Saç Rengi ve Saç Boyama Yeni Boyanan Sarı Saçlar çiğ Bir Sarı Olduysa Üzülmeyin

Saçının pigment tutma kapasitesine bağlı muhtemelen 3-5 yıkamada geçer.
KılıçBalığı çok çok teşekkür ederim :) bu kaçıncı imdadıma yetişişin :)
ben az önce saçımı yıkadım, saçım gri kalır korkusuyla saçımı 4 kere şampuanlamışım. Grilik gitti gibi, saçım henüz tamamen kurumadığı için kesin değil tabi ama grilik bayağı gitmiş balyajlı yerler sarıya dönmüş gibi görünüyor.
Çook teşekkürler :)

KılıçBalığı çok çok teşekkür ederim :) bu kaçıncı imdadıma yetişişin :)
ben az önce saçımı yıkadım, saçım gri kalır korkusuyla saçımı 4 kere şampuanlamışım. Grilik gitti gibi, saçım henüz tamamen kurumadığı için kesin değil tabi ama grilik bayağı gitmiş balyajlı yerler sarıya dönmüş gibi görünüyor.
Çook teşekkürler :)
Rica ederim canım ne demek. Bir daha mümkünse balyajlı yerlere değdirme, dediğim biçimde paketle saçlarını veya fırça ile diplere sürüp saçları durularken uç kısımları yukarıda tut ki akan köpük o kısımlara bulaşmasın.

Rica ederim canım ne demek. Bir daha mümkünse balyajlı yerlere değdirme, dediğim biçimde paketle saçlarını veya fırça ile diplere sürüp saçları durularken uç kısımları yukarıda tut ki akan köpük o kısımlara bulaşmasın.
Evet, bir dahaki sefere dediğin gibi yapacağım. Bu bana büyük bir ders oldu :)
Çook teşekkür ederim.

Merhaba, ben bu silver şampuanı koaförümün tavsiyesiyle öğrendim. Saçlarıma ombre yaptırdım ve ilk kez platine kadar açtırdım çokta beğendim ve koaförüm mor şampuan kullanmamı önerdi ve bana cheko diye kendi ürettikleri bir şampuan verdi bunla saçımı ikinci yıkayışımda saçımdaki sarılar soldu neredeyse silindiler gibi. Böyle birşey yaşayan varmı sarılarım tekrar geri gelir mi çok üzülüyorum daha yeni açtırdım saçlarımı tekrar açtıramamda napabilirim bana yardımcı olun

20160428_001752.jpg
benim saçlarım şuan böyle bunu kullansam etkili olur mu? bir de kötü boya kullandığı için dipler turuncu oldu şuan belli olmuyor. oryalden değil yani boyadan oldu o turunculukta... 10 gün bekleyip kuaföre gideyim diyordumda deneyeyim diyorum bunu. Bir de bunun etkisin birkaç yıkamada geçiyor mu? Yani istediğim kadar kullanıp geçtiğinde tekrar mı kullanmam gerekir?

Merhabalar, ben kullandım 4-5 yıkama yaptım beklettim. Yalnız henüz hiçbir faydası olmadı.
yanlış mı yapıyorum bilemedim.

CANIM ŞAMPUANI HİÇ KURU SAÇA DENEDİN Mİ? DENESEM DAHA ETKİLİ OLUR MU?

Sevgili KilicBaligi KilicBaligi bana da yardımci olursan çok sevinirim.
Acayip derecede kuafor magduruyum.
Sacimi hem yakıp hem de tepki gösterince, "Sizin saciniz zayıf, ince telli ben ne yapayım" deyip için içinden çıkıyor üstüne de para alıyorlar.
Para vermem demiyorum itiraz etsem de çünkü tartışma filan bu ortamları hiç sevmem. Bir daha o kuaföre gitmemeyi yeğliyorum tepki olarak.
Soruma gelince ;
Saçlarım rofleli ama uçları oldukca yanik. Ben kismen temizledim evde ama şu anda dipleri de oldukça uzadı.
Röfleli saç pek kullanışlı olmuyor, dipleri sık sık uzayınca uğraştırıyor. 5 aylık bebeğim var ve bakımımı kendim yapmak istiyorum evde.Sonra evde uzadıkca dip boyası. eşim de yardımcı olacak. Kuaför ücretlerini duyunca yardıma razı oldu :))
Saçımı komple sarıya çevirmek istiyorum. Küllü uyar mı bilmem saçlarım epey açık röfleli çünkü.
diplerimi nasıl boyamalıyım, boya no'su ve işlemler hakkında bilgi verir misin ? Ona göre gidip alışverişimi yapayım.

Ayrıca kaşlarımı da açmak isterim bi kaç ton. kumral tenli, koyu kahve doğal saç rengine sahibim ve ela gözlüyüm. sarı bende cırt durmuyor. foto da koyabilirim gerekirse
şimdiden çok teşekkür ederim.. selamlarımla..

Hanımlar size yıllardır kullandığım bir üründen bahsedeceğim...Hepimizin problemidir saçlarımızın sarıya boyanmasından,orialle açılmasından yada yanlış yapılan röfleden sonra saçlarımızın istediğimiz platin rengi yerine kızıl tonlarında yada çiğ bir sarı olması...Çok uzun yıllar önce bir ürün keşfettim ismi silver şampuan.Peki ne işe mi yarıyor? Sarı veya kumral tondaki saçlarda oluşan cırt renkleri natüralize derek daha küllü bir tona dönüştürmeye.yani saçınızı boyadınız o da ne saçlarınız beklediğiniz renk yerine çirkin bir pas rengi oldu,hemen şampuanı talimata göre uyguluyorsunuz bir bakmışsınız sizin saçlar pas renginden klasik 9.1 renge dönüşmüş...yani olay şu hepimiz .1 faktörünün ne işe yaradığını biliriz 9.0 sarı renk demekse 9.1 küllü sarı demektir,şampuan bu işe yarıyor.Ben ilk kair markasını kullanmıştım ama artık türkiyeye gelmiyor, sonra loreal'inkini kullandım şu anda ise teotema isimli bir italyan şirketinin ürününü kullanıyorum çok memnunum.bu arada saçlarınızda boya olmasa bile kullanabilirsiniz yada şöyle söyleyeyim dedenizin beyaz saçlarında kullanıldığında saçları beyazdan gümüş rengine çeviriyor düzenli kullanımda.yani her derde deva.buradan ürününsatıldığı linki vermiyorum ama eğer internette TEOTEMA olarak aratırsanız karşınıza çıkacaktır .tavsiyemdir...

Edit: Teotema artık ülkemizde satılmadığından Loreal Silver Şampuan iyi bir alternatif.
Saçımı küllü sari yaptırdım ve ilk yikamalarda hemen çiğ bir sarıya döndü. Aradan 2 yıl geçti ve şimdi tekrar küllü sarıya boyatıcam ve yorumlara göre lorealinki daha iyi ve onu alcam şimdi sormak istediğim kısım acaba boyattiktan sonra rengin çiğ sarıya dönmemesi için boyatir boyatmaz bu şampuanı kullanmalıyım yoksa rengi çiğ sarıya dönünce mi kullanmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinecem şimdiden teşekküler :)

X