden bir arkadaşım için yardım rica ediyorum 23 Temmuz Yengeç mi yoksa Aslan burcu mu oluyor? Doğum haritasında güneş burcu 0 derece 57 dakika Aslan burcu olarak görünüyormuş.

her yengeç bir olmuyor bazıları çok sessiz sakin ağzından cımbızla laf çıkan tipler bazıları da hiç susmayan tipler amam hepsinin ortak yanı aşırı duygusallık ve yaratıcılık. en duygusal burcun yıllarca balık burcu olduğunu bilirdik fakat en duygusal dibe vurabilen burç yengeç burcudur. bu burcun türkiyeden örnekleri de bunun ispatı: sezen aksu, müjde ar, türkan şoray, deniz seki, yıldız tilbe, tuba büyüküstün, aşkın nur yengi , lady diana, gizem özdilli , serenay sarıkaya
Bende yengeç burcuyum burcumun sonlarına doğru doğmama rağmen tüm özelliklerini taşıyorum. Sanırım yükselen burcumdan dolayı ben çok konuşmayı değil yerine, zamanına göre konuşmayı çok severim. Genellikle sessiz, sakin bir karakter yapım vardır. Birisine çok sinirlenmişsem sırf karşımdaki insanı kırmamak adına sessiz kalırım...

Arkadaşlar 23. 07. 1984 Doğum Yeri : Eskişehir Saati: 18:30 Güneş burcu 0 derece 57 dakika olarak görünen birisinin gerçek burcu Yengeç mi yoksa Aslan mı olur? Sıfırıncı derece bir sonraki burca geçmemiş olmak anlamına mı geliyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim... Bu arada Yükselen Burç Oğlak, Ay Burcu Boğa. Ama güneş burcundan emin olmak istiyorum...

Rica etsem küçük sorumu cevaplayabilir misiniz? 23 Temmuz 1984 tarihinde doğan birisinin güneş burcu Yengeç mi yoksa Aslan mı olur?

Bir de Yengeç burcunun en doğru tarih aralığını öğrenebilir miyim? Bazı yerlerde 21 Haziran-22 Temmuz, bazı yerlerde 23 Haziran-22 Temmuz bazı yerlerde de 22 Haziran-23 Temmuz olarak görünüyor bunlardan hangisi doğru?

Aranizdaki sorun ise Terazi`nin sürekli dis dünya ile iliski içinde olmasidir. Sessiz Yengeç daha içe dönük ve ailesine baglidir. Terazi sizi hafta ortasi disari davet ettigi zaman, akliniza evde yapmaniz gereken isler yada varsa çocuklariniz gelir onlari bakiciya birakip gidemezsiniz. Terazi`nin ise eglenceye ve insanlara ihtiyaci vardir.

Terazi gelecegini pek düsünmez ya da düsündügü kadari size yeterli gelmez. Sik sik tatile gitmesine itiraz etmemeye çalisin.

Alıntıdır..

Adam hastaliktan ölse de gezmeye "hayir" demiyor yav.. otur evde, yat ne bileyim... Yok... Sıkıldım dengesiz teraziden...

ben yengecim ama hiç memnun değilim burcumdan milletin başına gökten altın yağsa benimkine taş yağar hep kilo sorunu yaşadım yemek benim için çok önemli bide çocuk gibi ota boka ağlıyorum çok gıcık bir burç ya şöyle güçlü bir koç oğlak aslan felan olmak isterdim

Her maddeye uyuyorum ama şu eksik yengeçler büyük bir hata yaptıklarında kendilerini asla affetmezler. Her bir gün onlar için vicdan azabıdır. Buna rağmen yinede hayata umutla tutunurlar yarının günışığı yeni bir başlangıç..

X